Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-09-11, 15:55
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
παντως με το Χ3 θα καταστραφεις οικονομικα .
το πετρελαιο θελει γκαζι ,καποιος δεν στα εχει εξηγησει καλα αν δεν δινεις ροπη στο ντιζελατο Χ3 θα εισαι καλος πελατης για μπεκ-αισθητηρες-τρομπα.
οποτε ξεχνα τα νουμερα που φανταζεσαι με το αλαφροισκιωτο δεξι σου ποδαρακι.
υπολογιζε με χαμηλες ταχυτητες 9-10 μεσα στην πολη και αυτα φυσικα χωρις κυκλοφοριακο .
για εξω σε ταξιδι μεχρι 120 θα εισαι σημαδουρα για τα Σκανια που θα σε περνανε απο πανω με μουτζες επειδη θα εμποδιζεις λογω ογκου του Χ3.
και τοτε φιλε μου ερχεται η τσιπουρα της αριστερης λωριδας οπου πανω απο τα 120 το σχεδον 2 τονο Χ3 σου θα καιει 13-14 χαλαρα.
καλη εβδομαδα και ονειρα γλυκα με τα ντιζελ.

Συγνωμη για το ολιγον επιθετικο αλλα διαβασα τα ποστ απαντησεις και καταλαβα....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-09-11, 16:34
bmwz3m44 Ο χρήστης bmwz3m44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 152
bmwz3m44 will become famous soon enough
harrys αν σε χαλαει η καταναλωση που εχεις τωρα που ειναι γυρω στο 7,5 οπως λες,για να δεις διαφορα πρεπει να παρεις diesel MIKΡΟ οχι SUV
επειδη ειχα για κανα μηνα z4 στην πολη 2,5 κατω απο 9 δεν εγραφε με τιποτα.αν ειναι βεβαια να σε πιανει πανικος αν ανεβεις πανω απο τις 2000 χιλ/στροφες για την καταναλωση βενζινης πρεπει να ξανασκεφτεις το θεμα αν αξιζει ή αν αξιζε ποτε να παρεις 2,5 z4.παντως καις λιγοτερο απο το 1600 μου,πολυ καλος.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-09-11, 21:13
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...
3 birds are sitting...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-09-11, 07:39
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
3 birds are sitting...
Και συμπληρωνω... Το φθηνοτερο Χ3 diesel με ηλιοροφη αυτη την στιγμη στο car εχει 18.000 και ειναι του 2004. Απο την αλλη αυτοκινητα σαν το δικο σου εχουν μεσο ορο πωλησης τα 12.000.
Θελεις λοιπον να πεις οτι βρηκες καποιον που δινει το Χ3 του γυρω στα 16.000 (2000 κατω απο το πιο φτηνο στο car) και ταυτοχρονα θελει το δικο σου γυρω στα 15000 (3000 πανω απο τον μεσο ορο του car).
Και τι το σκεφτεσαι αν ισχυει;;;; Αν δεν το παρεις εσυ το Χ3, το παιρνω εγω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 27-09-11, 08:16
Το avatar του χρήστη BMW850i
BMW850i Ο χρήστης BMW850i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-01-2008
Μηνύματα: 260
BMW850i will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...
Εάν βρεις κάποιον να πουλήσεις το Ζ4 2.5 αυτήν την περίοδο, φώναξε και μένα να το πουλήσω το δικό μου Ζ4 2.0... Η μοναδική περίπτωση να στο πάρει κάποιος αυτή τι στιγμή (αν βρεθεί) είναι να το δώσεις κάτω από 14.000 Ευρώ.

Εδώ εγώ ζητάω ανταλλαγή του δικού μου + να δώσω και κάποια διαφορά για να πάρω μεγαλύτερου κυβισμού και βρίσκω κλειστές πόρτες, είναι δυνατόν να σου ανταλλάξουν το 2.5 με πετρέλαιο; Που ζεις φίλε μου;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW850i : 27-09-11 στις 08:20
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-06-12, 07:12
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrys Εμφάνιση μηνυμάτων
Α και όσο για την αλλαγή αυτή... δεν είμαι τρελός... το πολύ να δώσω και 1000ευρω για μια τέτοια αλλαγή.. και έχω βρει.. και μάλιστα φουλ φουλ εξτρα... από γυάλλινη οροφή μέχρι ότιδήποτε...

Χωρίς να θέλω να υπόδειξω κατι και μη να σε προσβαλλω
Έχω την εντύπωση ότι αυτη η διαφορα που αναφέρεις των 1000 ευρώ πολυ δύσκολα θα την καταφέρεις..
Πρόσφατα αγόρασα το Χ3 2.0d μου και γνωρίζω πολυ καλα ότι χρειάζεσαι τουλαχιστων 25.000 για ένα σωστο Χ3 απο το 2007 και μετα
Αν πιστεύεις ότι υπάρχει δυνατότητα να δώσεις ένα roadster ( 2θεσιο ακριβo στην χρήση λόγω τεκμηρίων ασφάλισης κτλπ "παιχνίδι" ) η λέξη παιχνίδι δεν ειναι προσβλητική,αλλα χαρακτηρίζει ένα αυτοκίνητο που δεν θα το έπαιρνε ένας οικογενειάρχης για να μεταφέρει την οικογένεια του, αλλα και πολυ δύσκολα (πια ένας νεαρός είτε μόνος του αλλα είτε σαν δώρο απο τους γονείς) ...τότε κανε το.


Και κάτι άλλο. Δεν προσδιοριζεις ακριβώς τον λόγω που θες το Χ3. Ειναι μόνο η κατανάλωση? ή και οι χώροι του? έχεις οικογένεια? χρειάζεσαι jeep?

Ίσως τελικά να μπορούσες να πας σε μια 3αρα diesel που εκει καιμπιο φθηνά θα την επαιρνες και την διαφορα θα μπορούσες να την πετύχεις, και πολυ πιομοικονομικο θα ήταν, αλλα κυρίως θα είχε πολυ πιο εύκολη και άνετη οδήγηση απο το Χ3 που θες.

Χάρης
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harristheo : 04-06-12 στις 07:18
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-06-12, 07:27
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως με το Χ3 θα καταστραφεις οικονομικα .
το πετρελαιο θελει γκαζι ,καποιος δεν στα εχει εξηγησει καλα αν δεν δινεις ροπη στο ντιζελατο Χ3 θα εισαι καλος πελατης για μπεκ-αισθητηρες-τρομπα.
οποτε ξεχνα τα νουμερα που φανταζεσαι με το αλαφροισκιωτο δεξι σου ποδαρακι.
υπολογιζε με χαμηλες ταχυτητες 9-10 μεσα στην πολη και αυτα φυσικα χωρις κυκλοφοριακο .
για εξω σε ταξιδι μεχρι 120 θα εισαι σημαδουρα για τα Σκανια που θα σε περνανε απο πανω με μουτζες επειδη θα εμποδιζεις λογω ογκου του Χ3.
και τοτε φιλε μου ερχεται η τσιπουρα της αριστερης λωριδας οπου πανω απο τα 120 το σχεδον 2 τονο Χ3 σου θα καιει 13-14 χαλαρα.
καλη εβδομαδα και ονειρα γλυκα με τα ντιζελ.

Συγνωμη για το ολιγον επιθετικο αλλα διαβασα τα ποστ απαντησεις και καταλαβα....
Όπως βλέπετε και πο την υπογραφή μου κάτω κάτω,
Αλλα και οποίος ανατερεξει στο ποστς μου,
Θα καταλάβει πρώτον ότι μπορω να σου απαντήσω σε ότι αφορά την κατανάλωση του Χ3 αλλα επίσης ότι την έχω πατήσει με ντίζελ κινητήρα ΒMW και άκρη δεν έχω βρει.

Απαντώ λοιπόν.
Το Χ3 ( το οποίο το σκισω κανονηκοτατα, δηλαδή κοφτες) με τίποτα δεν σου καταναλώνει 14 λίτρα που λες.
Όσον αφορά στο σχόλιο σου σχετικά με την πελατεία στον τρομπα-Μπέκ, αυτ΄ο ειναι πολυ πιθανο δεδομενου της πολυ κακής ποιότητας πετελαιου κίνησης ( που ποτε δεν ειναι κίνησης 100%) που έχουμε στην ελλάδα.
Μια επίσκεψη ανα 50.000 χλμ στον τρομπα-μπεκα για καθαρισμό δεν ειναι και τόσο κακή ιδέα.

Χάρης
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.