Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-05-10, 21:11
Z3_Roadster Ο χρήστης Z3_Roadster δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-07-2006
Μηνύματα: 147
Z3_Roadster is on a distinguished road
Καλοτάξιδο και καλορίζικο ρε φίλε!

Καλώς όρισες στη σειρά Ζ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-05-10, 17:40
Το avatar του χρήστη vaspap
vaspap Ο χρήστης vaspap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 546
vaspap is on a distinguished road
Αν εισαι ελευθερος παρτο με χιλια,
την μηχανη φοβαμε μονο, συγουρεψου οτι ειναι πραγματικα τα χιλιομετρα, γιατι πολλα (οχι ολα) αλλαζουν μηχανη στις 180000χλμ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaspap : 23-05-10 στις 17:42
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-09-10, 14:21
SlimData Ο χρήστης SlimData δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2010
Μηνύματα: 41
SlimData is on a distinguished road
Καλησπέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα...
Δεν ανοίγω καινούριο θέμα μιας και είμαι κι εγώ στη ίδια κατηγορία με τον φίλο dimis.

Εφηβικός έρωτας λοιπόν και... Z3 αλλά...
...κατά καιρούς έχω ακούσει πολλά και είναι απαραίτητες οι γνώσεις και η βοήθεια σας...
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να το πηγαίνω και πολύ με το πλαι το αυτοκίνητο οπότε είτε 120 ή 140 ίπποι μου είναι αρκετοί σε πρώτη φάση, θέλω ένα καλό όμορφο cruiser... Κινητήρας 18άρης ή 19άρης γιατί με τα τέλη δεν είναι και να ξεφεύγω πολύ... Μπατζετ σκεφτόμουνα γύρω στα 8000 αλλά βρήκα και μερικά facelift στα 9500 και το σκέφτομαι, αν και το βλέπω δύσκολο.. Με τίποτα παραπάνω όμως..

Διαβάζα λοιπόν ότι το εως '99 και με τον 18άρη πάνω είχε κάμποσα θέματα το αμάξι..
Εδώ όμως βλέπω αρκετούς φίλους με μοντέλα '97 και '98 να λένε πολύ καλά λόγια και μπερδεύομαι..

Τι πρέπει απαραίτητα να προσέξω??
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-09-10, 15:18
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
λοιπόν φίλε μου, σαν σχετικά νέος κάτοχος Ζ3(προφασλιφτ) και έχοντας κάνει ταξίδια-χλμ αυτούς του μήνες δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Απλά υπάρχουν κάποια πράγματα που θέλουν συμβιβασμό. Πρώτα απ' όλα είναι ο θόρυβος, μετά είναι ότι το 1,8 που έχω είναι αργούτσικο και στο λέει άτομο που δεν τον νοιάζουν τα γκάζια. Από κατανάλωση μμμμμμμμ....αν πατήσεις το γκάζι δεν λειπάται την τσέπη σου. Από τριξίματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο....ειδικά για τα 180000χλμ που έχει δεν έχω τπτ. Απο κει και πέρα στο σύνολο δεν έχω μετανιώσει γιατί μ αρέσει πολύ οδηγικά. Το μόνο που θα σ λεγα θα ήταν να πάρεις το is και επίσης θα σου έλεγα να βρεις με ASR οποσδήποτε. Εμένα δεν έχει ηλ. κουκούλα., στην αρχή με ενοχλούσε λίγο αλλά τελικά δεν έχω κανένα πρόβλημα μιας και ανοιγοκλείνει σε 3 δευτερόλεπτα με 2 κινήσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-09-10, 15:31
SlimData Ο χρήστης SlimData δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2010
Μηνύματα: 41
SlimData is on a distinguished road
Έλεγε ένας άλλος φίλος εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=25890
για κομμένο σασι.. Είχες τέτοιο θέμα??
Και για το θέμα θορύβου τι εννοείς??
Τριξίματα ή εξάτμιση??

edit: Είπες ήδη ότι τριξίματα δεν έχεις άρα θα αναφέρεσαι στην εξάτμιση σωστά?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SlimData : 21-09-10 στις 15:36
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-09-10, 15:34
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
για κομμένο σασί πρώτη φορά το άκουσα αλλά απ' όσο έχω δει δεν έχω. Για θόρυβο εννοούσα όταν θα ταξιδεύεις που θα ακούς τον αέρα απ' έξω. Από τριξίματα σ είπα ότι έχω λίγα σε λογικά πλαίσια, βέβαια αυτό εξαρτάται και από την χρήση που έχει γίνει στο αμάξι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-09-10, 19:41
SlimData Ο χρήστης SlimData δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2010
Μηνύματα: 41
SlimData is on a distinguished road
Σωστός, φαντάζομαι λόγω σχετικά κακής αεροδυναμικής..
Τι ελέγχους του έκανες?

Παρεπιπτόντως επειδή τώρα ξαναδιάβασα το μήνυμα σου και δεν το είχα προσέξει, is εννοείς...???
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-09-10, 20:38
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Αρχηγέ μου προσπάθησε να βρείς ενα 1.9 σε καλή κατάσταση με τα 140 αλογάκια...22 άλογα διαφορά με το 1.8 δεν είναι λίγα για ένα βαρύ roadster και μην ακούω ατάκες για πατιλίκια κτλ.Δεν είναι εκεί το θέμα. Η ενεργητική ασφάλεια σώζει ειδικά στα ταξίδια. Καλή τύχη και ΥΠΟΜΟΝΗ. Οχι το είδα, μου αρέσει, το πήρα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-09-10, 20:58
SlimData Ο χρήστης SlimData δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2010
Μηνύματα: 41
SlimData is on a distinguished road
Συμφωνώ μαζί σου και είμαι διατεθιμένος να ψάξω πολύ, γι'αυτό και ρωτάω πολύ..
Το θέμα είναι να ξέρω τα αδύνατα σημεία του για να ξέρω που ακριβώς να δώσω ιδιαίτερη προσοχή..

Επίσης συμφωνώ μαζί σου και θα προτιμούσα 19άρι με 140 άλογα, απλά σκέφτομαι ότι αν βρω προσεγμένο 18άρι στα 7000€ πχ και προσεγμένο 19άρι στα 11000€, ε, θα πάω στο 18άρι...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-09-10, 21:07
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Δε χρειαζεται να φτάσει τόσο ψηλά υπάρχουν και πιο οικονομικές λύσεις χωρίς να τους λέιπει τπτ.
π.χ στα γρήγορα βρήκα αυτό http://www.car.gr/classifieds/cars/view/896854/

Και μην ξεχνάς οι εποχές είναι δύσκολες και το παζάρι είναι ανελέητο...Ειδικά για cabrio που η εποχή τους μόλις πέρασε (καλοκαίρι)
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.