Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-09-09, 15:11
Το avatar του χρήστη AvRiLtedy
AvRiLtedy Ο χρήστης AvRiLtedy δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-09-2009
Μηνύματα: 47
AvRiLtedy is on a distinguished road
Haloo, μερικές ερωτήσεις

Θα με συγχωρεσετε (θελω να πιστευω) αλλα θελω να μου πειτε αν τελικα μπαίνουν Ξένον φώτα στη μπεμπα 116i χωρίς να παρουσιαστεί κανένα μα κανένα προβλημα(Δεν εννοώ τα φώτα απο την ίδια την αντιπροσωπεία φυσικά). Έχω διαβασει αρκετα threads αλλά δε βγαίνει νοημα. Συνέχεια υπάρχει κάποια ενταση στις συζητήσεις σας.. Είμαι νέο μελος και θα παρακαλούσα να το σεβαστείτε αυτό. Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για τα φιμέ. Το χρώμα του αυτοκινήτου μου είναι μαύρο. Μήπως θα δείξει πολυ μουντο κ μελαγχολικό? Μέγα λαθος δεν είχα προσέξει πόσο ομορφότερο είναι το λευκό = ( Anyway σημασία εχει τι εχω τώρα... Λοιπόν οποια βοηθεια καλοδεχούμενη!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-09-09, 15:55
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Από εμένα έχεις άφεση αμαρτιών. Έχουμε ένταση γιατί είμαστε ζωντανοί άνθρωποι, στην ουσία είναι σαν να παίζουμε σε σήριαλ. Μαλώνουμε εδώ, αλλά στο τέλος της ημέρας είμαστε όλοι μια οικογένεια κάτω από την ίδια στέγη.

Για τα φώτα εδώ υπάρχει ένα πλούσιο θρεντ για τη σειρά 1: http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ead.php?t=9038 .

Για τα φιμέ έχει γίνει αρκετός λόγος ως προς τη νομιμότητα κλπ, οπότε ένα ελαφρύ μαύρο θα ήταν οκ ώστε να μην αγριέψει πολύ το αμάξι, αν και προσωπικά θα τα άφηνα ως έχουν.

Καλή διαμονή.
__________________
«Επειδή, εγώ γνωρίζω τις βουλές που βουλεύομαι για σας, βουλές ειρήνης, και όχι κακού, για να σας δώσω το προσδοκώμενο τέλος» (Ιερεμίας 29:11).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-09-09, 16:00
Το avatar του χρήστη Alexandros18
Alexandros18 Ο χρήστης Alexandros18 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 106
Alexandros18 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AvRiLtedy Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα με συγχωρεσετε (θελω να πιστευω) αλλα θελω να μου πειτε αν τελικα μπαίνουν Ξένον φώτα στη μπεμπα 116i χωρίς να παρουσιαστεί κανένα μα κανένα προβλημα(Δεν εννοώ τα φώτα απο την ίδια την αντιπροσωπεία φυσικά). Έχω διαβασει αρκετα threads αλλά δε βγαίνει νοημα. Συνέχεια υπάρχει κάποια ενταση στις συζητήσεις σας.. Είμαι νέο μελος και θα παρακαλούσα να το σεβαστείτε αυτό. Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για τα φιμέ. Το χρώμα του αυτοκινήτου μου είναι μαύρο. Μήπως θα δείξει πολυ μουντο κ μελαγχολικό? Μέγα λαθος δεν είχα προσέξει πόσο ομορφότερο είναι το λευκό = ( Anyway σημασία εχει τι εχω τώρα... Λοιπόν οποια βοηθεια καλοδεχούμενη!!
φιλτατε σημερα το πρωι τοποθετησα ξενον και ολα τζαμι!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-09-09, 16:29
Το avatar του χρήστη Αριαδνη
Αριαδνη Ο χρήστης Αριαδνη δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-07-2009
Μηνύματα: 211
Αριαδνη will become famous soon enough
Νεοπας εσυ νεοπας εγω ….αντε να βγάλουμε άκρη !
Για τα φώτα …χμ…. τίποτα στην ζωη δεν είναι τόσο σίγουρο όσο ο θανατος…. Κατά τα αλλα …. Δες θρεντ (βγάλε τις εντάσεις) μίλα με αυτόν που θα τα βάλει …(στείλε και κανένα πμ σε κανέναν που σου γυάλισε και τα λέει ωραία …)και Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !
Για τα φιμε εχω ένσταση με την νομιμότητα …. Από την στιγμή που τοποθετούνται οι ζελατίνες και περνας ΚΤΕΟ ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΓΡΑΨΕΙ καλό θα ηταν να μην πληρώσεις το πρόστιμο και να απευθυνθείς στην Ελληνική δικαιοσύνη …. Αστα βγάλουν πέρα μόνοι τους … (από την στιγμη που καποιος βαζει κατι στο αμαξι που είναι παράνομο και περνάς ΚΤΕΟ και το τσικο σε γραφεί …. Υπαρχει conflict συμφερόντων …. Εχουν δικαιωθεί πολλοί μέσω δικαστικής οδού !)
Βαση αισθητικής …οσαν ροκ και μυστήρια …μου αρε! Να τα βάλεις …ειμαστε σε μια ηλιόλουστη χώρα που θα φανούν και πολύ περισσότερα χρήσιμα από όσο νομίζεις αλλά και αισθητικά όπως προείπα μου άρεσει !!!
Καλη συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις !!!
__________________
its never about the car ...its always about the driver ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-09-09, 16:53
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Smile Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-09-09, 16:59
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αριαδνη Εμφάνιση μηνυμάτων
τίποτα στην ζωη δεν είναι τόσο σίγουρο όσο ο θανατος….
ειναι ακομα κατι...
οι φοροι!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-09-09, 17:05
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Καλώς ήρθες και καλά ποσταρίσματα.
Για το πνεύμα του Φόρουμ πιστεύω, οτι τα όσα έγραψε ο συνφορουμήτης ptboul, με τον οποίο συμφωνώ απόλυτα, εκφράζουν τη συντρηπτική πλειοψηφία των μελών του.
Τώρα όσον αφορά τις ερωτήσεις σου.
Α) Τα φώτα ΧΕΝΟΝ μπαίνουν. Επειδή όμως το δικό μου τα έχει Μαμά κάποιος άλλος
φίλος θα σε οδηγήσει σίγουρα στο ΠΟΥ και ΠΩΣ
Β) Για τα φιμέ τζάμια (ζελατίνες) . Αυτά είναι γούστα. όμως άποψή μου είναι να μήν βάλεις
πολύ σκούρα γιατί θα είναι κουραστικά το βράδυ.
Πάντως το ποσο σκούρα επιτρέπετε απο τον ΚΟΚ το γνωρίζουν αυτοί που τις
τοποθετούν οι οποίοι απ'όσα άκουσα σε προμηθέυουν με σχετικές βεβαιώσεις.
Καλή Απόφαση.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-09-09, 17:24
Το avatar του χρήστη AvRiLtedy
AvRiLtedy Ο χρήστης AvRiLtedy δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-09-2009
Μηνύματα: 47
AvRiLtedy is on a distinguished road
Πρώτον, ευχαριστώ πολύ που είστε φιλικοί και καλόκαρδοι. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους χρήστες.
Δεύτερον, λέγωντας αντιπαλότητα δεν εννοούσα κατι εχθρικό. Συγνώμη αν άφησα να εννοειθεί κατι τετοιο. Σίγουρα δεν είναι καλό να υπαρχει συνεχεια συμφωνια. Απλα δεν ξεκαθαρίζονται τα threads. @Αριαδνη: Δεν έχω πολύ χρόνο στην κατοχή μου, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα πάντα. @Alexandros18: πόσο σου κόστισε? επίσης ποιος σου τα πέρασε? Ειμαι απο Δράμα αλλα γνωρίζω αρκετά καλα την πόλη σου. Αν θέλεις να με βοηθήσεις θα το εκτιμήσω. Βρίσκομαι Ηράκλειο λόγω σπουδών(Για οποιον αναρωτήθηκε "γιατί αυτος ο τρόμπας έβαλε Ηράκλειο!!")! Ευχαριστώ πολυ για τη διάθεση του χρόνου σας. = )
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-09-09, 12:57
Το avatar του χρήστη AvRiLtedy
AvRiLtedy Ο χρήστης AvRiLtedy δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-09-2009
Μηνύματα: 47
AvRiLtedy is on a distinguished road
Παίδες μία άλλη απορία, σκάστρα έχει βάλει κανείς? Λέτε να αξίζει?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-09-09, 14:05
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
όσον αφορά τα xenon πρόβλημα δεν υπάρχει αν βάλεις μια αξιόπιστη εταιρεια. δλδ άμα σου πούνε τπτ xenon με 80 euros κινεζικα το πιθανότερο είναι να βγάλουν κάτι. από 'κει και πέρα όσον αφορά τα φιμέ απ'όσο γνωρίζω ότι και να βάλεις πρέπει να φέρει από την μέσα πλευρά ένα αυτοκόλλητο (μπάινει ανάμεσα στο τζάμι με την μεμβρανη) για να είναι νόμιμο ώστε να μην μπορούν να σε γράψουν και να περνάς νόμιμα κτεο. από 'κει και πέρα θα πρέπει να βρεις εσύ μια εταιρεία που περνάει φιμε ώστε να σε βολεύουν. π.χ στο δικό μου φορούσα φιμε 2 αλλά ο φίλος μου που είχε φιμέ 1 ήταν πολύ πιο σκούρα από το δικό μου. οπότε πάνε σε κανα 2-3 εταιρείες που περνάνε φιμέ να δεις το τι σου κάθεται καλά στο μάτι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.