Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-06-12, 14:36
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
Ελαστικά run flat σε dunlop, bridgestone, good year για E92

Γεια σας,

μόλις μου ήρθε με mail γνωστοποίηση προσφοράς από Σπανό για λάστιχα στις αναφερόμενες μάρκες. Επειδή με ενδιαφέρει πολύ η προσφορά, ειδικά αυτό που λέει για 34% έκπτωση σε δεύτερο αμάξι, και είμαι κοντά στο να αλλάξω λάστιχα και στα δύο, έχετε να προτείνετε κάτι σε αυτές τις μάρκες σε 225/45/17 αν δεν κάνω λάθος στη διάσταση για Ε92 και run flat?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-06-12, 11:57
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
Ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα τρία

Continental sportcontact 5
Bridgestone potenza re050
pirelli p7
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-06-12, 17:56
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Dunlop και ξερό ψωμί !
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-06-12, 22:24
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vmantas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα τρία

Continental sportcontact 5
Bridgestone potenza re050
pirelli p7
Είχα τα δεύτερα και αν και ήταν πολύ καλά στο στεγνό (το αμάξι βεντούζαρε κυριολεκτικά), ως rft είναι τόσο κούτσουρα που στην Αθήνα η κατάσταση είναι εφιαλτική από τους καρόδρομους.

Τα sc5 μάλλον θα επέλεγα απ'τα 3, αν και απ'ότι έχω δει στα τεστ τα sc3 είναι καλύτερα και ως παλαιότερο μοντέλο, θα τα βρεις και πιο φθηνά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-07-12, 15:43
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
Εβαλα τελικά τα bridgestone σήμερα αν και ήθελα να βάλω τα continental....και όλα αυτά για να μη χάσω την προσφορά του Σπανού για την έκπτωση στο δεύτερο σετ που τελικά ήταν μούφα.
Προσοχή όσοι πήρατε mail με προσφορά για έκπτωση στο δεύτερο σετ ελαστικών μέσα στο 2012 δεν ισχύει, κοροϊδία...μου είπαν σήμερα τελικά ότι δήθεν την περνάνε σε όλους την έκπτωση και ότι η τιμή που μου δώσανε ήταν με την έκπτωση μέσα. Ετσι την πάτησα και πήρωσα πιο ακριβά ως πρώτο σετ τα Michelin cross 205/70/16 που έβαλα στο rav μου με 550 ευρώ στο Σπανό ενώ έξω τα έβρισκα στο 500αρικο και ενώ μου έδωσαν λιανική τιμή για τα bridgestone 640, και αυτά τα έβρισκα φθηνότερα έξω αλλά πήγα εκεί καθώς είχα στο μυαλό μου το 34% μείον στο δεύτερο σετ, όταν πήγα ταμείο δεν είχε άλλη έκπτωση λέει, ήταν μέσα στο 640!!!! αφού έκαναν μια ώρα να βρουν τι φταίει, τελικά μου είπαν ότι είχαν κάνει λάθος και το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν ένα 10% και αν δεν θέλω να τα βγάλουν και να φύγω αφού έγινε παρεξήγηση.
Βέβαια για το δικό μου κόστος που έφαγα 3 ώρες αναμονή (!!) στην πρώτη τοποθέτηση για 4 λάστιχα και άλλες 2.5 σήμερα δεν το καλύπτει το δικό τους λάθος. Ούτε φυσικά το ότι προγραμμάτισα να αλλάξω και στα δύο αυτοκίνητα λάστιχα μέσα σε 15 μέρες γιατί ήταν η προσφορά τους, αλλιώς δεν είχα λόγο να τα αλλάξω ακόμη, στο rav είχαν κανένα χρόνο ακόμη πάνω τους....τι να πεις, αυτά είναι τα μαγαζιά της Ελλάδας, δεν έχουμε καλύτερα. Τελικά δέχτηκα να τα πληρώσω στα 570 γιατί πια δεν είχα το κουράγιο να κάθομαι άλλο εκεί μέσα και να χάσω και άλλο χρόνο για τα μαμημένα τα λάστιχα...η πλάκα είναι ότι είχα κάνει και δέκα τηλεφωνήματα παίρνοντας τιμές τις τελευταίες δεκαπέντε ημέρες και να επιβεβαιώνω από το τηλέφωνο για την προσφορά και τα σχετικά.

Προσοχή λοιπόν, να ξέρετε τουλάχιστον τι σας περιμένει αν αποφασίσετε να πάτε στο Σπανό για λάστιχα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-07-12, 18:19
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Επρεπε να τα βγαζες και να φευγες χωρις να πληρωσεις τιποτα πρωτον και δευτερον στα καπακια καταγγελια σε προστασια καταναλωτη και γενικα οποιοδηποτε αρμοδιο φορεα για παραπλανητικη-ψευδη διαφημιση. 3ον επιστολη-mail παραπονων στην BMW Hellas και Γερμανιας. Ισως να μη φταινε τα μαγαζια 100% αλλα κι εμεις που καθομαστε και ανεχμαστε την κοροιδια στα μουτρα και τους πληρωνουμε κι απο πανω!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-07-12, 06:56
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
Παρασκευή αλλαγή ελαστικών, Δευτέρα πρωί, κόκκινη ένδειξη στο καντράν για πίεση ελαστικών. Μάλλον κάποιος αισθητήρας τα'παιξε γιατί από πίεση είμαι εντάξει. Τυχαίο; Θα προσπαθήσω να πάω σήμερα να το δω, αν προλάβω.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-07-12, 08:35
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Μόλις το είδα και ηθελα να σου γραψω να προσέχεις επειδή πολλές διαφημίσεις είναι παραπλανητικές....

Mail στη BMW στην Γερμανία και επίσης μην ξαναπατήσεις στους αλήτες.
Μεγάλο λάθος σου που δεχτηκες να πληρώσεις.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΣ ΕΥΡΩ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-07-12, 08:54
Το avatar του χρήστη vmantas
vmantas Ο χρήστης vmantas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μηνύματα: 129
vmantas is on a distinguished road
Τελικά με ένα reset επανήλθε και έφυγε η ένδειξη, πιέσεις όλα ΟΚ.

Η εικόνα που έχω είναι ότι τεχνικά μάλλον είναι από τους καλύτερους αλλά αυτό που έκαναν δεν καταπίνεται εύκολα, και από ότι βλέπω δεν αποστέλλουν άλλο mail προς τους πελάτες τους για να διορθώσουν το λάθος τους, που το παραδέχτηκαν, και ενδεχομένως την πατήσουν και άλλοι. Προσοχή λοιπόν, τουλάχιστον τα μέλη αυτού του φόρουμ γνωρίζουν πλέον.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-08-12, 19:23
Το avatar του χρήστη sv2qo
sv2qo Ο χρήστης sv2qo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 64
sv2qo is on a distinguished road
Κατα κανόνα η BMW ειναι πιό ακριβή στα λάστιχα
__________________
www.textiles.com.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.