Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-04-11, 23:30
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
δεν δινει δεν γυρναει καθολου...το τακ μονο κ τελος..ξανα κλεισιμο τον διακοπτη.!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-04-11, 23:35
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timos 318i Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν δινει δεν γυρναει καθολου...το τακ μονο κ τελος..ξανα κλεισιμο τον διακοπτη.!!
τοτε είναι μπαταρία. είχαν δίκιο τα παιδιά πριν.!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-04-11, 23:41
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
το οτι με το που κλεινω τον διακοπτη μενουν τα λμπακια τ χειροφρενου κ του Abs αναμενα κ οτι η βελονες αλλη μενει στο 220χλμ η αλλη στις 3000στρ η βενζινη στο φουλ.. μολισ ανοιγω τον διακοπτη ξανα αριχζει κ κανει σαν χριστουγενιατικο δεντρο???αν ειναι μπαταρια 8α τον μαμησω τον μαγκα μου την πουλησε 4 μηνων ειναι..!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-04-11, 23:49
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timos 318i Εμφάνιση μηνυμάτων
το οτι με το που κλεινω τον διακοπτη μενουν τα λμπακια τ χειροφρενου κ του Abs αναμενα κ οτι η βελονες αλλη μενει στο 220χλμ η αλλη στις 3000στρ η βενζινη στο φουλ.. μολισ ανοιγω τον διακοπτη ξανα αριχζει κ κανει σαν χριστουγενιατικο δεντρο???αν ειναι μπαταρια 8α τον μαμησω τον μαγκα μου την πουλησε 4 μηνων ειναι..!!
μην εισαι σιγουρος οτι φταιει αυτος... η μπαταρια αν την εξαντλησεις μπορει να κολλησουν τα στοιχεια μεσα της και να αχρηστευτει ειτε ειναι καινουρια ειτε παλια. Εσυ μαλιστα την αφησες 2 μερες να ξεφορτιζεται.

αμα δεν παιρνει και με αλλη σωστη μπαταρια μπρος τοτε αλλου ειναι το προβλημα, οχι στη μπαταρια.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-04-11, 23:51
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timos 318i Εμφάνιση μηνυμάτων
το οτι με το που κλεινω τον διακοπτη μενουν τα λμπακια τ χειροφρενου κ του Abs αναμενα κ οτι η βελονες αλλη μενει στο 220χλμ η αλλη στις 3000στρ η βενζινη στο φουλ.. μολισ ανοιγω τον διακοπτη ξανα αριχζει κ κανει σαν χριστουγενιατικο δεντρο???αν ειναι μπαταρια 8α τον μαμησω τον μαγκα μου την πουλησε 4 μηνων ειναι..!!
χαχαχαχα..

είπες οτι άφησες το κλειδί επάνω στο διακόπτη. ο διακόπτης κλειστός ή ανοικτός? δηλαδή ξεφορτίστηκε η μπαταρία του αυτοκινήτου?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-04-11, 23:54
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Ετσι, κανει διαφορα τρελα αμα εχει πεσει η μπαταρια..
Εμενα, ηταν στην αρχη που τα ειχε παιξει η μπαταρια και ενω πηγαινα να βαλω μπροστα, επειδη δεν ειχε κουραγιο να γυρισει τη μηχανη, εκανε σχεδον μιση μιζια και μετα αναβε τα φωτα (χωρις να εχω γυρισει εγω το διακοπτη των φωτων)..
Να θυμασαι, οτι οταν θελεις να βγαλεις τη μπαταρια απο το αυτοκινητο, βγαζεις πρωτα τον αρνητικο πολο και μετα το θετικο.. Και μετα οταν τη βαζεις, βαζεις πρωτα τον θετικο και μετα τον αρνητικο.. Τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει απο εκει που ειχα αγορασει τη δικη μου..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-04-11, 23:59
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι, κανει διαφορα τρελα αμα εχει πεσει η μπαταρια..
Εμενα, ηταν στην αρχη που τα ειχε παιξει η μπαταρια και ενω πηγαινα να βαλω μπροστα, επειδη δεν ειχε κουραγιο να γυρισει τη μηχανη, εκανε σχεδον μιση μιζια και μετα αναβε τα φωτα (χωρις να εχω γυρισει εγω το διακοπτη των φωτων)..
Να θυμασαι, οτι οταν θελεις να βγαλεις τη μπαταρια απο το αυτοκινητο, βγαζεις πρωτα τον αρνητικο πολο και μετα το θετικο.. Και μετα οταν τη βαζεις, βαζεις πρωτα τον θετικο και μετα τον αρνητικο.. Τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει απο εκει που ειχα αγορασει τη δικη μου..
Σωστά σου είχαν πεί Ζάχο...το ίδιο κάνουμε και όταν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε καλώδια!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-04-11, 00:34
Το avatar του χρήστη Libanner
Libanner Ο χρήστης Libanner δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 949
Libanner will become famous soon enough
Αυτό το τακ που ακούγεται δείχνει οτι δεν έχει αρκετό ρεύμα για να γυρίσει την μίζα είναι σαν ρελε και στέλνει το ρεύμα αλλού για να μην την κάψει συνήθως ανάβουν τα φωτά η τίποτα τέτοιο.Το καλύτερο θα ήταν να πας να πάρεις μια καινούργια μπαταρία γιατι αμα αδειάσει μια φορα τελείως και να την φορτίσεις δεν επανέρχεται 100%.Αλλά επειδή ειπες οτι ειναι καινούργια πήγαινε να την ελέγξεις εκεί που την πήρες και αμα σου πουν οτι δεν τα έφτυσε άφησε την να στη φορτίσουν και ξαναβαλτη.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-04-11, 13:52
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχα..

είπες οτι άφησες το κλειδί επάνω στο διακόπτη. ο διακόπτης κλειστός ή ανοικτός? δηλαδή ξεφορτίστηκε η μπαταρία του αυτοκινήτου?
κλειστος διακοπτης θανο.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-04-11, 15:21
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
τελικα ηταν μπαταρια παιδια..!!!αυτο ομως που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γτ δεν πηρε με καλωδια ???ενω το ειχα κανει κ πιο παλια κ πηρε..τι παιχτηκε??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.