Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-06-04, 13:04
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Arrow ΟΙ εχθροι μας.......

Χαιρετω οσους διαβαζουν το post... Ηθελα λοιπον να μοιραστω μαζι σας ενα μονιμο και χρονιο προβλημα που εχω με μερικους κοντινους φιλους αλλα και απλα γνωστους περιθοριακους τυπους.Εχω λοιπον ενα ΒΜW 316 Ε46 coupe. Ειναι αργο,, το ξερω .Ειμαστε λοιπον πριν λιγες μερες μαζεμενοι οι κολητοι σε ενα μαγαζι ψιλα στην αγια βαρβαρα (με γαμω της θέες) και τα λεμε .Βασικα αυτοι ειναι HONDAκιδες πορομενοι τελειωμενοι κτλ. Απο την 5μελοι παρεα μεχρι και πριν 1 μηνα ειχαμε οι τρεις αμαξι. ο ενας εχει ενα HONDA civic1500 του 92' (που τωρα το πουλησε και πηρε S2000 και ξεφυγε στα αλογα) και ο αλλος (πολυ μεγαλος παραμυθας ΑΙΣΟΠΟΣ δηλαδη...) εχει (ώντος ) ενα civic 1500 του 2000' . Τσακονομαστε λοιπον μονιμος επειδι ειναι και λιγο ποιο γρηγορος σε 0-100 και τελικη (και αυτο γιατι εχω πολυ μεγαλη διασταση ελαστικων αλλιως...) ετσι νομιζει οτι εχει και αμαξι τωρα.... δεν λεω οτι μπορει ο καθενας,, αλλα μην μου πουλας μουρη οτι εισαι καλυτερος με την ατμομηχανη σου...... το ιδιο τσαντιζομαι με τα μαλ***σμενα που πεσανε στα χερια τους τρια εκατομμυρια και πηρανε ενα PUNTO GT μεταχηρησμενο και εχουν γινει ιπποτες της ασφαλτου........... Δεν θελω να παρεξηγηθω δεν υποτιμω τα παιδια που εχουν μικρα γρηγορα αμαξια γιατι αυτα μπορουσαν να αγορασουν. Ισα-ισα που τους χερομαι επειδι τα προσεχουν και τα περιποιουνται.Αλλα βριζω τους παλιομα**κες που πανε να μου βγαλουνε αχρηστο το δικο μου. ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να καταλαβουν οτι δεν μπορουν να συγκριθουν με την ποιοτητα και την αξιοπιστια μιας Β_Μ_W που στο τελος τελος για να την παρουν πρεπει να δουλευουν μια ζωη!!!! ΔΙΚΙΟ δεν εχω. Αν οχι να μου εξιγησετε να καταλαβω αν εγω τελικα ειμαι ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ.........................

φιλικα DASKALOPOYLOS
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Daskalopoylos : 11-06-04 στις 13:44
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-06-04, 14:07
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παροιμία!

"Όσα δεν φτάνει η αλέπου...". Δεν χρειάζεται να εκνευρίζεσαι. Και μόνο με την προσπάθεια που κάνουν να υποβαθμίσουν το δικό σου σημαίνει ότι το θεωρούν μέσα τους ως ανώτερο! Γιατί να ασχοληθεί κανείς να υποβαθμίσει κάτι κατώτερο? Εξάλλου εσύ διαθέτεις πράγματα πολύ σημαντικά (όπως παθ. ασφάλεια) που συνήθως δεν παίζει σε αυτές τις συζητήσεις αλλά παίζει πολύ σοβαρά στη ζωή! Για το S2000 ας μιλήσει καλύτερα ο mpikounis που ήταν το προηγούμενό του αμάξι! Πάντως από την πείρα μου δεν πρόκειται να πείσει κανείς κανέναν, οπότε εγώ θα σου πρότεινα να πουλάς τρέλα, δηλ. έβαλα το BMW για πώληση να πάρω Honda, τι βλακεία έκανα και το αγόρασα, σας ζηλεύω κ.α.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-06-04, 14:11
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ

Φιλε Δασκαλοπουλε,

Ολα καλα αυτα που λες. Την επομενη φορα που θα στη βγουνε τιποτα τετοιοι τυποι αστους να πανε στο καλό....

Χαμογελα ειναι μεταδοτικο... Μετα απο λιγο καιρο ολο και καποιο Punto θα βρεθει σε κολωνα και θα γινει χαλκομανια. Τοτε και αυτοι θα καταλαβουν τι σημαινει αλογα χωρις ασφαλεια.

Κομπλεξικοι ειναι αυτοι που περνουν 300 αλογα με 1 € το αλογο.

Αντε Γεια
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-06-04, 07:19
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Μια και αναφερθηκε το S2000 θα ηθελα να πω δυο λογακια αφου ειχα BMW (M-Roadster) το οποιο πουλησα για να παρω Honda S2000 (!) και το οποιο πουλησα για να παρω το Ζ4 που οδηγω τωρα.

Πρωτα απο ολα ας μην μπερδευουμε ασχετα πραγματα. Τα punto, rallye κλπ ειναι καταπληκτικα αυτοκινητα αν σκεφτεις το value for money που σου προσφερουν, οταν φυσικα το "value" σου ειναι αλογα. Απο την αλλη το S2000 δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ value for money (σε αλογα) μια και μιλαμε για ενα αυτοκινητο που φτανει καινουργιο περιπου 48,000€. Η αξια του S2000 ειναι αλλου.

Το καθε αυτοκινητο εχει να προσφερει διαφορετικα πραγματα. Το σημαντικο ειναι να καταλαβαινεις τι σου προσφερει το αυτοκινητο σου και να το εκτιμας για αυτο που ειναι. Δυστυχως ειναι λιγα αυτα τα αυτοκινητα που σου προσφερουν τα παντα (αν υπαρχουν). Πολλοι δεν καταλαβαν γιατι εδωσα το M-Roadster (321hp) για να παρω το S2000 (240hp), και καποιοι δεν καταλαβαν γιατι εδωσα το S2000 για να παρω το Z4 (231hp).

Δεν ασχολουμαι με τη γνωμη των αλλων για το αυτοκινητο μου (θα την ακουσω και θα τη σκεφτω αλλα μεχρι εκει) γιατι απλα ισως δεν καταλαβαινουν σε τι δινω εγω αξια.

Αυτα τα λιγα..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-06-04, 13:37
Το avatar του χρήστη Ευλογητός
Ευλογητός Ο χρήστης Ευλογητός δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 124
Ευλογητός is on a distinguished road
Punto,saxo kai rallye παίρνουν μόνο οι κουλοί!!(Βy Drifter)
__________________
BMW E46 318ci Cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-06-04, 16:47
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Cool κοντρα!!!!!!

πιθανον να πισω τον φιλο μου (με honda civic 1500 2001) μετα απο πολυ καιρο, να τα στυσουμε εθνικη αθηνων-λαμιας μεχρι πετρου ραλλη!!! 8 λεπτα υψηλης ανδρεναλινης (γιατι τοσο ειναι)!!!! ελπιζω να αποθανατισω με βιντεο την μονομαχια με τριτο αμαξι απο πισω, και να βγω νικητης!! μαλλον θα γινει σημερα!!! θα ενημερωσω!!!
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-06-04, 22:05
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Δεν μπορείς να πεις για κανένα αμάξι ότι είναι μαλακία.... αφού βγήκε στην παραγωγή θα εξυπηρετεί κάποιο σκοπό και θα έχει κάποιο κοινό.... Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν μιλάτε για επιδόσεις καλά κάνουν και σου τη λένε..... Δεν υπάρχει λόγος να τσαντίζεσαι!! Άλλο να έχεις καλύτερο αμάξι και άλλο πιο γρήγορο....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-06-04, 18:46
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black5
Δεν μπορείς να πεις για κανένα αμάξι ότι είναι μαλακία.... αφού βγήκε στην παραγωγή θα εξυπηρετεί κάποιο σκοπό και θα έχει κάποιο κοινό.... Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν μιλάτε για επιδόσεις καλά κάνουν και σου τη λένε..... Δεν υπάρχει λόγος να τσαντίζεσαι!! Άλλο να έχεις καλύτερο αμάξι και άλλο πιο γρήγορο....

Μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα το post....Δεν κατηγορισα κανενα αυτοκινητο και κανενα οδηγο καθε αλλο, καποια απο αυτα αρεσουν και σε εμενα, κατηγορω αυτους που πανε να συγκρινουνε δυο διαφορετικης κλασης αυτοκινητα.........και κατηγορω ακομα περισοτερο αυτους που προσπαθουν να μειωσουν μια Ε46 σε συγκριση με ενα honda civic οχι επιδι την εχω αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι θεμα απλης λογικης!!! οσο για γκαζι αναμεσα στα δυο αυτα αυτοκινητα καταλαβαινεις οτι υπαρχουν μικρες διαφορες λογο τεραστιας διαστασης ελαστοικων που φοραω αλλιως και εκει τον εχω!!
Σε τι αλλο να αναφερθω σε ποιοτητα κατασκευης? σε ασφαλεια? σε οδηγικη συμπεριφορα? σε κρατηματα? σε δυνατοτητες φτιαξιματος? σε ομορφια?
Σε τι..??
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-06-04, 20:28
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Daskalopoylos
Μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα το post....Δεν κατηγορισα κανενα αυτοκινητο και κανενα οδηγο καθε αλλο, καποια απο αυτα αρεσουν και σε εμενα, κατηγορω αυτους που πανε να συγκρινουνε δυο διαφορετικης κλασης αυτοκινητα.........και κατηγορω ακομα περισοτερο αυτους που προσπαθουν να μειωσουν μια Ε46 σε συγκριση με ενα honda civic οχι επιδι την εχω αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι θεμα απλης λογικης!!! οσο για γκαζι αναμεσα στα δυο αυτα αυτοκινητα καταλαβαινεις οτι υπαρχουν μικρες διαφορες λογο τεραστιας διαστασης ελαστοικων που φοραω αλλιως και εκει τον εχω!!
Σε τι αλλο να αναφερθω σε ποιοτητα κατασκευης? σε ασφαλεια? σε οδηγικη συμπεριφορα? σε κρατηματα? σε δυνατοτητες φτιαξιματος? σε ομορφια?
Σε τι..??
Αυτό είπα κι εγώ.....ότι και να έισαι πιο αργός δεν σημαίνει τίποτα!!!! Δεν είναι κακό!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-06-04, 07:44
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpikounis
Πολλοι δεν καταλαβαν γιατι εδωσα το M-Roadster (321hp) για να παρω το S2000 (240hp), και καποιοι δεν καταλαβαν γιατι εδωσα το S2000 για να παρω το Z4 (231hp).

Αυτα τα λιγα..
Τελικά ρε φίλε mpikouni εσυ με την μεγαλύτερη εμπειρία πιστέυεις οτι έχουμε να ζηλεψουμε τιποτα απο το πρωιν αμάξι σου... Εμένα προσωπικά υστερα και απο μια σχετικά πολυ μικρή εμπειρία απο τα S2000 θεωρώ οτι ειμαστε καλύτεροι σε όλα απλά.
Πες μου σε παρακαλώ...
__________________
The Sum of all the Senses
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.