Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γεωγραφικές Κοινότητες > Βόρεια Ελλάδα > Γενικές συζητήσεις - Τοπικά Νέα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-12-09, 21:58
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Εγω εχω παει σε ολους αυτους.
Εξαρταται τι θελει ο καθενας.
Εγω ας πουμε δεν περιμενω να μου εξηγει ολη την ιστορια της BMW σε καθε σερβις οπως θελουν καποιοι,ουτε να μου πει ποσο χρονο θα χρειαστει για την δουλεια.Δεν μ' ενδιαφερει ποσο κανει το ανταλλακτικο αλλα μ΄ενδιαφερει ας πουμε ποσο το παιρνει αυτος.Εννοειται αντιπροσωπια ουτε κατα διανοια.
Τα μεροκαματα που παιρνουν ολοι τους ειναι υψηλοτατα, και αν παει συμφωνα με το επαγγελμα, ενας σοβαρος γιατρος αναλογικα επρεπε να παιρνει 500 στην επισκεψη.Επισης, με χτυπαει στα νευρα οταν δεν ξερουν κατι και πουλανε παπα μ΄εκεινο το περισπουδαστο υφος.Την εψαξα πολυ λοιπον.
Ο Ηρακλης, ξερει καλα τα bmw.Αλλα αυτο δεν φτανει.
Εχω βρει δυο παιδια απο Γερμανια που εχουν συνεργειο εξειδικευμενο για bmw, ηταν να γινει και επισημο, αλλα του ζητουσαν της Παναγιας τα ματια.Του εξηγησα τι θελω, οταν μαλιστα προκειται για ακριβα ανταλλακτικα, τα παιρνω εγω πολυ φτηνοτερα απο καταστημα που δεν τα παιρνει απο την αντιπροσωπεια, αρα η ιδια δουλεια γινεται αξιοπιστα και γρηγορα.
Επισης, κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι η ταξη στο μαγαζι του και η καθαριοτητα.Εγω σ' αυτα δινω σημασια, γιατι δειχνουν ανθρωπο που δεν ειναι τσαπατσουλης.Δουλευει τα αυτοκινητα μονο αυτος και ο αδελφος του.
Για οποιον ενδιαφερεται, μεσω p.m οτι θελετε.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-12-09, 22:04
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Αν αυτοί που λές είναι κατα Ωραιόκαστρο μεριά συμφωνώ και επαυξάνω!!
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 31-05-10, 18:12
GregoryX5 Ο χρήστης GregoryX5 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Μηνύματα: 1
GregoryX5 is on a distinguished road
masterge, to til pou mas edoses τηλ. (2310 473249) einai tou thali? exo akousei polla kala gia kapoion thali, k psaxno pou einai to sinergeio tou..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-02-11, 08:46
bebeto Ο χρήστης bebeto δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2005
Μηνύματα: 59
bebeto is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω παει σε ολους αυτους.
Εξαρταται τι θελει ο καθενας.
Εγω ας πουμε δεν περιμενω να μου εξηγει ολη την ιστορια της BMW σε καθε σερβις οπως θελουν καποιοι,ουτε να μου πει ποσο χρονο θα χρειαστει για την δουλεια.Δεν μ' ενδιαφερει ποσο κανει το ανταλλακτικο αλλα μ΄ενδιαφερει ας πουμε ποσο το παιρνει αυτος.Εννοειται αντιπροσωπια ουτε κατα διανοια.
Τα μεροκαματα που παιρνουν ολοι τους ειναι υψηλοτατα, και αν παει συμφωνα με το επαγγελμα, ενας σοβαρος γιατρος αναλογικα επρεπε να παιρνει 500 στην επισκεψη.Επισης, με χτυπαει στα νευρα οταν δεν ξερουν κατι και πουλανε παπα μ΄εκεινο το περισπουδαστο υφος.Την εψαξα πολυ λοιπον.
Ο Ηρακλης, ξερει καλα τα bmw.Αλλα αυτο δεν φτανει.
Εχω βρει δυο παιδια απο Γερμανια που εχουν συνεργειο εξειδικευμενο για bmw, ηταν να γινει και επισημο, αλλα του ζητουσαν της Παναγιας τα ματια.Του εξηγησα τι θελω, οταν μαλιστα προκειται για ακριβα ανταλλακτικα, τα παιρνω εγω πολυ φτηνοτερα απο καταστημα που δεν τα παιρνει απο την αντιπροσωπεια, αρα η ιδια δουλεια γινεται αξιοπιστα και γρηγορα.
Επισης, κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι η ταξη στο μαγαζι του και η καθαριοτητα.Εγω σ' αυτα δινω σημασια, γιατι δειχνουν ανθρωπο που δεν ειναι τσαπατσουλης.Δουλευει τα αυτοκινητα μονο αυτος και ο αδελφος του.
Για οποιον ενδιαφερεται, μεσω p.m οτι θελετε.

Ναι φιλε, σιγα μην ηταν Γερμανια. Μπορει γα κανα Μηνα διακοπες. Μιλα τους λιγο Γερμανικα να δουμε τι θα σε απαντησουν η μαλλον...πως.
Δεν εχω τιποτα με τα Παιδια αλλα με εκνευριζει πολυ οταν "βαφτιζουμε" ολους "γερμανους"
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-02-11, 18:06
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
παπαδοπουλος.χασαπικο(εχει τεχνογνωσια)
αδαμιδης,φαρμακειο-χασαπικο(εχει τεχνογνωσια)
τρικαλιωτης ,οτι αρπαξουμε απο τα φαρμακεια-χασαπικα(εχει τεχνογνωσια)
απο την δικη μου εμπειρια,το θεμα των εξουσιοδοτημενων ειναι οι τιμες τους,ΑΛΛΑ........
αν δεν μπορουμε να επισκευασουμε κατι μονοι μας,πρεπει να πληρωσουμε.
πως να το κανουμε,οι γνωσεις τους και οι επενδυσεις που εκαναν,πρεπει να αποδοσουν.
για καθιστε να αλλαξετε 1 δισκο-1 αμορτισερ,να δειτε την γλυκα.............
σχετικα με το αλλο που λενε πολλοι,περι BC και ηλεκτρονικου ελεγχου βλαβων και διαγνωσεις,γιατί περιμενετε να σας τα κανουν τσαμπα????????????????????
εγω για να το κανω μονος μου εσκασα 200 ευρουλακια για προγραμα-καλωδιωση.αν δεν θελετε να πληρωνετε,εχετε και αυτην την επιλογη.
η συμβουλη που μπορω να δωσω σε καποιον που θελει να παει το οχημα του σε οποιοδηποτε συνεργειο,ειναι να ειναι ξεκαθαρος σε αυτα που θελει να κανουν στο οχημα του,αλλα και μετα την επισκευη να ελεγχει το οχημα αν εχουν γινει αυτα που απαιτησε.
και βεβαιως οπου βρισκουν τα κανουν.στον απαιτητικο κανουν τις λιγοτερες μαμουνιες
(γιατι περι μαμουνιων προκειτε οταν του λες αλλαξε ψυκτικο υγρο,ενω ερχεται χειμωνας και εσυ εχεις σκετο νερο στο ψυγειο,και ο τυπακος ο αχρηστος σου λεει οτι το αλλαξε ενω δεν ακουμπισε την ταπα του ψυγειου ,και εσυ θα βγαλεις εναν χειμωνα με σκετο νερακι στο ψυγειο,νομιζοντας οτι ο επαγγελματιας εκανε σωστα την δουλεια του!!!!!!!!!)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-03-11, 22:01
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τους αντιπροσώπους της Θεσνίκης και συγκεκριμένα για τους Τρικαλιώτη & Αδαμίδη μόνο.

Εάν εξαιρέσουμε το θέμα κόστους, πιο επαγγελματίας - και όχι αδαείς δήθεν ξερόλας παντογνώστης - ποιός είναι? Επιτρέπει την παρουσία του πελάτη εντός του χώρου επισκευών κατά την συντήρηση του αυτ/του?
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 24-03-11, 21:19
Το avatar του χρήστη Tasulis
Tasulis Ο χρήστης Tasulis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-11-2005
Μηνύματα: 553
Tasulis is an unknown quantity at this point
100 ευρώ για μιαι ευθυγραμμιση στον Αδαμιδη ειναι καλα?? Η ειναι τσιμπημενη η τιμή???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 24-03-11, 21:51
Το avatar του χρήστη gscat
gscat Ο χρήστης gscat δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-03-2011
Μηνύματα: 70
gscat is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τους αντιπροσώπους της Θεσνίκης και συγκεκριμένα για τους Τρικαλιώτη & Αδαμίδη μόνο.

Εάν εξαιρέσουμε το θέμα κόστους, πιο επαγγελματίας - και όχι αδαείς δήθεν ξερόλας παντογνώστης - ποιός είναι? Επιτρέπει την παρουσία του πελάτη εντός του χώρου επισκευών κατά την συντήρηση του αυτ/του?
Επαγγελματίας είναι ο Αδαμίδης.

Αυτός που δεν επιτρέπει είσοδο στο συνεργείο είναι ο Τρικαλιώτης.
Ούτε οπτική επαφή!
Συναπάγεται λοιπόν πως απαγορεύει την είσοδο στη μαγαζί του.
Συνεπάγεται λοιπόν, δεν πρέπει να πατάμε.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 25-03-11, 00:53
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gscat Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαγγελματίας είναι ο Αδαμίδης.

Αυτός που δεν επιτρέπει είσοδο στο συνεργείο είναι ο Τρικαλιώτης.
Ούτε οπτική επαφή!
Συναπάγεται λοιπόν πως απαγορεύει την είσοδο στη μαγαζί του.
Συνεπάγεται λοιπόν, δεν πρέπει να πατάμε.
εγω προσοπικα ειμαι ευχαριστημενος απο το τρικαλιοτη...οσες φορες εχω παει,για καποιο
προβλημα που εχω και ενω εχω και καποιες γνωσεις για το αμαξι μου..δηλαδη αν μου κανει κατι θα καταλαβω τι πιθανον μπορει να φταιει,η δουλεια που μου κανουν ειναι αψωγη.τωρα το θεμα με τις τιμες παιδια ειναι γενικα ιδιο σε ολα τα εξουσιοδοτημενα...δεν προκειτε δηλαδη να βρεις πχ ενα ανταλακτικο στον αδαμιδη φθινοτερο απο τον τρικαλιοτη.τελος το θεμα του τρικαλιοτη που δεν αφηνει να μπεις στο συνεργειο ειναι η πολιτικη του καταστηματος.και καλα κανουν!δηλαδη φανταστειτε να εμπενε μεσα ο καθενας απο τα τοσα αυτοκινητα που εχουν καθε λεπτο και να ρωταγε και να κοιταζε και τα λοιπα.εμενα προσοπικα παντος...οταν πχ το ειχα παει και τους ειχα πει να το κοιταξουν γενικα και να δουν τι μπορει να θελει...το κοιταξαν ΠΗΓΑ μεσα στο συνεργειο και ο μαστορας μου εδειξε ακριβως τι ηθελε αλλαγη και γιατι.αυτα...τωρα το που θα παει ο καθενας πιστευω το αμαξι του ειναι προσοπικη του επιλογη.υπαρχουν και πολοι καλοι μαστορες εξω,δεν ειναι μονο τα εξουσιοδοτημενα..αλλοστε παιζουν πολλα..για παραδειγμα μπορει καποιος να μην εχει τοσα λεφτα που ζητανε στον τρικαλιοτη...οντως οι τιμες ειναι ηψηλες αλλα οπως ειπα και πριν οτι θελει ο καθενας κανει...σεβαστες ολες οι γνωμες.και η επιλογη του καθενος διαφερει.
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-03-11, 03:18
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gscat Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαγγελματίας είναι ο Αδαμίδης.

Αυτός που δεν επιτρέπει είσοδο στο συνεργείο είναι ο Τρικαλιώτης.
Ούτε οπτική επαφή!
Συναπάγεται λοιπόν πως απαγορεύει την είσοδο στη μαγαζί του.
Συνεπάγεται λοιπόν, δεν πρέπει να πατάμε.
Είδες που είσαι 100% λάθος???
Επαγγελματίας είναι ο Τρικαλιώτης, που απαγορεύει την είσοδο στο μαγαζί..
Γιατί αυτό λέει η νομοθεσία, αυτό λέει και στην διαδικασία του ISO..
Και επαγγελματίας, είναι αυτός, που τηρεί νόμους, διαδικασίες, κανονισμούς, και διασφαλίζει
την ασφάλεια του και των πελατών του..
Τέλος..
Αν πάτε ή δεν πάτε, δικό σας θέμα. Να κρίνετε όμως σκληρά, σωστά και ΔΙΚΑΙΑ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.