Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-02-11, 08:11
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Wink Υγραέριο σε BMW Σειρά 1

Πιαδιά καλημέρα.Έχει βάλει κανένας υγραεριοκίνηση στον Άσο του?Αν ναι δώστε εντυπώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-02-11, 14:02
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Cool

Να κάνω μια μικρή παρέμβαση??
Έχεις δεί τέτοια εγκατάσταση σε αμάξι??(Και από κάτω εννοείται..)
Εγώ προσωπικά δεν θα χαλούσα το αμάξι μου με πατέντες..όυτε θα ήμουν διατεθειμένος να κόψω και να τρυπήσω παντού,ούτε και να χάσω το μισό πορτ μπαγάζ...
(Για να μη γίνω υπερβολικός και να πώ ότι θα έχεις γρηγορότερη φθορά αμορτισέρ και ελαστικών,λόγω μόνιμου πρόσθετου βάρους,όπως και ότι θα χαλάσεις τη σωστή κατανομή βάρους που η μαμά BMW φρόντισε να υπάρχει.. )
Αν δεν με κάλυπτε το αυτοκίνητο μου,θα το πουλούσα και θα έπαιρνα ένα πετρέλαιο,να είναι μαμά και κανένας να μην του βάλει χέρι..Διότι από την στιγμή που θα κάνεις τέτοια εγκατάσταση,η τιμή μεταπώλησης πέφτει κατακόρυφα,όπως και η ζήτηση αντίστοιχα..Ποιός θα έπαιρνε ένα τέτοιο αυτοκίνητο??Αν ήθελε να είναι οικονομικότερο θα διάλεγε ένα πετρέλαιο και όχι ένα τροποποιημένο που του στερεί και πολύτιμο χώρο..
Και για πόσο νομίζεις θα είναι πιο φθηνό το αέριο..???Θα το κανονίσουν και αυτό σε λίγο..
Και αν σου βγάλει κάποια ζημιά??
Το Vectra του πατέρα του κολλητού μου,με πρόσθετο ψεκασμό λίπανσης,του έβγαλε κεφαλή σε μόλις 30.000χλμ μετά την μετατροπή(σύνολο 80.000χλμ),άξιζε??Δεν νομίζω..

Φιλικά απολύτως,
Θωμάς.
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-02-11, 14:22
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Θωμά, έχεις πολλά "σκληρά" φάουλ.

Το πετρέλαιο απαγορεύεται εντός αστικών κέντρων (ακόμα).
Η τιμή του υγραερίου εώς το 2018 δεν θα ανέβει, και είναι κάτω από την μισή της βενζίνης.
Δεν είναι και τόσο μετατροπή όπως νομίζεις. Δεν κόβεις ή καταστρέφεις το αμάξι πουθενά (αν έχεις δει κομμένα και τρυπημένα παντού όπως λες τότε δεν ήταν δουλειές μηχανικών αλλά κανίβαλλων) και με τα νέα συστήματα υγρής έγχυσης (όπως αυτό που παίρνει η σειρά 1) ούτε και πειράζεις το μοτέρ, από τα μπεκ της βενζίνης ψεκάζεται. Δεν έχει καμία παραπάνω φθορά ή διαφορά από την βενζίνη καν. Μόνο το καζάνι είναι βάρος, που είναι λιγότερο από έναν ενήλικα. Δηλαδή αν καθίσει ένα παιδί στο πίσω κάθισμα θα καταστρέψεις το αυτοκίνητο;

Το Vectra του πατέρα του κολλητού σου και φορούσε παλαιάς γενιάς και δεν είχε ρυθμιστεί σωστά. Το ταξί που δούλευε ο πατέρας μου έκανε 900.000χλμ με υγραέριο και μάλιστα την δεκαετία του '90.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-02-11, 14:38
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
God μιλάς για τον κινητήρα 122ps e.d. ή τον 115 ps ότι μπαίνουν τα νέα συστήματα υγρής έγχυσης?
Το έχει βάλει κανένας σε κινητήρα e.d για να μας πει εντυπώσεις?
Όσο για για την άποψη του Θωμά, εκτός του ότι το πετρέλαιο Αθήνα απαγορεύεται, για εμάς που κάναμε το λάθος να αγοράσουμε ένα αυτοκίνητο μεγάλης αξίας βενζίνοκίνητο δεν νομίζω ότι συμφαίρει να το πουλήσουμε. Άσε που ποίος είπε ότι θέλω να κρατήσω τον κινητήρα που έχει για 10 χρόνια και βάλε. Μόλις τα φτύσει πάμε για 320 και πάνω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefterishatzi : 26-02-11 στις 14:40
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-02-11, 14:46
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Θωμά, έχεις πολλά "σκληρά" φάουλ.

Το πετρέλαιο απαγορεύεται εντός αστικών κέντρων (ακόμα).
Η τιμή του υγραερίου εώς το 2018 δεν θα ανέβει, και είναι κάτω από την μισή της βενζίνης.
Δεν είναι και τόσο μετατροπή όπως νομίζεις. Δεν κόβεις ή καταστρέφεις το αμάξι πουθενά (αν έχεις δει κομμένα και τρυπημένα παντού όπως λες τότε δεν ήταν δουλειές μηχανικών αλλά κανίβαλλων) και με τα νέα συστήματα υγρής έγχυσης (όπως αυτό που παίρνει η σειρά 1) ούτε και πειράζεις το μοτέρ, από τα μπεκ της βενζίνης ψεκάζεται. Δεν έχει καμία παραπάνω φθορά ή διαφορά από την βενζίνη καν. Μόνο το καζάνι είναι βάρος, που είναι λιγότερο από έναν ενήλικα. Δηλαδή αν καθίσει ένα παιδί στο πίσω κάθισμα θα καταστρέψεις το αυτοκίνητο;

Το Vectra του πατέρα του κολλητού σου και φορούσε παλαιάς γενιάς και δεν είχε ρυθμιστεί σωστά. Το ταξί που δούλευε ο πατέρας μου έκανε 900.000χλμ με υγραέριο και μάλιστα την δεκαετία του '90.
Το πρώτο απλά το προσπερνάω διότι απλά δεν το τηρεί κανένας...
Το δεύτερο δεν το ήξερα,αλλά στην Ελλάδα δεν μπορείς και ποτέ να είσαι σίγουρος..
Για το τρίτο έχω δεί αρκετά και σε όλα χρειάστηκαν να ανοιχτούν τρύπες..Σε δικό μου αυτοκίνητο δεν τρυπάω ούτε για πλάκα..(Είμαι υπερβολικός το ξέρω..)
Στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον όλοι όσοι έχω δεί βάζουν ξεχωριστή μπεκιέρα και μπέκ..
Και τέλος αυτός ο ''ενήλικας'',θα κάθεται 24 ώρες εκεί για πάντα..όχι μισή ούτε 1-2..και θα μου πιάνει και πολύτιμο χώρο..(άσε που δεν συνηθίζω να βάζω άτομα στο μπεμπέ..υπάρχει άλλο που εκτελεί χρέη ταξί/φορτοταξί.. )
Τέλος όπως είπα και πρίν,αυτοί θα ήταν οι προσωπικοί προβληματισμοί και σκέψεις μου..
Ούτως η άλλως εγώ στο κέντρο μόνο με την μηχανή κατεβαίνω..άρα και με το πετρέλαιο,παράνομος δεν θα ήμουν..(και θα είχα και τρελή ροπή!!)

Ξέχασα να πώ ότι το Vectra,το φόρεσε το καλοκαίρι που μας πέρασε,και λόγω δουλειάς έκανε τόσα χλμ..άρα δεν ήταν παλαιάς γενειάς..τουλάχιστον σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν εδώ τώρα..διότι ο συγκεκριμένος που έγινε η τοποθέτηση τα ίδια βάζει ακόμα..
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tomi : 26-02-11 στις 14:49
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-02-11, 16:10
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
God μιλάς για τον κινητήρα 122ps e.d. ή τον 115 ps ότι μπαίνουν τα νέα συστήματα υγρής έγχυσης?
Το έχει βάλει κανένας σε κινητήρα e.d για να μας πει εντυπώσεις?
Και στους 2 μπαίνει πανεύκολα. Βασικά μπαίνει πανεύκολα στα περισσότερα αυτοκίνητα από το 2000 και μετά (και όχι μόνο, μπαίνει σε οτιδήποτε έχει αισθητήρα θέσης εκκεντροφόρου, το Μ42 της BMW είχε από το 1987 ας πούμε). Έχω δει από φιατάκια ως Audi A5 TFSI με τέτοιο σύστημα. Όπως είπα χρησιμοποιεί τα μπεκ της βενζίνης, ψεκάζει όσο του λέει ο "μαμά" εγκέφαλος και δεν έχει καμία απολύτως διαφορά σε επιδόσεις από όταν καις βενζίνη, εκτός του ότι η κατανάλωση του αερίου είναι 5-10% περισσότερη από την αντίστοιχη της βενζίνης.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tomi Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρώτο απλά το προσπερνάω διότι απλά δεν το τηρεί κανένας...
Το δεύτερο δεν το ήξερα,αλλά στην Ελλάδα δεν μπορείς και ποτέ να είσαι σίγουρος..
Τα 300 πρόστιμο και αφαίρεση διπλώματος και πινακίδων για 3 μήνες το τηρεί μία χαρά η τροχαία. Και δεν είναι παράνομο μόνο στο κέντρο, είναι σε σχεδόν όλη την Αττική. Ούτε Ασπρόπυργο δεν μπορείς να μπεις. Και τέλος, για να το αγοράσεις και μόνο πρέπει να δηλώσεις διεύθυνση μόνιμης κατοικίας στην επαρχία.

Ελλάδα ή όχι, είναι νόμος από την Ε.Ε. υπογεγραμμένος και από εμάς ότι ως το 2018 δεν θα υπάρξει καμία αύξηση του φόρου καυσίμου στο υγραέριο για περιβαντολλογικούς λόγους. Δεν τους "παίρνει". Το τι θα κάνουν το 2018, άλλη ιστορία. Απόσβεση κάνεις όμως σε 15.000χλμ, οπότε αν δεν κάνεις 15.000χλμ σε 6-7 χρόνια τι το θες το ρημάδι;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tomi Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τέλος αυτός ο ''ενήλικας'',θα κάθεται 24 ώρες εκεί για πάντα..όχι μισή ούτε 1-2..και θα μου πιάνει και πολύτιμο χώρο..(άσε που δεν συνηθίζω να βάζω άτομα στο μπεμπέ..υπάρχει άλλο που εκτελεί χρέη ταξί/φορτοταξί.. )
Τέλος όπως είπα και πρίν,αυτοί θα ήταν οι προσωπικοί προβληματισμοί και σκέψεις μου..
Ούτως η άλλως εγώ στο κέντρο μόνο με την μηχανή κατεβαίνω..άρα και με το πετρέλαιο,παράνομος δεν θα ήμουν..(και θα είχα και τρελή ροπή!!)

Ξέχασα να πώ ότι το Vectra,το φόρεσε το καλοκαίρι που μας πέρασε,και λόγω δουλειάς έκανε τόσα χλμ..άρα δεν ήταν παλαιάς γενειάς..τουλάχιστον σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν εδώ τώρα..διότι ο συγκεκριμένος που έγινε η τοποθέτηση τα ίδια βάζει ακόμα..
Σύστημα με ψεκασμό λαδιού στην εισαγωγή = παλαιάς γενιάς, και σήμερα να το έβαζε δεν αλλάζει αυτό. Τα υγρής έγχυσης δεν έχουν τέτοια πράγματα, δεν αγγίζεις καν την εισαγωγή.

Το αυτοκίνητό σου είναι φτιαγμένο για 5 επιβάτες συν αποσκευές. Έχει προδιαγραφές για ωφέλιμο φορτίο κοντά (μη πω παραπάνω) του μισού τόνου. Τώρα αν νομίζεις ότι με 50-60 κιλά συνολικά βάρος το καταστρέφεις, πάω πάσο. Εμένα 25 ετών είναι, και 7 άτομα με αποσκευές έχω βάλει, δεν έπαθε τίποτα ποτέ (αλλά όπως λένε παλιά τα έφτιαγναν καλύτερα!! ). Απλά, από μηχανολογοτεχνικοοικονομικοεπιστημονικής άποψης δεν είσαι απλά υπερβολικός αλλά παρανοϊκός.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 26-02-11 στις 16:14
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-02-11, 16:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Θωμά, έχεις πολλά "σκληρά" φάουλ.

Το πετρέλαιο απαγορεύεται εντός αστικών κέντρων (ακόμα).
Η τιμή του υγραερίου εώς το 2018 δεν θα ανέβει, και είναι κάτω από την μισή της βενζίνης.
Δεν είναι και τόσο μετατροπή όπως νομίζεις. Δεν κόβεις ή καταστρέφεις το αμάξι πουθενά (αν έχεις δει κομμένα και τρυπημένα παντού όπως λες τότε δεν ήταν δουλειές μηχανικών αλλά κανίβαλλων) και με τα νέα συστήματα υγρής έγχυσης (όπως αυτό που παίρνει η σειρά 1) ούτε και πειράζεις το μοτέρ, από τα μπεκ της βενζίνης ψεκάζεται. Δεν έχει καμία παραπάνω φθορά ή διαφορά από την βενζίνη καν. Μόνο το καζάνι είναι βάρος, που είναι λιγότερο από έναν ενήλικα. Δηλαδή αν καθίσει ένα παιδί στο πίσω κάθισμα θα καταστρέψεις το αυτοκίνητο;

Το Vectra του πατέρα του κολλητού σου και φορούσε παλαιάς γενιάς και δεν είχε ρυθμιστεί σωστά. Το ταξί που δούλευε ο πατέρας μου έκανε 900.000χλμ με υγραέριο και μάλιστα την δεκαετία του '90.
Θα κόψεις στο πάτωμα του πορτ μπαγκαζ, μια μεγάλη Φ90mm, για να φευγει ο σωλήνας προς κινητήρα..
Θα κόψεις άλλες 3 μικρές Φ8mm, για να βιδώσεις τη δεξαμενή στο πάτωμα..
Θα κόψεις και μία στον προφυλακτήρα Φ22mm, ή δίπλα στο στόμιο του ρεζερβουάρ Φ16, για το άκρο πλήρωσης...
Το δοχείο, είναι δεν είναι 18 κιλά, μέσες άκρες, για ένα συμβατικό όχημα, όσο και η ρεζέρβα
που αφήνεις έξω..
Απο την άλλη, με 42 κιλά γεμάτη τη δεξαμενή, και 25 στο ρεζερβουάρ βενζίνης, έχεις
το ίδιο βάρος με ένα γεμάτο ρεζερβουάρ..
Νο πρόμπλεμ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-02-11, 16:21
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Το θέμα στον άσσο (Ε87) είναι ότι δεν είχε ποτέ ρεζέρβα...και άρα χώρο για να μπεί το δοχείο σε σχήμα ρεζέρβας.
Θα μπεί αυτό που μπαίνει στην πλάτη των καθισμάτων με συνέπεια την σμίκρυνση του χώρου αποσκευών που δε νομίζω ότι είναι και άπλετος.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-02-11, 16:27
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα στον άσσο (Ε87) είναι ότι δεν είχε ποτέ ρεζέρβα...και άρα χώρο για να μπεί το δοχείο σε σχήμα ρεζέρβας.
Θα μπεί αυτό που μπαίνει στην πλάτη των καθισμάτων με συνέπεια την σμίκρυνση του χώρου αποσκευών που δε νομίζω ότι είναι και άπλετος.
Χώρια του ότι τα καθίσματα πέφτουν.

Οπότε ουσιαστικά δεν έχεις και που να βάλεις την δεξαμενή.

Γιατί προσωπικά δεξαμενή υγραερίου 30 κιλών (γεμάτη) που στηρίζεται ουσιαστικά σε δύο πιασίματα (αυτά των καθισμάτων) εγώ δεν εμπιστεύομαι. (και πείτε με ό,τι θέτε)

Επίσης χάνεις και την χρηστικότητα του πεσίματος των καθισμάτων. (πραγματικά κάνεις μετακόμιση αν πέσουν τα καθίσματα)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-02-11, 16:41
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά, από μηχανολογοτεχνικοοικονομικοεπιστημονικής άποψης δεν είσαι απλά υπερβολικός αλλά παρανοϊκός.
Δεν το κοιτάω από μηχανολογοτεχνικοοικονομικοεπιστημονικής άποψη..αλλά από ψυχολογική..
Σίγουρα το να μην πειράξω τπτ και να χρησιμοποιώ το μαμά τρόπο ψεκασμού είναι στα συν αλλά δεν θα το έβαζα,όπως και δεν θα έπαιρνα μικρού κυβισμού σε τόσο βαρύ σκάφος..Ήδη το 2λιτρο είναι πτώμα..
Ήδη τα κοψίματα που ανάφερε ο rapidfast μου φέρνουν εφιάλτες..
Στην Αττική μάλλον είστε πιο δύσκολα από ότι εδώ..Εγώ προσωπικά μένω ακριβώς πάνω στο δρόμο για Χαλκιδική,εκεί που τελειώνει η πόλη..Άρα ούτε δεν υπάρχει η ανάγκη για να μπώ στην πόλη..Αν χρειαστεί θα πάω με την μηχανή..Έχω ήδη δηλωμένη πρώτη κατοικία Χαλκιδική,άρα ούτε εδώ έχω πρόβλημα..
Αυτό που μου άρεσε στην Αττική,είναι ότι χρησιμοποιώντας τα μέσα μαζικής μεταφοράς,πας παντού σε χρόνο μηδέν,διότι με το αμάξι για αντίστοιχη διαδρομή μπορεί να ήθελες και 2 ώρες..πράγμα που δεν παλεύεται..
Ναι το αμάξι κατασκευάστηκε για μέχρι 5 άτομα,η ψυχολογική μου αντίληψη-ευαισθησία,όχι.
Το καλύτερο πράγμα στα αμάξια μου πάντα,ήταν το να μυρίζουν και να δείχνουν καινούργια..
Από ότι φαίνεται ξέρεις(GOD)περισσότερα πάνω στον τομέα αέριο και το σέβομαι,αν πραγματικά είναι μια καλή λύση για το παιδί που ρώτησε και δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα του αλλιώς,τότε καλά θα ήταν να του υποδείξετε τον σωστότερο τρόπο,για την πραγματοποίηση της μετατροπής.
Και συγνώμη για την κακοποίηση του θρέντ.
Απλά διατύπωσα τις σχετικές σκέψεις/προβληματισμούς μου.
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.