Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-10-15, 19:30
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει γίνει της μόδας αυτή η επίθεση τώρα τελευταία, λες και τους ρίχνουμε τα όνειρα στον Άδη...
Μπα,απλά νομίζω πως οι περισσότεροι έχουμε τόσα ψυχολογικά από την κατάσταση που ζούμε που ψάχνουμε κάπου να ξεσπάσουμε.Και τι πιο ιδανικό από το ανώνυμο ξέσπασμα πίσω από μια οθόνη...Δεν ενέχει και τον κίνδυνο να πας για μαλλί και να φύγεις κουρεμένος από τις φάπες!
  #12  
Παλιά 29-10-15, 19:36
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Καλύτερο το κούρεμα λοιπόν στο tuning shop που θα αυξήσει λίγο την ισχύ και θα μειώσει πολύ το λογαριασμό.

Κοίτα, πολλοί θέλουν να ξεφορτωθούν και χρήμα...μαύρο, άσπρο, κίτρινο, μπλέ....μην κουρευτεί κιόλας...

Άλλοι με γνώσεις αυτοκίνησης τύπου Hyundai Accent με φίλτροχοάνη, εξάτμιση τελικό, ζάντα και λεντ και κομμένα ελατήρια, πήραν επιτέλους μπέμπα (τι σιχαμερός όρος), και είπαν να γίνουν οι king of the road ρε παιδάκι μου.

__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 29-10-15 στις 19:38
  #13  
Παλιά 30-10-15, 03:14
alex thirty six Ο χρήστης alex thirty six δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2015
Μηνύματα: 3
alex thirty six is on a distinguished road
Ενταξει?? Τα ειπατε μεταξυ σας και ξεδοσατε?? Χαχα...τεσπα σας βλεπω ολους πολυ φορτισμενους μαλλον σας βαραει η γυναικα σπιτι ή πρεπει να βρειτε οποσδηποτε μια γυναικα!!

...δεν μπηκα επιθετικα απλα ρωτησα απευθυνομενος σε ατομα που θεωρησα πως ξερουν κατι παραπανω απο εμενα... Ισως να το εθεσα λαθος το "γνωριζω οτι βγαζει 500hp κλειστο μοτερ"... Απλα υπαρχει αυτη η αντιληψη σε μερικα ξενα φορουμ της bmw και στο youtube....και ηθελα να μου πειτε εδω αν ισχυει...δεν ισχυει καλως...δεν μου γκρεμιστηκε κκανενα ονειρο!! Υπαρχει και πιο καλος τροπος να το θεσεις επειδη προσωπικα η ειρωνια δεν μ αρεσει καθολου

2ον πισω απο μια οθονη βλεπω αλλους να ξεσπανε... Εγω γραφτηκα για να κανω μια ερωτηση...οπως βλεπεις 2-3 ποστ εχω...

Τεσπα .... Θα κρατησω τις 2-3 χρησιμες πληροφοριες που ειδα στα προηγουμενα σχολια...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Admin είμαι...
Το θέμα θα πάρει την τροχιά που όρισες..
13.000 ευρώ κάνει μόνο το κίτ χωρίς την εργασία...
http://www.trmtuning.com/product-cat...em/turbo-kits/
Μίλα τους, ούτε 400 άλογα θα πάρεις αλλά θα ανοίξεις το μοτέρ θα αλλάξεις πιστόνια,
θα αλλάξεις συμπίεση, θα αλλάξεις και εκκεντροφόρους.
Αυτά που ζητάς με κλειστό μοτέρ δεν τα παίρνεις..
Σε τάισα κιόλας, γνώσεις που δεν έχει κανένας στην Ελλάδα...
Σε βοήθησα στο πρώτο γράμμα μου, που σου έκοψα την κουβέντα...
Τώρα νομίζεις οτι σε βοηθάω, αλλά στην ουσία σε ξετινάζω..
Δεν είμαι ξερόλας όπως νομίζεις..
Καλή τύχη απο εδώ και πέρα...
Γνωσεις που δεν εχει κανενας αλλος στην ελλαδα?? Με ξετιναζεις??...χαχαχα. .......ποσο εισαι??.. 15???

Αν ειναι να γραψεις κι αλλα κανε με ενα μπαν ρε φιλε χαρη θα μ κανεις!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex thirty six : 30-10-15 στις 03:24
  #14  
Παλιά 30-10-15, 08:36
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Φίλε είσαι πραγματικά άσχετος και αγενής άνθρωπος.

Μόνο εσύ ειρωνεύεσαι....

Μάλλον είσαι 19 χρονών το πολύ εσύ....και ψάχνεις απεγνωσμένα 400 ps για να καλύψεις αδυναμίες φυσιολογίας...

Γίνεσαι ban, και πήγαινε να σε κάνουν πελατάκι, όσοι σου υπόσχονται φούμαρα...


Υ.Γ. Επειδή κάποιοι μπορεί να θεωρούν σοβαρά μερικά μέρη των post του, όταν στο δεύτερο μήνυμα του που απαντάει στην πρώτη σοβαρή απάντηση που πήρε μιλάει...''φιλαράκο'' και ''ξερόλες''....έχει στο νού του πραγματικά όλα τα υπόλοιπα που έγραψε στο τέλος...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 30-10-15 στις 08:44
  #15  
Παλιά 30-10-15, 12:44
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex thirty six Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει?? Τα ειπατε μεταξυ σας και ξεδοσατε?? Χαχα...τεσπα σας βλεπω ολους πολυ φορτισμενους μαλλον σας βαραει η γυναικα σπιτι ή πρεπει να βρειτε οποσδηποτε μια γυναικα!!

...δεν μπηκα επιθετικα απλα ρωτησα απευθυνομενος σε ατομα που θεωρησα πως ξερουν κατι παραπανω απο εμενα... Ισως να το εθεσα λαθος το "γνωριζω οτι βγαζει 500hp κλειστο μοτερ"... Απλα υπαρχει αυτη η αντιληψη σε μερικα ξενα φορουμ της bmw και στο youtube....και ηθελα να μου πειτε εδω αν ισχυει...δεν ισχυει καλως...δεν μου γκρεμιστηκε κκανενα ονειρο!! Υπαρχει και πιο καλος τροπος να το θεσεις επειδη προσωπικα η ειρωνια δεν μ αρεσει καθολου

2ον πισω απο μια οθονη βλεπω αλλους να ξεσπανε... Εγω γραφτηκα για να κανω μια ερωτηση...οπως βλεπεις 2-3 ποστ εχω...

Τεσπα .... Θα κρατησω τις 2-3 χρησιμες πληροφοριες που ειδα στα προηγουμενα σχολια...

Γνωσεις που δεν εχει κανενας αλλος στην ελλαδα?? Με ξετιναζεις??...χαχαχα. .......ποσο εισαι??.. 15???

Αν ειναι να γραψεις κι αλλα κανε με ενα μπαν ρε φιλε χαρη θα μ κανεις!
Απαντώ για να παραμείνει στο ιστορικό του φόρουμ..
Σωστά θεώρησες οτι γνωρίζουμε περισσότερα απο εσένα..
Το φόρουμ είναι ένας θησαυρός γνώσεων αν ξέρεις να το ψάξεις σωστά..
Στο συνεργείο που πηγαίνω, μια εβδομάδα ήταν κάποιος συνταξιούχος δεκαετίας μηχανικός, και ανέλαβε να κάνει βελτίωση / μετατροπή ένα BMW E28..
(Το γνωρίζω επειδή το Ε28 ήταν δικό μου...)
Συνεπώς για εμένα, δικαιολογίες του τύπου ¨πήρε σύνταξη και δεν μπορεί" δεν ισχύουν.
Στην ελεύθερη αγορά ισχύει ένα και μόνο ένα ρητό...
Οσο κάποιος ζει, έχει την τιμή του.. Και την τιμή του λόγου του, και την τιμή των χρημάτων του.
Εμένα το συνεργείο θα μου εκτελέσει μια εργασία, για την τιμή του λόγου μου. Ακόμα και αν δεν έχω χρήματα. Ακόμα και αν δεν το ζητήσω, αλλά απλά το κουβεντιάσω. Ετσι και ο Αιμίλιος (ας είναι καλά εκεί που είναι) χωρίς καν να του το ζητήσω, ασχολήθηκε αφήνοντας μου αναμνήσεις για όσο θα ζώ..
Πολύ ρομαντικό για έναν δεκαπεντάχρονο, αλλά πραγματικότητα..
Στην δική σου περίπτωση, η τιμή του λόγου σου, δεν είχε πέραση στον συνταξιούχο.
Πάμε στην τιμή των χρημάτων..
Στις 28 Σεπτεμβρίου, χρειάστηκε να μιλήσω με έναν συνταξιοδοτημένο δικηγόρο.
(έχω αδερφό δικηγόρο, το ξέρουν όλοι)
Δεν θα είχε ασχοληθεί με το θέμα μου, εάν δεν ικανοποιούσα κάποιες οικονομικές απαιτήσεις του και μάλιστα σε χρόνο dt..
Σε πληροφορώ η τιμή του ήταν διπλάσια της μετατροπής που θέλεις να κάνεις, αλλά η τιμή αποδόθηκε, και το θέμα μου έληξε.
Συνεπώς, η τιμή των χρημάτων μου, ήταν ικανή να φέρει τον συνταξιούχο που ούτε καν το συζητούσε αρχικά και να ολοκληρώσει την εργασία, αξιοποιώντας τις γνώσεις του, και γραφεία πρώην συνεργατών για την διευθέτηση.
Δεν μέμφομαι εσένα αυτή τη στιγμή, απλά σου παραθέτω 2 πραγματικά παραδείγματα, για να καταλάβεις οτι η τιμή μετράει ΜΟΝΟ εάν την έχεις.
Σε ξένα φόρουμ υπάρχουν πολλές απόψεις, σωστές, λιγότερο σωστές, λάθος, παραπλανητικές.
Η πραγματικότητα μιας σωστής και βιώσιμης μετατροπής, περιλαμβάνει ένα κοστολόγιο 250 ευρώ / ίππο που θα ανακτήσεις πέραν του εργοστασιακού..
Συνεπώς, για να επιτύχει κάποιος αύξηση ιπποδύναμης κατά 150 άλογα, με μια πρόχειρη σκέψη χρειάζεται να δαπανήσει 37500 ευρώ..
Εξωφρενικό, αλλά πραγματικό για μια μετατροπή σωστή και βιώσιμη.
Εκεί αρχίζουν οι παραχωρήσεις.. αν δεν αλλάξω αυτό, αν δεν κάνω εκείνο, αν αφήσω για μετά το άλλο, αν δεν πατάω τέρμα το γκάζι, αν δεν πηγαίνω πάνω απο 120, αν δεν χτυπάω κόφτη συχνά, αν ξεκινάω απαλά, αν περιμένω να ζεσταθεί, αν περιμένω να κρυώσει, αν δεν κάνω κατεβάσματα με πατημένο τέρμα γκάζι, αν αν αν αν αν αν.....
Η αρχική μου απάντηση ήταν σοβαρότατη. Αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό..
Και ο άνθρωπος που ξέρεις, δεν ασχολείται επειδή δεν αξίζει να ασχοληθεί με κάτι που δεν γίνεται..
Αυτό που ζητάς είναι τόσο αστείο, σαν να λές σε εμένα οτι μπορείς αύριο το πρωί να βάλεις τον Παρθενώνα στην θέση του Λευκού πύργου, επειδή έχεις το ελικόπτερο που αντέχει να ανασηκώσει το βάρος του.
Για το θέμα των γνώσεων..
Μπορεί να σου φάνηκε λάθος οτι σε τάισα γνώσεις που δεν έχει κανένας στην Ελλάδα...
Κάνω λάθος προφανώς, υπερβάλλω όπως πάντα, αλλά κρατάς το λίνκ γιατί δεν το βρήκες πουθενά όπου και αν έψαξες, σε όποιον και αν απευθύνθηκες στην Ελλάδα...
Με καλύπτει για επιβεβαίωση αυτού ακριβώς που είπα..

Φυσικά και σε ξετίναξα...
Σου έδωσα κάτι, που δεν έχεις τα χρήματα να το αποκτήσεις, και δεν έχεις τα χρήματα να το συντηρήσεις.. ή μήπως έχεις 83 ευρώ για καύσιμα σε κάθε 100 χιλιόμετρα??
Αν τα είχες, δεν θα κοίταζες μετατροπές χαμηλού κόστους (βλέπε, κλειστό μοτέρ).
Θα αγόραζες ένα καλό και δυνατό αυτοκίνητο.
Και θα σου πώ κάτι, αν και δεκαπεντάχρονος.. Ποτέ δεν θα μπορέσεις να αποκτήσεις και να συντηρήσεις κάτι τέτοιο, γιατί όσα λίγα χρήματα καταφέρεις να μαζέψεις απο τα χαρτζιλίκια των παππούδων, τα σπαταλάς σε αγορές χωρίς αντίκρυσμα και στα τρώνε οι παπατζίδες "μηχανικάρες".
Αυτό έκανα και εγώ όταν ήμουν μικρότερος, τα σπαταλούσα σε μερέντα..
Παραμένω στη διάθεση σου για συνέχεια του διαλόγου στο e-mail μου..
(Δε θα δυσκολευτείς να το βρείς, αν ψάξεις καλά στο ίντερνετ, ή ρωτήσεις στην πιάτσα μέχρι και το τηλέφωνό μου θα βρείς..)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Κλειστό Θέμα

Tags
alex, e36, m50, turbo

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.