Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-09-11, 16:46
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Τελικά έδωσα τον mpack που δεν είχε parctronic, και πήρα mpack με έτοιμο parctronic μανίσιο ενσωματωμένο.Ο προφυλακτήρας είναι ήδη για βάψιμο(θα βαφεί και το diffuser ασημί) μιας και αυτός(μετάχειρος) που βρήκα ήταν άλλου χρώματος φυσικά(το ίδιο και το diffuser του)!Θα γίνει όπως των επισυναπτόμενων φώτος.....
Υ.Γ 1)Μιας κ λεγαμε οτι τα ματια του παρκτρονικ είναι ίδια σε mpack κ απλό..πως ο ένας ταχει πιο ψηλά και ο άλλος χαμηλά αλλά ανιχνεύουν λογικά τις ίδιες αποστάσεις στα εμπόδια?
2)Ο αριθμός των ασημί αυτοκινήτων που πωλούνται σε car.gr & mobile.de και έχουν βαμμένο ασημί το diffuser είναι μόνο 6!Αισθητικά είναι όμορφα αλλά δεν ξέρω γιατί είναι τόσο λίγα!
2)Με τα πίσω(αριστερά-δεξιά) φωτα ομίχλης πούχα στον παλιό προφυλακτήρα τι θα γίνει?Απλά θα τα καταργήσω?Νομίζω στον διακόπτη των φώτων εσωτερικά αριστερά απο τιμόνι σε κάποια 46ρια έχει κ και κουμπί ενεργοποίησης αυτών των φώτων? ή κάνω λάθος?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 1713877_4_b.jpg (72,4 KB, 20 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 1713877_5_b.jpg (97,1 KB, 19 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 599579_y_b.jpg (73,1 KB, 18 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-09-11, 16:50
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Τα ''φωτα ομιχλης'' στον προφυλακτηρα που γραφεις ειναι απλες ανακλαστικες λωριδες.
Τα πισω φωτα ομιχλης σου ειναι κατω απο τα φωτα της οπισθεν...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-09-11, 18:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εμένα πάντως το diffuser (@@ διαχύτης, πιο σπορ εμφανισιακά κάτω κομμάτι προφυλακτήρα), μου αρέσει στο μαύρο ματ χρώμα της μάνας του, ότι χρώμα να είναι το αυτοκίνητο.
Ασημί δεν μου αρέσει, αλλά είναι γούστα αυτά. (και κόκκινο, πράσινο, κίτρινο ή ότι χρώμα είναι το αυτοκίνητο, ούτε μαύρο γυαλιστερό που έχω δεί είναι ωραίο).

Τα πίσω ''φώτα'' είναι απλοί ανακλαστήρες, δεν υπάρχουν στα m-pack.

Edit: Προσθήκη στο ποστ.

Σε όλες τις εταιρείες πάντως τα ''σπορ πακέτα'' (M-pack, S-line, AMG, Renault RS) που έχουν σπορ προφυλακτήρα, συνήθως αυτό το τελείωμα ''διαχύτης'' είναι μαύρο ματ. Φαντάζομαι για να δημιουργεί επίτηδες μια αντίθεση.
Φυσικά εσύ θα το κάνεις όπως σου αρέσει, αλλά κάνει ''μπαμ'' η προσωπική επέμβαση και το μη εργοστασιακό look. Ίσως για αυτό είναι και λίγα τα αυτοκίνητα που είδες έτσι στις αγγελίες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 18-09-11 στις 18:34
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-09-11, 09:25
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Δημήτρη για να πώ την αλήθεια και μένα δεν μου άρεσε στην αρχή...απλά ήταν βαμμένος ο προφυλακτήρας και το diffuser στο 'ιδιο μπλε χρώμα!Άρα έπρεπε να ξυθεί το diffuser και να ξαναβαφεί με μαύρο? χρώμα για να γίνει σαν το εργοστασιακό!Φοβήθηκα δεν θα πεύχαινε το βάψιμο να βγεί όπως το μαύρο εργοστασιακό χρώμα και αναρωτιόμουν τί χρώμα μαυρο να επιλέξω? γυαλιστερό? μήπως νάβαζα τύπου carbon αυτοκολλητο κια να μοιάζει σαν το carbon πανέμορφο difusser του Ζάχου...και τελικά λέω θα το βάψω ασημί.Μετά είδα και μερικά που τόχαν βαμμένο και μου ψιλοάρεσε.....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-09-11, 23:12
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Φίλε, μπορείς απλά να παραγγείλεις έτοιμο κάρμπον και σύ σάν του ζάχου...αλλα κάνει σχεδόν όσο ο πίσω προφυλακτήρας....

Υ.Γ. πόσο πήγε το μαλλί? ο άλλος ήταν γνήσιος ?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 25-09-11 στις 23:15
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-09-11, 00:13
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, μπορείς απλά να παραγγείλεις έτοιμο κάρμπον και σύ σάν του ζάχου...αλλα κάνει σχεδόν όσο ο πίσω προφυλακτήρας....

Υ.Γ. πόσο πήγε το μαλλί? ο άλλος ήταν γνήσιος ?
Θάνο και αυτός ο μετάχειρος αρχικά που πήρα να βάλω(και εν τέλει τον πούλησα) που δεν είχε παρκτρονικ ήταν γνήσιος και αυτός με το παρκτρόνικ που θα βάλω τώρα(ακόμη βάφεται!!!!) είναι γνήσιος.Τον πρώτο τον πήρα 250....και αυτόν 350 με το παρκτρονικ πάνω.Δεν είχε σχεδόν κανείς μεταχειρο διαθέσιμο ως οκτώβρη και οι μετρημένοι στα δάκτυλα που είχαν τους δίναν 400 ευρώ.Ο replica κάνει 380 ευρώ και 50 euro το παρκτρονικ!Αβαφα πάντα μιλάμε.....βάλε και ενα 90-1000ρι για βάψιμο....οπότε.....το diffuser πουυ λες καινουργιο οχι carbon ομως κοστιζει 265 ευρώ......
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-09-11, 11:12
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Το καρμπον μου ειχε βγει κανα 150αρι εμενα... Αν θελεις υπαρχει και η λυση του ντυσιματος με μεμβρανη carbon 3M di noc και μετα ή το αφηνεις ετσι, ματ καρμπον ή το βερνικωνεις..
Κοιτα εμενα και ασημι μου αρεσει.. Στο 4πορτο που ειχα το ειχα κανει ασημι.. Ενταξει, γουστα ειναι αυτα, σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-09-11, 16:21
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάντως το diffuser (@@ διαχύτης, πιο σπορ εμφανισιακά κάτω κομμάτι προφυλακτήρα), μου αρέσει στο μαύρο ματ χρώμα της μάνας του, ότι χρώμα να είναι το αυτοκίνητο.
Ασημί δεν μου αρέσει, αλλά είναι γούστα αυτά. (και κόκκινο, πράσινο, κίτρινο ή ότι χρώμα είναι το αυτοκίνητο, ούτε μαύρο γυαλιστερό που έχω δεί είναι ωραίο).


Φυσικά εσύ θα το κάνεις όπως σου αρέσει, αλλά κάνει ''μπαμ'' η προσωπική επέμβαση και το μη εργοστασιακό look.
Δημήτρη με κατάφερες!Τελικά το diffuser θα βαφεί μαύρο ματ.Να είναι πιο OEM η κατάσταση!Η βαφή και η τοποθετηση θα ολοκληρωθούν απο βδομάδα μιας και ο "φίλος" μου ο μπογιατζής έχει φούριες με κάποια έκτακτα περιστατικά και με παραμέρισε μιας και δεν καιγόμουν χρονικά!Οπότε απο βδομάδα θάμαι έτοιμος....
Υ.Γ Στην επισυναπτόμενη φώτο ο mpack (με parctronic) που αγόρασα ....μπλε όπως ήταν βαμμένος....οι "αράχνες ή γρατσουνιές που φαίνονται στη φώτο είναι τα καλώδια απο τους αισθητήρες(μάτια) του parctronic......
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC04835.jpg (60,7 KB, 19 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-09-11, 17:36
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη με κατάφερες!Τελικά το diffuser θα βαφεί μαύρο ματ.Να είναι πιο OEM η κατάσταση!Η βαφή και η τοποθετηση θα ολοκληρωθούν απο βδομάδα μιας και ο "φίλος" μου ο μπογιατζής έχει φούριες με κάποια έκτακτα περιστατικά και με παραμέρισε μιας και δεν καιγόμουν χρονικά!Οπότε απο βδομάδα θάμαι έτοιμος....
Υ.Γ Στην επισυναπτόμενη φώτο ο mpack (με parctronic) που αγόρασα ....μπλε όπως ήταν βαμμένος....οι "αράχνες ή γρατσουνιές που φαίνονται στη φώτο είναι τα καλώδια απο τους αισθητήρες(μάτια) του parctronic......
Χεχε αντε μεγειά!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-10-11, 20:05
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Ακόμη να βαφεί ο προφυλακτήρας μου!Γέμισε σκόνες ο "καημένος".Μέχρι την τρίτη όμως θιάναι έτοιμος!Έβγαλά και κάποιες ακόμη φώτος "προ βαφής"!Εντωμεταξύ απότι μούπε ο φιλος μου ο μάκης ο λαμαρινάς στην πλευρά του συνοδηγού στο δεξί μέρος του προφυλακτήρα...πάνω-πάνω απο την μέσα πλευρά ο προφυλακτήρας ειχε ξεκολλημένη τη πλαστική-βάση...φαίνεται και απο την 2η επισυναπτόμενη φώτο!Δεν τόχα δεί!Δεν είναι κάτι σημαντικό....με ζέσταμα θα ξανακολληθεί και θάναι οκ!
Στην τελευταία φώτο φαίνεται πως είναι η βάση καθενός απο τους 4 αισθητήρες του μαμά parctronic......
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0074.JPG (156,7 KB, 12 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0073.JPG (233,0 KB, 12 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0065.JPG (163,0 KB, 12 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0061.JPG (176,0 KB, 12 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0066.JPG (125,8 KB, 11 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0059.JPG (148,0 KB, 11 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg SAM_0069.JPG (146,2 KB, 14 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.