Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 15-04-13, 09:22
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...

θα παω να κανω τον προγραμματισμο...

εχετε στο μυαλο σας καποια λογικη τιμη που θα μου ζητησουν για αυτη την δουλεια.?
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 15-04-13, 10:43
sakis4paok Ο χρήστης sakis4paok δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 330
sakis4paok will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sergi8 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...

θα παω να κανω τον προγραμματισμο...

εχετε στο μυαλο σας καποια λογικη τιμη που θα μου ζητησουν για αυτη την δουλεια.?
Δε χρειαζεται προγραμματισμο για να δουλεψει.
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 15-04-13, 11:04
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
ναι αλλα δεν γινετε μερικοι να μου λενε οτι θελει προγραμματισμο και μερικοι οτι δεν θελει...

το θεμα ειναι οτι συνδεθηκαν ολα κανονικα και μονο το λαμπακι αναβει και δεν δουλευει..
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 15-04-13, 11:25
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Δεν το ξανακάνεις από την αρχή μήπως και δεν σύνδεσες κάτι σωστά?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 15-04-13, 11:26
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
δεν το εκανα εγω αδερφε...το εκανε ο μαστορας μου που εχει περασει και αλλα πολλα...

και τα αλλα δουλεψανε κατευθειαν..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sergi8 : 15-04-13 στις 11:29
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 15-04-13, 22:11
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice


το βρήκα κάνοντας ένα γρήγορο search στο youtube. O τύπος έχει και γέλιο μιας και ...καίει τα χέρια του με το κολλητήρι, βάζει και πράσινη μονωτική στην μάυρη πλεξούδα στο module των φώτων.
έχω πάντως δύο απορίες....αν βάλεις κομπλέ τιμόνι (π.χ mpack με χειριστήρια)ενώ είχες τετρακτινο χωρίς χειριστήρια η 2η πλεξούδα του retrofit η μικρή(που ενώνει τα κουμπιά με το τιμόνι)ήδη υπάρχει στο νέο τιμόνι έτσι?
Επίσης απο τα 3 καλωδιάκια που ενώνουμε στην κάτω μεριά του τιμονιού τα 2 πανε(μωβ, λευκο) στο διακόπτη φώτων και το 3ο(μπλε) στον εγκέφαλο του αυτοκινητου για το cruise control. Tα 2 πρώτα είναι μόνο για τον φωτισμό των πλήκτρων?Ποιο/ποιά καλωδιο πηγαίνει για τις εντολές του radiocd?
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 18-04-13, 13:22
sergi8 Ο χρήστης sergi8 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 56
sergi8 is on a distinguished road
εγω πηγα στην αντιπροσωπια για να ρωτησω ποσα θελουν για να μου προγραμματισουν το cruise control και μου ειπανε 50Ευρω...ειναι αλητες οι ανθρωποι...για αυτπ δεν θα με δουν ποτε....

υπαρχει καποια αλλη λυση εκτος αντιπροσωπιας ξερετε?
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 18-04-13, 14:18
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ όταν είχα παραγγείλει το εξάρτημα αυτό, είχα χρεωθεί από ότι είδα στην απόδειξη που είχα κρατήσει, 180 ευρώ το εξάρτημα με την καλωδίωση και τα πλήκτρα και το φιλέτο με τις τρύπες για τα πλήκτρα και 120 ευρώ εργασία για τοποθέτηση και προγραμματισμό.

Εσύ θέλεις να πάς εκεί και να στο κάνουν δωρεάν.

Υπάρχει η λύση, να βρείς εξειδικευμένο συνεργείο BMW με GT1 και ανώτερο εξοπλισμό και να στο προγραμματίσουν.

Βέβαια και εκεί μπορεί να σου ζητήσουν 50 ευρώ. (τα 12 είναι ΦΠΑ εντωμεταξύ).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 18-04-13, 21:59
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Δώσε 50 ευρώ για να έχεις κρουζ, αλλιώς δε θα έχεις....Αμα δουλεψει και το μάθεις θα λες ότι θα έδινες και 200 για τον προγραμματισμό....θα με θυμηθείς.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 18-04-13, 22:16
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sergi8 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω πηγα στην αντιπροσωπια για να ρωτησω ποσα θελουν για να μου προγραμματισουν το cruise control και μου ειπανε 50Ευρω...ειναι αλητες οι ανθρωποι...για αυτπ δεν θα με δουν ποτε....

υπαρχει καποια αλλη λυση εκτος αντιπροσωπιας ξερετε?
Καλησπέρα,δηλαδή πόσο περίμενες να σου πούνε???Πόσο κοστολογείς εσύ τη συγκεκριμένη εργασία?Πήγαινέ το,δώσε 50 ευρώ να κάνεις τη δουλειά σου και μην αφήνεις τον καθένα να βάζει χέρι στο αυτοκίνητο κάνοντας πειράματα ειδικά με τα ηλεκτρικά,γιατί αν πάει κάτι στραβά θα ταλαιπωρηθείς και θα πληρώσεις πολύ περισσότερα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.