Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-08-09, 22:49
Το avatar του χρήστη ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ Ο χρήστης ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-03-2006
Μηνύματα: 13
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ is on a distinguished road
Δεν παιρνει μπροστα...οχι παντα

Λοιπον,εχουμε και λεμε,318 Ε36 cabrio ΄98.
Ενω βρισκομαι Λαμια ,για το γαμο πολυ καλου μου φιλου,η μικρη δεν παιρνει μπροστα.Το κλειδι γυρναει,η μιζα δεν σκαει και τα υπολοιπα ηλεκτρικα δουλευουν κανονικα.Εξωτερικη θερ/σια 35+.Μετα απο μισαωρο και ενω μας εχει κανει μουσκεμα μια αποτομη μπορα, με μιση μιζια ολα ειναι ok.
Ετυχε...
Κινετα,ιδιες θερμοκρασιες,ιδιο σκηνικο.Μετα απο 15min απο το πρωτο μιζαρισμα ολα ειναι ok.
Ετυχε???
Φιλος ηλεκτρολογος σε εξουσ/μενο της TOYOTA ανεφερε κατι για τις επαφες στο διακοπτη της μιζας που με τον καιρο και λογω ζεστης μετακινουνται και δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους(λουφαρουν?)
Δεν ζηταω διαγνωση μεσω net...ομως θα με ενδιεφερε αν εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος κατι παρομοιο και πως εβγαλε ακρη.

ΥΓ.αυριο σκεφτομαι να περασω απο τον Πολιβιο(συνεργειο BMW) στο Περιστερι,εχει καποιος εμπειρια απο τον συγκεκριμενο?


sorry για το φορτωμενο post.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-08-09, 23:04
Mitsakos Ο χρήστης Mitsakos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2007
Μηνύματα: 50
Mitsakos is on a distinguished road
Tin epomeni fora pou tha sou to kanei dokimase na sproxeis to kleidi mesa~exo

(sorry gia ta greeklish, grapho apo...psp)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-08-09, 23:11
Το avatar του χρήστη ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ Ο χρήστης ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-03-2006
Μηνύματα: 13
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mitsakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Tin epomeni fora pou tha sou to kanei dokimase na sproxeis to kleidi mesa~exo

(sorry gia ta greeklish, grapho apo...psp)
thanks mate,αλλα θα προτιμουσα να λυσω το θεματακι μια και καλη.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-08-09, 23:20
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Με τις 2 φορές που στο έκανε δύσκολα να βγάλεις άκρη. Πάντως επειδή φαντάζομαι πως όταν στο έκανε θα δοκίμασες το κλειδί ξανά και ξανά μήπως και κάνει το τσάκ να πάρει, πιστεύω πως αν ήταν θέμα επαφών στην κλειδαριά κάποια στιγμή θα έπιανε, ή τουλάχιστον θα έκανε κάποια επαφή λιγάκι ώστε να άκουγες και καμιά μισομιζιά. Επίσης πρόβλημα επαφών δεν νομίζω πως ξεπερνιέται με ένα μισάωρο ή ένα τέταρτο ηρεμίας. Πάλι το ίδιο έπρεπε να σου κάνει. Αν και δεν αποκλείω αυτό που σου είπαν εγώ θα το τσέκαρα τελευταίο. Αν ξαναγίνει και χειροτερεύει σιγά σιγά τότε μάλλον η μίζα σου θέλει service (καρβουνάκια και τα σχετικά). Επίσης κάνε πρώτα τα εύκολα, δηλαδή πήγαινε να σου τσεκάρουν την μπαταρία (αλλά και το δυναμό), γιατί στα δικά μας τα παίζει μια κι έξω, στο λέω μιας και το έπαθα πριν μερικούς μήνες ένα κρύο πρωϊνό. Απο εκεί που έπαιρνε κανονικά το βράδυ, το πρωϊ ούτε κιχ δεν έκανε η μίζα. Άλλαξα μπαταρία κι όλα οκ και μάλλον κι εσύ για μπαταρία πας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valantis544 : 11-08-09 στις 23:33
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-08-09, 23:32
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Στο συνεργείο που αναφέρεις πηγαίνω εγώ από όταν πήρα το δικό μου.Προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο.Εύχομαι να μην έχεις ούτε και εσύ.

Μάλλον διακόπτης...Το έχω πάθει σε άλλης εταιρίας αυτοκίνητο.Έπρεπε να πιέζω το κλειδί με συγκεκριμένο τρόπο για να γυρίσει η μίζα.Λύση: αλλαγή διακόπτη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-08-09, 23:57
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Άποψη μου είναι η μίζα.Τα καρβουνάκια....Την είχαμε πάθει και εμείς δεν έπερνε μπρος και την επόμενη πήρε και επειδή είμασταν εκτός πόλης γυρίσαμε πίσω για να μην μέινουμε εκεί.

Αλλαγή μίζας και όλα οκ....Όλα αυτά σε μοντέλο 94 316 τότε....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-08-09, 00:21
Το avatar του χρήστη ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ Ο χρήστης ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-03-2006
Μηνύματα: 13
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ is on a distinguished road
Επειδη 99% μιλαμε για ηλεκτρολογικο προβλημα,αν το συγκεκριμενο συνεργειο ειναι κλειστο λογω καλοκαιρινων διακοπων(επειδη ειμαι λιγο "Γκαστονε")ξερετε καποιο αλλο στο Περιστερι απο το οποιο εχετε θετικες εμπειριες?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-08-09, 11:03
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Η διακόπτης ή μπαταρία.

Ανέξοδη εξέταση, δοκίμασα να ενισχύσεις την μπαταρία (όταν ΞΕΡΕΙΣ ότι δεν θα πάρει) και αν πάρει κατευθείαν κατά 99% είναι αυτή ο φταίχτης.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-08-09, 11:47
Το avatar του χρήστη ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ Ο χρήστης ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-03-2006
Μηνύματα: 13
ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΣ is on a distinguished road
update

Ο Πολιβιος κουμπωσε το tester ,ομως error 0.Οποτε μιζα ή διακοπτης.Για να δουμε αν φταιει η μιζα πρεπει να ξανασυμβει και τοτε να τσεκαρω,με δοκιμαστικο, αν λειτουργει η μιζα.Προσωπικη εκτιμηση μαλλον διακοπτης(μην ρωτησετε γιατι...)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-08-09, 11:53
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
καρβουνάκια θα έλεγα και εγω
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.