Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-02-13, 00:31
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Τα Ζ3 είναι λίγο παλιά αυτοκίνητα! Όπως καταλαβαίνεις φίλε μου, σε ένα όχημα φαίνονται τα 15 χρονάκια που κυκλοφορεί! Τι σημαίνει αυτό..? Ότι κάποιος που το δίνει θα έχει αφήσει σίγουρα ψιλοδουλίτσες για σένα! Η λογική λέει ότι όσο φθηνότερα το πάρεις τόσο πιο πολύ θα ασχοληθείς!
Για να σου δώσω να καταλάβεις, πριν 1 χρόνο πήρα Ζ3 1.8 '98 με 5500€, αυτοκίνητο γκαραζάτο... Από τότε έχω ρίξει 1,5 χιλιάρικο και θέλω κανένα 500αρικο ακόμα για να το τελειοποιήσω.. (Ψειρίζω τη μαιμού κι εγώ όπως κι άλλοι εδώ..)
Θέλω να σου πω ότι αγόρασε το, απλά κάνε καλή επιλογή για να μην σε τρέχει μετά! Τα υπόλοιπα που σου λένε για βελτιώσεις δεν σ ενδιαφέρουν ακόμα... Κάνε τις βόλτες σου cabrio κι αν αρχίσει να σου ξινίζει στο δρόμο, τις βρίσκουμε τις λύσεις..
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 06-02-13, 09:58
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Καλημέρα σ'όλους σας ,
έχετε δίκιο σε αυτό που λέτε , για το φτηνό... αλλά και το ακριβό καμιά φορά βγαίνει σκάρτο. Τι θέλω να πω ? Το καλοκαίρι που έψαχνα, είχα βρει 2-3 ζ που μου άρεσαν , το ένα 6000 ε μου είπαν ατρακάριστο , προσεγμένο κλπ , έδωσα πινακίδα σε έναν γνωστό (επειδή το αυτοκίνητο ήταν εκτός περιοχής) και ανακάλυψα οτι είχε 6 δηλωμένα τρακαρίσματα εκ των οποίων το 1 ήταν καραμπόλα μπρος πίσω ,(ιδιώτης αυτός) .
Το άλλο το είχα δει στο car, το είχε ιδιώτης , 6000 ε , την ίδια στιγμή το ίδιο ζ μαντράς 6900 , μετά από έναν μήνα άλλος μαντράς 5500... στο αυτοκίνητο χαρακτηριστικά του έλειπαν τα φλάς απο τον προφυλακτήρα και το προβ. ομίχλης ... μπήκα στην περιέργεια να πάω να το δώ από κοντά , διαπιστώνω με τα λίγα που γνωρίζω , οτι το αυτοκίνητο είναι οχι απλα για πέταμα και στουκαρισμένο , 0 συντήρηση , τα roll bar γύριζαν δεξιά αριστερά ... με το που άνοιξε το καπό της μηχανής .... η μούμια του Τουταγχαμών είχε λιγότερη σκόνη και βρώμα.... οσο για τα προβολακια και τα φλας... απαντηση μαντρα, δεν τα εχω βαλει επανω , ειναι στο κουτί τους και αν το πάρεις θα στα βαλω...ρωταω απο περιέργεια για service book... τι? βιβλιο ? το αυτοκινητο είναι καθαρό... εγγύηση εγω! εκει την έκανα με γοργά μεγάλα βήματα !μαντρας σου λεει μετα...
Για την ιστορια ... το αυτοκινητο δεν ηταν του 2001 μοντελο που έλεγε , και τελικα το είδα πριν 2 μηνες στον δρόμο και το οδηγούσε ενας 70 χρονος με το χαμογελο μεχρι τα αυτια !
Τελος πάντων , είπα σε έναν φίλο μαντρά , αν βρεί κατι να με ενημερώσει , γιατι στο θεμα αυτοκίνητο είτε ειναι ιδιώτης ειτε μαντράς , αν δεν είναι γνωστός δεν βγαζεις άκρη.

Εν κατακλείδι γιατι σας κουρασα, μπορείς να βρεις φτηνό και καλό , ακριβό και σκάρτο και αντίστροφα , και πάλι όλα είναι θέμα τύχης ! Δεν ξέρω...
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW S1 : 06-02-13 στις 10:02
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-02-13, 11:52
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εγω παντως ξερω..πως το φθηνο κρεας τα σκυλια το τρωνε...
στην αγορα παντα παιζει ρολο και η τυχη...και η αναγκη που εχει ο πωλητης..αλλα ο κανονας λεει πως το καλο θα το πληρωσεις...
εγω πριν περιπου 4 χρονια οταν αγορασα την δικη μου ζ3 1,9 facelift...εδωσα περιπου 14χιλ( 1.5-2 χιλιαρικα πανω απο την μεση τιμη πωλησης μιας ζ3,τοτε)...αλλα ηταν αβαφη, στο χρωμα που ηθελα...ελληνικο,πρωτο χερι, απο ιδιοκτητη που τον γνωριζα, το ειχε ως 3ο αμαξι και μονο καλοκαιρι...με λιγα χιλιομετρα...και αψογα συντηρημενη..!
δεν το μετανιωσα,,,μιας και δεν μου εχει βγαλει καμια βλαβη...και δεν εχω πληρωσει τιποτα παραπανω ,απο την συντηρηση της...
απο τοτε οι τιμες εχουν πεσει αρκετα...αλλα και παλι,για ενα καλο αμαξι...ο ιδιοκτητης του θα ζητησει το κατι παραπανω απο τα υπολοιπα...
βλεπωντας λοιπον τα 3 αυτα οχηματα...ισως διαπιστωσες..πως ενα αμαξι του ταληρου...θελει αρκετα χρηματα για να το φερεις στα ισια του....ποσο μαλλον ενα αμαξι του 3χιλιαρου
βεβαια αν εχεις την υπομονη και τον χρονο...ισως πεσεις στην ''ευκαιρια''...και βρεις το αμαξι που θες στα λεφτα που θελεις...αλλα αυτο μπορει να γινει αυριο ...μεθαυριο ...σε ενα μηνα...ισως και σε κανα χρονο:...αλλα εχεις την υπομονη και τον χρονο??
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 07-02-13, 22:37
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
τωρα το παμε σωστα το θεμα ρε παλικαρια.
εγω θα συμφωνισω με το γεγονος του φθηνου κρεατος
αλλα απο την αλλη εγω θα προτιμουσα ενα οικονομικο ζετακι και με πολυ ορεξη να το φερω στα μετρα μου
.βεβαια τα μετρα του καθενα ειναι διαφορετικα
προσωπικα το δικο μου ζετακι μου στοιχισε 7000 ευρω, και μεχρι στιγμης εκτος των λεπτομερεστατων συντηρησεων εχω χαλασει κανα 2000 ακομα σιγουρα
ειπαμε φυσικα οπου θελει ο καθενας το παει το κουστουμι του
περσι παραλιγο να παρω και ενα δευτερο απο στουκα αλλα δεν τα βρηκα με τον ιδιοκτητη
το σιγουρο ειναι πως ακομα θα εφτιαχνα
για να το κλεισω το θεμα μου τα z3 δεν ειναι για να τα παρατας οποτε μαλλον ενα πολυ οικονομικο μαλλον πολυ ακριβο θα καταληξει να ειναι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.