Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-03-16, 00:49
Sick Jacker Ο χρήστης Sick Jacker δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-03-2016
Μηνύματα: 4
Sick Jacker is on a distinguished road
Ε36 τρέμουλο στην εκκίνηση!

Καλησπέρα σε όλο τον κοσμο του forrum! Νέο μέλος και νέος κατοχος 1 πανεμορφης e36 316i! Θα μπω κατευθειαν στο ψητο! Το εχω στην κατοχη μου 5 μηνες τωρα! Στον 3ο μηνα αλαξα δισκο πλατο! Μετα απο την αλαγη του αρχισε να μ κανει 1 τρεμουλο μολις αποσυμπλεκω! Μονο στην 1η ταχυτητα! Στις ανηφορες γινεταο ποιο εστιτο! Επισης αμα παταω τον συμπλεκτη και τον αφησω χωρις ταχυτητα ακουγεται 1 θορυβος σαν γκαπ! Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-03-16, 10:38
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Αυτό που συμβαίνει, αν καταλαβαίνω καλά, έχει δημιουργηθεί μετά απο
την αλλαγή δίσκου και πλατώ..
δεν ξέρω τι ποιότητα εργασίας, ή τι ανταλλακτικά χρησιμοποιήθηκαν, ή αν χρησιμοποιήθηκαν όλα τα ανταλλακτικά τα οποία πρέπει να χρησιμοποιηθούν.
Εμένα για δίχαλο μου κάνει αυτό που λές..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-03-16, 18:18
Sick Jacker Ο χρήστης Sick Jacker δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-03-2016
Μηνύματα: 4
Sick Jacker is on a distinguished road
Δεν μπορω να το ξερω ουτε.εγω δυστηχως! καθως με συστησε καλος φιλος στο συνεργειο και εχωαλαξει 2,3 πραγματακια εκει οπως φλαντζα μεσαια, αλαγη υγρων τιμονιου σερβις και κατι ψιλοπραγματακια δεν ειχα καποιο θεμα! Ξερεθς καποιο τροπο να διαπιστωσω αν εχει γινει σωστη δουλει? εαν δεν εχει αντικατασταθει ο δισκος και το πλατο? Σε ευχαριστω εκ τον προτερων και για την αμεση απαντηση αα επισης να επισημανω αυτο ολο γινεται μετα απο 1 10λεπτο χρηση εφοσον ζεσταθει και "περπατησει" λιγο το αυτοκινητο! κρυο δεν το κανει καν! Επισης πολυ σωστο αυτη η προταση που εχεις ως pm τα μαστορια χαλανε τα αμαξια μας!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-03-16, 11:33
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sick Jacker Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορω να το ξερω ουτε.εγω δυστηχως! καθως με συστησε καλος φιλος στο συνεργειο και εχωαλαξει 2,3 πραγματακια εκει οπως φλαντζα μεσαια, αλαγη υγρων τιμονιου σερβις και κατι ψιλοπραγματακια δεν ειχα καποιο θεμα! Ξερεθς καποιο τροπο να διαπιστωσω αν εχει γινει σωστη δουλει? εαν δεν εχει αντικατασταθει ο δισκος και το πλατο? Σε ευχαριστω εκ τον προτερων και για την αμεση απαντηση αα επισης να επισημανω αυτο ολο γινεται μετα απο 1 10λεπτο χρηση εφοσον ζεσταθει και "περπατησει" λιγο το αυτοκινητο! κρυο δεν το κανει καν! Επισης πολυ σωστο αυτη η προταση που εχεις ως pm τα μαστορια χαλανε τα αμαξια μας!
Δεν έχει να κάνει πάντα με την εργασία..
Μερικές φορές κάποια πράγματα εμφανίζονται
λογω των υλικών που χρησιμοποιεί κάθε συνεργείο.
Αυτό που στο κάνει ζεστό και όχι κρύο, δείχνει πάντως να μην υπάρχει αρκετή πίεση
μεταξύ πλατώ και δίσκου..
Αλλά αν δεν κατεβεί το κιβώτιο, δεν μπορούμε να ξέρουμε..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-03-16, 00:07
Sick Jacker Ο χρήστης Sick Jacker δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-03-2016
Μηνύματα: 4
Sick Jacker is on a distinguished road
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Αυριο κατεβαζω σασμαν να δουμε τι παιζει! Ευχομαι ολα να κυλησουν ομορφα ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-03-16, 22:57
Sick Jacker Ο χρήστης Sick Jacker δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-03-2016
Μηνύματα: 4
Sick Jacker is on a distinguished road
λοιπον εχω νεα! Πηγα σημερα στο συνεργειο οπου αλαξα το δισκοπλατο! Χωρις να κατεβασειτο σασμαν του ειπα τα συμπτωματα της μπεμπας και μ ειπε οτι θελει αλαγη το βολαν! Δεν ρωτησα κατι περστερω γτ ξενερωσα τοσο που θα πρεπει να σκασω αλλα 600+ απο οτι πιστευω! Ρωταω εσας! 1) μπορουσε να ειχε καταλαβει οταν αλαξε το δισκοπλατο την φθορα του βολαν? φαινεται μετο ματι? η πρεπει να βγει και να μετρηθει? 2) πως χαλαει 1 βολαν? 3) γιατι μ εβγαλε τα συμπτωμΑτα τωρα και οχι πριν αλαξω διζκοπλατο?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-05-16, 00:23
Το avatar του χρήστη pank
pank Ο χρήστης pank δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2007
Μηνύματα: 100
pank is on a distinguished road
To τρέμουλο που περιγράφεις εμένα μου το κάνει τουλάχιστον 4 χρόνια τώρα. Δεν θυμάμαι αν άρχισε ξαφνικά ή αν εμφανίστηκε σταδιακά. Δεν έχω ασχοληθεί στους δύσκολους καιρούς που ζούμε αλλά δεν το κάνει και πάντα για να είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω Ε46 με 240.000 χλμ και δεν έχω αλλάζει ακόμα δίσκο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-09-16, 23:16
RED BILLY CAR LIFTING Ο χρήστης RED BILLY CAR LIFTING δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-09-2016
Μηνύματα: 2
RED BILLY CAR LIFTING is on a distinguished road
Το βολαν ειναι πολυ δισκολο να στραβωσει τρεμουλο κανει οταν ειναι στραβα , η απο πλατο η καρφομενο δισκο .Αυτα τα εβαλες καινουρια η στα χρεωσε για καινουρια .η απλα σου καρφωσε τον δισκο και σου εβαλε το παλιο πλατο ?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-09-16, 03:36
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Άλλαξε βολάν. Εγώ πριν μια εβδομάδα. Άλλαξα δισκοπλατω κ βολάν. Το είχε φάει στο κέντρο. Είναι διπλής μάζας κ το τρώει παρακεντρα. Κ δε λειτουργούν τα ελατήρια. 430 έχει το βολάν. Θα δεις άλλο αυτοκίνητο. Με το δίσκο δεν ξέρω αν μπορεί να τον ξανά κουρδισει ο μάστορας. Εμένα ήρθε κουρδισμενος από το εργοστάσιο κ απλά τον "ξεκλειδωσαν" με τα εργαλεία μιας χρήσης που έχει μέσα η Λουκ. Άλλαξε βολάν κ θα με θυμηθεις
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.