Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 04-11-04, 10:35
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz
Εξακολουθώ να πιστεύω 'οτι έπεσα στη περίπτωση....και άν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα πάλι Μ3 με SMG!!
Πιστέυω φίλε Πάνο πως ειναι χαρακτηριστικό αυτο που λες. Πάντως αν επιτρέπεται να πω την γνώμη μου φοβάμαι το Μ3 Ε46 μηχανικά. δεν ξέρω αν θα έμπενα στην διαδικασία να το αγοράσω. Πιστέυω οτι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, και εδω εχουν αρχήσει να φαίνονται και οι φλόγες!!!
__________________
The Sum of all the Senses
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 04-11-04, 10:52
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MICZ
εντελωσ πληροφοριακα θα ηθελα να σασ αναφερω οτι στο γκαραζ που αφηνω το αυτοκινητο εχει καποιοσ μια μ3 Cabrio Smg του 2003 και "κτυπησε" για δευτερη φορα μηχανη (το γνωστο προβλημα με τα υλικα των μπιελων) στα 25.000χλμ.
μετα απο ολα αυτα σκεφτομαι σοβαρα να φερω απο γερμανια μ5 ε39 μιασ και δεν εχει ακουστει απολυτωσ τιποτα για το συγκεκριμενο μοντελο και το κοστοσ (που δεν ειναι διολου ευκαταφρονητο) ειναι σχεδον το ιδιο.
Προφάνώς ο άνθρωπός με την Μ3 από τη Γερμανία δεν την συντηρεί σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία και δεν έχει πρόσβαση στις αναγκαίες πληροφορίες που θα το προσύλασαν από τα προβλήματα όπως εμείς εδώ στο club. Η αλήθεια είναι πως αβ και εγώ δεν έμπαινα στο club δε θα μάθαινα ποτέ και τίποτε. Όμως αυτή η εξειδίκευση του συγκεκριμένου αυτοκινήτου προϋποθέτει να ψάχνεται κανείς. Αλλοιώς μια 330 ας πούμε, εξασφαλίζει τον ιδιοκτήτη της ακόμα και αν δε κάνει ποτέ σέρβις που λέει ο λόγος. Μια Μ3 όμως είναι ένα ειδικό αυτοκίνητο που απαιτεί ειδική μεταχείρηση και προσοχή.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 04-11-04, 11:00
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
πες τα γιατρέ μου!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo
Προφάνώς ο άνθρωπός με την Μ3 από τη Γερμανία δεν την συντηρεί σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία και δεν έχει πρόσβαση στις αναγκαίες πληροφορίες που θα το προσύλασαν από τα προβλήματα όπως εμείς εδώ στο club. Η αλήθεια είναι πως αβ και εγώ δεν έμπαινα στο club δε θα μάθαινα ποτέ και τίποτε. Όμως αυτή η εξειδίκευση του συγκεκριμένου αυτοκινήτου προϋποθέτει να ψάχνεται κανείς. Αλλοιώς μια 330 ας πούμε, εξασφαλίζει τον ιδιοκτήτη της ακόμα και αν δε κάνει ποτέ σέρβις που λέει ο λόγος. Μια Μ3 όμως είναι ένα ειδικό αυτοκίνητο που απαιτεί ειδική μεταχείρηση και προσοχή.
Νομίζω ότι ο Δημήτρης μίλησε πολύ σωστά.
Λόγω του ότι κρίνω τον εαυτό μου υπερβολικά πωρωμένο και γνώστη του μωρού που ακούει στο όνομα Μ3, δεν θα μιλήσω άλλο, γιατί θα με πάρετε στο ψιλό στο τέλος...

Doctor> το κλειδί της ευτυχίας
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 04-11-04, 11:36
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
To θεμα ειναι οτι μετα τα μεταλλα των μπιελων και την αντικατασταση τους μπορει κανεις να εχει το κεφαλι του ησυχο οτι παιρνει ενα απροβληματιστο εργαλειο??(απροβληματιστο μιλαμε για κανονικα δεδομενα,παντα μπορει να βγαλει κατι οπως ολα τα αυτοκινητα).Ειναι πολλα τα λεφτα που θα δωσει καποιος και λογικο να θελει να νιωθει σιγουρος για αυτο που εχει.
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 04-11-04, 12:11
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
To θεμα ειναι οτι μετα τα μεταλλα των μπιελων και την αντικατασταση τους μπορει κανεις να εχει το κεφαλι του ησυχο οτι παιρνει ενα απροβληματιστο εργαλειο??(απροβληματιστο μιλαμε για κανονικα δεδομενα,παντα μπορει να βγαλει κατι οπως ολα τα αυτοκινητα).Ειναι πολλα τα λεφτα που θα δωσει καποιος και λογικο να θελει να νιωθει σιγουρος για αυτο που εχει.
Φίλε MPOWER στη ζωή κανείς δεν μπορεί να βεβαιώσει κάποιον ότι δε θα πάθει ανακοπή καρδιάς τα επόμενα 10 λεπτά. Γιαυτό λοιπόν θα σου πρότεινα να έχεις στη ζωή σου την αρχή ότι θα μπορούσε να συμβεί οτιδήποτε οποιαδήποτε στιγμή. Και πρέπει να μπορείς να έχεις την 'οποια εμπειρία θα σου προκύψει. Αυτή η ανασφάλεια των ανθρώπων είναι που έχει κάνει τους ασφαλιστές πλούσιους. Για τόνομα του Θεού, ας σταματήσουμε αυτή τη φιλολογία. Εξάλλου που ξέρεις ? Μπορεί και να γίνει σεισμός το μεσημέρι στις 3 και το μπαλκόνι που βρίσκεται πάνω από την Μ3 τώρα μπορεί να την πλακώσει. Αντε φιλάκια και τα λέμε το βράδι.
Δημήτρης
Υ.Γ. Και πούσε? Άμα φοβάσε πάρε 330. Δε θα πάθει ποτέ τίποτα. (εκτός και αν την πλακώσει το μπαλκόνι που λέγαμε).
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 05-11-04, 22:57
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Επιτέλους! Ο ήλιος ανέτειλε και φώτισε την πλάση ! Ξημέρωσε! Η σκοτεινή πλευρά του Μ3 μας άφησε για τα καλά και εγώ έχω θέση σοβαρή υποψηφιότητα για το πιο ηλίθιο, ανεξίτηλο χαμόγελο! Γεννήσαμε γιατρέ! Πήρα το αμάξι σήμερα το απόγευμα και δεν έχω λόγια να περιγράψω τη χαρά μου. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ πριν ένα μήνα, ότι θα ήμουν τόσο τυχερός! Όπως είπε και ένας φίλος έπεσα από τον 18ο όροφο, προσγειώθηκα στα πόδια μου και συνέχισα σαν να μην έτρεχε τίποτα. Το καινούριο μοτέρ ήρθε στη ζωή, μαζί με ολοκαίνουριο σετάκι δίσκου, πλατό, ρουλεμάν (ευκαιρία ήταν). Είναι η πρώτη φορά που στρώνω ένα αμάξι με τόση χαρά! Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον "εξουσιοδοτημένο επισκευαστή" Κορφιάτη για την άψογη εξυπηρέτηση και την ηθική υποστήριξη. Πραγματικά δεν έχω λόγια... :o
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 18-11-04, 13:34
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Επιτέλους! Ο ήλιος ανέτειλε και φώτισε την πλάση ! Ξημέρωσε! Η σκοτεινή πλευρά του Μ3 μας άφησε για τα καλά και εγώ έχω θέση σοβαρή υποψηφιότητα για το πιο ηλίθιο, ανεξίτηλο χαμόγελο! Γεννήσαμε γιατρέ! Πήρα το αμάξι σήμερα το απόγευμα και δεν έχω λόγια να περιγράψω τη χαρά μου. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ πριν ένα μήνα, ότι θα ήμουν τόσο τυχερός! Όπως είπε και ένας φίλος έπεσα από τον 18ο όροφο, προσγειώθηκα στα πόδια μου και συνέχισα σαν να μην έτρεχε τίποτα. Το καινούριο μοτέρ ήρθε στη ζωή, μαζί με ολοκαίνουριο σετάκι δίσκου, πλατό, ρουλεμάν (ευκαιρία ήταν). Είναι η πρώτη φορά που στρώνω ένα αμάξι με τόση χαρά! Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον "εξουσιοδοτημένο επισκευαστή" Κορφιάτη για την άψογη εξυπηρέτηση και την ηθική υποστήριξη. Πραγματικά δεν έχω λόγια... :o
Φίλε μου Στράτο, αν και κάπως καθυστερημένα απαντώ ότι χέρομαι πολύ για σένα και τις νέες σου στιγμές με την //Μ σου. Όντως η δουλειά που έγινε στου Κορφιάτη ήταν άψογη και στο δικό μου αυτοκίνητο όπου έγινε εγχείρηση τελικά. Κοίτα να το στρώσεις γρήγορα για να μάθουμε τα εξής:

-που είναι ο κόφτης σου
-ποιο είναι πιο γρήγορο από τα δυο τους

Προτείνω μια μακαρονάδα έπαθλο γισ το όριο του ψηλότερου κόφτη και μια για το πιο γρήγορο κουκλί.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 19-11-04, 09:41
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Άμα είναι για μακαρονάδα έπαθλο, θα ξεκινήσω ύπουλα πειράγματα για να μου δώσουν το προβάδισμα. Έτσι, όμως όπως πάει το στρώσιμο μπορεί να μήν υπάρχουν πια μακαρόνια όταν τελειώσει και να τρώμε μόνο χαπάκια!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.