Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-06-09, 19:33
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ του 2007 με 31000χλμ m-pack αναρτηση και χαμηλωμενο με h&r ελατηρια,με 18αρες και ακομα τιποτα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-06-09, 20:44
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Είναι θεωρητικά ένα από τα κορυφαία αν όχι το κορυφαίο στην κατηγορία του σε συναρμογή & ποιότητα αυτοκίνητο. Κρίμα για τους φίλους που είχαν κακοτυχία.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-06-09, 22:38
Το avatar του χρήστη kavas
kavas Ο χρήστης kavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2006
Μηνύματα: 545
kavas is on a distinguished road
18 μηνες με το μωρο και ολα τελεια.Καλυτερα απο οτι περιμενα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-06-09, 00:05
Το avatar του χρήστη GIANNISKW
GIANNISKW Ο χρήστης GIANNISKW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μηνύματα: 168
GIANNISKW is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε εγω που εχω Ε90 2006 εχω παρατηρησει οτι στα εσωτερικα χερουλια των πορτων ξεφλουδιζουν τα πλαστικα .Ακριβως το ιδιο μου εκανε και ενα Α4 που ειχα.Κατα τα αλλα δεν εχει καποιο αλλο προβλημα
αμα τα καθαριζεις με χημικα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-06-09, 04:42
Kaminia Ο χρήστης Kaminia δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 72
Kaminia is an unknown quantity at this point


Mονο νερακι σε πανι ή με υγρα μωρομαντηλα καθαριζουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-06-09, 17:27
thodoros Ο χρήστης thodoros δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 04-06-2009
Μηνύματα: 4
thodoros is on a distinguished road
Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα να πω και γω την γνωμη μου.Εχω ενα B.M.W. 320i Ε90 μοντελο 2005 που το αγορασα περσυ απο γερμανια.Παρολο που το εχω χαμηλωσει κατα τρεις ποντους και το φοραω και σχετικα πιο σκληρη αναρτηση(KW)ελατηρια-αμορτισερ το αυτοκινητο ειναι με μια λεξη υποδειγματικο σε οτι αφορα την ποιοτητα!!Αψογα υλικα και φινιρισμα!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-06-09, 11:52
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Εδώ και 4 χρόνια σχεδόν που το έχω με 53000χλμ.χαμηλωμένο και με 18άρες,και παιδιά ζιζάνια,δεν έχω παρατηρήσει τίποτα εσωτερικά,ούτε από τα χερούλια ξεφλουδίσματα,αλλά ούτε και τριξίματα,ίσως φταίει ότι το καθαρίζω εγώ με νεράκι,αλλά και όταν το δίνω εξω για πλύσιμο τους απαγορεύω να χρησιμοποιήσουν χημικά,κατά τα άλλα παραμένει ένα από τα ποιοτικότερα αυτοκίνητα....
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-06-09, 12:33
Το avatar του χρήστη *detari*
*detari* Ο χρήστης *detari* δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 117
*detari* is on a distinguished road
Παιδιά εγώ το έχω από 12/06 έχω κάνει 24000χλμ ,είναι σαν si με την Μ ανάρτηση και 18αρες ,κανένα πρόβλημα δεν έχω ,όλα Ο.Κ
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-06-09, 12:41
Το avatar του χρήστη michaelp900
michaelp900 Ο χρήστης michaelp900 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2007
Μηνύματα: 534
michaelp900 is on a distinguished road
Το δικο μου το εχω απο 01/2008 εχει 15.000km με αναρτηση Μ και 17αρες και δεν εχω κανενα παραπονο
Ολα ειναι σαν να το πηρα χτες!
__________________
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-08-09, 17:50
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Eγώ πάλι είμαι από τους λιγότερο τυχερούς. Καταρχάς είμαι κάτοχος (καινούριας) Ε90 από τον Μάρτιο του 2007. Από τον πρώτο χρόνο εμφανίστηκαν μικροτριγμοί που οφείλονταν στη μοκέτα του συνοδηγού που είχε βγει κάπως έξω από το μαρσπι'ε. Το πηγα στην αντιπροσωπεία, έβγαλαν το μαρσπιε, ξανακούμπωσαν τη μοκέτα, αλλά ο θόρυβος και πάλι συνεχίζει (αν και αισθητα μεωμένος) και απότι μου είπαν δεν μπορεί να γίνει τίποτα παραπάνω. Μετά από κανα 8μηνο, άναψε η ένδειξη για τα φώτα και παρατήρησα ότι ο εμπρός δεξιά προβολέας είχε μέσα υδρατμούς, που σημαίνει ότι έμπασε νερά. Να σημειώσω ότι δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά. Τελικά τους έπεισα και μου τον άλλαξαν, δωρεάν αφού ήμουν ακόμα στην εγγύηση. Στο μήνα πάνω μου κάηκε το πίσω δεξί στοπ. Μου άλλαξαν τη λάμπα, την οποία δεν καλύπτει η εγγύηση γιατί ανήκει στα φθαρτά μέρη του αυτοκινήτου. Ευτυχώς το κόστος ήταν μικρό (10Ε). Για κάποιο διάστημα ήμουν απροβλημάτιστος, μέχρι που το Μάιο (είχα βγει από την εγγύηση από το Μάρτιο), εκεί που κατεβαίνω από το αμάξι και το κλειδώνω, ακούω ένα θόρυβο και οι μισές πόρτες έμειναν κλειδωμένες, ενώ οι άλλες μισές ξεκλείδωτες. Δεν λειτουργούσε ούτε το κλειδί για χειροκίνητο ξεκλείδωμα. Μπήκα από την πόρτα του συνοδηγού (του οδηγού δεν άνοιγε) και το πήγα στην αντιπροσωπεία, όπου διαπιστώθηκε ότι κάηκε ασφάλεια, την οποία μου αλλάξανε. Κόστος 50Ε. Και το πρόσφατο. Προχτές, μου άναψε κόκκινη ένδειξη για το τιμόνι, ενώ ήμουν στα Γιάννενα και την άλλη μέρα θα γύρναγα Αθήνα. Πάω στην εκεί αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι είναι κολώνα τιμονιού (παρεπιμπτόντως ξέρει κανείς πόσο πάει το μαλλί ?). Μου είπαν να ταξιδέψω κανονικά και το φτιάχνω μόλις γυρίσω στην Αθήνα. Στην πράξη πάντως δεν είδα διαφορά στο τιμόνι. Την Τρίτη πάω αντιπροσωπεία. Και αν ακούσω καμμιά τιμή περίεργη θα γίνει μακελειό (βασικά έτσι κι αλλιώς θα γίνει).

Καταλήγοντας, θέλω να πω ότι είμαι πραγματικός λάτρης του αυτοκινήτου μου, λόγω της οδικής του συμπεριφοράς και των δυναμικών του χαρακτηριστικών. Όμως θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ένα αυτοκίνητο 2,5 χρόνων να έχει παρουσιάσει σε τόσο μικρό διάστημα τόσα ηλεκτρ(ον)ικά και όχι μόνο, προβλήματα. Που είναι η ποιότητα κατασκευής της BMW που με έκανε να δώσω 40+ χιλιάρικα για ένα στιβαρό και ποιοτικό αυτοκίνητο? Και ξέρω ότι αυτά τα προλήματα δεν είναι μεμονωμένα, αλλά συμβαίνουν και σε πολλούς ακόμα κατόχους BMW. Πραγματικά λυπάμαι που μια εταιρεία που κατορθώνει τα δύσκολα (στήσιμο, αίσθηση κλπ), αποτυγχάνει στα απλά (πχ ηλεκτρικά) που ακόμα και εταιρείες πολύ χαμηλότερου κύρους τα πάνε περίφημα.

Εμπρός BMW στο δρόμο που χάραξε η alfa romeo.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.