Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-04-11, 10:34
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
Αλλαγή ανάρτησης

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Τελείωσε το Πάσχα καιρός να ασχοληθούμε και λίγο με το αυτοκίνητό μας..
Έχω ενα 116 του 2005 έκδοση dynamic το οποίο έχει ούτε λίγο ούτε πολύ 170.000 χλμ..
Επειδή η κρίση καλά κρατεί δεν θα προβώ σε αλλαγή και λέω λίγο να το μαζέψω.
Όπως καταλαβαίνεται η ανάρτηση μετά από τόσα χλμ δεν είναι και στα καλύτερα της και λέω να την αλλάξω.
το ερώτημά μου είναι το εξής : μαμά η aftermarket?
πήγα σε ένα συνεργείο τυχαία και μου είπαν να βάλω bilstein sprint με hr ελατήρια.
σε forum διαβάζω όμως ότι κοπανάνε πολύ.καλά λόγια ακούω για τα koni fsd.ποια η γνώμη σας?
στο e-bay επίσης βλέπω και κάποια coilover kit όπως της fk της weitec σε σχετικά καλές τιμές.
επειδή εχω ψιλοπελαγώσει και δεν μπορώ να βρω και κάποιον να εμπιστευτώ το καμάρι μου εσείς τι έχετε να μου προτείνεται?
επίσης αν γνωρίζεται κανένα αμορτισεράδικο εγγυημένα καλό στα Β.Προάστια , Αγία Παρασκεύη και πάνω θα με βοηθούσατε πάρα πολύ γιατί έχω καεί με το θέμα συνεργείου και δεν ξέρω τι να κάνω.
Σας ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-04-11, 10:56
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Πουπάκης στο Μενίδι στο δρόμο λεωφ.δημοκρατίας.πολύ καλός και σίγουρα θα σου προτείνει λύσεις αρκετές.το θέμα είναι πόσα χρήματα διαθέτεις για αναρτήσεις-ελατήρια....απο κει ξεκινάνε όλα..αλλιώς μια λύση είναι να πας σε κάτι ελαφρώς μεταχειρισμένο..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-04-11, 11:19
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Εγώ σου προτείνω να βάλεις τα Μ είναι τρομερά και δεν κοπανάει το αμάξι, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-04-11, 11:19
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα περάσω οπωσδήποτε. Δουλεύει με συγκεκριμένες αναρτήσεις γιατί έχω βαρεθεί να ακούω bilstein και μόνο.?
από τιμές είναι καλός ? άκουσα καλά λόγια και για κάποιον Κρίκη , θέλω να έχω και ένα μέτρο σύγκρισης και στις τιμές καταλαβαίνεις..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-04-11, 13:18
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
και απο τιμές είναι αρκετά καλός και σίγουρα αυτό που γνωρίζω είναι πολύ καλός στη δουλειά του..κάνε μια έρευνα αγοράς και μας ενημερώνεις και μας...δεν γνωρίζω αν δουλεύει κάτι στανταρ,αυτό που γνωρίζω όπως είπα είναι πολύ καλός στην τοποθέτηση..σου φτιάχνει όπως θέλεις το στήσιμο του αυτοκινήτου..ασχολείται αρκετά για να μείνει ικανοποιημένος ο πελάτης....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-04-11, 11:01
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
καλημέρα!
χθες το πρωί πέρασα από το Σίττα στο Γέρακα για έναν έλεγχο του αυτοκίνητου.
Του είπα ότι δεν μου αρέσει η συμπεριφορά του αυτοκινήτου και το οδήγησε ο τεχνικός.
Μου είπε ότι για τα χιλιόμετρα του (170000) το αυτοκίνητο συμπεριφέρεται πολύ καλά .
Στη κουβέντα που κάναμε μου είπε ότι μπορεί να μου βάλει τα bilstein αλλά θα κοπανάει το αυτοκίνητο και μου πρότεινε να βάλω τα μαμίσια της sachs.
ta ελατήρια μου είπες δεν θέλουν τίποτα.Αν ωστόσο δεν είμαι ικανοποιημένος μου είπε ότι εν συνεχεία μπορεί να μου βάλει αντιστρεπτικές από 130 γιατί το αμάξι παίρνει κλίσεις.
Για να μη σας κουράζω μου είπε 650 ευρώ για αλλαγή αμορτισέρ , αλλά από ότι φαίνεται δεν θα τα βάλω διότι όταν έμαθα ότι το σέρβις του αυτοκινήτου είναι στα 600 ευρώ έπαθα εγκεφαλικό.
πέρα των καθιερωμένων λαδίων μου άλλαξε μπουζί , έκανε σερβις στο κλιματιστικό , και μου άλλαξε φίλτρο βενζίνης το οποίο από μόνο του κάνει 180 ευρώ!
επίσης το κάρτερ έχανε λάδια και ήθελε φλάτζα στεγανοποίησης.
μου φάνηκαν πολλά αλλά τι να έκανα.
πάντως ήταν εξυπηρετικότατοι και φιλικοί όχι σαν κάτι άλλα εξουσιοδοτημένα.θα σας πω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω.τώρα από ανάρτηση θα περάσω και από τον πουπάκη να ρωτήσω από περιέργεια.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-05-11, 18:09
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
φιλε μου φοραο bistein me h r 6απονα 18αρεσ και το αυτοκινιτο ειναι τρενο αλλα λιγο σκλιρο αλλα καμια σχεσι με κοπανιμα δουλεβει μια χαρα αναλιγοσ τι θεσ για μενα MONO ΒILSTEIN και δεσ τι θεσ μαλακο ?χαμιλομενο ?σφικτο κτλ
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-05-11, 10:58
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
Βασικά μου είπαν ότι τα bilstein δεν είναι ιδανικά για το δικό μου αυτοκίνητο και κάπου το πάγωσα το όλο πράγμα.μου είπαν να βάλω πάλι τη μαμίσια και το πολύ πολύ να βάλω αντιστρεπτική από 130 για να παίρνει μικρότερη κλίση.
με τη bilstein θα το διαλύσω μου είπαν.η αλήθεια είναι ότι το αυτοκίνητο κινείται αθήνα και δεν θέλω να το σπάσω αλλά όχι και αυτό το χάλι που πλέει σαν βάρκα.δεν ξέρω τι να κάνω.
εσύ που τα έβαλες?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-06-11, 11:27
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
ελα να σε παο βολτα να δεισ εα ειναι ιδανικα με ολοθσ τοθσ εξιπνακιδεσ
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.