Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-05-10, 10:16
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strofimios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια ο αννθρωπος λογικα ειχε rb26dett μοτερ στο 200αρι.Τωρα για τη Ζ3 πρεπεινα προσεξεις και κατι αλλο.
Οπωσδηποτε να την δει καλος φαναρτζης,αυτη που θα διαλεξεις.Βρες αμαξι που να μην εχει κοπει-κοληθει.Εαν πεσεις σε τετιοο ακομα και τελεια επισκευασμενο να ειναι θα ανοιξει αλλου.
Η δεν ειχε ποτε τουμπανο 200SX!Κανεις δεν παιρνει 100-140 αλογα αμαξι μετα απο καποιο με πανω απο 300,ποσο μαλλον με 800!!!Στραγαλια ειναι ρε φιλε?Τα χρηματα που εχει ριξει για να φτασει εκει ξεπερνανε την αξια ενος Μ3 Ε92!Και μετα παιρνει Ζ3 των 12-15000 ευρω?? Τεςπα εγω για να τον παρω στα σοβαρα θελω πληρη λιστα μ'αυτα που φοραγε το μοτερ του Νισσαν+φωτογραφιες με τον ιδιο μεσα-εξω στ'αμαξι αυτο.Αλλιως κακως ανεφερε οτι ειχε τετοιο αμαξι σαν κινηση εντυπωσιασμου,λες και ειμαστε 13 χρονων
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-05-10, 11:39
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
traction control δεν είχαν όλα αλλά προσωπικά σε συμβουλεύω να κοιτάξεις να έχει traction control kai a/c. Αν δεν είχει a/c φρόντισε να χεις καμια καλή άκρη να το βάλεις γιατί δεν παίζει χωρίς. Όσον αφορά το 1,9 8ν στο είπα απλά για να μην πας και πλρώσεις is και ξαφνικά δεις ότι είναι το απλό. Μπορεί μεν το 1.9 8ν να είναι πιο καινούριος τεχνολογικά αλλά και 140 άλογα του is είναι αρκετά υπολογίσιμα. Απο κει και έιπειτα για την κατανάλωση στην πόλη υπολόγιζε 10-12 και εκτος από 8, και πάνω
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-05-10, 12:07
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Εντάξει, να του πουλήσουν is χωρίς να είναι, παρείναι χοντρό. Πρέπει να είναι παντελώς άσχετος κάποιος.
Oχι και αδύνατον πάντως, τώρα θυμήθηκα πως κάποιος πρόσφατα που τον ρώτησα ποιο μοτέρ έχει το Ε36 του, μου λέει "αυτό με τα 150 (!!!) άλογα, το is". Τον ρωτάω m42 ή m44 ; Μου λέει "α δεν τα ξερω καλά αυτά, άνοιξε το καπό να δεις". Ανοίγω το καπό και βλέπω 8βαλβιδο (Μ43b18)...........

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κωνσταντίνος : 26-05-10 στις 12:11
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-05-10, 12:43
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Ηarrys, δεν μας είπες πόσα λεφτά διαθέτεις. Προσωπικά πάντως, πάνω από 10 max 11 χιλιάρικα δεν θα έδινα με τίποτα για Ζ3 1.9 με 140 άλογα και το λέω γιατί στο car που έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση, είδα κάτι τρελές τιμές! Εδώ πλέον με 16-17 χιλιάρικα παίρνεις Ζ4 και μερικοί ζητούν 13.500 για Ζ3 1.9! Δεν θεωρώ καθόλου καλό value for money το μοντέλο αυτό, σε σχέση πχ με μια Ε36, ακόμα και με Ε46, αυτοκίνητο που έχει συνδεσμολογία ανάρτησης από Ε30! Βέβαια σε χαμηλές ιπποδυνάμεις δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά δεν παύει τα χρήματα να είναι αρκετά για ένα αυτοκίνητο που το βασικό του πλεονέκτημα είναι η εμφάνιση. Εκεί μάλιστα, δε μπορώ να πω κάτι αρνητικό.


ps οι ειρωνείες για το τίποτα δε χρειάζονται, τουλάχιστον σε ανθρώπους που δεν είναι ιδιαίτερα προκλητικοί όπως κάποιοι που οδηγούν διηπειρωτικούς πυραύλους και πατάνε για πλάκα Μ6..
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-05-10, 13:13
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Έλεος 100-140 αλογα το 200sx? Χαχα έβγαινε 170hp και 200hp και 240hp όλα τουρμπο!
Αλλά φοράει GTR rb26dett με Τ04Ζ τουρμπίνα στα 2.2bar αφού σας ενδιαφέρουν τεχνικές πληροφορίες με 800cc sard μπεκ, τα πάντα μέσα hks και έχει αλλαγμένο ότι μπορείτε να φανταστείτε. Έτρεχα dragster, είναι μαύρο και είχα ένα ατύχημα στην Μεσσηνη που πολλοί θα το έχουν δει. To ετοιμάζω για πάνω από 1200 στραγάλια όπως λέει και ο φίλος μας ο άπιστος Θωμάς!!


Anyway θα θελα το 1.9 και θα το θελα και facelift αλλά οι τιμές πραγματικά ξεφεύγουν.. έχω βρει πολλούς που ενδιαφέρονται για ανταλαγή με το C2 μου οπότε έτσι και θα γίνει μάλλον η δουλειά αλλά με 1.8 prefacelift.

Με πόσα λεφτά μπορώ να πάρω Hardtop??? Υπάρχει κάτι οικονομικό ή ισχύουν κάτι τιμές κοντά στα 1300ευρω?

Πολυ κατανάλωση ακούω και αρχίζω να φοβάμαι γαμώτο.. για 20.000χλμ μιας χρονιάς αν καίω 2λ παραπάνω από το c2 το χρόνο βγαίνει 500ευρω.
Τι να κάνουμε όμως αφού θέλω αμάξι κυριλέ!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-05-10, 14:05
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Πουλαω το δικο μου αν σε ενδιαφερει
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=24881
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-05-10, 14:24
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Anyway θα θελα το 1.9 και θα το θελα και facelift αλλά οι τιμές πραγματικά ξεφεύγουν.. έχω βρει πολλούς που ενδιαφέρονται για ανταλαγή με το C2 μου οπότε έτσι και θα γίνει μάλλον η δουλειά αλλά με 1.8 prefacelift.
Mη δίνεις και πολύ βάση στις τιμές που βλέπεις στις αγγελίες. Πέφτει πολύ ψαλίδι. Οι περισσότεροι είναι πολύ διαπραγματεύσιμοι με την αγοραστική νέκρα που υπάρχει.
Να επιμείνεις για το facelift καθώς είναι αρκετά ομορφότερα, και οχι με 8βάλβιδο κινητήρα. Εν έτη 2010 είναι πολύ παρωχημένοι πλέον.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-05-10, 15:06
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλεος 100-140 αλογα το 200sx? Χαχα έβγαινε 170hp και 200hp και 240hp όλα τουρμπο!
Αλλά φοράει GTR rb26dett με Τ04Ζ τουρμπίνα στα 2.2bar αφού σας ενδιαφέρουν τεχνικές πληροφορίες με 800cc sard μπεκ, τα πάντα μέσα hks και έχει αλλαγμένο ότι μπορείτε να φανταστείτε. Έτρεχα dragster, είναι μαύρο και είχα ένα ατύχημα στην Μεσσηνη που πολλοί θα το έχουν δει. To ετοιμάζω για πάνω από 1200 στραγάλια όπως λέει και ο φίλος μας ο άπιστος Θωμάς!!
Εδω Θωμας Οπως καταλαβαινεις το να βγει καποιος και να διαφημιζει οτι ειχε 800 αλογα αμαξι(που τελικα εσυ εχεις για ντραγκστερ κι οχι για δρομο),για να παρουμε μια ιδεα ωστε να του προτεινουμε αν του ταιριαζει το Ζ3 1.9,ειναι τουλαχιστον κωμικοτραγικο,εξου και η απαντηση μου.Αν ελεγες οτι ειχες 200SX 170-200 αλογα και τωρα ηθελες Ζ3 και να σου πουμε γνωμες ειναι πιο λογικο!Αλλο αμαξι για δρομο κι αλλο για αγωνες.Οπως καταλαβες,σε παρεξηγησαμε Κε Χαρη....Το ατυχημα το ειδα,Ημουν εκει επεσες πανω στο S2000 της κοπελιας γιατι ειχες λιγοτερες λιμπρες στα λαστιχα απ'οτι επρεπε(καποιοι στο'χαν πει κιολας,αλλα το αγνοησες).Ευτυχως δεν σκοτωθηκε κανεις σας
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-05-10, 15:13
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλεος 100-140 αλογα το 200sx? Χαχα έβγαινε 170hp και 200hp και 240hp όλα τουρμπο!
Δεν ειπα ποτε εγω οτι ειχε 100-140 αλογα το 200sx....για το Ζ3 μιλαγα,καλο ειναι να διαβαζεις προσεχτικα τι γραφουμε γιατι δεν μιλας με ασχετους,γιαπηδες οδηγους της καφετεριας και του Playstation αλλα στην πλειονοτητα των περιπτωσεων με ατομα ψαγμενα πανω στο θεμα ''αυτοκινηση''.Αν μαλιστα θες να μαθεις,πριν παρω το BMW εψαχνα παρα πολυ για 200SX εμαθα πολλα γι'αυτο,οδηγησα αρκετα απο 170-400 αλογα αλλα για πολλους λογους κατεληξα στο ταπεινο μου 328....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-05-10, 15:46
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
προσωπικά πιστεύω ότι το ζ3 facelift ή όχι δεν παύει να είναι Ζ3 οπότε θα σου πρότεινα κατα την γνώμη μου πάντα να δώσεις λίγα λεφτά και ας ειναι και profacelift και 1.8 κ όλας, ειδικά αν έχει και άδεια μετά του 2000 ακόμα καλήτερα γιατί έτσι πως πάνε τα πράγματα ποτέ δεν ξέρεις. Σιγά την διαφορά με το 1,9 8ν. Όσο για τα λεφτά που ζητάνε τα hardtop επειδή και γω ψιλοψάχνω οι τιμές ψαλιδίζονται εύκολα αυτή την περιοδο. Απλά ρώτησε πόσο κοστίζει η εγκατάσταση του hardtop γιατί εμένα μου είχαν πει κάτι τρελά ποσά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.