Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-11-15, 20:28
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Νέα τέλη κυκλοφορίας για το 2016

Το αυτοκινητο μου ειναι κατασκευης 2004 και η αδεια του γραφει 2007 που το εκτελωνισα. Υπαρχει τροπος να αλλαξω-διορθωσω την αδεια να γραφει 2004 για να μην πληρωσω την αυξηση στα τελη;
Δεν ειναι τα 15 ευρω παραπανω που ειναι βασει των νεων πινακων που διαβασα, ειναι το γ*μωτο.

Εχω φυλαξει το χαρτι του εκτελωνισμου και τις αδειες απο τη Γερμανια σε φωτοτυπιες.

Πηγα μια βολτα απ το τελωνειο που το εκτελωνισα και δεν εβγαλα ακρη, ο καθενας υπαλληλος μαλιστα, ελεγε το μακρυ και το κοντο του και δεν εκανα δουλεια. Πρεπει να παω στο Υπ.Συγκοινωνιών ή να κάνω κάτι άλλο;

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος σε αυτο θα του ειμαι υποχρεος.
Ευχαριστω προκαταβολικα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-11-15, 22:31
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
μπορεις να το αλλαξεις ναι με τα επισημα εγγραφα πρωην αδειας και το χαρτι εκτελωνισμου και θα απευθυνθεις στο γραφειο συγκοινωνιων της περιοχης σου..αλλα θα πληρωσεις απο την αρχη για την νεα αδεια.για τα τελη τους 2016 θα τα πληρωσεις κανονικα με την αυξηση γτ αν κανεις την αλλαγη θα ισχυει για τα τελη του 2017.με λιγα λογια για να βγαλεις νεα αδεια θα δωσεις παραπανω απο τα 15 ευρω που ζητανε για την αυξηση
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-11-15, 09:01
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ότι άδεια και να έχεις, τα τέλη σου υπολογίζονται βάση της πρώτης χρονολογίας εκτελωνισμού στην Ελλάδα.
Ο νόμος το λέει ξεκάθαρα!!

"...που κυκλοφόρησαν για πρώτη φορά στην Ελλάδα..."
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-11-15, 12:58
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μάλιστα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, οπότε μάλλον δεν θα μπω στον κόπο καν.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-11-15, 17:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Ο BMW Power το έκανε. Κάπου το έχει γράψει.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-11-15, 18:30
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
απο οσο ξερω γινεται..και απο οτι θυμαμαι το εχει κανει και ενα μελος απο εδω μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-11-15, 19:29
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
απλά προσθέτεις την ημ/μηνία πρώτης κυκλοφορίας διεθνώς. εγώ το έκανα για να μην πληρώσω φόρο πολυτελείας. το έκανα στη διεύθυνση συγκοινωνιών του νομού μου. δεν πλήρωσα κάτι
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-11-15, 20:21
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raptor Εμφάνιση μηνυμάτων
απλά προσθέτεις την ημ/μηνία πρώτης κυκλοφορίας διεθνώς. εγώ το έκανα για να μην πληρώσω φόρο πολυτελείας. το έκανα στη διεύθυνση συγκοινωνιών του νομού μου. δεν πλήρωσα κάτι
και εγω το εκανα για το αμαξι του αδελφου μου, στο υπουργειο που ηταν ο φακελος του αυτοκινητου!!
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-11-15, 22:56
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από compact Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω το εκανα για το αμαξι του αδελφου μου, στο υπουργειο που ηταν ο φακελος του αυτοκινητου!!
τι χρειαστηκε να κανεις ακριβως γτ ενδιαφερεται και ενας φιλος
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-11-15, 11:28
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οποιοι το εχουν κανει αν ειναι ευκολο μπορουν να μας γραψουν ολη τη διαδικασια με οσο μεγαλυτερη λεπτομερεια γινεται. Οπως τι χρειαζεται, χαρτια, παλιες αδειες, χαρτια τελωνειου κλπ, τι πληρωσατε, αν πληρωσατε στο τμημα συγκοινωνιων ή μηχανολογικο, καποιο παραβολο ή κατι τετοιο, με την εφορια τι εγινε, ενημερωθηκε το συστημα αυτοματα, επρεπε εσεις να πατε και στην εφορια, γενικα δηλαδη τι απαιτειται, τι κανατε και τελικα τι κερδος ειχατε. Θα μου ηταν πολυτιμες αυτες οι πληροφοριες καθως ακουω απο διαφορους πολλα κι εχω μπερδευτει τι ισχυει, τι οχι και τι τελικα να κανω, αν κανω.
Σας ευχαριστω πολυ για τις ηδη απαντησεις και επισης προκαταβολικα για οσους γραψουν επειτα επι του θεματος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.