Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #481  
Παλιά 08-07-10, 10:50
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
προσέξτε το δείκτη στιγμιαίας κατανάλωσης την ώρα που ρετάρει για να δούμε αν δίνει καύσιμο ή υπάρχει διακοπή
Ειλικρινα ευχομαι να μη σου τυχει ποτε γιατι εκεινη τη στιγμη ουτε δεικτες βλεπεις, ουτε λαμπακια, ουτε τιποτα...Κατεβαζεις ολο το "ευχολογιο", η πιεση σου ανεβαινει τοσο που χρειαζεσαι υπογλωσσια, εχεις και τους μαλ@κες που κορναρουν γιατι εμεινες στη μεση του δρομου, και το μονο που κοιτας ειναι να βρεις κανα μονοκανο να ριξεις μια στον βιαστικο που κορναρει και μια στο αμαξι σου!!! Μετα ηρεμεις και το χαιδευεις ξανα...και του λες γλυκολογα να μη σου το ξανακανει...
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #482  
Παλιά 09-07-10, 17:33
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
εγω χωρίς πλάκα αν ποτέ μου μείνει μπέμπα στο δρόμο τη πούλησα την άλλη μέρα. Τόσο απλά.
18 χρόνια τώρα δεν μου έτυχε ποτέ...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #483  
Παλιά 09-07-10, 19:34
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω χωρίς πλάκα αν ποτέ μου μείνει μπέμπα στο δρόμο τη πούλησα την άλλη μέρα. Τόσο απλά.
18 χρόνια τώρα δεν μου έτυχε ποτέ...
δεν σου εχει βγαλει ποτε ζημια δηλαδη???πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενος ανθρωπος....εγω οσους ρωταω γνωστους και φιλους με εφισιεντ μπεμπε λενε τα παντα ολα οι καημενοι και μεσα σε αυτους και εγω
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #484  
Παλιά 09-07-10, 19:50
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
διάβασε τα ποστ μου να δεις...

Είχα και εγώ κόμπιασμα με το Ε92 αλλά δεν μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχει σε βαθμό που να θεωρηθεί πρόβλημα.
Ένα κόμπιασμα μια στο τόσο το έχω (1-2 φορές το μήνα) αλλά είναι τόσο απαλό και στιγμιαίο που κάποιος άλλος δεν το καταλαβαίνει.

Ίσως να έχει σημασία ότι οδηγαώ σε συνθήκες που 'αρέσουν' στο αμάξι, δηλαδή ταξίδια και γρήγορες επαρχιακές διαδρομές, ελάχιστη πόλη.

Κάτι άλλο για την υγρασία, η Κέρκυρα έχει τη μεγαλύτερη υγρασία και βροχόπτωση στην Ελλάδα, το λένε και η στατιστικές, όμως δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Το λέω γιατι μερικά παιδιά είχαν πρόβλημα στην υγρασία.

Δεν ξέρω... θα πω μόνο κάτι που είχα πει παλιά: σκίστε λίγο το αμάξι σας, τρέξτε λίγο, πιάστε 7.000 στροφές, θα το χαρεί πραγματικά!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #485  
Παλιά 09-07-10, 20:07
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
διάβασε τα ποστ μου να δεις...

Είχα και εγώ κόμπιασμα με το Ε92 αλλά δεν μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχει σε βαθμό που να θεωρηθεί πρόβλημα.
Ένα κόμπιασμα μια στο τόσο το έχω (1-2 φορές το μήνα) αλλά είναι τόσο απαλό και στιγμιαίο που κάποιος άλλος δεν το καταλαβαίνει.

Ίσως να έχει σημασία ότι οδηγαώ σε συνθήκες που 'αρέσουν' στο αμάξι, δηλαδή ταξίδια και γρήγορες επαρχιακές διαδρομές, ελάχιστη πόλη.

Κάτι άλλο για την υγρασία, η Κέρκυρα έχει τη μεγαλύτερη υγρασία και βροχόπτωση στην Ελλάδα, το λένε και η στατιστικές, όμως δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Το λέω γιατι μερικά παιδιά είχαν πρόβλημα στην υγρασία.

Δεν ξέρω... θα πω μόνο κάτι που είχα πει παλιά: σκίστε λίγο το αμάξι σας, τρέξτε λίγο, πιάστε 7.000 στροφές, θα το χαρεί πραγματικά!
Εγώ έτυχε να κάνω χτές βόλτα με όχημα φίλου που έκανε κόμπιασμα.. συχνό, αλλά πολύ ελάχιστο..
Συμπέρασμα μετά απο 5 λεπτά οδήγησης...
Το κομπρεσσέρ του A/C που ανοιγόκλεινε...
Τρελάθηκα!!!!!!!!!!!! Ούτε γυναίκα να ήταν...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #486  
Παλιά 09-07-10, 21:41
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έτυχε να κάνω χτές βόλτα με όχημα φίλου που έκανε κόμπιασμα.. συχνό, αλλά πολύ ελάχιστο..
Συμπέρασμα μετά απο 5 λεπτά οδήγησης...
Το κομπρεσσέρ του A/C που ανοιγόκλεινε...
Τρελάθηκα!!!!!!!!!!!! Ούτε γυναίκα να ήταν...
δηλαδή έφταιγε το Α/C? κάποια βαλβίδα που ανοιγόκλεινε?
Απάντηση με παράθεση
  #487  
Παλιά 09-07-10, 23:26
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδή έφταιγε το Α/C? κάποια βαλβίδα που ανοιγόκλεινε?
Όχι αγόρι μου,
η φυσιολογική εμπλοκή απεμπλοκή του κομπρεσέρ, μεταφράζεται σαν αίσθηση με
ένα μικρό κόμπιασμα κάθε 1,5 λεπτό περίπου...
(α αέρας ήταν ρυθμισμένος στους 22)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #488  
Παλιά 10-07-10, 00:45
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
κατσε rapid γιατι με ειχε ρωτησει ο τεχνικος και εμενα αν το κομπιασμα ειναι απο το κλιμα γιατι λεει το κομπρεσσερ ειναι ον ή οφ αλλα του ειχα πει οτι δεν ειναι απο αυτο και ετσι καπως ξεκινησε η ιστορια η δικη μου με νοξ κτλ...(για να το λες εσυ σου εχω εμπιστοσυνη) και τι γινεται σε αυτην την κατασταση ομως επειδη ενοχλει τον χειρηστη(οδηγο)???
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #489  
Παλιά 10-07-10, 00:48
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν σου εχει βγαλει ποτε ζημια δηλαδη???πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενος ανθρωπος....εγω οσους ρωταω γνωστους και φιλους με εφισιεντ μπεμπε λενε τα παντα ολα οι καημενοι και μεσα σε αυτους και εγω
Συγνωμη για τ παρεμβαση αλλα αλλο να μεινει στο δρομο κ αλλο να σ χαλασει κατι.Εμενα τοσα χρονια που οδηγω ποτε δε μου ετυχε εκτος απο σκασμενο ελαστικο να μεινω στο δρομο και ευχομαι μην τυχει σε κανεναν μας στο μελλον
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #490  
Παλιά 10-07-10, 00:58
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
ναι φιλε μου δεν μενεις στο δρομο....αλλα το οτι σου βγαζει κινητηρα μειωμενης αποδοσης σε καλυπτει εσενα...μπορεις να συνεχισεις απροβληματιστα το ταξιδακι σου?αν στο κανει νυχτα στην εθνικη τι θα πεις?ααα τι ωραια που εδωσα 30 χιλιαρικακια για να μου κανει κολπακια σε μεσα σε 18 μηνες αγορας...οχι φιλε μου καλα η μπεμβε χρυση και σουπερ ως προς τον οδηγο και τον τροπο που παταει...αλλα τερμα οι κατασκευες ε21 ε30 ε36...με αυτα εφτιαξαν ονομα στην πιατσα γιατι ηταν οτι και τα σημερινα για τον οδηγο(αναλογικα με την εποχη τους)με την διαφορα οτι ηταν και μπετον...σκυλια μαυρα που λενε...φιλικα πανος
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.