Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-06-09, 16:21
Το avatar του χρήστη s_goudis
s_goudis Ο χρήστης s_goudis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-06-2006
Μηνύματα: 477
s_goudis will become famous soon enough
BMW E34

Αποφάσισα να αναπαύσω τη μπέμπα μου και να την αντικαταστήσω με ένα BMW που όταν προτοείδα δεν μου έφευγε από το μυαλό. Αυτό είναι το Ε34!! Απο ιδιώτες με Ε34 ζητάω να μου πουν κατανάλωση, συμπεριφορά κυρίως για το 520i 24v. Επίσης αν γνωρίζετε κάποιο προς πώληση θα με ενδιέφερε.
__________________

___________________________________________

Όταν ασχολούνται οι άλλοι μαζί σου θετικά ή αρνητικά σημαίνει ότι αξίζεις.....
.....να αρχίσεις να ανησυχείς όταν οι άλλοι πάψουν να το κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-06-09, 19:50
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Ε34 520 Μ50 υπάρχει στην οικογένεια.

Από κατανάλωση, άκρως φυσιολογική για δίλιτρο αυτοκίνητο ακόμα και αν το συγκρίνεις με άλλα καινούργια. Περίπου 11-12λ/100 εντός πόλης, 7-7.5 εκτός.

Από επιδόσεις, αξιοπρεπές. Απλώς μην περιμένεις θαύματα γιατί το μοτέρ είναι δυνατό αλλά και το Ε34 βαρύ. Είναι πάρα πολύ άνετο όμως, αν σε νοιάζει να είσαι "στα πούπουλα" όταν οδηγείς θα το λατρέψεις.

Τα τέλη κυκλοφορίας είναι επίπονα αλλά από συντήρηση θα το ευχαριστηθείς. Πολύ οικονομικό στα σερβις του (για εξακύλινδρο πάντα) και ανταλλακτικά σε π-αφθονία. Επίσης είναι πολύ εύκολα αναβαθμίσιμο με ανταλλακτικά μεγαλύτερων μοντέλων (μοτέρ 2.5, φρένα κτλ).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-06-09, 20:05
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Αν ηθελες 518 θα μπορουσα να βοηθησω....
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/293506/
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-06-09, 20:16
Το avatar του χρήστη panose30
panose30 Ο χρήστης panose30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 437
panose30 is on a distinguished road
απο γκαζια το αμαξι δεν εχει !!αλλα σε παιρνει ατσαλακωτο σε οποιο ταξιδι και να κανεις!!πολυ βαρυ στο δρομο!!!στην πολη καει αρκετα μπορω να πω λογω βαρους ,αλλα για ταξιδι ειναι αρκετα οικονομικο...γενικα ειναι ενα παρα πολυ καλο αμαξι και απο ομορφια και αισθηση οδηγησης
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-06-09, 14:25
patrinos Ο χρήστης patrinos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 504
patrinos has a spectacular aura aboutpatrinos has a spectacular aura about
μην το σκεφτεσαι καθολου το αμαξι ειναι απιστευτο.απιστευτα οικονομικο μεσα στην πολυ αλλα και εκτος..εχω βρει την υγεια μου με το αμαξι αυτο. δεν σπαει δεν χαλαει και ειναι αμαξι υπερπολυτελες χωρις να εχει να ζηλεψει κατι απο τα πιο συγχρονα..ειναι τεζα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-06-09, 14:36
Το avatar του χρήστη s_goudis
s_goudis Ο χρήστης s_goudis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-06-2006
Μηνύματα: 477
s_goudis will become famous soon enough
Ψάχνω ένα 520i 24v με τη μπαταρία κάτω από το πίσω κάθισμα με ηλιοροφή και κλίμα σε προσιτή τιμή. Μήπως ζητάω πολλά?
__________________

___________________________________________

Όταν ασχολούνται οι άλλοι μαζί σου θετικά ή αρνητικά σημαίνει ότι αξίζεις.....
.....να αρχίσεις να ανησυχείς όταν οι άλλοι πάψουν να το κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-06-09, 15:04
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Είχαμε πει παλαιότερα κάποια πραγματάκια για αυτό το αμάξι http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17775

Κατά τα άλλα όπως τα λεει ο GOD

επιπλέον να ένα αρθράκι της εποχής, από τους 4 τροχούς σε συγκριτική δοκιμή με Ε200 και Saab9000.

http://library.techlink.gr/4t/articl...8&article=2313


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s_goudis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνω ένα 520i 24v με τη μπαταρία κάτω από το πίσω κάθισμα με ηλιοροφή και κλίμα σε προσιτή τιμή. Μήπως ζητάω πολλά?
Το όνειρο μου είναι και εμένα η ηλιοροφή σε αυτό το αμάξι όπου εμφανισιακά το κάνει αρχοντικότερο αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Τη βρίσκει κανείς συνηθως σε μοντέλα μεγάλου κυβισμού (535, 540 αλλά και 520)
__________________
«Επειδή, εγώ γνωρίζω τις βουλές που βουλεύομαι για σας, βουλές ειρήνης, και όχι κακού, για να σας δώσω το προσδοκώμενο τέλος» (Ιερεμίας 29:11).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ptboul : 30-06-09 στις 15:07
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-06-09, 16:27
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Φοβερο αυτοκινητο αλλα πιστευω πως δεν αξιζει για τοσο φτηνο και παλιο αυτοκινητο να πληρωνει κανεις τετοιο χαρατσι λογω των 2000 κυβικων. Τα 1800 ειναι πιο βατα οικονομικα...αλλωστε ειναι ο μοναδικος λογος που δεν αγορασα 520 αφου δεν εχουν διαφορα στην τιμη αγορας...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-06-09, 17:35
djalma Ο χρήστης djalma δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-06-2009
Μηνύματα: 44
djalma is on a distinguished road
Thumbs up

Πραγματικά φοβερό αυτοκίνητο... Δώρο του πατέρα μου το δικό μου και είναι σε άψογη κατάσταση 16 χρόνια θα κλείσει σε λίγους μήνες με 185.000 km και η αξιοπιστία του είναι απίστευτη... Καίει λίγο πάνω από τα 12L/100km στην πόλη αλλά τα αξίζει τα λεφτά του :p Επίσης, δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο στο δικό μου (πολύ πιθανό όχι) αλλά ο ήχος του κινητήρα (δεν έχει πειραχτεί τίποτα, όπως βγήκε από το εργοστάσιο είναι ακόμα) είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Βαρβάτος στα χαμηλά, μουντός στις μεσαίες στροφές και υψίχνιστος στις ψηλές. Πραγματικά θλίβομαι από το γεγονός ότι στο άλλο αυτοκίνητο της οικογενείας (5.30xi, E60) πρέπει να ανεβάσω πάνω από 4.000 στροφές για να ακούσω την 6 κύλινδρη ορχήστρα. Προτροπή μου, πάρε ένα αν αντέχεις τα τέλη, με τα 1000. Ιδίως αν είναι καλοσυντηρημένο θα το λατρέψεις...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-07-09, 20:32
Το avatar του χρήστη s_goudis
s_goudis Ο χρήστης s_goudis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-06-2006
Μηνύματα: 477
s_goudis will become famous soon enough
Κατέληξα στο εξής: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/255541/
Προγραμμάτισα ήδη ταξίδι Αθήνα για να το δω από κοντά και αν ολα ειναι οκ τηα είναι το νεο μου απόκτημα. Αν καποιος γνωρίζει κατι για το συγκεκριμένο αμάξι θέλω τη γνώμη σας.
__________________

___________________________________________

Όταν ασχολούνται οι άλλοι μαζί σου θετικά ή αρνητικά σημαίνει ότι αξίζεις.....
.....να αρχίσεις να ανησυχείς όταν οι άλλοι πάψουν να το κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
5.20, e34


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.