Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-09-08, 22:36
Το avatar του χρήστη watercop143
watercop143 Ο χρήστης watercop143 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 119
watercop143 is on a distinguished road
Ποια η τιμη του αυτοκινητου μου?

Θελω την βοηθεια και την κριση σας φιλοι μου...Αν πουλουσα το αυτοκινητο μου 318ci valvetronic μοντ.2002 φωτο στο γκαραζ μου , ποια θα ηταν η πιο τιμια τιμη του...αντικειμενικα παρακαλω...εγω νομιζω 20000 γιουρο ειναι καλα...
Αυτοματος πιλοτος ,parctronic.xenon,a/c,ζαντονια,αναρτηση χαμηλωματος,και ολα τα υπολοιπα ηλεκτρικα που γνωριζεται...118,000 χλμ γνησιοτατα και σερβις στην bmw teokar...A και ξεχασα...ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ...λουλουδιζει μεσα εξω
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-09-08, 23:15
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Στη Κέρκυρα που είμαι εγώ το έδινες άνετα τόσο.Για Αθήνα δεν ξέρω.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-09-08, 11:23
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Δεν ειναι παραλογη η τιμη, αντιθετως, μια χαρα ακουγεται..μονο που....
α` αυτα τα χρηματα υπαρχει και το 2.2(εξακιλυνδρο) και ισως φτηνοτερα...Δυστυχως οι καιροι αλλαζουν προς το χειροτερο παντα...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-09-08, 15:58
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Και γω που παιρνω κατα καιρους κανενα περιοδικο με μεταχειρισμενα να χαζεψω, βλεπω οτι ο καθενας πουλαει ΟΣΟ θελει...

Συμφωνω με το Στελιο γιαυτο που λεει για το 2,2...

Εχουν πεσει γενικα οι τιμες στα 46αρια τουλαχιστον που χαζευω εγω...

Εδω εχω δει 318ci του 2001, μιλαω για το 8βαλβιδο Μ43 και ζητουσε 19000!!!
Η ακομα και 316ci του 2000 και ζητουσε 18000....!!!!(και βρισκεις του 01-02 με 15-16000)

Ακομη εδω στο νησι, πριν 1 εβδομαδα πουλησε ενας πιτσιρικας ενα 316 Ε30 4πορτο του 92 μοντελο 6000ευρω...!!!!(το αμαξι ειναι πολυ περιποιημενο & προσεγμενο, αλλα 16 χρονων αμαξι 6000ευρω...)

Η αγορα παντως που βλεπω ειναι γενικα κ*λος... Εκει που βλεπεις 318ci του 03 Μ Pack 23000, βλεπεις και 318ci 01 χωρις M Pack 21000...

H τιμη που λες παντως ειναι λογικη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-09-08, 18:27
Το avatar του χρήστη tsumalis
tsumalis Ο χρήστης tsumalis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-12-2007
Μηνύματα: 65
tsumalis is on a distinguished road
Cool

Εγώ πάντως πούλησα στην Νάουσα Ε46 μοντέλο 2000 1900cc με πολλά εργοστασιακά έξτρα 16.000 το πουλούσα για ένα χρόνο 18.000 το έβλεπαν μόνο ρωσοπόντιοι και αλβανοί και το επαιζαν και εξυπνοι (δεν είναι valvetronic δεν έχει navigation Κλπ.) και όλοι θα αγόραζαν με τραπεζικό δανεισμό έαν τους εγκριθεί, για εμπόρους δεν το συζητάμε, μιλούν για 13.000 το πολύ
Φίλε μου δύσκολα τα πράγματα με την πώληση αλλά πάντα υπάρχει ο κατάλληλος ανθρωπος για να το πουλήσεις σε καλή σχετικά τιμή αλλά θέλει υπομονή.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-09-08, 21:08
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γω που παιρνω κατα καιρους κανενα περιοδικο με μεταχειρισμενα να χαζεψω, βλεπω οτι ο καθενας πουλαει ΟΣΟ θελει...

Συμφωνω με το Στελιο γιαυτο που λεει για το 2,2...

Εχουν πεσει γενικα οι τιμες στα 46αρια τουλαχιστον που χαζευω εγω...

Εδω εχω δει 318ci του 2001, μιλαω για το 8βαλβιδο Μ43 και ζητουσε 19000!!!
Η ακομα και 316ci του 2000 και ζητουσε 18000....!!!!(και βρισκεις του 01-02 με 15-16000)

Ακομη εδω στο νησι, πριν 1 εβδομαδα πουλησε ενας πιτσιρικας ενα 316 Ε30 4πορτο του 92 μοντελο 6000ευρω...!!!!(το αμαξι ειναι πολυ περιποιημενο & προσεγμενο, αλλα 16 χρονων αμαξι 6000ευρω...)

Η αγορα παντως που βλεπω ειναι γενικα κ*λος... Εκει που βλεπεις 318ci του 03 Μ Pack 23000, βλεπεις και 318ci 01 χωρις M Pack 21000...

H τιμη που λες παντως ειναι λογικη...
Συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν μπορω να βλεπω ποστ σαν αυτα , δηλαδη ερωτηση ενα Ε46 σαν το δικο μου π.χ που ειναι 2001 & εχει τωρα 26.οοο χλμ ΠΡΕΠΕΙ υποχρεωτικα να το δωσω 15.οοο Ε & ενα π.χ. του 2002 που εχει 120,οοο χλμ ΠΡΕΠΕΙ να το δωσει παραπανω ?
Εχει βρωμισει ο τοπος απο bmw, αλλα σε τι κατασταση ειναι αυτα που πουλιουνται Φτηνα ?
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-09-08, 05:59
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από daglas Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν μπορω να βλεπω ποστ σαν αυτα , δηλαδη ερωτηση ενα Ε46 σαν το δικο μου π.χ που ειναι 2001 & εχει τωρα 26.οοο χλμ ΠΡΕΠΕΙ υποχρεωτικα να το δωσω 15.οοο Ε & ενα π.χ. του 2002 που εχει 120,οοο χλμ ΠΡΕΠΕΙ να το δωσει παραπανω ?
Εχει βρωμισει ο τοπος απο bmw, αλλα σε τι κατασταση ειναι αυτα που πουλιουνται Φτηνα ?
1. 7ετιας αυτοκινητο με μονο 26οοο χιλ.!!!!...Ρε μπαγασα σταματα να πηγαινεις για τσιγαρα με τ αμαξι...
2. Αν βρεις το δικο σου να το δωσεις 50 χιλιαρικα, δωστο, δικαιωμα σου ειναι...εμεις απλα σχολιασαμε τι παιζει στην πιατσα,τιποτα παραπανω...
3. Ο αγοραστης ειναι ενα βημα μπροστα απ τον πωλητη.....αλλα ολοι θελουμε να πουλησουμε ακριβα και να αγορασουμε φτηνα...ετσι ειναι...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-09-08, 09:11
Το avatar του χρήστη watercop143
watercop143 Ο χρήστης watercop143 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 119
watercop143 is on a distinguished road
Να μου βειτε ενα 2.2 του 2002 με 19000γιουρο σε αριστη κατασταση ετσιιιι οχι χρεπη να το παρω εγω ρε παιδια... που τα ειδατε αυτα? παντως του φιλου του dagla 1900cc αν δεν κανω λαθος ... αρα συκρυνει ανομια πραγματα... καλο αυτο με τα τσιγαρα.... παρεπιπτοντως ενα καλοσυντηριμενο bmw με 120000χλμ. νομζω εν λεει τιποτα...αρκει τα χλμ να ειναι πραγματικα! εχει γεμισει η αγορα με αυτοκινητα του 2004 και κατω, με 40000χλμ... ελεος πια !
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-09-08, 11:06
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
Υπαρχουν καλα αυτοκινητα , Ναι το δικο μου 7 ετιας & εχει 26000 χλμ Πραγματικα , τι να κανω να τα ανεβασω για να γινομαι πιστευτος ?
Εγω δεν θα επαιρνα ποτε αυτοκινητο με 150,000 χλμ , αποψη μου !
Οι μαντραδες που βρισκεις πολλα bmw αγοραζουν ΦΤΗΝΑ αρα με πολλα χλμ & πουλανε ΑΚΡΙΒΑ με λιγα χλμ , απλα !
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-09-08, 11:44
Το avatar του χρήστη gian_nykt
gian_nykt Ο χρήστης gian_nykt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-12-2007
Μηνύματα: 407
gian_nykt is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
...Δυστυχως οι καιροι αλλαζουν προς το χειροτερο παντα...

και που να βάλουν και τα τεκμήρια να δεις.....

θα΄βλέπεις αγγελία.....

πωλείται αμάξι X μάρκας 1.200-1.300cc με XXXXXXkm με Υ/Τ, Α/C, ABS, 4 A/B ηλεκτρικά παράθυρα εμπρός και ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές.....τιμή....Χ,00€....ανταλλαγή με BMW
e46 320-325-330-M3...........συζητήσημη!!!
__________________
ΓΙΑΝΝΗΣ from Calculator Island

www.nyktariselectronics.gr

κοίτα που πας για να μην πας εκει που κοιτάς
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.