Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-05-12, 19:18
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
αμα ειναι ετσι ας παει σε μ3
Καμία σχέση το λειτουργικό κόστος ανάμεσα σε Μ3 και μη Μ μοντέλα.

Και καλά πες η 335 έχει και τις τουρμπίνες κλπ (που και πάλι απέχει πολύ).
Η 330 τι σχέση έχει με Μ3 στη συντήρηση? Πιο κοντά βρίσκεται στην 316 παρά στη Μ3 (μιλάω καθαρά για σέρβις και τα συναφή).
Επίσης, 325 με 330 έχουν ακριβώς τα ίδια έξοδα συντήρησης.
Τέλος, 325-330-335 έχουν και ακριβώς τα ίδια τέλη, τεκμήρια, ενώ του Μ3 είναι αισθητά παραπάνω.

Καμία σχέση λοιπόν αυτό που λέω με αυτό που λες.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver M : 02-05-12 στις 19:21
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-05-12, 21:42
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Από 325i ξεκίνησε ο άνθρωπος...σε Μ3 τον φτάσατε?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-05-12, 11:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αν δεν έχει πρόβλημα με τεκμήριο-τέλη-εισφορά-ασφάλεια ας πάρει 330.
Αν βρεί 325 (3λιτρο Ε93) που τον ικανοποιεί από θέμα εξοπλισμού-χρώμα κλπ είναι μια χαρά...μην τρελαθούμε, το ίδιο μοτέρ με 204ps κινεί καταπληκτικά την 5αρα F10...

335 είναι στα ίδια πάγια έξοδα αλλά σίγουρα θα καίει ΠΟΛΥ περισσότερο από τα ατμοσφαιρικά παντού και πάντα, όπως πηγαίνει και καλύτερα (αλλά φτάνουμε στην υπερβολή να πείς ότι δεν ευχαριστιέσαι με 330...και 272ps και 310Nm).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-05-12, 12:35
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
To 330 είναι υπέρ αρκετό για το 99% των περιπτώσεων απλά είναι πολύ δελεαστική η μικρή χρηματική διαφορά με το 335.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-05-12, 12:50
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
To 330 είναι υπέρ αρκετό για το 99% των περιπτώσεων απλά είναι πολύ δελεαστική η μικρή χρηματική διαφορά με το 335.
Συμφωνώ και πιθανότατα υπάρχουν 10πλάσια αυτοκίνητα 35άρια στην αγορά.
Είναι πειρασμός. Είναι πολύ πιο δυνατό...

Αρκεί να μην το πάρεις και ψάχνεις για κιτ υγραερίου...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-05-12, 16:04
dimplerules Ο χρήστης dimplerules δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Μηνύματα: 5
dimplerules is on a distinguished road
Ποτε μην λες ποτέ αλλα μετα απ'αυτά που διάβασα χτες και σήμερα για τις e93 και τα προβληματα στεγανότητας δεν νομίζω να πάω σε e93. Εκτος κι αν το βάλω σε ένα πλυντήριο να τρεχει νερό για μία μερα. Είναι απίστευτο αυτοκίνητα παραγωγής 2007 και μετά να μην έχουν λύσει βασικά προβλήματα σχεδιασμού.

Οσο για τον κινητήρα, ψάχνω πιο ζεστά για 335 και 330. Το καλό είναι ότι οι τιμές κυμαίνονται πολύ χαμηλα. Για 335 διαβάζω για προβληματα με ανλία βενζίνης, κυρίως στα αρχικά μοντελα. Για τα μικρότερα διαβάζω για προβληματα στον πολλαπλασιαστη.

Στο θέμα της κατανάλωσης, ποτε δεν ήμουν απ'αυτους που κοιτάνε καθε λιγο και λιγάκι πόσο καίει το αυτοκίνητο. Αλλωστε η κατανάλωση εξαρτάται κατα κύριο λογο απ'τον οδηγο και όχι το αυτοκίνητο.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-05-12, 18:18
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimplerules Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι απίστευτο αυτοκίνητα παραγωγής 2007 και μετά να μην έχουν λύσει βασικά προβλήματα σχεδιασμού.

Οσο για τον κινητήρα, ψάχνω πιο ζεστά για 335 και 330. Το καλό είναι ότι οι τιμές κυμαίνονται πολύ χαμηλα. Για 335 διαβάζω για προβληματα με ανλία βενζίνης, κυρίως στα αρχικά μοντελα. Για τα μικρότερα διαβάζω για προβληματα στον πολλαπλασιαστη.

Στο θέμα της κατανάλωσης, ποτε δεν ήμουν απ'αυτους που κοιτάνε καθε λιγο και λιγάκι πόσο καίει το αυτοκίνητο. Αλλωστε η κατανάλωση εξαρτάται κατα κύριο λογο απ'τον οδηγο και όχι το αυτοκίνητο.
Δε νομίζω οτι είναι θέμα σχεδιασμού..
Κακή συντήρηση, ή βαρβάτη στούκα και επισκευή..
Κατά τα άλλα, και χωρίς παρεξήγηση γιατί δεν γράφω καλά, μου θυμίζεις λίγο τον τύπο
στην διαφήμιση της σέατ..
Δε σε βλέπω να καταλήγεις σε BMW τελικά..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-05-12, 19:03
dimplerules Ο χρήστης dimplerules δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Μηνύματα: 5
dimplerules is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε νομίζω οτι είναι θέμα σχεδιασμού..
Κακή συντήρηση, ή βαρβάτη στούκα και επισκευή..
Αυτήν την εικόνα μου δίνουν τα πάρα πολλά ποστ σε φόρουμ της Αμερικής και της Ευρώπης. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο. Αναφέρονται περιπτώσεις που υπήρχαν θέματα στεγανότητας σε καινούρια αυτοκίνητα. Και δεν μιλάω για τις φυσιολογικές σταγόνες που μπορούν να πέσουν μετα απο δυνατή βροχή ή πλύσιμο.

Παράθεση:
Κατά τα άλλα, και χωρίς παρεξήγηση γιατί δεν γράφω καλά, μου θυμίζεις λίγο τον τύπο
στην διαφήμιση της σέατ..
Δε σε βλέπω να καταλήγεις σε BMW τελικά..
Καμία παρεξήγηση αλλα πριν κάθε μου αγορά θέλω να ξέρω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ και εχω χρόνο να μάθω. Και πόσο μάλλον όταν το ποσο είναι πενταψήφιο.

Το ότι θα πάρω bmw e92/e93 3λιτρη, το έχω αποφασίσει. Αν με ρωτήσεις σήμερα ποια, δεν έχω απάντηση. Το φορουμ αυτό όμως είναι ένα καλό μέρος για την τελική μου επιλογή. Γι' αυτο ρωτάω και θέτω προβληματισμούς, επειδή δεν ξέρω.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-05-12, 19:08
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε νομίζω οτι είναι θέμα σχεδιασμού..
Κακή συντήρηση, ή βαρβάτη στούκα και επισκευή..
Κατά τα άλλα, και χωρίς παρεξήγηση γιατί δεν γράφω καλά, μου θυμίζεις λίγο τον τύπο
στην διαφήμιση της σέατ..
Δε σε βλέπω να καταλήγεις σε BMW τελικά..
Δεν ισχύει αυτό.
Ούτε του συμφορουμίτη το αμάξι είχε το παραμικρό τρακάρισμα (καινούριο το είχε πάρει) ούτε σε άλλες περιπτώσεις που έχω δει στο ίντερνετ.
Επίσης, τι κακή συντήρηση να έχει ένα αμάξι που στάζει απ'όταν πρωτοαγοράστηκε?

Γενικά με ορισμένα κάμπριο είναι να μην σου κάτσει.
Σίγουρα η ελλειπής συντήρηση επιδεινώνει τα πράγματα, αλλά για να μπάζει νερά ένα κάμπριο λόγω κακής συντήρησης πρέπει να περάσουν χρόνια.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-05-12, 19:08
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimplerules Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτε μην λες ποτέ αλλα μετα απ'αυτά που διάβασα χτες και σήμερα για τις e93 και τα προβληματα στεγανότητας δεν νομίζω να πάω σε e93. Εκτος κι αν το βάλω σε ένα πλυντήριο να τρεχει νερό για μία μερα. Είναι απίστευτο αυτοκίνητα παραγωγής 2007 και μετά να μην έχουν λύσει βασικά προβλήματα σχεδιασμού.

Οσο για τον κινητήρα, ψάχνω πιο ζεστά για 335 και 330. Το καλό είναι ότι οι τιμές κυμαίνονται πολύ χαμηλα. Για 335 διαβάζω για προβληματα με ανλία βενζίνης, κυρίως στα αρχικά μοντελα. Για τα μικρότερα διαβάζω για προβληματα στον πολλαπλασιαστη.

Στο θέμα της κατανάλωσης, ποτε δεν ήμουν απ'αυτους που κοιτάνε καθε λιγο και λιγάκι πόσο καίει το αυτοκίνητο. Αλλωστε η κατανάλωση εξαρτάται κατα κύριο λογο απ'τον οδηγο και όχι το αυτοκίνητο.
To 335 παίζει να καίει 10-20% παραπάνω από το ατμοσφαιρικό 330 παντού και πάντα. Και με πιθανότητα αύξησης του ποσοστού αυτού σε οδήγηση πιεσμένη.

Φαίνεται ότι δε σε απασχολεί αυτό. Πιθανότατα θα βρείς πιο εύκολα 335 (σε ποικιλία χρωμάτων και εξοπλισμού) καθώς εκείνη την εποχή που αγοράζονταν σωρηδών τα Ε92...οι πιο πολλοί κατέληγαν στο 335 αφού ''λεφτά υπήρχαν''
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
325ι, e93


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.