Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-06-09, 13:45
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
συμβουλη απο ολους για βελτίωση

δε ξερω τι με εχει πιασει και παρολο που ειμαι συνετος οδηγος και πολυ μετρημενος στην οδικη συμπεριφορα μου,με εχει πιασει μια ακαταπαυστη μανια για δυναμη στο αμαξι.προσφατα δυο παιδια δικα μου εκαναν μετατροπη στα 36ρια τους και τα εκαναν 328.οδηγησα το ενα και εμεινα εκστασιασμενος απο το αυτοκινητο.συν του οτι εκανα το λαθος και οδηγησα ενα μ3 με τα 286 αλογα(τοσα δεν ειναι?).ετσι λοιπον εχει μπει το σαρακι.
εδω ομως ερχομαι να ζητησω τη συμβουλη σας.
αν επιχειρησω μια μετατροπη σε 328 τα πραγματα θα ειναι λιγο πιο ευκολα απο πλευρας φορολογικων γιατι μπορω μεν να δικαιολογησω τα κυβικα αλλα τα εξοδα συντηρησηςειναι αρκετα.οποτε στη γνωστη λυση του δηλωνω μικροτερο κυβισμο.
σκεφτηκα να το κανω μ3 και να μην το δηλωσω,καθως ενας αλλος(γνωστος γνωστου ω γνωστε κλπ)το εχει δηλωμενο ως 1800 ακουσον ακουσον.επισης ο ιδιος ο μηχανικος μου το εχει δηλωμενο ως διλιτρο.οι αποψεις τους ειναι οτι παρα πολυ σπανια θα ανοιξουν κινητηρα και ειναι σχεδον απιθανο να σου συμβει.ειδικα αν δεν προκαλεις και δεν εχεις αεροτομες τυπου απλωστας και φωτακια σαν διαστημοπλοιο με καταμαυρα τζαμια και τετοια.
για ακουστε και το αλλο ομως.πορσε 944 του 92 σε τιμη λιγο πιο πανω απο τη μετατροπη του μ3 απο δικο μου ανθρωπο ο οποιος δε μπορει να τη συντηρησει,εχει παραδωσει πινακιδες και το αμαξι ειναι ακινητο και αχρησιμοποιητο.
εσεις τι θα κανατε απο ολα αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-06-09, 13:50
sciroccoR Ο χρήστης sciroccoR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 220
sciroccoR will become famous soon enough
πορσε...το 944 ειναι πολυ καλο μοντελο και ας λενε...προσεξε μονο λιγο αν ειναι το πολυβαλβιδο γιατι απο οτι θυμαμαι ειχε προβλημα χτυπαγε βαλβιδες....κατα τα αλλα ειναι φανταστικο αυτοκινητο...επισης η ακινησια ειναι ενα θεμα....κολλημενα ελατηρια ξεραμενες φλατζες τσιμουχακια κλπ.....ομως ειναι πολυ καλη επιλογη...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-06-09, 13:55
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Το θεμα με το πορσε ειναι οτι η συντηρηση θα πρεπει να ξεφευγει. Φυσικα δεν λες τη χρηση που θα του κανεις .Αν ειναι καθημερινη νομιζω ξεχνα το.Οσο για τη μετατροπη το 28 εχει πιο φτηνη συντηρηση καει λιγοτερο και ειναι και πιο καλα μεταμφιεσμενο σε θεμα δηλωματος!!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-06-09, 13:57
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
εαν παμε για το πορσε μιλαμε για δευτερο αυτοκινητο καθως το bmw δε πωλειτε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-06-09, 14:06
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Αν ειναι για δευτερο εχει καλως γιατι τοτε μειωνοντε κατα πιολυ τα χιλιομετρα οποτε αυξανοντε τα διαστηματα συντηρησης.Συν της αλλης περνεις πορε.Αυτο απο μονο του τα λεει ολα.

Απο την αλλα πρεπει να αναλογιστεις αν θελεις γκαζι καθε μερα, ποσο γκαζι θες αν εισαι διατεθημενος να το πληρωσεις και να επιλεξεις!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-06-09, 14:12
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
επειδη τα σκεφτομαι ολα και δε κανω κινησεις σπασμωδικες κλπ κλπ.να φανταστειτε οτι εχω βρει ηδη μετατροπη μ3 που μου ζηταει 3000 ευρω.και ειναι λογικα σκισμενος(μ3 ειναι ο προηγουμενος ιδιοκτητης δε το πηγαινε με αλλαγη στις 3000 στροφες...)
για να παω στη δουλεια μου καθε μερα κανω 70 χιλιομετρα.και για να παω στην αλλη δουλεια μου καθε εβδομαδα αλλα 100.ολα σε εθνικη οδο βεβαια,αλλα ειναι ταξιδιαρικο αμαξι.δε βγαινει μονο σαβατοκυριακα.βεβαια το γκαζι ειναι γλυκο ετσι?ειμαι μπερδεμενος ρε παιδια.να κανω τη τρελα μου στο φιναλε να τα φαω σε σουβλακια να μου μεινει και η χοληστερινη??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-06-09, 14:15
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Γιώργο την άποψη μου την ξέρεις.2800 με κλειστά μάτια.Και ο κυριάκος και ο κώστας και εγώ είδες ότι όλα καλά..Μην μπλέξεις με μ3.Εκτός αν θές να τρέχεις.Άσε που η συντήρηση του είναι αρκετά παραπάνω.

Άντε με το καλό και να θυμάσαι οτι δεν θα το μετανιώσεις....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-06-09, 14:16
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool 9-4-4....

Kαλησπερα,η δικη μου ταπεινη γνωμη.....εαν το 944 ειναι γνησιο και οχι μετατροπη απο 924 οπως τα περισσοτερα και σε αριστη κατασταση τοτε προχωρα,ωραιο οδηγικα και κατι το ξεχωριστο κατεμε.....το BMW σε 328i η σε Μ3 3.0 ειναι διαφορετικο και ειδικα το δευτερο που το ειχα 4 χρονια ειναι φανταστικο αυτοκινητο και σαφως αν το δηλωσεις 2-λιτρο γλυτωνεις σηματα/ενδεχομενα τεκμηρια κτλ που στην Πορσε δεν θα το καταφερεις εκτος και εαν ειναι κανενα με αδεια απο ΟΔΔΥ που εχει χαρτια 2-λιτρου κτλ οποτε ειναι καθαρα θεμα επιλογης μεταξυ 328i+M3 και 944.Αν το θεμα σου ειναι καθαρα η δυναμη παντως ΜΟΝΟ Μ3 Ε36 3.0 αλλα πολυ ψαξιμο για να βρεις σωστο κινητηρα.......βεβαια και στην Πορσε οτι ζηταει θα το πληρωνεις καινουργιο αφου αμφιβαλλω εαν υπαρχει αγορα στην Ελλαδα τουλαχιστον με μεταχειρισμενα πραγματα-παλιατζιδικα οπως συμβαινει με τα BMW.Καλη και ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ....θα τη χρειαστεις!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 01-06-09 στις 14:20
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-06-09, 14:19
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Η χρηση που κανεις στο αυτοκινητο σου παντως ειναι μουρλια για 328!!!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-06-09, 14:20
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
....με φωτεισες lunatic.....μου εδωσες φως...το πορσε δεν ειναι μετατροπη ειναι καθαροαιμο 2,500 κυβικων.
αληθεια αν δηλωσεις το μ3 διλιτρο δεν κυνδινευεις?αυτη την απορια εχω.δεν ανοιγουν καπω κλπ?βεβαια εμενα στη ζωη μου με εχουν σταματησει 5 φορες.καμμια για ελεγχο κινητηρα,μια για σωματικο και οταν τους ειπα οτι δουλευα μαμουνια και ειδαν τις κιθαρες(μουσικος ειμαι)μονο καφε δε μου κανανε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.