Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 04-06-07, 21:26
kkirios Ο χρήστης kkirios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 19
kkirios is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kyriakos33 Εμφάνιση μηνυμάτων
116i Sport 08/2006

PS. Παράκληση: Για την επίλυση του προβλήματος του ρεζερβουαρ μήπως μπορούν να υπάρξουν κάποιες περισσότερες πληροφορίες για το πως έγινε και που - σε ποιον αντιπρόσωπο ή συνεργείο. Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει αυτές τις πληροφορίες με pm για να είμαι προετοιμασμένος τι θα τους πω όταν πάω να το φτιάξουν.
Να τους πεις να βάλουν ένα λαστιχάκι στο κλαπέτο που υπάρχει μέσα στο ρεζερβουάρ.Αυτο είναι που χτυπάει και ακούγεται και όχι το φλοτέρ.
  #32  
Παλιά 05-06-07, 08:36
kgrod007 Ο χρήστης kgrod007 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μηνύματα: 12
kgrod007 is on a distinguished road
για το τριξιμο στα παραθυρα παρτε μια καθαρη πετσετα και βρεξτε τη με καθαρο νερο.κατεβαστε τα παραθυρα και καντε γυρω γυρω τις τσιμουχες και το λαστιχο κατω...
  #33  
Παλιά 05-06-07, 09:07
Το avatar του χρήστη kyriakos33
kyriakos33 Ο χρήστης kyriakos33 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 64
kyriakos33 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kkirios Εμφάνιση μηνυμάτων
Να τους πεις να βάλουν ένα λαστιχάκι στο κλαπέτο που υπάρχει μέσα στο ρεζερβουάρ.Αυτο είναι που χτυπάει και ακούγεται και όχι το φλοτέρ.
Ευχαριστώ για την συμβουλη. Απλώς όπως θα έχεις καταλάβει και εσύ είναι ιδιαίτερο πρόβλημα και ξέρω ανθρώπους που έχουν ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ από αυτή την ιστορία. Ευτυχώς υπάρχει λύση.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgrod007 Εμφάνιση μηνυμάτων
για το τριξιμο στα παραθυρα παρτε μια καθαρη πετσετα και βρεξτε τη με καθαρο νερο.κατεβαστε τα παραθυρα και καντε γυρω γυρω τις τσιμουχες και το λαστιχο κατω...
Κοίτα να δεις που η μοναδική φορά που μετά από πλύσιμο του αυτοκινήτου που δεν έκανα την διαδικασία που περιγράφεις γιατί έπρεπε να φύγω βιαστικά και μου συνέβηκε το τρίξιμο των παραθύρων. Συνήθως όταν πλένω το αυτοκίνητο μετά με καθαρή πετσέτα και νερό καθαρίζω τα λάστιχα των πορτών και γύρω γύρω από τα τζάμια. Αυτή τη φορά δεν το έκανα και άρχισε το τρίξιμο.
  #34  
Παλιά 05-06-07, 21:33
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Ρε kkirios(Jim)όταν στο αλλάξουν πάρε τηλέφωνο.
  #35  
Παλιά 06-06-07, 10:08
kkirios Ο χρήστης kkirios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 19
kkirios is on a distinguished road
[QUOTE=kyriakos33;120921]Ευχαριστώ για την συμβουλη. Απλώς όπως θα έχεις καταλάβει και εσύ είναι ιδιαίτερο πρόβλημα και ξέρω ανθρώπους που έχουν ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ από αυτή την ιστορία. Ευτυχώς υπάρχει λύση.




Λύση υπάρχει αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα θελήσουν να ασχοληθούν μ' αυτή την ιστορία στο οποιοδήποτε συνεργείο της BMW μιας και η ίδια η BMW δεν έχει βγάλει κάποια σχετική οδηγία για την επίλυση του.
Εγώ πάντως στάθηκα τυχερός γιατί στον ''Τσιανατέλης ΑΕ'' στα Τρίκαλα, οι τεχνικοί του είναι πράγματι άριστοι στη δουλειά τους και βρήκαν μετά απο εξονυχιστικό έλεγχο ό,τι το πρόβλημα βρίσκεται στο κλαπέτο και όχι στο φλοτέρ όπως φαινόταν στην αρχή.
Πάντως εμένα μου το φτιάξαν και δεν ακούγεται πια τίποτα!
Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό μπορείς στο (24310 85555) να ζητήσεις τον υπεύθυνο συνεργείου (Άρη τον λένε) και να μιλήσεις μαζί του, μιας και αυτός ήταν που βρήκε και το πρόβλημα αλλά και τη λύση του!
Ελπίζω να σε βοήθησα!
  #36  
Παλιά 06-06-07, 10:22
Το avatar του χρήστη kyriakos33
kyriakos33 Ο χρήστης kyriakos33 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 64
kyriakos33 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kkirios Εμφάνιση μηνυμάτων
Λύση υπάρχει αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα θελήσουν να ασχοληθούν μ' αυτή την ιστορία στο οποιοδήποτε συνεργείο της BMW μιας και η ίδια η BMW δεν έχει βγάλει κάποια σχετική οδηγία για την επίλυση του.
Εγώ πάντως στάθηκα τυχερός γιατί στον ''Τσιανατέλης ΑΕ'' στα Τρίκαλα, οι τεχνικοί του είναι πράγματι άριστοι στη δουλειά τους και βρήκαν μετά απο εξονυχιστικό έλεγχο ό,τι το πρόβλημα βρίσκεται στο κλαπέτο και όχι στο φλοτέρ όπως φαινόταν στην αρχή.
Πάντως εμένα μου το φτιάξαν και δεν ακούγεται πια τίποτα!
Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό μπορείς στο (24310 85555) να ζητήσεις τον υπεύθυνο συνεργείου (Άρη τον λένε) και να μιλήσεις μαζί του, μιας και αυτός ήταν που βρήκε και το πρόβλημα αλλά και τη λύση του!
Ελπίζω να σε βοήθησα!
Να σαι καλά και πάλι ευχαριστώ. Να είσαι σίγουρος ότι όταν πάω για το service θα χρησιμοποπιήσω το τηλέφωνο που μου έδωσες. Είναι γεγονός ότι όταν δεν υπάρχει οδηγία από την BMW είναι δύσκολο να τους πείσεις να αρχίσουν να πειραματίζονται για το πρόβλημα σου και μπορεί να φας την ατελείωτη ταλαιπωρία και ειδικά στους επίσημους αντιπροσώπους (όχι σε όλους αλλά σε αρκετούς). Για αυτό και ήθελα τις επιπλέον πληροφορίες που μου έδωσες γιατί είναι ικανοί να ξηλώσουν όλο το αυτοκίνητο και να μου πουν στο τέλος είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που παρουσιάζει και δεν γίνεται κάτι.
  #37  
Παλιά 06-06-07, 22:16
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παιδιά τον kkirio πρέπει να τον πάρει η BMW στη Γερμανία για να φτιάξει την τέλοια σειρά 1,την καινούργια.Ακούστε τι σας λέω.
  #38  
Παλιά 12-08-07, 15:34
Το avatar του χρήστη percis
percis Ο χρήστης percis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2005
Μηνύματα: 468
percis is on a distinguished road
Παιδιά διαβάζω με υπομονή όλα αυτά που έχετε γράψει εδώ σε αυτό το Thread και μου έχουν δημιουργηθεί δύο συναισθήματα.

Το πρώτο είναι ότι αισθάνομαι πάρα πολύ τυχερός καθώς αγόρασα πριν τρία χρόνια αμάξι (e46 318i) 4ετίας προς 5ετία (σύνολο μέχρι σήμερα 7 χρόνια) και έχω λιγότερα προβλήματα από εσάς! Είναι αδιανόητο και δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνε όταν θα λήξει η εγγύηση. Μπορεί βέβαια μετά να μην βγάλουν άλλα προβλήματα για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Το άλλο συναίσθημα είναι οργή! Δεν μπορεί σε μία μάρκα τέτοιου κύρους και τέτοιου κόστους να συμβαίνουν αυτά σε μία τέτοια ευρεία κλίμακα. Τελικά αρχίζω να πιστεύω την στατιστική που έχει κάνει το autotriti.gr, και είμαι σίγουρος ότι ένα Hyundai ή Chevrolet είναι ποιο αξιόπιστο τουλάχιστον στα πρώτα χρόνια λειτουργίας του.

Κρίμα...
  #39  
Παλιά 14-08-07, 23:54
Christopher Ο χρήστης Christopher δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-07-2007
Μηνύματα: 7
Christopher is on a distinguished road
1. 02/2005 είναι το 116i μου και μέχρι στιγμής(36000χλμ) από τα προαναφερθέντα το πρόβλημα με το κλείδωμα του τιμόνιου μου εχει παρουσιαστεί περιστασιακά.Επειδη είμαι εκτός εγκύησης και λόγο κόστους ακόμα δεν το έχω επιλύσει.

2. Μήπως είμαστε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) παραπονιάριδες για τα διάφορα προβλήματα κάπως υπερβολικοί????

3. Προτείνω που και που να οδηγάμε και κανένα άλλο αυτοκίνητο για να αντιλαμβανόμαστε την διαφορά. Ίσως ξεχνάμε τα προηγούμενα αμάξια που είχαμε πριν.
  #40  
Παλιά 15-08-07, 00:34
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Angry

Πωπω ρε παιδιά...Ήμαρτον δηλαδή...Γιατί τόσα bugs αυτό το 116???και ένας φίλος μου που το πειρε ένα σκασμό λεφτά (σημειωτέον το θεωρώ εγώ προσωπικά τραγική επιλογή για τα λεφτά του,καλύτερα κάτι απο άλλη μάρκα ή μεταχειρισμένο που λέει ο λόγος,αλλά το σημειώνω,προσωπική άποψη...) μου έχει πει και αυτός ότι του παρουσίασε τα περισσότερα από τα προβλήματα που καταγράψατε εδώ...Ευτυχώς εντός εγγύησης ακόμα και όλα οκ....Αμα λήξει όμως...τότε αρχίζουν τα "πραγματικά" προβλήματα και θα πρέπει τότε να τα χώνεις άγρια για ότι άσχετο εκτός της τυπικής συντήρησης παρουσιάζει...Τι να πω... Πραγματικά κρίμα τα λεφτά και ντροπή τους στη ΒΜW,γι αυτά και για ανάλογα περιστατικά,που κάνουν τους πελάτες δοκιμαστές και σου λεει έχει ο θεός,ας πληρώσουν οι μ@λ@κες τα δικά μας κενά και που ξέρεις?ένα χρόνο πριν αλλάξουμε ξανά design ίσως να τους δώσουμε και μια αψεγάδιαστη γραμμή παραγωγής,πάλι άλλωστε θα τρέξουν να πάρουν το καινούργιο,οπότε no problem... Οτι και να πει κανείς είναι λίγο...Sorry που ξέφυγα λιγάκι απο το topic αλλά βλέποντας το φίλο μου να ταλαιπωρείται,καθώς και άλλους απότι διαπίστωσα,δεν μπορούσα να κρατήσω το στόμα μου κλειστό...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 15-08-07 στις 00:46
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.