Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-02-13, 07:02
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεψτε με,αμα ειναι να την κραξω την BMW την ξεφτυλιζω....αλλα η πληρης αληθεια ειναι οτι γελιεστε οικτρα οσοι νομιζετε οτι τα ιδια και χειροτερα δεν συμβαινουν σε αλλες μεγαλες εταιριες (πχ group vag) που παρακαλανε να ειχαν μονο τους πολ/στες και τα μπεκ...
+1
Δεν έχω δει στο βενζιναδικο ενα να ενα group vag οταν έρχεται για βενζίνη να μην συμπληρώνει λάδια,κ σεις παραπωνιεστε!που αρχεισε να τσιμπαει λίγα λάδια στησ 300 φευγα χιλιάδες χλμ!ακομα η Mercedes τα ίδια,εχει ενα ml350 2008 mod το αφεντικό κ οπότε φουλ άρει το κοιτάει για λάδια κ όλο κ κάτι θα συμπληρώσει!ενω εγω στο 46αρι κοιτουσα τα λάδια μόνο οταν ηταν για αλλαγει!κ ο λόγος γιατι ηταν BMW κ την εμπιστευομουν αλλα κ την σεβομουνα,κύριος στην μεταχειρισει της κ οχι καφρος που δεν υπολογίζει κ μετα λέει (άντε μωρε δεν κάνουν μια οι bmw)
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-02-13, 08:29
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Ενα στα 46 BMW
βγάζει τόσες βλάβες που κάνουν τον αγοραστή να μη θέλει να ξανα-αγοράσει..
(αν θυμάμαι καλά, έχει μα τριετία που το διάβασα, και το συγκράτησα μόνο λόγω του ε46 που έχω..)
Συνεπώς όπως λέει και ο Dim77.... είναι μη σου κάτσει..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-02-13, 08:32
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Τα τελευταία χρόνια λόγο δουλειάς έχω αλλάξει πάρα πολλά αυτοκίνητα και κανένα δεν μου έχει κάνει τέτοια νούμερα,
Ενδεικτικά αναφέρω
Opel Astra TT 1.6T στα 30.000 μου έκανε ένα μικρό θόρυβο το δεξί αμορτισέρ
Opel Astra OPC το μόνο πρόβλημα ήταν ότι λιώνανε τα λάστιχα.
Citroen C3 μια αντλία βενζίνας.
Fiat Bravo 1.4 Turbo 150hp μια κρεμαγέρια και ένα φανάρι
Toyota Yaris 1.3 τίποτα
Suziki Swift τίποτα
ΒMW 116…. Χάλια.
Και ρωτάω τώρα εγώ που αυτή την περίοδο ψάχνω να αλλάξω αμάξι γιατί να ξαναπάρω BMW;;;
Την ίδια ερώτηση έκανα και στην BMW Hellas που με πήραν τηλέφωνο για να δουν αν είμαι ευχαριστημένος από το αμάξι και ακόμα περιμένω απάντηση....
Anyway ξέρει κάποιος αν τα μπέκ από αυτόν τον κινητήρα επισκευάζονται;
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-02-13, 10:33
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
νομιζω οτι το σωστο ειναι αυτο που ειπε ο ντιμ.ειναι θεμα τι κοματι θα σου κατσει απο το εργοστασιο.σιγουρα ολα τα νεα αυτοκινητα απο ολες τις μαρκες εχουν προβληματα.αυτο οφειλεται σε πολλους λογους.ενδεικτικα αναφερω π.χ οτι δεν δοκιμαζονται αρκετα και γινομαστε εμεις οι δοκιμαστες τους πληρωνοντας το τιμημα και το κοστος δοκιμης απο την τσεπη μας ενω πιο πριν το πληρωναν τα εργοστασια,τα πολλα ηλεκτρονικα που ειναι και δυσκολο να ανιχνευθουν,τα πολλα μοντελα, κ.α.
δεν υπαρχει μαρκα αξιοπιστη μονο τυχερα κοματια.
αν καποιος θελει να λιγοστεψει με τα προβληματα τοτε αγοραζει ενα αυτοκινητο με τα λιγοτερα ηλεκτρονικα.
δεν υπαρχει λυση.τα ιδια λενε και απο τις αλλες μαρκες,μπειτε να δειτε.και ναι γερμανια και πιο συμπαγης κατασκευη υπαρχει.γερμανικη αξιοπιστια ομως πλεον δεν υπαρχει για τους παραπανω λογους.κανεις πλεον δεν θελει να πουλαει αυτοκινητα που δεν χαλανε.BMW και αξιοπιστια δεν υπαρχει.οποιος αγοραζει BMW να αγοραζει για αλλους λογους.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-02-13, 11:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ αυτό που νομίζω είναι ότι τα αυτοκίνητα γενικά είναι πιο ευαίσθητα και ειδικά στο σύστημα ελέγχου του κινητήρα και ρύθμισης καυσαερίων.
Τα άλλα προβλήματα είναι αδικαιολόγητα.

Το θέμα είναι τι εξυπηρέτηση έχεις από την εταιρεία/αντιπροσωπεία.
Και εκεί βασιλεύει η άλλη αγαπημένη μου εταιρεία από την BMW...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-02-13, 11:08
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
Εγώ πάντως τον παράγοντα τύχη θα τον δικαιολογούσα για σποραδικές βλάβες. Και ούτε ζήτησα ιαπωνική αξιοπιστία....αλλά όχι και αυτό το χάλι. Όποιος δεν κατάλαβε ας ξαναδιαβάσει τί έβγαλε το δικό μου αυτοκίνητο. Και στην τελική θα προτιμούσα να καίει το αυτοκίνητο λαδάκι μόνο παρά τα 1000Ε που έδωσα για μπεκ και τα 600Ε για αντλία υψηλής σε αυτοκίνητο 3 ετών με 50000χλμ (ευτυχώς που οι υπόλοιπες βλάβες ήταν στην εγγύηση). Δεν δέχομαι σε αυτοκίνητο 40000Ε να γίνομαι εγώ ο δοκιμαστής αξιοπιστίας του. Η BMW από εμένα όσο κι αν φτιάχνει οδηγικά απίστευτα αμάξια έχει φάει ένα τεράστιο Χ.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-02-13, 11:15
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Η αλήθεια είναι ότι όταν απογοητεύεις τους φανατικούς σου πελάτες, τότε θα δυσκολευτείς πολύ στο μέλλον.

Πιστεύω πως τα προβλήματα σε ανταγωνιστικές εταιρείες είναι τα ίδια αν όχι χειρότερα, αλλά άντε πείσε τον φανατικό BMWδάκια να πάρει 320 E92 ή κάτι άλλο όταν ο φόβος ότι το όνειρο θα γίνει εφιάλτης ήταν τεράστιος.

Πόσοι πριν από 4 χρόνια θα άλλαζαν το Ε36 τους ή το Ε46 τους με Ε92 320 ας πούμε αλλά φοβήθηκαν?
Τελικά θα πειστούν να πάρουν F20-30-40? Όχι.

Το λέω το παράδειγμα γιατί και εγώ το σκέφτηκα κάποια στιγμή (το Ε92).

Τώρα ποιός θα ρισκάρει 30-40 χιλιάρικα για Fxx.....1.6Τ? Και ας είναι άψογα τα αυτοκίνητα?

Αυτά είναι τα λάθη που είναι πολύ δύσκολα αναστρέψιμα...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-02-13, 11:53
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παιδιά τα χιλιάρικα σε βλάβες είναι χοντρά ποσά ειδικά τη σημερινή εποχή. Διαβάζω τον φίλο και έχω πάθει σοκ... στα 50.000 χλμ τέτοιες βλάβες; Για εμένα το αμάξι σε αυτά τα χιλιόμετρα είναι ακόμη καινούριο (δεδομένου ότι οδηγάω τη γριά 20-ετίας με 220.000 χλμ). Τώρα αρχίζει να βγάζει κάτι τρόμπες νερού και τέτοια αλλά λες παλιό αυτοκίνητο τι να σου κάνει... και πάλι όμως δίνεις 200-300 ευρώ και ζορίζεσαι (οι εποχές που λέγαμε). Πόσο μάλλον να το έχεις πάρει του κουτιού με ότι αυτό συνεπάγεται και να σκας χιλιάρικα... δικαιολογημένα ο άλλος δεν θέλει να ξανακούσει για BMW μετά και ότι κι αν λέμε για Group VAG κλπ, δε χρυσόνεται το χάπι. Εκτός αν είμαστε της άποψης ότι "πήρες BMW; πρέπει να έχεις και τα φόντα να τα σκας στις βλάβες"
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-02-13, 13:38
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως τον παράγοντα τύχη θα τον δικαιολογούσα για σποραδικές βλάβες. Και ούτε ζήτησα ιαπωνική αξιοπιστία....αλλά όχι και αυτό το χάλι. Όποιος δεν κατάλαβε ας ξαναδιαβάσει τί έβγαλε το δικό μου αυτοκίνητο. Και στην τελική θα προτιμούσα να καίει το αυτοκίνητο λαδάκι μόνο παρά τα 1000Ε που έδωσα για μπεκ και τα 600Ε για αντλία υψηλής σε αυτοκίνητο 3 ετών με 50000χλμ (ευτυχώς που οι υπόλοιπες βλάβες ήταν στην εγγύηση). Δεν δέχομαι σε αυτοκίνητο 40000Ε να γίνομαι εγώ ο δοκιμαστής αξιοπιστίας του. Η BMW από εμένα όσο κι αν φτιάχνει οδηγικά απίστευτα αμάξια έχει φάει ένα τεράστιο Χ.
μια γειτονισα μου με κουπε 3αρι τριων χρονων τα ιδια προβληματα.τοδωσε σουτ και πηρα πεζο ντιζελ.αλλος με 6αρι και δεν εχει τιποτα...δοκιμαστης αξιοπιστιας δεν γινεσαι μονο στα
BMW αλλα σε ολες τις μαρκες,δυστυχως..
οσο και αν εχεις δικιο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gsova Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά τα χιλιάρικα σε βλάβες είναι χοντρά ποσά ειδικά τη σημερινή εποχή. Διαβάζω τον φίλο και έχω πάθει σοκ... στα 50.000 χλμ τέτοιες βλάβες; Για εμένα το αμάξι σε αυτά τα χιλιόμετρα είναι ακόμη καινούριο (δεδομένου ότι οδηγάω τη γριά 20-ετίας με 220.000 χλμ). Τώρα αρχίζει να βγάζει κάτι τρόμπες νερού και τέτοια αλλά λες παλιό αυτοκίνητο τι να σου κάνει... και πάλι όμως δίνεις 200-300 ευρώ και ζορίζεσαι (οι εποχές που λέγαμε). Πόσο μάλλον να το έχεις πάρει του κουτιού με ότι αυτό συνεπάγεται και να σκας χιλιάρικα... δικαιολογημένα ο άλλος δεν θέλει να ξανακούσει για BMW μετά και ότι κι αν λέμε για Group VAG κλπ, δε χρυσόνεται το χάπι. Εκτός αν είμαστε της άποψης ότι "πήρες BMW; πρέπει να έχεις και τα φόντα να τα σκας στις βλάβες"
αυτο να μην το λεμε πλεον και γιατι υπαρχουν μικρα αυτοκινητα που τιμολογιακα απευθυνονται σε μεγαλη γκαμα ανθρωπων και πορτοφολιων και γιατι δεν πρεπει να περασουμε αυτην την νοοτροπια εμεις οι ιδιοι στην BMW.
να καταλαβουν οτι ,ο,τι αυτοκινητα φτιαχνουν τετοια αντιμετωπιση θα εχουν!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-02-13, 14:39
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Παιδεία είναι αστεία αυτά που λέμε. Τα λεφτά δεν τα βρίσκεις στο δρόμο, εγώ και ο κάθε εγώ για να μαζέψει τόσα χρήματα και να αγοράσει ένα τέτοιο αμάξι έχει κοπιάσει. Δεν δέχομαι καμία εταιρεία να με εκμεταλλεύεται. Αν μια εταιρεία θέλει να κρατήσει την φήμη της θα πρέπει να αναγνωρίζει τα προβλήματα και να στέκεται δίπλα στον πελάτη της…
Δεν γίνεται πχ. Η Toyota να με παίρνει 200 τηλέφωνα και να μου στέλνει επιστολές στο σπίτι για ανάκληση και η BMW να περιμένει να πάω για service….
Δεν γίνεται η Toyota να μου αλλάζει με καινούργιο αμάξι!!!!!! το Auris Diesel όταν διαπιστώνει ότι είχε εργοστασιακό ελάττωμα και η BMW να σου λέει «ε να έχουν κάποια προβλήματα»… και τι με νοιάζει εμένα δώσε λύση.
Προσωπικά σκέφτομαι να μην το φτιάξω και να το παρατήσω έτσι μέχρι να σπάσει..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.