Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-04-11, 07:59
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TAZ118! Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ξεμπουκωμα χρειαζεται,και κοφτες και γενικα σκισιμο....Οχι καθε μερα αλλα μια φορα την εβδομαδα...
Με λ στο 0.97-1.03, τι να μπουκώσει, και απο τί??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-04-11, 08:22
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
BMW σου λεει ο αλλος.Μιλαμε εχει γινει για τον λουτσο η εταιρια.Ειμαι 2 μηνες στο φορουμ και δεν ακουω τιποτε αλλο απο προβληματα .Καθε μερα υπαρχει προσκλητηριο προβληματων.Ειπαμε ολες οι εταιριες βγαζουν κατι αλλα αυτο το πραμα εχει ξεφυγει τελειως.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-04-11, 08:43
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
μην τα συγχεουμε ολα! απο που κι ως που εγιναν ρημαδια οι κινητηρες της bmw; επειδη παρουσιαζονται προβληματα στα ηλεκτρονικα των κινητηρων αμεσου ψεκασμου;
χωρις να το παιζω εξυπνακιας κλπ (γιατι το εχω ξαναδηλωσει οτι δεν ειμαι εξυπνος) αλλα επειδη ετυχε να κανω διπλωματικη στο msc μου σχετικα με τη θεωρια των βλαβων μπορω να πω οτι οι ηλεκτρονικες βλαβες ειναι οι πλεον απροβλεπτες αφου , για την συχνοτητα της εμφανισης τους, δεν τιθεται θεμα γηρανσης εξοπλισμου ή μακροχρονιας χρησης τους...
η εποχη της απλοτητας των κλασικων μπουζοκαλωδιων εχει φυγει προ πολλου...
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 19-04-11 στις 08:48
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-04-11, 10:16
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
μην τα συγχεουμε ολα! απο που κι ως που εγιναν ρημαδια οι κινητηρες της bmw; επειδη παρουσιαζονται προβληματα στα ηλεκτρονικα των κινητηρων αμεσου ψεκασμου;
χωρις να το παιζω εξυπνακιας κλπ (γιατι το εχω ξαναδηλωσει οτι δεν ειμαι εξυπνος) αλλα επειδη ετυχε να κανω διπλωματικη στο msc μου σχετικα με τη θεωρια των βλαβων μπορω να πω οτι οι ηλεκτρονικες βλαβες ειναι οι πλεον απροβλεπτες αφου , για την συχνοτητα της εμφανισης τους, δεν τιθεται θεμα γηρανσης εξοπλισμου ή μακροχρονιας χρησης τους...
η εποχη της απλοτητας των κλασικων μπουζοκαλωδιων εχει φυγει προ πολλου...
οπότε πως εξηγείς το ότι είχα καμμένα ΟΛΑ τα μπεκ κ ενα πολλαπλαστιαστή και το αμαχι προχωρούσε έστω και με 3 κυλίνδρους. Γίνεται να προχωράει αμάξι χωρίς μπεκ? Τι θα μπορούσε να κάηκε πρώτο? Μπορεί ασπούμε να βούλωσε/κάηκε ένα μπεκ μετα να πείρε σβάρνα τα άλλα κ στο τέλος κ ο πολλαπλασιαστής σε χρονικό διαστημα 10' ? Δλδ εκεί που προχωρούσα κανονικότατα Μεσογείων μου ανάβει κόκκινο λαμπάκι (σφάλμα κινητήρα) και το αμάξι προχωρούσε εστω τρέμοντας με 3 κυλίνδρους χωρίς κανένα μπεκ..?? προσπαθώ να καταλάβω δλδ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gballas : 19-04-11 στις 10:24
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-04-11, 10:19
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takisiliadis Εμφάνιση μηνυμάτων
και όλα κάηκαν μονομιας?? Πολύ καλή πάρατήρηρση.
Μονομιάς κάηκε το ξέρό κεφάλι αυτών που σου το είπαν, γιάτί κάτι τέτοιο είναι αδύνατο να συμβεί
Υπάρχει περίπτωση να είχα καμμένο/α μπεκ και να μην το χα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό?? Πως θα ήταν δυνατόν να συμβεί να καούν όλα?! Για πείτε κανα πιθανό σενάριο ως ποιο ειδικοί. Ρε πστ μηχανολόγος είμαι τρελένομαι να μου δίνουν απαντήσεις στο Νταγκουνακη λες και είμαι καμιά θεία..
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-04-11, 10:28
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Το να πηγαινει με λιγοτερους απο 3 κυλινδρους λιγο αδυνατο το βλεπω. Ισως να δυλσειτουργουσαν τα μπεκ κι αντι να ψεκαζαν να 'κατουραγαν', να εσταζαν τελος παντως να δουλευαν αλλα να υπολειτουργουσαν. Δε κοιτας να το πας σε κανα αλλο συνεργειο την επομενη φορα μηπως και λαβεις πιο σοβαρες απαντησεις;..
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-04-11, 10:37
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
φιλε μου εγω δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να χαλασουν ολα τα μπεκ μαζι, κατι δεν κολλαει...πως θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο; ουτε ολοι οι πολλαπλιαστες μπορουν να καουν ταυτοχρονα! δλδ κατι δεν κολλαει! να καουν 2 μαζι κατι γινεται (απο στατιστικα-τυχη δλδ) αλλα ολα μαζι;
μηπως εννοουν οτι τα μπεκ ειναι βουλωμενα και κατουρουσαν;

γενικα οι εταιρειες δεν πολυαναφερουν στον προγραμματισμο των service τον καθαρισμο των μπεκ αν και ειναι λογικο να καθαριζονται ανα καποια χλμ
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 19-04-11 στις 10:41
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-04-11, 10:41
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να πηγαινει με λιγοτερους απο 3 κυλινδρους λιγο αδυνατο το βλεπω. Ισως να δυλσειτουργουσαν τα μπεκ κι αντι να ψεκαζαν να 'κατουραγαν', να εσταζαν τελος παντως να δουλευαν αλλα να υπολειτουργουσαν. Δε κοιτας να το πας σε κανα αλλο συνεργειο την επομενη φορα μηπως και λαβεις πιο σοβαρες απαντησεις;..
οταν πατουσα γκαζια ακουγόταν ένα μεταλλικό κροτάλισμα.. και τους ρώτησα που οφείλονταν.. και μου απάντησαν αφού το βάλαν στο μηχάνημα και κάναν έλεγχο ότι λόγω του ότι έχει καεί ο πολλαπλασιαστής στο 2ο κύλινδρο το αμαξι είχε μήνει με 3 κυλίνδρους και εκεί οφείλονταν το μεταλικό κροτάλισμα. Το πήγα Νταγγουνακη επειδη ειναι σχετικα κοντα μου. Απο Σπανο το χα αγορασει..
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-04-11, 10:42
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου εγω δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να χαλασουν ολα τα μπεκ μαζι, κατι δεν κολλαει...πως θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο; ουτε ολοι οι πολλαπλιαστες μπορουν να καουν ταυτοχρονα! δλδ κατι δεν κολλαει! να καουν 2 μαζι κατι γινεται (απο στατιστικα-τυχη δλδ) αλλα ολα μαζι;
μηπως εννοουν οτι τα μπεκ ειναι βουλωμενα και κατουρουσαν;

γενικα οι εταιρειες δεν πολυαναφερουν στον προγραμματισμο των service τον καθαρισμο των μπεκ αν και ειναι λογικο να καθαριζονται ανα καποια χλμ
θα ρωτήσω να μου διευκρινήσουν αν κάηκαν ή αν ήταν βουλωμένα. Αυτοί σε τηλ επικοινωνία που είχα χθες μου ήπαν καηκαν. Σε ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gballas : 19-04-11 στις 10:44
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-04-11, 10:43
Το avatar του χρήστη BMW-Lover
BMW-Lover Ο χρήστης BMW-Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-09-2004
Μηνύματα: 77
BMW-Lover is on a distinguished road
Ααα ρεεε...Ε39 και πάλι Ε39!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.