Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-01-13, 13:26
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 120ihatch Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλος είχε φέρει 325ix από εξωτερικό και δεν το κράτησε τελικά (το έδωσε για ανταλλακτικά) επειδή έκαιγε πάρα πολύ βενζίνη και κάθε τόσο είχε τα θεματάκια του.

Ακόμα και το τετρακύλινδρο μοτέρ απο 320is (ιταλικό Μ3) ήταν πολύ βενζινοβόρο για τα σημερινά δεδομένα για να το κρατήσεις και να πληρώνεις τέλη+βενζίνες.

Δυστυχώς ...


(αξίζει να ξεκινήσεις κάτι αν έχεις την απόλυτη τρέλα με το Ε30 και αφού πρώτα το σκεφτείς πολύ καλά...)
αυτα τα 2 μοτερ που αναφερες ειναι τα ποιο βενζινοφορα μοτερ που ειχε το Ε30! ΚΑΙ τα ποιο ακριβα σε συντηρηση! το ενα γιατι ειναι Μ3 ουσιαστικα και τα ανταλλακτικα του ειναι ακριβα και το αλλο γιατι ειναι 4χ4 και οπως καταλαβαινεις δεν κυκλοφορισαν πολλα απο αυτα , οποτε ανταλλακτικα και παλι δεν βρισκεις ! + οτι λογο τις 4κινησης καιει τον ΑΜΠΑΚΟ!

ενα απλο 318-318is-325 οπου βρομαει ο τοπος απο αυτα, υπαρχει μεγαλη προσφορα απο ανταλλακτικα, ειδικα η φανοποιεια ειναι πολυ φτηνη!

εαν καποιος θελει να παρει Ε30 για οικονομια σε βενιζνες σιγουρα κοιταει λαθος αμαξι! πχ
το 316 με Μ40 μοτερ καιει μεσα στην αθηνα με νορμαλ οδηγηση 9 -9,5 λιτρα , τωρα εαν πηγαινεις σαν 70χρονων παππους, θα καιει 8 λιτρα αλλα δεν το κανεις ποτε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-01-13, 16:13
marios152 Ο χρήστης marios152 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-12-2009
Μηνύματα: 17
marios152 is on a distinguished road
Καλησπέρα παίδες.

Πολύ σεβαστές οι απόψεις σας και ενδιαφέρουσες. Θα ήθελα να σας αναφέρω ότι είμαι από Κύπρο και ότι έχω αυτό το μικρόβιο που ονομάζεται Ε30. Και όπως είπε και ο φίλος Bassakos σε προηγούμενο ποστ, όπως άλλοι τρώνε τα λεφτά τους σε μπουζούκια, διασκέδαση και οπουδήποτε αλλού, εγώ επειδή δεν είμαι τέτοιος τύπος θα ήθελα να τα ξοδέψω σε κάτι που πολύ αγαπώ... Δυστυχώς την δεδομένη στιγμή είμαι άνεργος, οπότε ότι αποφασίσω να κάνω στο αυτοκίνητό μου θα γίνει δεν ξέρω ούτε εγώ πότε :P απλά ζητώ για να μάθω τι μπορώ να κάνω για να είναι ταυτόχρονα δυνατό αλλά και νόμιμο. Εννοείται όμως πως το αυτοκίνητο αυτό δεν θα το έχω σε καθημερινή βάση και πώς δεν θα του πληρώνω κάθε χρόνο τις άδειες κυκλοφορίας και τις ασφάλειες κτλ. Αλλά εννοείται πως την περίοδο που θα κυκλοφορεί θα είναι όλα πληρωμένα. (μπορείτε να με πείτε χαζό και τρελό αλλά δεν ξέρω μ'αρέσει αυτή η ιδέα.)
Το αυτοκίνητο θα κυκλοφορεί για καμιά εκδρομή, για πορεία με άλλα BMW και για καμιά βόλτα την Κυριακή.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-01-13, 16:38
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από marios152 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παίδες.

Πολύ σεβαστές οι απόψεις σας και ενδιαφέρουσες. Θα ήθελα να σας αναφέρω ότι είμαι από Κύπρο και ότι έχω αυτό το μικρόβιο που ονομάζεται Ε30. Και όπως είπε και ο φίλος Bassakos σε προηγούμενο ποστ, όπως άλλοι τρώνε τα λεφτά τους σε μπουζούκια, διασκέδαση και οπουδήποτε αλλού, εγώ επειδή δεν είμαι τέτοιος τύπος θα ήθελα να τα ξοδέψω σε κάτι που πολύ αγαπώ... Δυστυχώς την δεδομένη στιγμή είμαι άνεργος, οπότε ότι αποφασίσω να κάνω στο αυτοκίνητό μου θα γίνει δεν ξέρω ούτε εγώ πότε :P απλά ζητώ για να μάθω τι μπορώ να κάνω για να είναι ταυτόχρονα δυνατό αλλά και νόμιμο. Εννοείται όμως πως το αυτοκίνητο αυτό δεν θα το έχω σε καθημερινή βάση και πώς δεν θα του πληρώνω κάθε χρόνο τις άδειες κυκλοφορίας και τις ασφάλειες κτλ. Αλλά εννοείται πως την περίοδο που θα κυκλοφορεί θα είναι όλα πληρωμένα. (μπορείτε να με πείτε χαζό και τρελό αλλά δεν ξέρω μ'αρέσει αυτή η ιδέα.)
Το αυτοκίνητο θα κυκλοφορεί για καμιά εκδρομή, για πορεία με άλλα BMW και για καμιά βόλτα την Κυριακή.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.


Μάριε, ότι και αν κάνεις να αφήσεις ένα περιθώριο σε χρήματα - δηλαδή να μην τα υπολογίσεις να έρθουν όλα τσίμα-τσίμα που λέμε. Αυτό επειδή αφενός όλο και διάφορα μικροέξοδα βρίσκονται στην πορεία και αφετέρου να έχεις υπόψη σου ότι τα πράγματα θα δυσκολέψουν στην κύπρο (off topic: μιλάω με φίλους που έχω στον τομέα των ακινήτων ελλάδας-κύπρου και μου έχουν πει ότι έρχεται απίστευτο κραχ στην κύπρο... μακάρι να πέσουν έξω στην εκτίμησή τους...)
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-01-13, 17:02
marios152 Ο χρήστης marios152 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-12-2009
Μηνύματα: 17
marios152 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 120ihatch Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάριε, ότι και αν κάνεις να αφήσεις ένα περιθώριο σε χρήματα - δηλαδή να μην τα υπολογίσεις να έρθουν όλα τσίμα-τσίμα που λέμε. Αυτό επειδή αφενός όλο και διάφορα μικροέξοδα βρίσκονται στην πορεία και αφετέρου να έχεις υπόψη σου ότι τα πράγματα θα δυσκολέψουν στην κύπρο (off topic: μιλάω με φίλους που έχω στον τομέα των ακινήτων ελλάδας-κύπρου και μου έχουν πει ότι έρχεται απίστευτο κραχ στην κύπρο... μακάρι να πέσουν έξω στην εκτίμησή τους...)

Πολύ σωστά τα λες φίλε.. Έχουμε πάρει την κατρακύλα και ποιος ξέρει που θα σταματήσει η κατήφορος.
Για αυτό είπα στο ποστ μου πιο πάνω ότι αλλαγές και αν γίνουν στο Ε30 δεν ξέρω ούτε εγώ πότε θα γίνουν..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-01-13, 11:50
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Για να ειναι νομιμο στην Ελλαδα, αρκει να βρεις ΕΝΑ Ε30 που να εχει δηλωθει με το μοτερ που θελεις, ακομα κ αν αυτο ειναι πχ Wankel turbo απο RX7, ακομα κ αν εχει δηλωθει με λαδωμα. Εφ'οσον υπαρχει εστω κ ενας τετοιος συνδυασμος σαν κ αυτον που θες να φτιαξεις, πας κ το δηλωνεις κ εσυ. Εφ΄οσον εχει δηλωθει, εισαι νομιμος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.