Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 16-06-09, 09:13
Το avatar του χρήστη georggge46
georggge46 Ο χρήστης georggge46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2005
Μηνύματα: 548
georggge46 has a spectacular aura aboutgeorggge46 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ebc είναι καλοί δίσκοι??

Είχα καταλήξει στους ΑΤΕ powerdisk γι΄αυτό ρωτάω, μην μου τα αλλάζετε εεεεεεεεεεεεε
αρκετα καλοι ,οπως και τα τακακια τους !
__________________
οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 16-06-09, 09:16
Το avatar του χρήστη georggge46
georggge46 Ο χρήστης georggge46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2005
Μηνύματα: 548
georggge46 has a spectacular aura aboutgeorggge46 has a spectacular aura about
Πολυ καλοι δισκοι ειναι και οι brembo max ,αλλα δεν του βρισκεις ευκολα στην ελλαδα !
__________________
οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 16-06-09, 09:20
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georggge46 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρκετα καλοι ,οπως και τα τακακια τους !
Έχεις δοκιμάσει EBC;
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 16-06-09, 09:35
Το avatar του χρήστη georggge46
georggge46 Ο χρήστης georggge46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2005
Μηνύματα: 548
georggge46 has a spectacular aura aboutgeorggge46 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις δοκιμάσει EBC;
Eγω στο δικο μου εχω τους brembo max και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! Τους EBC μαζι με τακακια ειχε βαλει γνωστος μου και ηταν ευχαριστημενος .Εγω απο EBC ειχα πολυ καλη εμπειρεια αλλα σε μηχανη ! Γιατι ρωτας ,εχεις κακη εμπειρεια ?
__________________
οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-06-09, 10:09
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georggge46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγω στο δικο μου εχω τους brembo max και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! Τους EBC μαζι με τακακια ειχε βαλει γνωστος μου και ηταν ευχαριστημενος .Εγω απο EBC ειχα πολυ καλη εμπειρεια αλλα σε μηχανη ! Γιατι ρωτας ,εχεις κακη εμπειρεια ?
Γενικά μαζεύω γνώμες για τακάκια, γιατί η επιλογή σωστού τακακιού αναλόγως της χρήσης που γίνεται στο αμάξι, είναι δύσκολη. Τις περισσότερες φορές, τα χαρακτηριστικά που ανακοινώνουν για το κάθε τακάκι δεν ισχύουν και στην πράξη. Είτε το τακάκι δεν δουλεύει καλά κρύο, είτε έχει κακή αίσθηση στο πεντάλ (πχ θέλει δύναμη για να φρενάρεις), είτε κάνουν πολύ θόρυβο, και πάει λέγοντας. Αυτή τη στιγμή φοράω κάτι αξιόλογο (από ότι φαίνεται μέχρι στιγμής), και περιμένω λίγο ακόμα για πιο πλήρης εντυπώσεις, πριν μπω στην διαδικασία να το προτείνω και σε άλλους. Επίσης βασικό, είναι να μην τρώει γρήγορα τους δίσκους.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 16-06-09, 13:02
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Επειδη θελω τακακια μπροστα, ψαχνομαι μηπως βαλω κατι καλυτερο, απο τα υπαρχων.. Θελω κατι, να ανεβω ενα "σκαλι" στην αποδοση, χωρις να εχω θορυβο κτλ..
Εψαχνα για Ferodo DS2000 αλλα δεν τα βρισκω πουθενα (στο νετ τουλαχιστον..). Βρισκω τα 2500 και τα 3000..
Βαζοντας εδω τα στοιχεια του αυτοκινητου μου, μου δινει αυτο τον κωδικο για μπροστα.. http://www.ferodoracing.com/catalogu...s&code=FDS1300 Να ειναι ο αντικαταστατης του DS2000??

Και κατι αλλο.. Ολες οι εταιρειες βγαζουν "σπορ" τακακια για χρηση δρομου (ενα κλικ κατω απο αυτα που ειναι για πιστα δηλαδη)??

Επισης, αν εχετε να προτεινετε κατι εσεις, περιμενω τις αποψεις σας..

Ευχαριστω..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 16-06-09, 15:20
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τα DS Performance έχουν αντικαταστήσει τα DS2000, όντως. Δεν τα έχω δοκιμάσει, άρα δεν μπορώ να σου πω κιόλας. Μην περιμένεις πάντως καμιά διαφορά στις αποστάσεις ακινητοποίησης, μπορεί να γίνουν και χειρότερες με κρύα φρένα. Απλά θα έχεις αυξημένη αντοχή σε παρατεταμένη χρήση.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 16-06-09, 16:10
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα DS Performance έχουν αντικαταστήσει τα DS2000, όντως. Δεν τα έχω δοκιμάσει, άρα δεν μπορώ να σου πω κιόλας. Μην περιμένεις πάντως καμιά διαφορά στις αποστάσεις ακινητοποίησης, μπορεί να γίνουν και χειρότερες με κρύα φρένα. Απλά θα έχεις αυξημένη αντοχή σε παρατεταμένη χρήση.
Για να καταλαβεις.. Το εξοχικο μου βρισκεται καμια 50αρια χλμ απο την πολη.. Η διαδρομη ειναι με στροφες κτλ.. Τα φρενα ΓΕΝΙΚΑ δεν τα παιδευω, παντα κατεβαζω ταχυτητα για να μην τα κουραζω.. Και ομως, "βλεπεις" οτι ζεσταινονται γρηγορα σχετικα και σφυριζουν..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 16-06-09, 16:43
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Ζαχαρια αν πριν φοραγες μαμα η ΑΤΕ και θες λιγο παραπανω θα σου ελεγα να πας σε ενα λιγο πιο σκληρο τακακι και ησυχο θα σου προτινα τα pagid...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.