Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-11-09, 16:08
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Κι εγω ψηνομαι να βαλω μπρος-πισω αισθητηρες αλλα στην αντιπροσωπεια που ρωτησα μου παν περι τα 450 συνολο μονο για πισω...Επειδη μου φαινονται πολλα και αν αναλογιστω πως θελω και για μπροστα και πως ετσι το κοστος θα φτασει στα υψη προσανατολιζομαι σε αφτερ μαρκετ επιλογες και ενα καλο ηλεκτρολογο...Οποτε ειμαι ολος αυτια!!!
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-11-09, 18:18
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Νίκο στο Χ3 έχουμε μαμά εμπρός και πίσω και το μόνο που καταφέρνουν είναι να θέλω να τα σπάσω αφού βαράνε όλα μαζί μερικές φορές...

Στο Ε92 που έχει μαμά μόνο πίσω είναι πολύ καλύτερα και ποτέ δεν χρειάστηκα μπροστινούς
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-11-09, 18:28
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Αν ειναι μονο για πισω γιατι δεν βαζεις την ταινια μεσα απο τον προφυλακτηρα χωρις να χρειαστει να

κοψεις κτλ ; ; ;
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-11-09, 19:38
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο στο Χ3 έχουμε μαμά εμπρός και πίσω και το μόνο που καταφέρνουν είναι να θέλω να τα σπάσω αφού βαράνε όλα μαζί μερικές φορές...
οταν "διαβαζουν' το εμποδιο ακομα και αν εχεις σταματησει... ειναι ενα θεματακι αυτο και σε μενα και πρεπει για να σταματησουν να πατησεις τον διακοπτη,αλλα κανουν δουλεια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-11-09, 16:26
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από νάσος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά, το έψαξα πολύ με τους αισθητήρες γιατί δεν ήθελα να τρυπήσω προφυλακτήρα και τελικά την προηγούμενη Παρασκευή έβαλα κάμερα στο πίσω μέρος κατω από τον προφυλακτήρα με οθόνη στο ντουλαπάκι μέσα που βρίσκεται αριστερά από το τιμόνι. Λειτουργεί άψογα και δεν φέναιτε απολύτως τίποτα στο ταμπλό. Το κόστος είναι 180 ευρώ και το έβαλα σε ένα πολύ καλό ηλεκτρολόγο στο Κερατσίνι κατόπιν συστάσεως από φίλο.
Νάσσο μου φαίνεται ενδοιαφέρον και μένω και δίπλα
Δεν χρειάζεται navi η κάμερα?
Αν μπορείς στείλε πληροφορίες με pm
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-11-09, 18:10
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από νάσος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά, το έψαξα πολύ με τους αισθητήρες γιατί δεν ήθελα να τρυπήσω προφυλακτήρα και τελικά την προηγούμενη Παρασκευή έβαλα κάμερα στο πίσω μέρος κατω από τον προφυλακτήρα με οθόνη στο ντουλαπάκι μέσα που βρίσκεται αριστερά από το τιμόνι. Λειτουργεί άψογα και δεν φέναιτε απολύτως τίποτα στο ταμπλό. Το κόστος είναι 180 ευρώ και το έβαλα σε ένα πολύ καλό ηλεκτρολόγο στο Κερατσίνι κατόπιν συστάσεως από φίλο.
Η οθόνη που λες είναι ενδείξεων ή σου δείχνει κανονικά το τί βλέπει η κάμερα? Λογικά θα είναι το δεύτερο, αλλά το 180 ευρώ μου φαίνονται πολύ λίγα. Για πληροφόρησέ μας λίγο περισσότερο...

Αυτά με την ταινία που λέτε παιδιά πρέπει να αφαιρεθεί και ο προφυλακτήρας για να μπει? Επίσης πόσο περίπου κοστίζει με την τοποθέτηση?
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-11-09, 00:16
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν "διαβαζουν' το εμποδιο ακομα και αν εχεις σταματησει... ειναι ενα θεματακι αυτο και σε μενα και πρεπει για να σταματησουν να πατησεις τον διακοπτη,αλλα κανουν δουλεια.
Βρε Νίνο δουλειά κάνουν αλλά πατάς το κουμπάκι και μετά απο λίγο πάλι βαράνε γκρρρρρρρρρρ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-11-09, 10:01
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Σε Ε90 που δεν είχε τοποθετήθηκαν απο την BMW aftermarket που αισθητικά είναι λίιιιιιιγο μεγαλύτεροι απο τους μαμά. φανταστείτε οτι μου τους κάναν δώρο. λέτε να μυ έκαναν δώρο 400 ευρώ?

έχουν ηχητικό σήμα προοδευτικό και ενεργοποιούνται όταν κουμπώνεις την όπισθεν μόνο.

προσωπικά πιστεύω οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλει κανείς τους μαμά...
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-11-09, 10:43
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Καλημέρα παιδιά
η κάμερα μπήκε κάτω από τον προφυλακτήρα και η οθόνη στο ντουλαπάκι άριστερά στο τιμόνι και ενεργοποιείτε μόλις βάλω την όπισθεν. Βλέπω κανονικά πισω και η οθόνη έχει πράσινες ενδείξεις για να καταλαβαίνεις την θέση του αυτοκινήτου.Το μόνο που κάνω είναι να ανοίγω το πορτάκι κάθε φορά που το χρειάζομαι. Η πρώτη ένδειξη είναι στα 30 εκατοστά απόσταση από το πίσω εμπόδιο. Παιδιά το έψαξα πολύ με όλες τις προτεινόμενες λύεις τις αγοράς και κατάληξα εδώ.Βρήκα και ένα e κατάστημα που έχει κάμερα που μπαίνει πάνω από την πινακίδα στο ένα φωτάκι χωρίς να το καταργεί, αλλά ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι πρέπει να ξηλώσει την ταπετσαρία του πορτ παγκαζ και αυτό δεν το ήθελα καθότι είμαι και λίγο ψήρας. Αν θέλετε έχω τα στοιχεία του ηλεκτρολογου αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα γράψω λόγο διαφήμησης.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-11-09, 15:40
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από νάσος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά
η κάμερα μπήκε κάτω από τον προφυλακτήρα και η οθόνη στο ντουλαπάκι άριστερά στο τιμόνι και ενεργοποιείτε μόλις βάλω την όπισθεν. Βλέπω κανονικά πισω και η οθόνη έχει πράσινες ενδείξεις για να καταλαβαίνεις την θέση του αυτοκινήτου.Το μόνο που κάνω είναι να ανοίγω το πορτάκι κάθε φορά που το χρειάζομαι. Η πρώτη ένδειξη είναι στα 30 εκατοστά απόσταση από το πίσω εμπόδιο. Παιδιά το έψαξα πολύ με όλες τις προτεινόμενες λύεις τις αγοράς και κατάληξα εδώ.Βρήκα και ένα e κατάστημα που έχει κάμερα που μπαίνει πάνω από την πινακίδα στο ένα φωτάκι χωρίς να το καταργεί, αλλά ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι πρέπει να ξηλώσει την ταπετσαρία του πορτ παγκαζ και αυτό δεν το ήθελα καθότι είμαι και λίγο ψήρας. Αν θέλετε έχω τα στοιχεία του ηλεκτρολογου αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα γράψω λόγο διαφήμησης.
Μου φαίνεται καλή λύση αν και δεν έχω ντουλαπάκι αριστερά από το τιμόνι κάτι θα γίνει πιστεύω. Στέλνω pm
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
αισθητήρες, parktronik

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.