Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-06-04, 08:47
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Ζ4 18'' Ζάντες

Όταν αποφάσισα να πάρω το Ζ4 ανάμεσα στα αυτοκίνητα που είχα βρεί δεν υπήρχε ενα ακριβώς όπως το ήθελα με 18'' και ΝAVI. Ετσι λοιπόν και σκεπτόμενος ποιο εμπορικά σε βάθος χρόνου εκανα πέτρα την καρδιά μου και θησία την ομορφιά για την τηλεόραση το τηλέφωνο και τους χάρτες που δεν δουλέυουν και όλας ακόμα. Τώρα μετά απο 3 μήνες με τρώει η τσέπη μου δεν εξηγηται αλλιως και σκέφτομαι αρκετά σοβάρά το ενδεχόμενο να ψαξω για 18'' είτε του mpikouni είτε τις πεντάκτινες.
Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
- ήδη το αυτοκίνητο ταλαιπωριέται αρκετά με τις 17'' με του ελληνικούς κ...δρομους. Με τις 18'' η επιδίνωση θα είναι μεγάλή?
- υπάρχει περίπτωση να βρώ ΄18'' σε τιμή χαμηλώτερη απο της αντιπροσωπείας.
__________________
The Sum of all the Senses
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-06-04, 09:11
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Σίγουρα θα σκληρύνει το αμάξι, αλλά όχι υπερβολικά. Μεγάλη διαφορά θα δεις σε βάθος χρόνου όταν αρχίζουν και φθείρονται/ξεραθούν τα ελαστικά σου. Πάντως από την εμπειρία μου με το Ζ4 του mpikounis, δεν είναι και άσχημη η κατάσταση! Τώρα, σχεδόν πάντα μπορείς να βρεις ζάντες κάτω από τις τιμές της αντιπροσωπείας, αλλά η νεότητα του Ζ4 δυσκολεύει τα πράγματα! Σε ενδιαφέρουν μόνο οι μαμά επιλογές σε 18" να υποθέσω?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-06-04, 11:39
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Thumbs down

Η δικια μου γνωμη ειναι οτι μην κανεις το λαθος, δεν υπαρχουν ησχυρα επειχηρηματα αλλα εγω ειμαι καθετος.... μην το κανεις το βραδυ θα σου εξηγισω αναλητηκοτερα. επισεις θα κοιταξω ακριβης διασταση του ζ4 της μανας μου που αν δεν κανω λαθος εχει 18 πεντακτινη. αλλα η αποψη μου ειναι οτι θα δεις τρελη διαφορα
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-06-04, 11:50
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Thumbs up Go for it!!!!!

Το Ζ4 θέλει μεγάλη ζάντα για να γίνει μο***ρα και η συγκεκριμένη 18αρα που αναφέρεσαι είναι πολύ όμορφη.

Go for it!!!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-06-04, 12:28
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
θα φροντισω να εχω φοτο το βραδυ
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-06-04, 00:35
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Αντώνη την γνώμη μου την ξέρεις!Είναι πανέμορφα τα 18άρια αλλά θα ψιλοταλαιπορηθείς φίλε μου!Βέβαια οι ζάντες που θες , είναι πανέμορφες και εργοστασιακές!Κάτι μου θα με έκανε και εμένα να το σκεφτώ!
It's your choice
Σκέψου τα υπερ και κατά
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-06-04, 08:39
Το avatar του χρήστη cmos_ioan
cmos_ioan Ο χρήστης cmos_ioan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 60
cmos_ioan is on a distinguished road
Κι εγώ έχω ακριβώς την ίδια αποψη με το stef. Γεγονός είναι ότι οι 18αρες είναι πολύ πιο όμορφες αλλά από την άλλη οι δρόμοι είναι άθλιοι και ήδη ταλαιπωρούμαι και με τις 17αρες. Το πιο καλό θα ήταν να βρεις ένα Ζ4 με μεγαλύτερες ζάντες να το δοκιμάσεις για να δεις τη διαφορά αυτοπροσώπως.
__________________
Reffering To 4 Doors - Sometimes Less IS MUCH MORE
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-06-04, 09:46
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Avog, όπως με ενημέρωσες εχθές εσύ έχεις την Μ ανάρτηση, οπότε το αυτοκίνητό σου είναι αρκετά πιο σκληρό από του Mpikounis με τα 18" από το οποίο έχω εμπειρία, οπότε καταλαβαίνω πλέον την αγωνία σου. Συμφωνώ ότι θα βελτιωθεί πολύ εμφανισιακά, αλλά σίγουρα θα ταλαιπωρηθείς πολύ από τους άψογους ελληνικούς δρόμους. Ελπίζω με το τέλος των έργων της Ολυμπιάδας να σταματήσει η τραγική κατάσταση που εν μέρει οφείλεται και στις πολλές διελεύσεις φορτηγών και άλλων βαρέων οχημάτων. Κάτι μου λέει όμως ότι τελικά θα υποκύψεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-06-04, 01:27
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Ελπίζω με το τέλος των έργων της Ολυμπιάδας να σταματήσει η τραγική κατάσταση που εν μέρει οφείλεται και στις πολλές διελεύσεις φορτηγών και άλλων βαρέων οχημάτων.
Μακάρι φίλε Στράτο!Το θέμα πάντως είναι ότι φοράει και την Μ ανάρτηση 'οπως τόνισες και εσύ!Εκεί είναι λίγο "ζόρικα" τα πράγματα από πλευράς πάντα άνεσης μιλώντας
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-06-04, 13:05
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Thumbs up

Άντε λοιπόν και αποφασίζω να τις βάλω, που να αρχήσω να ψάχνω? Έχω την αίσθηση οτι οι ζάντες που πουλάνε οι ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ είναι όλες ρέπλικες. Αξίζει τον κόπο να βάλω ένα τέτοιο σετ. θα είναι ορατή η διαφορά. Φαντάζομαι οτι θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεθεί κατι σε μεταχειρισμένο?

Σας Ευχαριστω όλους για το χρόνο σας παιδιά!!!
__________________
The Sum of all the Senses
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.