Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-06-09, 15:43
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Οπως έχω ξαναγράψει, υπάρχει 1 μηχανηματάκι με υπέρυθρες που χωρίς να ρίξεις νερό το βάζεις (διαιρούμενο ασύρματο είναι) μέσα - έξω και εκεί που έχει διαρροή αυτό κάνει έντονα μπίπ! Ετσι διορθώνεις το πρόβλημα μια και καλή. Πρέπει να το έχουν όλα τα μεγάλα φανοποιεία. Εγω κάπου στη Πειραιώς είχα πάει.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-06-09, 15:49
Το avatar του χρήστη tzimiani
tzimiani Ο χρήστης tzimiani δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Μηνύματα: 254
tzimiani is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ermis1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως έχω ξαναγράψει, υπάρχει 1 μηχανηματάκι με υπέρυθρες που χωρίς να ρίξεις νερό το βάζεις (διαιρούμενο ασύρματο είναι) μέσα - έξω και εκεί που έχει διαρροή αυτό κάνει έντονα μπίπ! Ετσι διορθώνεις το πρόβλημα μια και καλή. Πρέπει να το έχουν όλα τα μεγάλα φανοποιεία. Εγω κάπου στη Πειραιώς είχα πάει.
...αντιμετωπίζοντας το ίδιο πρόβλημα με το hardtop με τον alen και λαμβάνοντας και εγώ την απάντηση της επίσημης αντιπροσωπείας ότι θα επικοινωνήσουν με τη Γερμανία για να βρουν τι γίνεται με αυτά τα προβλήματα, ποια είναι η λύση τελικά? Πάμε εκτός αντιπροσωπείας για να βρούμε την υγειά μας??? Μη ξεχνάμε ότι ο βασικός λόγος που πάμε στις επίσημες αντιπροσωπείες (θεωρητικά τελικά...) είναι γιατί αυτοί ξέρουν... Τελικά ξέρουν ή δεν ξέρουν? (ρητορικό ερώτημα)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-07-09, 12:05
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Καλημέρες και από μένα! Για άλλη μία φορά σήμερα πήρα την μπέμπα από το συνεργείο( ναι..ναι το γνωστό θέμα με τα νερά!!) Μετά από κανένα εξάμηνο ψαξίματος σε 2 κεντρικότατες αντιπροσωπείες κατέληξαν (στην δεύτερη) ότι πρέπει να αλλαχτούν οι τσιμούχες τις οροφής για να σταματήσει το στάξιμο! Αυτό κατά 99% θα δώσει λύση στο πρόβλημα! Το θέμα είναι ότι δεν τις έχουν εδώ και έγινε παραγγελία από έξω! Είναι δυνατόν;; Έψαξαν και δεν τις βρήκαν ούτε σε άλλο αντιπρόσωπο! Έχουν πουληθεί τόσα cabrio E93, όπου τα λάστιχα τις οροφής είναι από τα πιο βασικά ανταλλακτικά για την στεγανότητα και δεν έχουν στην αποθήκη; Και γενικά από τις περιοδείες μου στις αντιπροσωπείες τον τελευταίο καιρό ρωτάω ξανά.......τι έχουν επιτέλους στις αποθήκες τους; Μόνο λάμπες; Τι σόι εξυπηρέτηση είναι αυτή όταν πρέπει να περιμένω από 1 έως 7 ημέρες για ένα λαστιχάκι και γενικά για ότι έχω φτιάξει-αλλάξει στο αυτοκίνητο! Και αν δεν το είχαν προβλέψει.....θα έπρεπε! Δυστυχώς από after sales η BMW είναι στο απόλυτο μηδέν! Όχι μόνο το συγκεκριμένο συνεργείο αλλά μάλλον αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας γενικά! Πάντα βέβαια για τα δικά μου δεδομένα και από τις δικές μου εμπειρίες!

Υ.Γ Βρήκαν ότι κάποιος (από τον πρώτο φανοποιό-να μην λέμε ονόματα) είχε βάλει κάτι σαν κόλλα στο σημείο όπου έσταζε για να κάνει την δουλεία του, κάτι το οποίο δεν το χρησιμοποιεί η BMW! Η τσαπατσοδουλειά σε όλο της το μεγαλείο! Παιδιά, προσοχή που πάτε τα αυτοκίνητα σας! Μόνο αυτό!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-07-09, 12:07
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρες και από μένα! Για άλλη μία φορά σήμερα πήρα την μπέμπα από το συνεργείο( ναι..ναι το γνωστό θέμα με τα νερά!!) Μετά από κανένα εξάμηνο ψαξίματος σε 2 κεντρικότατες αντιπροσωπείες κατέληξαν (στην δεύτερη) ότι πρέπει να αλλαχτούν οι τσιμούχες τις οροφής για να σταματήσει το στάξιμο! Αυτό κατά 99% θα δώσει λύση στο πρόβλημα! Το θέμα είναι ότι δεν τις έχουν εδώ και έγινε παραγγελία από έξω! Είναι δυνατόν;; Έψαξαν και δεν τις βρήκαν ούτε σε άλλο αντιπρόσωπο! Έχουν πουληθεί τόσα cabrio E93, όπου τα λάστιχα τις οροφής είναι από τα πιο βασικά ανταλλακτικά για την στεγανότητα και δεν έχουν στην αποθήκη; Και γενικά από τις περιοδείες μου στις αντιπροσωπείες τον τελευταίο καιρό ρωτάω ξανά.......τι έχουν επιτέλους στις αποθήκες τους; Μόνο λάμπες; Τι σόι εξυπηρέτηση είναι αυτή όταν πρέπει να περιμένω από 1 έως 7 ημέρες για ένα λαστιχάκι και γενικά για ότι έχω φτιάξει-αλλάξει στο αυτοκίνητο! Και αν δεν το είχαν προβλέψει.....θα έπρεπε! Δυστυχώς από after sales η BMW είναι στο απόλυτο μηδέν! Όχι μόνο το συγκεκριμένο συνεργείο αλλά μάλλον αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας γενικά! Πάντα βέβαια για τα δικά μου δεδομένα και από τις δικές μου εμπειρίες!

Υ.Γ Βρήκαν ότι κάποιος (από τον πρώτο φανοποιό-να μην λέμε ονόματα) είχε βάλει κάτι σαν κόλλα στο σημείο όπου έσταζε για να κάνει την δουλεία του, κάτι το οποίο δεν το χρησιμοποιεί η BMW! Η τσαπατσοδουλειά σε όλο της το μεγαλείο! Παιδιά, προσοχή που πάτε τα αυτοκίνητα σας! Μόνο αυτό!
τελικά είναι που λέμε να πέσεις σε καλο μάστορα.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-08-09, 12:35
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ!

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Για μένα θα πω καλό χειμώνα αφού μόλις γύρισα από διακοπές, για όλη την παρέα καλή συνέχεια! 15 ημέρες με περίπου 2500 χλμ και η μπεμπούλα ήταν άριστη! Ε, αφού γύρισα, κλασσικά ξαναμπήκαμε συνεργείο για να αλλάξουμε τις τσιμούχες μπας και σταματήσει να στάζει (ναι τις έφεραν)! Μαζί θα φτιάξουμε κάτι γρατσουνιές στο φτερό και μία πολύ ωραία χαρακιά στο δέρμα που μου άφησαν τα παιδιά του συνεργείου για ενθύμιο από την τελευταία μου επίσκεψη (αυτό στην εγγύηση)! Ταυτόχρονα απάντησαν και οι Γερμανοί! Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με την απάντηση τους αλλά κάτι είναι και αυτό! Ζήτησαν συγνώμη για την ταλαιπωρία, γνωρίζουν για το σημερινό ραντεβού που είχα και έχουν ενημερώσει τους εγκέφαλους της μαμάς εδώ να παρέχουν βοήθεια στο συνεργείο αν χρειαστεί! Επίσης ελπίζουν όλο αυτό το σκηνικό να μην επηρεάσει την μελλοντική μας σχέση! Καθαρά τυπικό γράμμα θα έλεγα αλλά τουλάχιστον κάποιος είναι γνώστης της κατάστασης κάτι το οποίο μπορεί να βοηθήσει στο μέλλον-ελπίζω να μην χρειαστεί! Για τους εδώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι ακόμα και τώρα δεν έχει εμφανιστεί ΚΑΝΕΝΑΣ! Κανένα άλλο σχόλιο, τα συμπεράσματα δικά σας! Ελπίζω να μην σας κούρασα αλλά είχα πει μόλις πάρω απάντηση θα ενημέρωνα! Καλές διακοπές σε όλους! Σπύρος!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-08-09, 01:38
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρες και από μένα! Για άλλη μία φορά σήμερα πήρα την μπέμπα από το συνεργείο( ναι..ναι το γνωστό θέμα με τα νερά!!) Μετά από κανένα εξάμηνο ψαξίματος σε 2 κεντρικότατες αντιπροσωπείες κατέληξαν (στην δεύτερη) ότι πρέπει να αλλαχτούν οι τσιμούχες τις οροφής για να σταματήσει το στάξιμο! Αυτό κατά 99% θα δώσει λύση στο πρόβλημα! Το θέμα είναι ότι δεν τις έχουν εδώ και έγινε παραγγελία από έξω! Είναι δυνατόν;; Έψαξαν και δεν τις βρήκαν ούτε σε άλλο αντιπρόσωπο! Έχουν πουληθεί τόσα cabrio E93, όπου τα λάστιχα τις οροφής είναι από τα πιο βασικά ανταλλακτικά για την στεγανότητα και δεν έχουν στην αποθήκη; Και γενικά από τις περιοδείες μου στις αντιπροσωπείες τον τελευταίο καιρό ρωτάω ξανά.......τι έχουν επιτέλους στις αποθήκες τους; Μόνο λάμπες; Τι σόι εξυπηρέτηση είναι αυτή όταν πρέπει να περιμένω από 1 έως 7 ημέρες για ένα λαστιχάκι και γενικά για ότι έχω φτιάξει-αλλάξει στο αυτοκίνητο! Και αν δεν το είχαν προβλέψει.....θα έπρεπε! Δυστυχώς από after sales η BMW είναι στο απόλυτο μηδέν! Όχι μόνο το συγκεκριμένο συνεργείο αλλά μάλλον αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας γενικά! Πάντα βέβαια για τα δικά μου δεδομένα και από τις δικές μου εμπειρίες!

Υ.Γ Βρήκαν ότι κάποιος (από τον πρώτο φανοποιό-να μην λέμε ονόματα) είχε βάλει κάτι σαν κόλλα στο σημείο όπου έσταζε για να κάνει την δουλεία του, κάτι το οποίο δεν το χρησιμοποιεί η BMW! Η τσαπατσοδουλειά σε όλο της το μεγαλείο! Παιδιά, προσοχή που πάτε τα αυτοκίνητα σας! Μόνο αυτό!
αδερφε εγω σου ειπα τι επρεπε να κανεις απο μιας αρχης αλλα νομισες οτι στο λεω με μαγκια..
και πεσαν κανα 2 να με χαρακτηρισουν...πραγμα που δεν εκανα ποτε εγω
ειχα και εγω ενα τετοιο προβλημα και μονο ετσι λυθηκε..με απειλες..και ο αγιος φοβερα θελει..
δεν λεω θα χασεις το δικιο σου αλλα θα γινει η δουλεια σου

ειλικρινα επλιζω να εχει γινει ηδη η δουλεια σου

φιλικα..παντα...οχι προς το παρον οπως ειπε καποιος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-08-09, 01:46
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
αα και ειπε ο merlin οτι δακρυζουν σχεδον ολα τα καμπριο που ειχε...

εγω εχω και ενα 36αρι καμπριο 12 χρονων και δεν δακρυζει στο πλυσιμο ουτε για πλακα..

και δυο φιλοι/γνωστοι εχουν καμπριο (mersedes,mustang) και ουτε αυτοι δεν εχουν τετοιο προβλημα..

εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να δακρυζει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xxxvagos : 04-08-09 στις 01:50
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-08-09, 10:02
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Φίλε μου ΧΧΧVAGOS κάνεις λάθος! Όλες οι απόψεις είναι δεκτές ακόμα και αν δεν τις συμμερίζομαι! Και η δική σου έχει βάση, μόνο που θεώρησα σωστό, πρώτα να κάνω όλα τα τυπικά! Στην πορεία θα δείξει με ποιόν τρόπο θα αρχίσω να τους αντιμετωπίζω! Δεν είμαι από τους ανθρώπους που τσακώνομαι εύκολα-έως καθόλου αλλά και η υπομονή έχει τα όρια της! Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν αποκλείω και την ιδέα σου!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-08-09, 11:51
Το avatar του χρήστη tmilatos
tmilatos Ο χρήστης tmilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 351
tmilatos will become famous soon enoughtmilatos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ταυτόχρονα απάντησαν και οι Γερμανοί! Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με την απάντηση τους αλλά κάτι είναι και αυτό! Ζήτησαν συγνώμη για την ταλαιπωρία, γνωρίζουν για το σημερινό ραντεβού που είχα και έχουν ενημερώσει τους εγκέφαλους της μαμάς εδώ να παρέχουν βοήθεια στο συνεργείο αν χρειαστεί! Επίσης ελπίζουν όλο αυτό το σκηνικό να μην επηρεάσει την μελλοντική μας σχέση! Καθαρά τυπικό γράμμα θα έλεγα αλλά τουλάχιστον κάποιος είναι γνώστης της κατάστασης κάτι το οποίο μπορεί να βοηθήσει στο μέλλον-ελπίζω να μην χρειαστεί!

Εχουν μαλλον προβλεψει και εχουν ενα γραμμα που το βγαζουν φωτοτυπιες και το στελνουν στους παραπονουντες ανα την υφηλιο. Το ιδιο γραμμα απαντηση πρεπει να πηρα και εγω οταν παραπονεθηκα πριν καποια χρονια, αλλα για αλλο λογο.

-Θεοφλος-
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-08-09, 12:48
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
allen μακαρι να γινει γιατι το αυτοκινητο σου ειναι εργαλειο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.