Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-04-13, 10:08
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Γενικά προβλήματα ε46

Ανοίγω αυτο το θρεντ για τον εξής σκοπό!
Μιας κ θα βγάλω το αμαξη αυτές της μέρες θα ήθελα οτι περίεργο μου βγάλει να το λύσουμε παρέα!
Κ ξεκινω με το πρώτο προβλημα!
Οταν ανοίγω την πόρτα οδηγου δεν ανέβω κατεβενει το τζαμι
Αλλα ουτε κ ένδειξη δεν ανάβει στο κάντραν οτι άνοιξε η πόρτα μου ενω συνοδηγου κ πορτπαγκαζ εχουν ένδειξη κανονικα'
Δεύτερων οταν πάω να ανοίξω την πόρτα του συν οδηγου,ανοίγει με πολυ δυσκολία,σαν να ειναι πολυ σκληρό το χερουλια στο τράβηγμα ενω απο μέσα ανοίγει κανονικα!
Αυτα προς το παρων
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-04-13, 10:20
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανοίγω αυτο το θρεντ για τον εξής σκοπό!
Μιας κ θα βγάλω το αμαξη αυτές της μέρες θα ήθελα οτι περίεργο μου βγάλει να το λύσουμε παρέα!
Κ ξεκινω με το πρώτο προβλημα!
Οταν ανοίγω την πόρτα οδηγου δεν ανέβω κατεβενει το τζαμι
Αλλα ουτε κ ένδειξη δεν ανάβει στο κάντραν οτι άνοιξε η πόρτα μου ενω συνοδηγου κ πορτπαγκαζ εχουν ένδειξη κανονικα'
Δεύτερων οταν πάω να ανοίξω την πόρτα του συν οδηγου,ανοίγει με πολυ δυσκολία,σαν να ειναι πολυ σκληρό το χερουλια στο τράβηγμα ενω απο μέσα ανοίγει κανονικα!
Αυτα προς το παρων
Για την ενδειξη στον καντραν της πορτας αν δηλαδη αυτη ειναι ανοικτη ή κλειστη φταιει λογικα παντα η κλειδαρια η οποια δεν διαβαζει οτι η πορτα ανοιξε ( απο οσο ξερω ειναι ψιλο συχνο φαινομενο στα 46)
Τωρα εστω και να φαινεται η πορτα κλειστη ( και ανοικτη να ταν παλι το ιδιο0 ) το παραθυρο θα επρεπε να ανοιγει! Ωστοσο πιστευω αν διορθωσεις την κλειδαρια θα φτιαξει και το παραθυρο χωρις να κοβω το κεφαλι μου!
Οσο για το τελευταιο που γραφεις δηλαδη για τα χερουλια εχω και εγω παρομοιο προβλημα! Στις μπροστα πορτες ειναι θεοσκληρα ( μερικοι νμιζουν οτι ειναι κλειδωμενο οταν πανε να μπουν!)
Στις πισω παλι ειναι σαν πουπουλο μεσα εξω ....... Το ιδιο συμβαινει και με την δυναμη που χρειαζεται α εφαρμοσεις για τις κλεισεις !
Οποτε αν μπορει καποιος να δωσει λυση θα ειμαστε κομπλε!
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-04-13, 10:40
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Στο κλείδωμα δεν έχω θέμα ειναι μια χαρά!αλλα οσο για το παράθυρο αυτο πιστεύω κ γω οτι ειναι η κλειδαριά κάπου την εχει ακούσει γιαυτο κ δεν ανάβει η ένδειξη που σημαίνει οτι δεν δίνει εντολή οτι άνοιξε η πόρτα οπότε δεν κατεβενει το τζαμί!
Υ.γ
Το αμαξη ειναι κουπε για όσους δεν γνωρίζουν!
Ευχαριστω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-04-13, 13:02
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
κάπου είχα διαβάσει για έναν μικροδιακόπτη που χαλάει εκεί κοντά στην κλειδαριά !
Το κόστος επισκευής είναι αρκετά μικρό αφού αλλάζεις μόνο τον μικροδιακόπτη ( push botton )
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-04-13, 14:59
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Πως μπωρο να πάρω στα χέρια μου αυτόν τον διακόπτη;πρεπει να βγάλω ταπετσαρια;
Που ακριβός ειναι ο διακοπτης για να μην κάνω καμια πατατα
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-04-13, 15:03
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Για το χερουλι της πόρτας συνοδηγου τι μπορούμε να κάνουμε για να μην ειναι τόσο σκληρό;να εχει στραβώσει καμια ντιζα που παει στην κλειδαριά;δεν έχω ιδέα πως συνδέεται το χερουλι με την κλειδαριά
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-04-13, 19:46
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την ενδειξη στον καντραν της πορτας αν δηλαδη αυτη ειναι ανοικτη ή κλειστη φταιει λογικα παντα η κλειδαρια η οποια δεν διαβαζει οτι η πορτα ανοιξε ( απο οσο ξερω ειναι ψιλο συχνο φαινομενο στα 46)
Τωρα εστω και να φαινεται η πορτα κλειστη ( και ανοικτη να ταν παλι το ιδιο0 ) το παραθυρο θα επρεπε να ανοιγει! Ωστοσο πιστευω αν διορθωσεις την κλειδαρια θα φτιαξει και το παραθυρο χωρις να κοβω το κεφαλι μου!
Οσο για το τελευταιο που γραφεις δηλαδη για τα χερουλια εχω και εγω παρομοιο προβλημα! Στις μπροστα πορτες ειναι θεοσκληρα ( μερικοι νμιζουν οτι ειναι κλειδωμενο οταν πανε να μπουν!)
Στις πισω παλι ειναι σαν πουπουλο μεσα εξω ....... Το ιδιο συμβαινει και με την δυναμη που χρειαζεται α εφαρμοσεις για τις κλεισεις !
Οποτε αν μπορει καποιος να δωσει λυση θα ειμαστε κομπλε!



Ελα την βρεικα την λύση!
Σφιξε την βιδα που σφίγγει αυτός με ενα 4αρι αλεν κ η πόρτα σου θα ανοίγει με απλό χάδι οπως η δικια μου κ δεν θα χρειάζεται να έχεις μπρατσα για να ανοίξει
Υ.γ
(Σφιξε την οσο τέρμα παει μην της αφήσεις καθόλου μποσικα)εμένα ενα τακ ήθελε κ αυτο το ελάχιστο τακ έκανε όλοι την ζημια

http://youtu.be/1hT9E-BQOJk
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-04-13, 21:08
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Σώπα ρε φίλε...
Θα το δοκιμάσω κι εγώ αύριο γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την πόρτα του οδηγού....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-04-13, 21:59
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Θα δεις οτι θα πετύχει εμένα έγινε κομπλε
:-)
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-04-13, 22:30
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Οταν ανοίγω την πόρτα οδηγου δεν ανέβω κατεβενει το τζαμι
Αλλα ουτε κ ένδειξη δεν ανάβει στο κάντραν οτι άνοιξε η πόρτα μου ενω συνοδηγου κ πορτπαγκαζ εχουν ένδειξη κανονικα'



Τελικα με αυτο τι γίνετε;ξέρει κανεις να βοηθειση
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.