Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-09-10, 09:03
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα πρότεινα SLK.

Είναι λίγο πιο κάτω σε fun to drive σε σχέση με τα υπόλοιπα όχι όμως και άστριφτο, αλλά μακροπρόθεσμα θα εκτιμήσεις την οικονομία του κινητήρα του, την φορολογική τρίπλα του κομπρέσσορα και την πανέμορφη εμφάνιση.

Επίσης ο σχεδιασμός με την μεταλλική ορόφή έχει πολλά πλεονεκτήματα στο ταξίδι, στην ακαμψία. Η οικονομική διαφορά είναι σίγουρα κάτι αρνητικό αλλά πολλές φορές ότι πληρώνεις παίρνεις....
εδώ συμφωνώ....νεότερο μοντέλο κιολας,πιο όμορφο και πιστεύω ότι ο κινητήρας του θα βγάλει πολύ περισσότερα χλμ από οτι το porsche....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-09-10, 09:05
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
και γω πορσε θα επαιρνα αλλα νομιζω οτι πλεον το μοντελο που κοιτας ειναι πολυ παλιο..μη ξεχνας ποσα μοντελα εβγαλε απο τοτε και facelift μαζι......???????Το Ζ4 παλι νομιζω οτι με το μοτερ των 2.5 λιτρων δεν ειναι και στα καλυτερα του..απο την αλλη η MERC ειναι αυτο που δειχνει!!!!Ποιοτικη με οροφη και fun to drive μεχρι ενα σημειο....επιλογη για μενα Merc..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-09-10, 10:42
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το SLK όπως και κάθε Mercedes μη AMG έχουν μια φιλοσοφία πολύ ξένη προς εμένα οπότε πολύ απλά δεν θα το αγόραζα ποτέ.

Το Porsche έχει μεγάλη διαφορά στην συντήρηση και δεν μου αρέσει.

Η λύση για εμένα είναι μονόδρομος αλλά ίσως να μην είμαι και πολύ αντικειμενικός χεχε
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-09-10, 11:12
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
stef 03 1η κυκλοφορία.... 2.500cc


Δεν πίστευα οτι θα υποστηρίζατε την επιλογή για Porsche...!!
Απλά υπάρχει ένα θέμα ρε παιδιά...
Porsche πρωτοκυκλοφόρησε το 96!!!
Το Ζ4 το 03!!
Έχει πολύ μεγάλη διαφορά αυτό.. είναι πιο φρέσκια γραμμή το Z4...
Καλά αν είχαμε να επιλέξουμε από την νέα boxster του 04 με τα στρογγυλά φωτά δεν θα το συζητούσαμε.
Σκέφτομαι κιόλας ότι το Porsche παρά είναι προκλητικό για την ηλικία μου (24).. θα με κοιτάνε όλοι με μισό μάτι.. μόνο και μόνο επειδή είναι Porsche και ας είναι η φτηνότερη επιλογή χαχα!
Είναι και ότι καίει περισσότερο…
Και τα service έχουν διαφορά.. στο bmw τα κάνει ο οποιοσδήποτε στην ουσία..
Είναι και 30 πόντους μακρύτερο το porsche... θα μου πεις όμως κεντρομήχανο εργαλείο...
Γενικότερα φοβάμαι με το Porsche μην μπλέξω και λέω να το αφήσω για κάνα δυο χρόνια ακόμα και αν συνεχίσω και στο επαγγελματικό καλά πάμε για μια κόκκινη modena και να πάνε να γ@μηθούν οι Porsche

Σωστός δεν το είχα προσέχει το 2500 νόμιζα 3λιτρο...
Boxster από Boxster έχει διαφορά αγαπητέ.....
Ναι πρωτοβγήκε το 1996 αλλά τι σχέση έχει το μοντέλο του 96 με το μοντέλο του 2003....?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-09-10, 12:17
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Το boxter το 2.5 ή το 2.7 είναι βήμα...στο λέω δεν πάει μία από θέμα δύναμης.
Αρκετά πιο γρήγορο το Ζ4 το 3.0lt το οποίο θα σου πρότεινα να πάρεις...
Φυσικά το στήσιμο, τα φρένα κτλπ είναι Porsche, ότι και αν συνεπάγεται αυτό.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-09-10, 14:25
bill z4 Ο χρήστης bill z4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2008
Μηνύματα: 56
bill z4 is on a distinguished road
Να ξερεις φιλε μου το Porsche boxster το 2.5 ειχε παρα πολλα προβληματα στεγανωτητας με τον κηνητηρα του και με το διαφορικο του,οπως επισεις και αλλες παιδικες ασθενιες οι οποιες λυθηκαν σχεδον ολες μετα το facelift.
Για μενα?Αν θες boxster παρε το καινουριο 2005- αλλιως Ζ4,για το Merc δεν το σηζηταω λογο το οτι απευθηνετε σε ηλικιες 35+αυτους που δεν τους ενδιαφερει το fun to drive αλλα σκετο το drive!!!
Στην ιδια ακριβως θεση ημουν και εγω το 2007 και πηρα το Ζ4 3.0 και δεν το μετανιωσα ποτε!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-09-10, 15:04
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
αν θες παλι και τη δικια μου γνωμη...
ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε μερικα χρονια θα αλλαξεις αυτοκινητο...
συνεπως δε θα γερασεις με αυτο!
παρε το πορσε.να πουλησεις και ενα κλικ παραπανω μουρη...να το ζησεις και αυτο.βεβαια να ξες οτι σε καθε περιπτωση θα εχεις να αντιμετωπισεις ακριβη συντηρηση...ποσο πιο ακριβη?εξαρταται...
υπαρχουν τρομεροι μαστοραντζες που θα σου κανουν το πορσακι με λογικοτατες τιμες,υπαρχουν και μαστορακια που θα σου κανουν το bmw ακριβοτερο απο οτι ο αδαμιδης...
και τα τρια αμαξια ειναι φοβερα.
εγω παντως παρολο που εκσπερματωνω για τη ζ4...θα πηγαινα ανετα στο πορσε.
οπως και να το κανεις πορσε ειναι..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-09-10, 15:10
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα οποιο και να παρεις,οταν με το καλο το κανεις (μεταξυ μας ευχομαι την porsche)....στειλε μου ενα pm να βρεθουμε!!!!!:

Γιατι να σου στειλει π.μ. ρε...για να το ξαναπουλησει μετα???!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-09-10, 15:13
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
stef 03 1η κυκλοφορία.... 2.500cc


Δεν πίστευα οτι θα υποστηρίζατε την επιλογή για Porsche...!!
Απλά υπάρχει ένα θέμα ρε παιδιά...
Porsche πρωτοκυκλοφόρησε το 96!!!
Το Ζ4 το 03!!
Έχει πολύ μεγάλη διαφορά αυτό.. είναι πιο φρέσκια γραμμή το Z4...
Δεν υπαρχει παλια και νεα πορσε...η πορσε ειναι πορσε κι απ τον περασμενο αιωνα...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-09-10, 16:22
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Μ'αρέσουν οι απαντήσεις και μ'αρέσει που στοιρίζεται τα Porsche...

Αλλά από 96 έως 2002 είναι ίδια... από το 2002 έως το 2005 το facelift έβαλε μόνο λευκά φλας μπρος πίσω και τζάμι πίσω αντι για ζελατίνα... εμφανισιακά δεν υπάρχουν άλλες αλλαγές!!!
ΣΧΕΔΙΑΣΗ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ 1996!!
Τότε που σχεδιάστηκε και το Ζ3!!
Τι και αν ήταν facelift το Ζ3 μου... η σχεδιαστική γραμμή του ήταν του 96!!

Ζ4 είναι φρέσκια σχεδιάση... σύγχρονοι κινητήρες.. σύγχρονα ηλεκτρικά... σύγχρονα όλα... τα Ζ4 είναι 7 χρόνια μπροστά!

Το PORSCHE είναι PORSCHE... αλλά είναι και παλιό!!!
Ας μεινω κάνα δυο χρόνια με την Ζ4 και μετά πέρνω boxster 05+ που σαφέστατα εκεί δεν υπάρχει λόγως για να μην πάρεις αυτό το αμάξι! Και όπως είπα μακάρι να πάνε όλα καλά και να κάνω το όνειρο μου... Modena...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.