Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #3851  
Παλιά 24-09-16, 21:07
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
Είχα γράψει πριν λίγους μήνες (συνημμένο μήνυμα) για την Sport Evolution του συγκατοίκου μου Γιώργου Χ. στο Λονδίνο το 1995-1996 που με μύησε στον κόσμο της Μ3. Επειδή ο κόσμος είναι μικρός όπως συνηθίζουμε να λέμε, σε πρόσφατη περιήγησή μου στο youtube ανακάλυψα βίντεο με το εν λόγω αυτοκίνητο κάπου στην Ασία, χρονολογούμενο από το 2014. Στο βίντεο, η Μ3 που εγώ την άφησα με 120,000+ χιλιόμετρα στο οδόμετρο το 1996 έχει φθάσει τα 153,000 χιλιόμετρα αλλά συνεχίζει να είναι εντυπωσιακή και αγέραστη. Δείτε την λοιπόν μαζί με μία Mercedes-Benz 2.5 Evo II στο ακόλουθο βίντεο. Τι κι αν η γλώσσα στο βίντεο είναι ακαταλαβίστικη; Όταν <<μιλούν>> οι θανάσιμοι τετράτροχοι εχθροί στις πίστες του 1980-90, τα σχόλια περιττεύουν:



Γ. Ν.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sport_Evolution Εμφάνιση μηνυμάτων
Πλήθος φωτογραφιών στον ακόλουθο σύνδεσμο με πλήρεις αποκαταστάσεις (restorations) Ε30 Μ3: http://www.rsgarage.com.pt/restoration_bmw.html

Περιλαμβάνονται και δύο Sport Evolution, μία κόκκινη αλλά σε μαύρο χάλι και μία μαύρη. Η συγκεκριμένη μαύρη (G861 WAV) είναι αυτή που με μύησε στον κόσμο της Ε30 Μ3. Ανήκε στον Γιώργο Χ., Έλληνα συγκάτοικό μου στο Λονδίνο την περίοδο 1995-1996. Την αγόρασε Οκτώβριο ή Νοέμβριο του 1995. Θυμάμαι την πρώτη φορά που την έφερε στο σπίτι και την είδα. Πώς αισθάνεται ένα παιδάκι που του δίνεις πρώτη φορά γλυφιτζούρι; Κάπως έτσι! Ηλεκτρισμένος και εκστατικός.

Ο Γιώργος την πήγε τουλάχιστον 2 φορές στην Ελλάδα και τελικά την πούλησε πριν το 2000 όπως υπολογίζω. Με την συγκεκριμένη έχω αξέχαστες εμπειρίες στο Λονδίνο αλλά και στην διαδρομή προς και από τους Munich Legends που την πηγαίναμε για συντήρηση. Περιττό να σας πω ότι ο Γιώργος ήταν <<λάτρης της ταχύτητας>> και αφού είμαι σήμερα εδώ για να τα γράφω αυτά σημαίνει ότι φτηνά την γλιτώσαμε την εποχή εκείνη της νεανικής τρέλας...

Δυστυχώς έφυγε από το Λονδίνο 2 μήνες πριν πάρω την δική μου. Θα ήταν εκπληκτικό να είχαμε μία μαύρη και μία κόκκινη SE σταθμευμένες σε σειρά στο κέντρο του South Kensington αλλά δεν έμμελε να συμβεί.

Γ. Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #3852  
Παλιά 25-09-16, 09:00
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Το βίντεο δεν παίζει!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3853  
Παλιά 25-09-16, 11:48
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Λόγω δικαιωμάτων δεν παίζει; Εγώ το είδα.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #3854  
Παλιά 25-09-16, 12:04
isou Ο χρήστης isou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-03-2013
Μηνύματα: 12
isou is on a distinguished road
Και σε μενα παιζει μια χαρα.
Απάντηση με παράθεση
  #3855  
Παλιά 29-09-16, 09:39
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3856  
Παλιά 30-09-16, 13:34
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3857  
Παλιά 30-09-16, 21:42
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Βαλτός είσαι χριστιανέ μου;
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #3858  
Παλιά 03-10-16, 12:28
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3859  
Παλιά 03-10-16, 16:19
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Κάτι λείπει....είναι και ξανά βαμμένο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3860  
Παλιά 03-10-16, 16:51
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
XAXAXA

τι λείπει???
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.