Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-10-12, 20:42
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pacman Εμφάνιση μηνυμάτων
διόρθωση!
https://www.camskill.co.uk/order.php

στέλνει και νομίζω ότι είναι μια χαρά...
ειχα βάλει falken και δεν το μετάνιωσα...
Δεν στέλνει. Είχα πάρει τουλάχιστον 20 τετράδες λάστιχα από αυτόν, την μισή περιοχή είχα τροφοδοτήσει. Έλεγα να πυρπολήσω την DPD που πλέον δεν δέχεται να μεταφέρει τα λάστιχα από και προς Ελλάδα, μόνο μικροδέματα πλέον και αυτά με 4-πλάσια τιμή.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-10-12, 20:58
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγαινε σε 1-2 λαστιχάδες κοντά σου και ρώτα.

Θα σου βγούν σύνολο λίιιιγο πιο φτηνά από το να τα πάρεις, να τα μεταφέρεις και να πας να στα τοποθετήσουν...χώρια την ταλαιπωρία.

Παλιά μπορεί να συνέφερε (λίγο) το να τα φέρεις. Τώρα έχουν φτηνύνει από την εμπειρία μου (σε άλλες διαστάσεις φυσικά, πιο γήινες).

+1 και από εμένα

Ψάξου φίλε, ρίξε μια ματιά και σε λαστιχάδες από car.gr - κάνε μερικά τηλέφωνα, πήγαινε και από μερικά μαγαζιά στην αγορά και θα βρεις καλές τιμές
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-10-12, 21:35
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pacman Εμφάνιση μηνυμάτων
διόρθωση!
https://www.camskill.co.uk/order.php

στέλνει και νομίζω ότι είναι μια χαρά...
ειχα βάλει falken και δεν το μετάνιωσα...
Δεν στέλνει. Τον Απρίλιο που τους έστειλα μήνυμα μου απάντησαν ότι η μεταφορική που έστελναν εδώ ήταν ακριβή και θα έψαχναν να βρούν άλλη. Τον Ιούνιο που τους ξαναέστειλα μου απάντησαν ότι ακόμα δεν στέλνουν και ακόμα αυτό ισχύει. Μετά από ψάξιμο στην Αττική βρήκα από γνωστό ένα φθηνό στο Γαλάτσι. Όποιος θέλει να του πω διεύθυνση να πάει....
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-10-12, 22:04
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγαινε σε 1-2 λαστιχάδες κοντά σου και ρώτα.

Θα σου βγούν σύνολο λίιιιγο πιο φτηνά από το να τα πάρεις, να τα μεταφέρεις και να πας να στα τοποθετήσουν...χώρια την ταλαιπωρία.

Παλιά μπορεί να συνέφερε (λίγο) το να τα φέρεις. Τώρα έχουν φτηνύνει από την εμπειρία μου (σε άλλες διαστάσεις φυσικά, πιο γήινες).
Μητσο στα falken o αγγλαρας ηταν ασυναγωνιστος
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-10-12, 22:25
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Nαι αλλά τα Falken είναι για το... .... . Είχα FK452 και ήταν ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει. Το μόνο θετικό που του βρήκα είναι ότι έχει αρκετά σκληρά πλαινά και είναι ανθεκτικό, τπτ παραπάνω. Τα Maxxis MA-Z1 που έχω τώρα καλύτερα είναι. Και κάτι άλλο...

Μην πληρώνεται τσάμπα το top μοντέλο ultra high perfomance ελαστικό της κάθε εταιρίας αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος. Καλύτερα η επιλογή σας να βασίζεται στο treadwear της γόμας που αναγράφεται στο προφίλ του κάθε ελαστικού. Όσο πιο μεγάλο είναι το treadwear, τόσο πιο σκληρή η γόμα. Παράδειγμα (από ελαστικά που είχα) :

Falken FK452, treadwear 320, πολύ σκληρή γόμα, για να δουλέψει ήθελε καλό ζέσταμα.
Maxxis MA-Z1, treadwear 280, πιο μαλακή γόμα, δουλεύουν καλύτερα σε καθημερινές συνθήκες.

Άλλο παράδειγμα :
Michelin Pilot Sport 3, treadwear 320 (ή 300, δε θυμάμαι καλά)
Michelin Primacy (τα τελευταία) : treadwear 240

To Primacy θα φθαρεί πιο γρήγορα, αλλά δουλεύει από κρύο.

Αν κάποιος είναι στροφάκιας φανατικός, τότε αξίζει να πας σε UHP ελαστικό, όχι τόσο για την πρόσφυση αλλά γιατί αντέχουν περισσότερο στα βασανιστήρια, και αν ζεσταθούν θα δουλέψουν καλύτερα από τα Primacy.

Tα semi slick μου, για να δώσω και ένα μέτρο σύγκρισης, έχουν treadwear 100.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-10-12, 23:08
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
http://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl
εβαλα σε nangank 17 και πανε καλα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-10-12, 23:32
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι αλλά τα Falken είναι για το... .... . Είχα FK452 και ήταν ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει. Το μόνο θετικό που του βρήκα είναι ότι έχει αρκετά σκληρά πλαινά και είναι ανθεκτικό, τπτ παραπάνω. Τα Maxxis MA-Z1 που έχω τώρα καλύτερα είναι. Και κάτι άλλο...

Μην πληρώνεται τσάμπα το top μοντέλο ultra high perfomance ελαστικό της κάθε εταιρίας αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος. Καλύτερα η επιλογή σας να βασίζεται στο treadwear της γόμας που αναγράφεται στο προφίλ του κάθε ελαστικού. Όσο πιο μεγάλο είναι το treadwear, τόσο πιο σκληρή η γόμα. Παράδειγμα (από ελαστικά που είχα) :

Falken FK452, treadwear 320, πολύ σκληρή γόμα, για να δουλέψει ήθελε καλό ζέσταμα.
Maxxis MA-Z1, treadwear 280, πιο μαλακή γόμα, δουλεύουν καλύτερα σε καθημερινές συνθήκες.

Άλλο παράδειγμα :
Michelin Pilot Sport 3, treadwear 320 (ή 300, δε θυμάμαι καλά)
Michelin Primacy (τα τελευταία) : treadwear 240

To Primacy θα φθαρεί πιο γρήγορα, αλλά δουλεύει από κρύο.

Αν κάποιος είναι στροφάκιας φανατικός, τότε αξίζει να πας σε UHP ελαστικό, όχι τόσο για την πρόσφυση αλλά γιατί αντέχουν περισσότερο στα βασανιστήρια, και αν ζεσταθούν θα δουλέψουν καλύτερα από τα Primacy.

Tα semi slick μου, για να δώσω και ένα μέτρο σύγκρισης, έχουν treadwear 100.
απο fk452 εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Τα χλμ που εκανα ειναι λιγοτερα απο 15000.Αν ξαναρθει η ωρα θα τα προτιμησω.
τα λαστιχα με υψηλο treadwear απευθυνονται σε συγκεκριμενο τροπο οδηγησης και σε βαρυα αυτοκινητα με αρκετα αλογα.αλογα και βαρος εξασφαλιζουν γρηγορο ζεσταμα
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kplc16 : 09-10-12 στις 23:40
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-10-12, 10:40
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο fk452 εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Τα χλμ που εκανα ειναι λιγοτερα απο 15000.Αν ξαναρθει η ωρα θα τα προτιμησω.
τα λαστιχα με υψηλο treadwear απευθυνονται σε συγκεκριμενο τροπο οδηγησης και σε βαρυα αυτοκινητα με αρκετα αλογα.αλογα και βαρος εξασφαλιζουν γρηγορο ζεσταμα
συμφωνώ!
εγώ τα χα στο m3 και ζεσταίνονταν αμέσως!
απλά φαγώθηκαν γρήγορα, και ενώ έβλεπες με το μάτι να έχει γόμα, δεν έπιανε τόσο καλά...
βέβαια τα πίσω είχαν φάει και πολύ ........

η σχέση τιμής χρήσης ήταν άριστη αφού σχεδόν είχαν μίση τιμά από bridge miche κτλ...

κρίμα που δεν στέλνει...
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-11-12, 20:50
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
στο ζετακι μου με τα 16 αρια τι να παρω
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-11-12, 00:27
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
στο ζετακι μου με τα 16 αρια τι να παρω
Goodyear Asymmetric 2...τα έχω στη Ζ3 με 17άρες όμως (225/45/17). Εξαιρετικό ελαστικό.

Για τιμές μπορείς να δεις και σε παλιότερο ποστ μου για τον Παυλικανίδη. Πιστεύω γύρω στο 400άρι αλλά κάνε του ένα τηλέφωνο (210 8221403). Μπορείς να του πεις ότι έμαθες για αυτόν από το φόρουμ ή και από μένα.

Κωνσταντίνος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.