Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 23-07-04, 22:05
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ανωριμότητα αποτελεί, 15 χρονών να "κλέβεις" με τον κολλητό σου το αυτοκίνητο του πατέρα του και να ξεκινάς από Κάλαμο βγαίνοντας Εθνική να πάς μιά "κοντινή" βόλτα και να βρίσκεσαι για καφέ στο Βόλο!

Ανωριμότητα αποτελεί, να ξεκινάς να οδηγήσεις στα 13 χωρίς καν να ξέρεις το αυτόκίνητο οικογενειακού ατόμου και αυτό να είναι τουρμπίσιο (Corrola 1,8 US type) και να λες , γιατί πετάγιεται έτσι το "&^(μένο !

Aνωριμότητα αποτελεί να στρίβεις χωρίς αύριο Ντράφι στα 16 σου χωρίς να έχεις την αίσθηση του κινδύνου με φαγωμένα λάστιχα και το Θεό βοήθεια...

Ανωριμότητα τέλος αποτελεί να μιλάς με τόσους άλλους "τρελλαμένους" με ΒΜW και να νιώθεις σαν μικρό παιδάκι που θέλει να παίξει!

Να είστε όλοι καλά φίλοι μου!
Καλό σας Σαββατοκύριακο

Υ.Γ Από βδομάδα τα υπόλοιπα !
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 24-07-04, 02:46
Johny Ο χρήστης Johny δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Μηνύματα: 16
Johny is on a distinguished road
Γενικά έχω κάνει πολλές μ...κιες ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι μόλις 22 χρονών!Έχω κολλήσει με τζιπάκι σε χιόνι και σε λάσπες πάνω σε βουνά για 2-3 μέρες, έχω ξεκινήσει για σουβλάκια με τον nemerkon και καταλήξαμε Θεσσαλονίκη αφού περάσαμε απο Κοζάνη να πούμε ένα γειά σε ένα φίλο μας και γυρήσαμε μόλις φάγαμε,έχω βάλει 9 άτομα και πήγαμε Αλεποχώρι (5 γυναίκες),έχω φύγει στήν εθνική και έχω έρθει κάθετα στο δρόμο γιατί κάποιος έξυπνος ήθελε να κρατήσει άλλο ένα χρόνο τα λάστιχα,τα οποία του άλλαξαν γνώμη στην πρώτη βροχή (ευτυχώς κυκλοφορώ βράδυ και δέν ερχότανε κανένας απο πίσω μου),έχω κυνηγήσει (άδοξα) μία Ferrari που έκανε κόντρα με ένα Impreza με ένα κακόμοιρο Vitara (εγώ τουλάχιστον νόμιζα ότι τα κυνηγούσα) και άλλα πολλά!Τα καλήτερα βέβαια τα έχω κάνει με τον ξάδερφό μου ο οποίος δεν είναι πια κοντά μας!Ξαδερφάκι να είσαι καλά όπου και αν είσαι!Μακάρι να ήμουνα μαζί σου εκείνη την ημέρα να πηγαίναμε μαζί!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 24-07-04, 17:30
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Απ' οτι βλέπω είμαστε δραστήριοι :p ....Εγώ παλι έχω αρχίσει να μπαίνω με σχεδόν τερμα ανάποδο με τι κλουβα(ναι ρε παραξενο ειναι¨??? :p ) επειδή τα λάστιχα είναι για το π...ο(χαλασμενα μεχρι αηδίας,δε λεέι να φαγωθεί οτι και αν κανω )αλλα αμα δείτε τη στροφη εεεε....ακομα και εγω το σκεφτοαμι μετα τι εκανα και πως :o
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 31-07-04, 15:01
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Σήμερα γύρισα από Πύργο και λίγο μετα το τελευταίο τούνελ του περιφερειακού Πάτρας συναντήθηκα με ένα όμορφο μπλε σκούρο E30.Αρχίζουμε λοιπόν να τρωγόμαστε για μεγάλη απόσταση,λίγο μετά μπήκε στο πάρτυ και ένα puntaki sporting προηγούμενο και για να μην πολυλογώ...Πάτρα-Χαλυβουργική σε 1 ώρα και 15 λεπτά!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 31-07-04, 15:39
BMWER Ο χρήστης BMWER δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-07-2004
Μηνύματα: 21
BMWER is on a distinguished road
Talking

Μαγκες ανωριμότητα είναι να ξεκινάς να πας στην δούλειά σου και η κόντρα να σε πάει καλάβρυτα...........Κάποτε μου συνέβαινε συχνά.Ωραίες εποχές.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-08-04, 19:22
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
σιγουρα

ανωριμοτητα ειναι .. να κανεις αιτηση στεγαστικου δανειου στην eurobank για 132000 ευρο (ο ετησιος τζιρος του μαγαζιου τριπλασιος και τα καθαρα κερδη πολυ καλα)
και να σου λενε ΔΕΝ ΕΓΓΡΙΝΕΤΑΙ γιατι ειστε μολις 26 ετων!!!!!!!!!
αυτο και αν ειναι "ανωριμοτητα"
sorry για το ασχετο ποστ αλλα............
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 25-08-04, 02:34
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
εκανα 6 φορες συνεχομενα και "μιση", την διαδρομη απο το κεντρο του ναυπλιου μεχρι την καραθωνα(παραλια),οσοι ηρθαν ναυπλιο την ξερουν,με αποτελεσμα να καψω τον δισκο(στην κυριολεξια) και να σπασω 2 απο τα χτενια του πλατω!!!!μονο το ρουλεμαν την γλιτωσε.......!!!!!


Υ.Γ.
τον συμπλεκτη τον ειχα αλλαξει πριν 4-5 μηνες και ηταν sachs το πλατω και της μαμας bmw ο δισκος!3,5 χλμ αποσταση που βρισκεται ο μηχανικος μου το πηγα με ολες τις ταχυτητες "κουμπωτες"!ευτυχως εβαλα sachs δισκο-πλατω και ησυχασα.......μεχρι στιγμης εεεε........!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-09-04, 00:07
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Σημερα με τη κλουβίτσα μου......πσιλοφοβήθηκα....σε μια αριστερή στροφή χωματόδρομο....οπου γλιστραει αφάντστα....ειναι σχτικα κοντά στο σπίτι μου και παντα με ασφάλεια έτσι...πήγα να την πάρω ολη με ανάποδο και να τηρήσω την υπογραφή με το πλαι και οπου παει....οποτε παω να μπω μπαινω ολη τη στροφη με αναποδο αλλα μετα ειχα ενα προβληματακι...δεν ελεγε να ισιωσει!!!!οποτε αφηνω γκαζι παει να ψιλομαζευτει μου φεγει απο την αλλη πλευρα το ξανακόβω το τιμονι αναποδο απο την αλλη...μεχρι να καταφερω να το ισιωσω το εκανα αυτο το πραγμα κανα τεσσαρι φορες.... περιτο να πω την γκριματσα που πηρα οταν προσπαθουσα να φερω στα ισια..........
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-09-04, 21:10
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Σήμερα είχα την τύχη πάλι να βρέχει....οπότε καταλαβαίνετε...η χαρά του παιδιού!!! :d
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-09-04, 09:07
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DRIFTER
ειχα ενα προβληματακι...δεν ελεγε να ισιωσει!!!!οποτε αφηνω γκαζι παει να ψιλομαζευτει μου φεγει απο την αλλη πλευρα το ξανακόβω το τιμονι αναποδο απο την αλλη...μεχρι να καταφερω να το ισιωσω το εκανα αυτο το πραγμα κανα τεσσαρι φορες.... περιτο να πω την γκριματσα που πηρα οταν προσπαθουσα να φερω στα ισια..........
Καλώς ήρθες στο μαγικό κόσμο του χαστουκιού! Χαστούκι είναι ο επίσημος όρος για αυτό που αντιμετώπισες και συμβαίνει όταν διαγράψεις πολύ μεγάλη γωνία "πλαγιολίσθησης", οπού το αυτοκίνητο έχει την τάση να σε πετάξει απότομα από την αντίθετη πλευρά. Με τον καιρό μαθαίνεις να το προβλέπεις και να το προλαβαίνεις πριν εκδηλωθεί. Γενικά, πάντως είναι η πιο συνηθισμένη αιτία που χώνει κανείς το αμάξι όταν "πλαγιολισθαίνει".
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.