Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-10-07, 21:26
Το avatar του χρήστη ilias-is
ilias-is Ο χρήστης ilias-is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Μηνύματα: 32
ilias-is is an unknown quantity at this point
318is πρόγραμμα;

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-10-07, 22:54
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
Βαλε εγκεφαλο απο 16αρι η 18αρη Μ43 .....θα μαμαει το μοτερ σου.....
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη str2004 : 20-10-07 στις 22:58
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-10-07, 23:04
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias-is Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...
Ενα σωστο προγραμμα, θεωρωντας οτι η εξατμιση που εβαλες και το φιλτρο ειναι νορμαλ πραγματα και καλα για το αμαξι σου (οχι κανενα μπουρι για εξατμιση και καμια χοανη απο Yaris πανω απο το χταποδι) λογικα θα σε στειλει στα +6-7 αλογα τροχο απο την εργοστασιακη ισχυ, χωρις την αναγκαιοτητα της 100αρας βενζινης. Με πιο αγριο αβανς (επιβαλλεται 100αρα) μαλλον +2-3 αλογα.

Καλο θα ηταν να περασεις προγραμμα πανω σε (αξιοπιστο) δυναμομετρο για να ξερεις και που ησουν και τι κανεις μετα. Το που...νομιζω δεν επιτρεπεται ως διαφημιση, αλλα καλο θα ηταν να το ψαξεις και μονος σου. Τα γνωστα ονοματα δεν ειναι και πολλα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-10-07, 04:39
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από str2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαλε εγκεφαλο απο 16αρι η 18αρη Μ43 .....θα μαμαει το μοτερ σου.....
E? sorry αλλά κάτι δεν πιάνω εδώ. Θέλεις να μου εξηγήσεις? (λέμε τώρα...)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-10-07, 10:58
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias-is Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...
Κοιτα φιλε μου!!
Θα σου μιλησω συγκεκριμενα!!!
Ο κολητος μου -που ειναι μελος του φορουμ- εχει 318is κουπε με μ42 και το εχει βελτιωσει ως εξης
1) Ολοκληρο εγκεφαλο απο την επομενη εκδοση is (νομιζω m44 με superchips)
2) Ολοκληρη εξατμιση απο χταποδι μεχρι πισω με μαμα καταλυτη ,(magnex νομιζω)
3) φιλτρο green στο φιλτροκουτι.
4) καλυτερα μπουζι
5) motorkote
Λοιπον επειδη εχω μπει μεσα σε κυνηγητο με αλλα αμαξια αρκετες φορες, το αμαξι πριν και μετα δεν ειχε καμια σχεση στο τροπο που γεμιζε μεχρι κοφτη.
Δεν ξερω ποσα αλογα πηρε αλλα η ζωντανια που απεκτησε σε ολο το φασμα ηταν αξιοπροσεκτη και πιο μεστη στα γεμισματα του κοντερ.
Πολυ καλο για το βαρος και τα κυβικα.
Το συστηνω....
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-10-07, 11:07
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias-is Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...
einai stin agia paraskeyh ena magazi poy bazei programmata super chips (nikos spase)
kai ap'oti exo akoysei einai aksiopista!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-10-07, 12:38
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias-is Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...
Υπαρχει καποιος στην αγια παρασκευη που βαζει προγραμματα απο τη superchips (νικος σπεης)δεν τον ξερω προσωπικα αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι αξιοπιστο και ρωτησα και τον μηχανικο μου και μου ειπε αυτο καντο αφοβα...
ελπιζω να βοηθησα
ΥΓ θα προτεινα να μαζευτουμε καμμια 10ρια αμαξια να παμε για να κατεβασουμε την τιμη!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-10-07, 12:52
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deepblue Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει καποιος στην αγια παρασκευη που βαζει προγραμματα απο τη superchips (νικος σπεης)δεν τον ξερω προσωπικα αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι αξιοπιστο και ρωτησα και τον μηχανικο μου και μου ειπε αυτο καντο αφοβα...
ελπιζω να βοηθησα
ΥΓ θα προτεινα να μαζευτουμε καμμια 10ρια αμαξια να παμε για να κατεβασουμε την τιμη!!
Ο Νίκος Σπέης είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Superchips στην Ελλάδα.
RS Motorsports

Κάνει καλύτερη τιμή για τα μέλη του φόρουμ ούτως ή άλλως. Ρωτήστε αν ισχύει ακόμα η έκπτωση.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-10-07, 13:25
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα φιλε μου!!
Θα σου μιλησω συγκεκριμενα!!!
Ο κολητος μου -που ειναι μελος του φορουμ- εχει 318is κουπε με μ42 και το εχει βελτιωσει ως εξης
1) Ολοκληρο εγκεφαλο απο την επομενη εκδοση is (νομιζω m44 με superchips)
2) Ολοκληρη εξατμιση απο χταποδι μεχρι πισω με μαμα καταλυτη ,(magnex νομιζω)
3) φιλτρο green στο φιλτροκουτι.
4) καλυτερα μπουζι
5) motorkote
Λοιπον επειδη εχω μπει μεσα σε κυνηγητο με αλλα αμαξια αρκετες φορες, το αμαξι πριν και μετα δεν ειχε καμια σχεση στο τροπο που γεμιζε μεχρι κοφτη.
Δεν ξερω ποσα αλογα πηρε αλλα η ζωντανια που απεκτησε σε ολο το φασμα ηταν αξιοπροσεκτη και πιο μεστη στα γεμισματα του κοντερ.
Πολυ καλο για το βαρος και τα κυβικα.
Το συστηνω....
+1........
η διαφορα ειναι τρελη...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-10-07, 14:14
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
E? sorry αλλά κάτι δεν πιάνω εδώ. Θέλεις να μου εξηγήσεις? (λέμε τώρα...)
Ειλικρινα ΔΕΝ μπορω να στο εξηγησω ( γιατι δεν γνωριζω καν εγω ) ....αλλα μετα απο εγκατασταση εγκεφαλου απο M43 σε μοτερ M42 ......το μοτερ κατα περιεργο ( για μενα ) λογο ...."ξυριζε"..... απο χαμηλα μεχρι κοφτες ( 16αριου φυσικα ).......
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.