Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-04-10, 19:51
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
Γνώμη για Ζ3 1,8

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα γνώμες για Ζ3 προ facelift μοντέλο 2000 γερμανικό με καμια 150000χλμ. Πιθανά προβλήματα, από κινητήρες τι λένε τα 1.8?, αξιοπιστία, τι να προσέξω σχετικά με τι κουκούλα(να προσθέσω ότι δεν είναι ηλεκτρική). έχει a/c και έχει και ASC
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-04-10, 20:13
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/575874/ κατεβασε του λιγο την τιμη,βγαλε το σταυρουδακι το παλιοημερολογιτικο και τα χαιμαλια απο μεσα και παρ'το....δε θελει τιποτα...!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-04-10, 20:40
Το avatar του χρήστη NIKOS Z3
NIKOS Z3 Ο χρήστης NIKOS Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 942
NIKOS Z3 will become famous soon enough
πολυ ςραιο αυτο θα συμφωνησω!!!!
__________________
www.myspace.com/pontikospaint
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-04-10, 21:54
Το avatar του χρήστη alxpro
alxpro Ο χρήστης alxpro δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-11-2007
Μηνύματα: 62
alxpro is on a distinguished road
αναλογα ποσα δινεις αγαπητε.η αγορα ενος Ζ3 ειναι αρκετα δυσκολη.αν θες Ζ3 οπωσδηποτε ψαχτο πολυ καλα.μη ξεχνας ειναι ενα cabrio 10ατειας με οτι αυτο συνεπαγεται.
Πολυ ωραια η ζετα.αν κ αλμυρη η τιμη,αλλα πραγματικα ειναι πολυ προσεγμενο και ωραιο.

υγ.Παντως ενα φουσκωμενο Ζ3 pre-facelift ειναι ακομα το ονειρο μου.κτηνος...πρεπει να μπει το project μπροστα μου φαινεται
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-04-10, 00:55
Το avatar του χρήστη 318is
318is Ο χρήστης 318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-03-2005
Μηνύματα: 114
318is is on a distinguished road
Φιλε το Ζ3 ειναι ενα πολυ καλο αυτοκινητο... Κατα τη γνωμη μου ,προσπαθησε να αγορασεις ενα facelift... Προσεχε την κουκουλα να μην ειναι κομενη ,να δουλευει και να κλεινει καλα...τσεκαρε τα λαστιχα της κουκουλας να μην ειναι φθαρμενα.! Τωρα το πισω "τζαμι" και θολο να ειναι ...αλλαζει...! Επισης καλο θα ητανε το αμαξι να μην φοραει αναρτησεις "κουτσουρο" γιατι τα Ζ3 λιγο-πολυ τριζουνε και αυτο θα επιδινωνε την κατασταση... Ο κινητηρας ειναι αξιοπιοστος και με το παραπανω αλλα ειναι και ...πως να το πω... λιγο αργος...! Μην περιμενεις πολλα πραγματα ,βεβαια το παντιλικι σου θα το κανεις... Απο καταναλωση εχει περιπου 8-10 λιτρα
Παντως θελει ψαξιμο...και υπομονη. Καλη τυχη !
__________________
Με το πλάι...κι' όπου πάει ! ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-04-10, 07:21
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
αν λαβω υπ οψιν οτι πριν κανενα εξαμηνο,ισως και λιγο παραπανω,"γειτονας"πουλουσε ενα ζ3 στα 10.000...
επισης ενας "γειτονας" απο τη δουλεια πουλαει παλι ζ3 με 9.000.
να διευκρινησω οτι το δευτερο δεν ξερω τι εξοπλισμος...αλλο στο πρωτο μεχρι και φραπιερα....
νομιζω οτι 15.000 ειναι πολλα...ψαξε λιγο..δ εθα βγεις χαμενος σιγουρα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-04-10, 09:11
alexko Ο χρήστης alexko δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-03-2010
Μηνύματα: 11
alexko is on a distinguished road
φιλε κι εγω ζ3 εχω 1800 του 97 ομως. εχει 154.000χλμ το δικο μου και δε καιει σταγονα λαδι. (ασε που ο προηγουμενος το επαιζε drifter) και παρολα αυτα ειναι μια χαρα.... Επισης θα συμφωνισω με τον 318is.... κατα τη γνωμη μου το πρωτο πραμα που θα δεις ειναι τη αναρτηση φοραει...αν φοραει κουτσουρο πολα χρονια τωρα να ξερεις οτι θα εχεις στη καλυτερη περιπτωση τριξιματα ..... φιλος αγορασε ζ3 1900cc (140hp) του 98 με 75.000χλμ μονο 7 χιλιαρικα...που σημαινει οτι αν ψαξεις θα βρεις και αρκετα φτηνα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-04-10, 18:28
Z3_Roadster Ο χρήστης Z3_Roadster δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-07-2006
Μηνύματα: 147
Z3_Roadster is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!

Φίλε εγώ έχω ένα Ζ3 facelift και θα σου πρότεινα να ψαχτείς σε ένα facelift μοντέλο όπου έχει διαφορά στην τιμή αλλά αξίζει πιστεύω εκτός και αν φουσκώσεις τα φτερά απο το pre-facelift μοντέλο.

Ο 18άρης ο κινητήρας δεν βάζει φωτιές στους δρόμους και δύσκολα θα πηγαίνεις με το πλάι. Αυτό είναι δεδομένο, αν δεν σε πειράζει πάρτο!

Κάποιος έγραψε παραπάνω για το πίσω τζάμι που είναι πλαστικό, το "τζάμι" της κουκούλας. Αυτό με τα χρόνια "γαλακτώνει" και θολώνει. Είναι εύκολη η αλλαγή αλλά αν το αμάξι έχει "γαλακτωμένη" ζελατίνα στην κουκούλα, μπορείς να ρίξεις την τιμή.

Να κοιτάξεις για απώλεις λαδιού, για κατάσταση της κουκούλας (κυρίως εκεί που ενώνονται τα τζάμια με την κουκούλα) και τίποτε άλλο. Οι κινητήρες είναι αξιόπιστοι και γενικά δεν βγάζει προβλήματα. Αλλωστε μην ξεχνάς ότι πας να αγοράσεις αυτοκίνητο 10ετίας, οπότε δεν μπορείς να τα έχεις και όλα!

Καλή αγορά σε ότι κι αν επιλέξεις.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-05-10, 00:22
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
Συγγνώμη που δεν έγραψα το τι έκανα τελικά...Λοιπόν αγόρασα ένα Ζ3 1,8 κατασκευής 98 με άδεια του 2004. Το αμάξι με πάει πολύ καλά και τα χλμ του(170000) δεν του φαίνονται, Η κατάσταση του πάρα πολύ καλή μιας και δεν έχει ούτε γρατζουνιά εσωτερικά και απ' έξω θέλει ένα βαψιματάκι ο προφυλακτήρας. Το αμάξι έχει asc και a/c και καινούρια λάστιχα κουκούλας.

Το αμάξι το χω εδώ και κανα 2 βδομάδες και φυσικά κάποιος μου είπε το καλορίζικο με ένα ξήλωμα προφυλακτήρα και σαν κύριος που ήτανε την κοπάνησε και αύριο πάω λαμαρινά. Αλλά δεν πτοούμαστε!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-05-10, 16:13
Το avatar του χρήστη 318is
318is Ο χρήστης 318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-03-2005
Μηνύματα: 114
318is is on a distinguished road
Οχι ρε φιλε...Τι ειπες τωρα...? Ακομα δεν το πηρες...
Καλοταξιδο να ειναι φιλαρακι...! Θα σου ελεγα και αγρατσουνιστο...αλλα μας προλαβε ενας μ@λ@κ@ς...! anyway... Για πες λιγο ποσο το πηρες τελικα? Χρωμα? Δερματινα εχει? Βαλε και καμια φωτο να το δουμε...
Αντε να το χαιρεσαι και καλα χιλιομετρα...!
__________________
Με το πλάι...κι' όπου πάει ! ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.