Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-01-06, 20:20
axmpempis Ο χρήστης axmpempis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-01-2006
Μηνύματα: 33
axmpempis is on a distinguished road
γεια σας φιλοι μου
ειμαι νέος στο bmw-motorsport.gr
εχω ένα 3.18 με κινητήρα των 1.998 cc. μοντέλο του νοέμβρη του 2002.
θα΄θελα πολύ να ξέρω αν μπορώ να το βελτιώσω κ πως.
δεν γνωρίζω πολλά από βελτιώσεις. εσείς, γνωρίζετε κανένα βιβλίο, περιοδικό, σελίδα, που να με βάλει μεσ στα πράγματα?
σας ευχαριστώ προκαταβολικά
__________________
πήγαινε αργά για να φτάσεις αργά
πήγαινε γρήγορα για να φτάσεις γρήγορα
πήγαινε σίγουρα όσο γρήγορα κ αν πας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-01-06, 22:05
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ψαξιμο...

Ψάξε στο site έχει πολλά παρόμοια threads (του fani για το δικό του το valvetronik 316 άλλα πολλά...)
Επιγραμματικά γνώμη μου είναι ότι ο valvetronik 4κυλ ΔΥΣΚΟΛΑ βελτιώνεται.
Δες πάντως και g-power.de ή ESS-TUNING μήπως έχει βγεί κανά καινούργιο supercharger που δεν έχω ακούσει...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-01-06, 22:50
Το avatar του χρήστη NotiS
NotiS Ο χρήστης NotiS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Μηνύματα: 145
NotiS is on a distinguished road
Με το κλασσικο τριπτυχο Φιλτρο, Προγραμμα, Εξατμιση πιστευω θα εχεις σημαντικα οφελη σε ιπποδυναμη και ροπη χωρις να ξοδεψεις μια περιουσια.

Αρχισε με ενα καλο επωνυμο ελευθερο φιλτρο ή φιλτροχοανη, εξατμιση απο τον καταλυτη και πισω και τελος επαναπρογραμματισμο της ECU για να παρεις γυρω στους ~10-15 ιππους και πιο γεματη καμπυλη ροπης απο τα μεσαια και πανω.

Για κομπρεσσορ ή τουρμπο κιτ δεν εχω κατι υποψιν μου αλλα σιγουρα καποιος απο εδω μεσα που εχει ψαξει θα ξερει κατι.

Καλως Ηρθες στην παρεα μας και καλα ποστ.
__________________
Coventry University Mechanical Engineering student.
IMech Affiliate member.

''We spend the best years of our life to study in this cloudy, cold and miserable country...''

BMW E36 325i ///M Power
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-01-06, 00:13
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Μόνο η Breyton νομίζω έχει compressor kit για valvetronic. Τουλ. για την 120i έχει ένα κιτ που την πάει 225 ps.
Όπως είπαν τα παιδιά,λόγω και του οτι έχεις δίλιτρο μοτέρ,το τρίπτυχο Φ.Π.Ε. θα κάνει δουλειά
Είναι δύσκολοι οι valvetronic.Βέβαια το πρόβλημα δεν είναι αυτό αλλά το ότι δεν ασχολούνται οι βελτιωτές μαζί τους λόγω των 6κύλινδρων.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-01-06, 18:24
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ρε παιδιά φίλτρο οκ (τσάμπα είναι) ,

εξάτμιση οκ (για ήχο βασικά) και μένει κι όλας ακόμα και για μεταγενέστερες βελτιώσεις ,

αλλά πρόγραμμα ??? πολλά λεφτά και σιγά τα άλογα και αν μετά αποφασίσεις να κάνεις οτιδήποτε είναι άχρηστο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.