Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-07-04, 19:32
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Question Ποιο Bmw που είχατε ή απλά οδηγήσατε σας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις?

Ποιο BMW που είχατε ή απλά οδηγήσατε σας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις?

Θέλω εμπεριστατωμένες απόψεις όχι απλά ένα μοντέλο χωρίς αιτιολογία.....
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-07-04, 08:01
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Ποιο BMW που είχατε ή απλά οδηγήσατε σας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις?

Θέλω εμπεριστατωμένες απόψεις όχι απλά ένα μοντέλο χωρίς αιτιολογία.....
Νομίζω πως το κάθε αυτοκίνητο έχει τα υπέρ και τα καλά και βασικό ρόλο στην όλη εντύπωση παίζει και το πότε το οδήγησες και τί είχες οδηγήσει μέχρι τότε. Ας ξεκινήσουμε από την αρχή..

M5 E34 3.6 - Το αυτοκίνητο ήταν καταπληκτικό στο ταξίδι, πολύ δύναμη που την αισθανόσουν διότι έσπρωχνε το μεγάλο βάρος του αυτοκινήτου σαν να ήταν mini, υπερ-πολυτελές και καταπληκτική ποιότητα κατασκευής. Δεν θα έλεγα τώρα οτι μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις διότι ήταν πολύ μεγάλο (5άρι!) και είχα την τύχη να έχω τα παρακάτω μετα..

M-Roadster 3.2 - Μάλλον το BMW που μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις! Φοβερό παιχνίδι, ΠΟΛΥ δύναμη, ανοιχτό (για τις ζεστές νύχτες του καλοκαιριού), πολύ όμορφο. Μέτρια ποιότητα κατασκευής (πλαστικα κλπ) αλλα δεν είχες και πολύ καιρό να το προσέξεις γιατί το καταπληκτικό μπλοκέ του δούλευε υπερωρίες.

Z4 3.0 - Το καλύτερο ποιοτικά αυτοκίνητο που είχα. Ανοιχτό, σχετικά δυνατό χωρίς να σε τρελαίνει, πολύ όμορφο (ή το λατρεύεις ή το μισείς εγώ το λατρεύω), φοβερό ταξίδι, καταπληκτική οροφή (ταχύτητα και μόνωση), ότι extra μπορείς να ζητήσεις (πολυτελέστατο!) αλλά.. θα ήθελε 40-50 άλογα ακόμα και μπλοκέ διαφορικό για να περάσει την εντύπωση που έχει αφήσει το MRoadster.

Αυτά απο αυτοκίνητα που είχα τη τύχη να οδηγώ.. Έχω επίσης οδηγήσει φίλου το M3 E30 το οποίο είναι και αυτό πολύ καλό αλλα είμαι σίγουρος οτι θα σας τα πεί ο ίδιος (mpower the floor is yours!).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-07-04, 08:49
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
M3 E46 (Αν δεν παινέσεις το σπίτι σου...). Χωρίς πλάκα, ένα από τα πιο ολοκληρωμένα αυτοκίνητα, ο δικός μου προσωπικός χαμαιλέοντας! Η ικανότητά του να μεταμορφώνεται ανάλογα με τις ορέξεις του οδηγού είναι ασύγκριτη! Από πολυτελή λιμουζίνα 5 ατόμων + αποσκευών σε καθαρόαιμο αγωνιστικό ή drift machine! Παλεύει έντονα μέσα μου για τον τίτλο του πιο αγαπημένου μου αυτοκινήτου αγγίζοντας το μέχρι εχθές ακλόνητο 944 Turbo Cup (350 Hp) και κάτι μου λέει πως θα το καταφέρει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-07-04, 09:14
Litrotis
Guest
 
Μηνύματα: n/a
2002 ti. Ετσι απλά.

Το αυτοκίνητο ήταν μύθος , μακάρι να μην σάπιζε και να το κρατάγαμε για άλλα 100 (!!) χρόνια.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-07-04, 10:35
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Thumbs up

Θα αναφερθώ σε αυτά τα αυτοκίνητα που είχα οπότε έχω ζήσει και ξέρω και πως οδηγουνται, και οχι σε αυτα που έχω κάνει μια βόλτα.

1. το πρωιν Ε36 318ι καμπριο
δύναμη: τι είναι αυτό
ομορφιά: πολύ για την ηλικία του, είδικα με το μ-πακ ήταν παίδαρος
ποιότητα: εξαιρετικοτατη, πολύ καλά πλαστικά και λίγα τριξίματα
καμπριο: πολύ αργή οροφή αλλά σχετικά καλή μόνοση, (5 χρόνια ουτε μια σταγώνα δεν είχα δεί)
ζημιές: μηχανικές καμία, αλλαγή ιμάντες κουκούλας στα 90.000 χιλ.

2. το πρωιν του μπαμπα Ε34 520(24v)δύναμη: ικανοποιητική για το αυτοκίνητο, και πάρα πάρα πολύ καλό μοτερ
ομορφιά: απλά πολύ αντρίκιο
ποιότητα: μετά απο 8 χρόνια όταν εκλεινες τις πόρτες δεν ακουγες ΤΙΠΟΤΑ
ζημιές: δεν θυμάμαι κατι που να φταίει το αμάξι

3. το ΝΙΝ Ζ4 3.0
δύναμη: είναι φανταστικό χωρίς να είναι Μ3, μου κάνει σχεδόν όλα τα χατίρια (αν είχε το γαμωμλποκέ θα τα έκανε όλα)
ομορφιά: εγώ το θαυμάζω απλά (όπως είπε και ο mpikounis, άλλοι το μισούν)
ποιότητα: εξαιρετική σε όλα για μέναν. είνια καινούργιο βέβαια αλλά είναι τέλειο.
καμπριο: αθόριβο εντελώς και πολύ καλά μονομένο
ζημιές: καμία 4 μήνες το έχω ρε μάγκες του πούστη

4. το ΝΙΝ του μπαμπά Χ5 3.0
δύναμη: ικανοποιήτική
ομορφιά: άπειρη
ποιότητα: απλά τέλεια, ποιότητα κυλισης απλά τέλεια
ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙ !!!!!!!!!!!!!!!
(πολύ εμπαιριστατομένο έτσι χι χι)
__________________
The Sum of all the Senses

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aVog : 08-07-04 στις 10:38
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-07-04, 10:38
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
Cool M5

Θα συμφωνήσω με τον mpikouni Μπαρλάκο για το Μ5 Ε34 που όπως ξέρεις μετά απο λίγο καιρο το είχα εγώ. Μιλάμε για δύναμη ειδικά σε 2η και 4η ταχύτητα. Κατέβασμα 4ης στα 180 km πιστεύω πως ελάχιστα αυτοκίνητα της ηλικίας του το έπιαναν. Πάντος κάθε αυτοκινητο έχει τη χάρη του και τα δυνατά του σημεία. mpikounis με έκανες και θυμήθηκα το ένδοξο παρελθόν.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-07-04, 10:51
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Έχω οδηγήσει αρκετά BMW νορμάλ και βελτιωμένα. Κάποια με έχουν συγκινήσει πολύ, όπως το Μ3 Ε46 και το Ζ4 με μοτέρ απο Μ3 Ε46. Επίσης το Μ3 Ε30 ήταν πολύ καλό ανόθευτο αυτοκίνητο. Το Ζ3Μ δεν το συμπάθησα γιατί δεν είχε καλό πλαίσιο και ήταν άτσαλο. Πολύ μπάντα, αλλά με μικρές σχέσεις. Το καλύτερο Μ3 Ε36 που έχω οδηγήσει ήταν ένα ασπρο με 360 ίππους, και πολλά πράγματα(αντιστρεπτικές, κοντό μπλοκέ διαφορικό, αναρτήσεις, φρένα). Λατρεύω επίσης το τελευταίο Μ5 Ε34 με τις 6 ταχύτητες το Nirburgring pack και τα 4πίστονα φρένα. Πιο αναλύτικά θα έγραφα ένα περιοδικό για BMW. Α για επιδόσεις, αν βάλεις τουρμπίνα σε BMW μοτέρ σκάβουν και αντέχουν τρελά...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-07-04, 11:10
panos-typer-M
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Το πρωτο αμξι πουοδηγησα ηταν bmw.Μια 518 μοντελο 90 αυτη με τα στρογγυλα φαναρια αλλα θυμαμαι λιγα καθοτι οι βολτεσ που την εκανα ηταν χωρισ διπλωμα.
Η bmw για την οποια μπορω να εκφρασω αποψη ειναι η 520 μοντελο 2001(οχι το τελειωσ καινουργιο) η οποια σαν αυτοκινητο για αυτο που ειναι κατασκευασμενη ειναι αριστο και μακραν καλυτερο απο το γερμανικο ανταγωνισμο.Ειδικα το εχω μετανιωσει που δεν εβαλα και το supergharger οταν ειχε βγει γιατι τοτε θα ειψ\χα και τα γκαζια δηλ το μονο στοιχειο που ελειπε απο αυτο το αυτοκινητο για να τα εχει ΟΛΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-07-04, 12:19
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Wink Μ3 Ε30 for ever.........

Μιας και έθιξα το θέμα πρέπει να συμβάλω και εγώ.

Τις καλύτερες αναμνήσεις από BMW τις έχω από το Μ3 Ε30. Το αυτοκίνητο αφού χρειάστηκε να του αλλάξω κάποια πράγματα στην ανάρτηση ήταν μακράν ότι πιο οδηγοκεντρικό είχα ποτέ. Έκανε ακριβώς ότι του ζητούσες χωρίς κανένα παράπονο. Έστριβε άψογα σε όλων των ειδών τις στροφές και μπορούσε να κάνει ατελείωτα drift.
Ήταν το πρώτο μου BMW και το πρώτο μου πισωκίνητο αυτοκίνητο. Δυστυχώς ή ευτυχώς τέτοιο ωμό pleasure machine δεν έχω ξαναοδηγήσει. Χωρίς όμως να έχω εμπειρία από Ε46 Μ3.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-07-04, 00:01
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Πιστεύω πως είμαι τυχερός...Οδήγησα ενα Ε30 325i .Τι αλλο να ζητήσω στην ηλικία μου!!!(17) και μαλιστα βελτιωμένοο ...Για αυτο και κολλησαα την αρρώστια για τα Ε30
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.