Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 11-02-05, 10:20
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Δημήτρη, αυτά που έγραψες τα βρίσκω απολύτως φυσιολογικά και υγιή. Άγγιξαν και εμένα, παρ'όλο που δεν έχω μια Μ3.
Έκανες πολύ καλά που πήρες το μωρό σου για να πας στη δουλειά.

Και όπως σου είχα πει, σε μία όμορφη εκδρομή που είχαμε κάνει στη Χαλκίδα, το κλειδί της Μ3 σου (και καθεμίας Μ3 αυτού του πλανήτη), είναι το κλειδί της ευτυχίας... Τελεία και παύλα.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 11-02-05, 10:29
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo
Strax, αν το παπάκι σου περάσει το δικόμου στο πρώτο άνοιγμα, τότε θέλω την εξής συμφωνία...... θα κάνεις το δεύτερο΄άνοιγμα με οδηγό (στο αυτοκίνητό μου) τον Πάνο. ΟΚ ?

Πολύ απαισιόδοξος δεν είσαι Doctor?! Τελικά ο Strax εμπνέει σεβασμό!!!
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 11-02-05, 10:38
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Δεν χαλάω ποτέ χατίρι! Ότι θες Doctor! Και 27 επιπλέον άλογα έχω να αντιμετωπίσω και τώρα και επαγγελματία dragster οδηγό με πολυετή εμπειρία και πολλούς αγώνες στο ενεργητικό του! Αρχίζω και νιώθω σαν την Ελλάδα στο Euro! Αρκεί να μη διασυρθούμε βασικά και βλέπουμε. Σιγά μη γίνει κάνα θαύμα και κερδίσουμε!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 11-02-05, 10:39
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black5
Πολύ απαισιόδοξος δεν είσαι Doctor?! Τελικά ο Strax εμπνέει σεβασμό!!!
χεχεχε δεν είμαι απαισιόδξος. Απλά η υπερένταση μιας κόντρας μαζί με την προσοχή που δείχνω στο κίτρινο κουκλί μου με καθιστούν άλλου τύπου οδηγό. Είμαι ο καλύτερος για να σε πάω γρήγορα και με ασφάλεια στην Αλεξανδρούπολη και πίσω αλλά δεν είμαι πάστα αγωνιζόμενου. Εδώ δεν είναι θέμα σεβασμού προς τον Strax - αυτό είναι προϋπόθεση για τη φιλία μας - εδώ μιλάμε αν το Dakar Gelb είναι ή όχι ταχύτερο από το Carbon Black.
Δε συγκρίνουμε "μηχανοδηγούς". Συγκρίνουμε αυτοκίνητα. Γκέγκε?
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 11-02-05, 10:41
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo
Δε συγκρίνουμε "μηχανοδηγούς". Συγκρίνουμε αυτοκίνητα. Γκέγκε?
Κανονικά έπρεπε να συγκρίνετε σύνολο!! Κάθε αμάξι με τον οδηγό του!
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 11-02-05, 10:42
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Δεν χαλάω ποτέ χατίρι! Ότι θες Doctor! Και 27 επιπλέον άλογα έχω να αντιμετωπίσω και τώρα και επαγγελματία dragster οδηγό με πολυετή εμπειρία και πολλούς αγώνες στο ενεργητικό του! Αρχίζω και νιώθω σαν την Ελλάδα στο Euro! Αρκεί να μη διασυρθούμε βασικά και βλέπουμε. Σιγά μη γίνει κάνα θαύμα και κερδίσουμε!
Αυτό θα γίνει μόνο αν χρειαστεί. Δε θα γίνει ντε και καλά.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 11-02-05, 18:51
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Τα ρεστα μου στο παλικαρι με το κιτρινο κουκλι.....

Παιδια αυτα που εγραψε ο DOCTOR ισχυουν για την καθε αγαπη-BMW M3 η οχι-του καθενος!Δεν ισχουν ντε και καλα για M3.....πρεπει να χαιρομαστε αυτο που εχουμε οσο μπορουμε εκτος και αν οι επαγγελματικες υποχρεωσεις δεν μας αφηνουνε...χθες μετακινησα το M3 E36 μου μετα απο 11 ημερες ακινησιας!Καθομαι και σκεφτομαι μετα τι σκ@τ@ βαζω ολες αυτες τις μ@μ@κιες πανω στο αυτοκινητο.....αποτελεσμα μηδεν!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 11-02-05, 19:55
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Αμάν τρίζει η καρέκλα του ψηλού και αδύνατου???
Με πήραν εκτάκτως από τον σύλλογο Ονειροπόλων - Κολλημένων με την αυτοκίνηση κειμενοπλάστεων και μου είπαν να σε γνωρίσω στην κλειστή αυτή κλίκα ανθρώπων.
Πέρα από την πλάκα είναι πολύ ωραίο να γνωρίζεις κόσμο που μπορεί να διαρθρώσει τα τις ημέρας με περιγραφικό και γλαφυρό τρόπο. Τελικά δεν έχει τόσο σημασία τι λές ή το θέμα αλλά ο τρόπος που το μεταδίδεις.
Φυσικά όμως όταν γράφεις για Μ3 τότε λύνονται τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο.

P.S. Όταν μεγαλώσω θα πάρω 15 κιλά και θα χάσω 10 πόντους....
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 11-02-05, 21:08
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomas
Αμάν τρίζει η καρέκλα του ψηλού και αδύνατου???
Με πήραν εκτάκτως από τον σύλλογο Ονειροπόλων - Κολλημένων με την αυτοκίνηση κειμενοπλάστεων και μου είπαν να σε γνωρίσω στην κλειστή αυτή κλίκα ανθρώπων.
Πέρα από την πλάκα είναι πολύ ωραίο να γνωρίζεις κόσμο που μπορεί να διαρθρώσει τα τις ημέρας με περιγραφικό και γλαφυρό τρόπο. Τελικά δεν έχει τόσο σημασία τι λές ή το θέμα αλλά ο τρόπος που το μεταδίδεις.
Φυσικά όμως όταν γράφεις για Μ3 τότε λύνονται τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο.

P.S. Όταν μεγαλώσω θα πάρω 15 κιλά και θα χάσω 10 πόντους....
Μήπως θα αφήσεις΄και γένεια και θα κάνεις και φαλάκρα ?

χααχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχαχα Thanks Thomas boy !!! 347,1 Thanks
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 04-12-05, 21:33
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Οι μήνες πέρασαν ... είμαστε ήδη μαζί 24 μήνες. Τα χιλιόμετρα φτάσανε τα 82.500. Και η σχέση μας άλλαξε. Τις πρωτες μέρες που την οδηγούσα πάθαινα μια ταχυκαρδία. Ρώτησα το φίλο μου τον Μήτσο που είναι γιατρός ..... ρε μεγάλε μπας και είναι επιβαρυντικό να βαράω ταχυκαρδίες κάθε φορά που ταξιδεύω με το "πράμα " ? Ο Μήτσος είπε ότι μάλλον δε θα κρατήσει αυτό το φαινόμενο- οι ταχυκαρδίες - και είχε δίκιο.

Η σχέση μου με την //Μ μεταλάχθηκε. Εγινε σχέση συντροφικότητας. Ταξιδέψαμε πολύ, πήγαμε σε πελάτες, κουβαλήσαμε παρέα πελάτες. Κάναμε διαδρομές αστραπή Αθήνα - Αλεξανδρούπολη Αθήνα. Αλάξαμε λάστοιχα μερικές φορές. Αλάξαμε και πίσω ρουλεμάν. Πιστοποιήσαμε ότι το εργαλείο είναι πιο στιβαρό από ότι δείχνει..... είναι σαν τανκ. Δε σπάει δε χαλάει (αν δε κάνει κανείς ταρζανιές).

Και πάνω που η ζωή κυλουσε ήρεμα σταθερά και προβλέψιμα και πανω που η //Μ είχε μετατραπεί στο καθημερινό μου αυτοκίνητο χτυπάει το τηλέφωνο ...... κάποιος με ειδοποιεί ότι την Κυριακή 20/11 μπορώ να κατέβω Μέγαρα και να μπω μέσα ......... δε προλάβαινα ούτε τροχούς να αλάξω ... όμως πήγα. Μαζί μου ήταν και μια πυροβολημένη φίλη της Μαρίας και μένα ... σωστό γκαραζοτεκνό - με έψηνε μήνες για μια γρήγορη βόλτα οπότε λέω.... έλα μαζί και θα σου ξηγήσω τ' όνειρο. Πάμε λοιπόπν στην πίστα και μπαίνω μέσα μαζί με το γκαραζοτεκνό !!!!!! Εκεί που ζέσταινα τα λάστοιχα και τα σασμάν και τα διαφορικά ... ξαφνικά ..... ωχ ? να σου η ταχυκαρδία Μήτσουμ .... λίγο η ταχυκαρδία, λίγο το γκαραζοτεκνό που έσκουζε απ τη χαρά του πλάι μου, έκανα 8 γύρους για αρχή, οκτώ για κυρίως φαγητό και άλλους 8 στο τέλος για επιδόρπιο. Πορώθηκα !!! Τα κύταρά μου χορεύανε και δε μπορούσα να τα πείσω με τίποτα να χαλαρώσουν. Τα ΦΟΒΕΡΑ P 0 Nero μετά από τρια σετ 8 γύρων στα Μέγαρα "γραμμές" δε κατάλαβαν ΄πράμα. Τα μαμακίσια φρένα με ελάχιστη προφοχή επίσης δε κατάλαβαν πράμα. Τελικά αν δε περάσεις τα 160 στη πίσω ευθεία και δεν αναγκαστείς να τα ματσουκώσεις χωρίς αύριο για να στρίψεις, δεν έχουν πρόβλημα. Τα 600 αρια υγρά στα σωληνάκια είναι αρκετά για να μη σου ψωφήσει η παντόφλα -οπότει όλα καλά.

Πέρασε και αυτό, ένοιωσα για λίγο σα σύζηγος που απάτησε τη σύζηγό του (όχι για το γκαραζοτεκνό βρε) που το ζόρισα λίγο το εργαλείο και ξημέρωνε μια βδομάδα που θα το χρειαζόμυν στο μεροκάματο, αλλά το συναίσθημα πέρασε αμέσως μόλις τη Δευτέρα το πρωί η Μ τσούλαγε πιο στρωτά από ότι το Σάββατο το βράδυ. Ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Δε με φτάνανε όλα αυτά όμως .... Παρασκευή βράδυ,,,,, ξαναχτύπησε το τηλέφωνο " Μήτσο, η πίστα είναι ελεύθερη Κυριακή πρωϊ" Αμάν σκέφτηκα .... Αύριο, Σάββατο έχω να πάω ποδηλατάδα , θα λείπω όλο το πρωϊ, αν το μεσημέρι πάω να αλλάξω τροχούς για τη πίστα, και Κυριακή λείπω όλη μέρα ..... δε τη γλυτώνω, θα τη φάω τη τηγανιά στο κεφάλι από τη Μάρω μου με τα μιαλά που κουβαλάω ..... ο προβληματισμός κράτησε λιγότερο από 10 δεύτερα ..... Θα φάω τη τηγανικά αλλα θα πάω ποδήλατο και θα πάω και στη πίστα. Αι στα κομμάτια .... όλη τη βδομάδα τραβάω τη πίεση της αρκούδας, τη κούραση τη τρελλή, δικαιούμαι να κάνω το ΣΚ τη τρελάρα μου.(τρομερή δικαιολογία έτσι ? )

Το πρωϊ στις 10.20 ήμουνα στη πίστα μαζί με μερικούς ακατονόμαστους φίλους. Τα λάστοιχα ήταν κάτι ημισλίκ Bridgestone που στο δρόμο γλυστράνε τραγικά κρύα αλλά στη πίστα κρατάνε σα γ @@@να όταν είναι ζεστά. Το αυτοκίνητο πήγαινε σα τραίνο, και στη πρώτη γύρα με το Γιώργο παρατηρήσαμε ότι δε μας πέρασε κανείς, και δε φάνηκε να μας πλησιάζει και κανείς επικίνδυνα.

Στη δεύτερη γύρα, είχα τον Στράτο μέσα , φανατίστηκα λίγο πιο πολύ από ότι έπρεπε, με αποτέλεσμα να φάμε λίγα βότσαλα στη πίσω 90 άρα - χωρίς άλλο πρόβλημα. Πιο πολύ φοβήθηκε ο Παντελής που περάσαμε πλάΙ του παρά εμείς. Στη τρίτη δόση ήμουνα με το φίλο μου το Σπύρο (του το χρώσταγα από το καρτόδρομο) και ζεσταμένος πια, ένοιωθα ότι τίποτα δε μπορεί να πάει στραβά. Ετσι και έγινε ... τίποτα δε πήγε στραβά. Όλα πήγαν καλά. Βγήκαμε από τη πίστα και κάπνιζα εκείνο το τσιγάρο, που καπνίζει κανείς μετά από συγκεκριμένες δραστηριότητες στη ζωή του. (φαϊ, sex, πίστα)

Δυο ευγενέστατοι κύριοι με πληρίασαν και μου είπαν συγχαρητήρια για το αυτοκίνητο και το οδήγημα. Ήταν σχετικοί - ή έτσι με βολεύει να πιστεύω τέλος πάντων . Μου εξήγησαν ότι πολύ λίγοι ιδιοκτήτες τέτοιων αυτοκινήτων τα βάζουν σε πίστα. Ότι οδήγησα στρωτά, γρήγορα και σταθερά. Ότι γύρισα μέχρι και στο 1.12,5

Συμπέρασματα :

-Μια Μ3 σε κάνει καλύτερο οδηγό
-Η ταχυκαρδία δε ξεχνά - επιστρέφει ξάφνου - απροειδοποίητα αρκεί να είσε έτοιμος για αυτή
-Τα Pirelli R 0 Nero είναι εκπληκτικά λάστοιχα
-Θα ξαναβάλω ημισλίκ στα δεύτερα ροδάκια μου
-Στα 45 μπορεί να σας πιάσει κρίση παλιμπαιδισμού

φτάνουν τα συμπεράσματα για σήμερα........

Καλή αυριανή σε όλους
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DoctorAbo : 05-12-05 στις 08:59
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.