Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-09-09, 22:35
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κυριακος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ειναι ο εργοστασιακος τοτε ειναι ανακατασκευης για τα Ε36 και καλος η κακος δεν γραφει μαρκα καθολου αρα δεν φενεται αν ειναι Shacks η Luk.
Επιδη πρόκειται να κανω και εγω την ιδια δουλεια για αυτο ρωταω.
Αν θυμασε ποσο σου κοστισε σαν ανταλλακτικο?
Στο πατημα του συμπλεκτη τι διαφορα ειδες απο πριν? ειχε μαλακωσει πολυ? και πριν ποσο καιρο τον αγορασες?
Πιστευω απο τις απαντησεις που θα πεις θα βγαλουμε ακρι
Δεν είναι ανακατασκευής είναι καινούργιος και είναι luk αγορασμένος από εξουσιοδοτημένο κατάστημα ανταλακτικών στην θεσσαλονίκη.
Η τιμή αν θυμάμαι κοντά στα 250
Στο πάτημα δεν είχα αισθητή διαφορά αλλά να φανταστείς το αμάξι ήταν 316 και έγινε 328...
Έχει πολύ καλή διαδρομή δεν είναι πολύ σκληρός ούτε πολύ μαλακός.Βασικά ήταν πάντα έτσι
Τον αγόρασα τον Ιανουάριο που μας πέρασε και έχω κάνει σχεδόν 10000 χιλιόμετρα που τα περισσότερα είναι εκτός πόλης
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-09-09, 23:00
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_sak Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι ανακατασκευής είναι καινούργιος και είναι luk αγορασμένος από εξουσιοδοτημένο κατάστημα ανταλακτικών στην θεσσαλονίκη.
Η τιμή αν θυμάμαι κοντά στα 250
Στο πάτημα δεν είχα αισθητή διαφορά αλλά να φανταστείς το αμάξι ήταν 316 και έγινε 328...
Έχει πολύ καλή διαδρομή δεν είναι πολύ σκληρός ούτε πολύ μαλακός.Βασικά ήταν πάντα έτσι
Τον αγόρασα τον Ιανουάριο που μας πέρασε και έχω κάνει σχεδόν 10000 χιλιόμετρα που τα περισσότερα είναι εκτός πόλης
Ωραια εχουμε λοιπον το εξης στοιχειο:

1)Δεν ειναι μεσα απο την BMW αγορασμενος αρα δεν ειναι και ο γνησιος που δινει η BMW για τα Ε36 και ειναι ανακατσκευης.Αυτο δεξουτο γιατι το λενε σαν πληροφορια και απο το τηλεφωνο.
Ειναι λοιπον του εμποριου κατασκευασμενος στα προτυπα του original

Συμπερασμα:
α)ολοι η αγορα εχει βρωμίσει απο αυτους τους Luk και σε οποιον κανει ανακατασκευες εδω στην Ελλαδα που τον ρωτησα τι μου προτεινεις να παρω μου ειπε οτι εχει μονο luk.
Περιεργος οι Sachs εχουν εξαφανηστει γιατι ειναι πολυ ακριβότεροι ισωσ?
β)εγω εχω αρχισει να το πιστευω οτι ΔΕΝ βρισκεις Luk στο εμποριο που να μην ειναι ανακατασκευης.
γ)οι ανακατασκευεις ξεχωριζουν απα πολλα σημαδια.
Μερικα εχουν αναφερθει σε αντοιστοιχο θεμα.

2)Στο πατημα δεν μπορει να μην ειχες αισθητη διαφορα.
Εδω με μπερδευεις γιατι αν ειναι luk εμποριου τοτε ο συμπλεκτης γινεται πιπουλο.Ο γνησιος της BMW διατηρει μια σκληροτητα .

Πιστευω οτι εχει βγαλει αστοχια ο δισκος και δεν ειναι λυση τωρα να το σβηνεις να το αναβεις και να το συνηθίζεις.
Αν ηταν καινουργιο τις Αντιπροσωπείας το αμαξι πιστευω δεν θα το ανεχοσουν αυτο το ιδιωμα ουτε για ενα λεπτο.Γιατι να το ανεχτεις τωρα.
Δινουμε τα λεφτα μας για να κανουμε κατι καλυτερο και μετα το μετανιώνουμε.Νισαφι πια.

ΥΓ εκει στα μεροι σου γινεται της ανακατασκευης βρε παιδι μου...μεχρι και το 60% των bilstain ανακατασκευαζονται και ερχονται για καινουργια.
Ο συμπλεκτης θα γλιτωνε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κυριακος : 01-09-09 στις 23:02
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-09-09, 09:36
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
φιλε κυριακο καπου μπερδευεσαι!!!!!!!!ειδικα με το θεμα της ανακατασκευης!!!!!!!!συμπλεκτη ανακατασκευασμενο εχει τυχει να δεις???? αν παρεις ενα συμπλεκτη ανακατασκευασμενο σημαινει οτι εχουμε κρατησει ολο το δισκο εχουν αφαιρεθει τα ''τακακια'' δλδ το υλικο τριβης!!!!!και εχει ''καρφωθει'' καινουριο υλικο τριβης!!!!αρα ολο αυτο βγαζει το εξης συμπερασμα: οτι αγοραζοντας εναν τετοιο δισκο οταν τον ανοιξουμε απ το κουτι του θα δουμε οτι τα χτενια μεσα θα ειναι μεταχειρισμενα οκ??????επισης οπως ανεφερες σε θεμα σκληροτητας θα ηταν ΑΚΡΙΩΣ οπως ο εργοστασιακος μιας και το μεταλικο μερος του δισκου ειναι απο γνησιο!!!!!σωστα?αρα πως ειναι πιο μαλακος?????ακομα η LUK ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα εργοστασια κατασκευης ανταλλακτικων και εχει αναφερθει και εδω μεσα αν ψαξεις λιγο!!!!!!!οποτε μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!!!!!και ενα τελευταιο!!!!οσο γαι την bilstein στην ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ο Κυρλαγκιτσης ειναι ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ της bilstein στην ελλαδα και ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ απλες αναρτησεις ΟΥΤΕ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΙ τις απλες bilstein αναρτησεις μονο τις αγωνιστηκες και τις PSS..... ΚΑΙ ΔΕΝ πουλαει σε εμπορους!!!!!!!!!!!και ξαναΤΟΝΙΖΩ ΜΗΝ ΛΕΜΕ πραγματα που μπορει να παραπληροφορουν τους αλλους!!!!!!!!!!

ΥΓ συγνωμη για το μεγαλο off topic!!!!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 02-09-09 στις 09:39
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-09-09, 14:08
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_sak Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίναι ο εργοστασιακός και αν θυμάμαι καλά είναι luk.

Tώρα απλά θα τον ρωτήσω για το γράσο που λέει ο str2004 να δούμε αν θυμάται....

Και βλέπουμε......

Για να δούμε τι άλλο θα έχουν να προτείνουν τα παιδιά του φόρουμ
Σακη απο τη στιγμη που σου αλλαζουνε συμπλεκτη σου βαζουνε και γρασο δε υπαρχει περιπτωση να μη σου βαζανε.
Αλλα και μη σου βαζανε γρασο παλη δεν θα ειχες προβλημα απο τη στιγμη που πατας το συμπλεκτη το ρουλεμαν παταει το πλατο και απομονωνει το δισκο.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-09-09, 14:10
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε κυριακο καπου μπερδευεσαι!!!!!!!!ειδικα με το θεμα της ανακατασκευης!!!!!!!!συμπλεκτη ανακατασκευασμενο εχει τυχει να δεις???? αν παρεις ενα συμπλεκτη ανακατασκευασμενο σημαινει οτι εχουμε κρατησει ολο το δισκο εχουν αφαιρεθει τα ''τακακια'' δλδ το υλικο τριβης!!!!!και εχει ''καρφωθει'' καινουριο υλικο τριβης!!!!αρα ολο αυτο βγαζει το εξης συμπερασμα: οτι αγοραζοντας εναν τετοιο δισκο οταν τον ανοιξουμε απ το κουτι του θα δουμε οτι τα χτενια μεσα θα ειναι μεταχειρισμενα οκ??????επισης οπως ανεφερες σε θεμα σκληροτητας θα ηταν ΑΚΡΙΩΣ οπως ο εργοστασιακος μιας και το μεταλικο μερος του δισκου ειναι απο γνησιο!!!!!σωστα?αρα πως ειναι πιο μαλακος?????ακομα η LUK ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα εργοστασια κατασκευης ανταλλακτικων και εχει αναφερθει και εδω μεσα αν ψαξεις λιγο!!!!!!!οποτε μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!!!!!και ενα τελευταιο!!!!οσο γαι την bilstein στην ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ο Κυρλαγκιτσης ειναι ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ της bilstein στην ελλαδα και ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ απλες αναρτησεις ΟΥΤΕ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΙ τις απλες bilstein αναρτησεις μονο τις αγωνιστηκες και τις PSS..... ΚΑΙ ΔΕΝ πουλαει σε εμπορους!!!!!!!!!!!και ξαναΤΟΝΙΖΩ ΜΗΝ ΛΕΜΕ πραγματα που μπορει να παραπληροφορουν τους αλλους!!!!!!!!!!

ΥΓ συγνωμη για το μεγαλο off topic!!!!!!!!!

Πανο δεν υπαρχουνε LUK ανακατασκευης.
Ανακατασκευης ειναι μονο τις αντιπροσοποιας που παλη πειστευω οτι δε γινοντε στην Ελλαδα αλλα στη Γερμανια.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-09-09, 14:13
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανο δεν υπαρχουνε LUK ανακατασκευης.
Ανακατασκευης ειναι μονο τις αντιπροσοποιας που παλη πειστευω οτι δε γινοντε στην Ελλαδα αλλα στη Γερμανια.
Aυτό λέει και ο πάνος κώστα οτι δεν υπάρχουν...

Ο Κυριάκος ποιο πάνω λέει οτι είναι ανακατασκευής
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-09-09, 14:43
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Φιλέ gyiama μακαρι να κανω λαθος.
Αλλα νομιζω οτι και εσύ με παρεξήγησες γιατί δεν ισοπέδωσα τίποτα,απλός παρουσίασα μια πραγματικότητα την όποια ίσως να την αγνοείς.Αυτό δεν σημάνει ότι όταν ακούς κάτι που δεν ξέρεις ότι είναι παραπληροφόρηση.
Το γεγονός ότι ο χρήστης m-sak αγόρασε κάτι για καινούργιο και του βγήκε μάλλον άχρηστο αυτό μας ενδιαφέρει να εξετάσουμε και αν μπορούμε να καταλάβουμε τι γίνεται για να μην πάθουμε το ίδιο.
Δηλαδή πόλοι νομίζουμε ότι έχουμε πάρει κάτι καινούργιο μέσα στο κουτί του ενώ είναι ανακατασκευής.Και αν αυτή έχει γίνει στο εργοστάσιο παλί καλά οπότε αν είναι Luk θα γράφει επάνω Luk Servis.Αν έχει γίνει στα χέρια η δουλεία κάπου εδώ κοντά δεν νομίζω να έχουν τηρηθεί τα στάνταρ ελέγχου και αξιοπιστίας.

Ως προς το αν έχω δει ανακατασκευής σε πληροφορώ ΝΑΙ και έχω αγοράσει και πολλούς,μάλιστα τώρα πριν λίγο κοιτουα έναν luk για BMW E36 ανακατασκευής.Ητανμεα στο κουτι του τελειος.Ο εμπορας με καταλαβε και μου το ειπε μονοσ του.Ολα ειναι ανακατασκευης ειπε χαρακτηριστικα.
Την παράγραφο με τα θαυμαστικά δεν την καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις άλλα Δεξουτο και πιστεωψετω οτι ο δίσκος της bmw ειναι πολύ πιο σκληρός από τον αντίστοιχο luk η Sachs του εμπορίου και αυτό έχει διαπιστωθεί από πολλούς εδώ μέσα που τον έχουν αγοράσει και ξέρουν.
Συγκεκριμένα δικός μου γνωστός άλλαξε αμέσως τον δίσκο τον γνήσιο μιας εβδομάδας διότι ήταν πολύ σκληρός για το πόδι του και έβαλε luk.Η διάφορα ήταν μεγάλη.
Αυτό δεν με ενδιαφέρει να σου πω πως γίνεται άλλα γίνεται παντός.

Για τα bistein δεν έχω αναφερει ονοματα ουτε και ειμαι ενεντιον της σωστης ανακατασκευης.Για τον συγκεκριμένο που μίλησες εσύ ξέρω οτι έχει πολύ καλά μηχανήματα και κάνει πολύ καλή δουλεία.
Δεν έχω να σου που κάτι άλλο εκτός από τρια πράγματα:
1)Οπότε θέλεις ελα να σου δείξω από πιο σημάδι στο χρώμα μπορείς να ξεχωρίσεις τα ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ εδώ στην Ελλάδα(τους ξεφεύγει το κίτρινο και παει στο στέλεχος)
2)Πιστεύεις ότι δεν ανακατασκευάζουν και τα bilstein τα μαύρα?
3)Μηπως φευγουν παρτιδες bilstein απο εδω για Γερμανια και ξαναερχονται?
Αν το πιστεύεις αυτό δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο ,απλα εχουμε αλλες γνωμες και πληροφοριες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κυριακος : 02-09-09 στις 14:47
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-09-09, 15:18
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
οκ θα συμφωνισω σε οτι μου λες για τους δισκους απλα θελω να μου απαντησεις σε αυτο που εχω απορια!!!πως ειναι δυνατων ενας δισκος που ειναι ''ανακατασκευης'' να ειναι πιο μαλακος στο ποδι εννω της BMW που ειναι και εκεινοι ''ανακατασκευης'' ειναι πιο σκληροι!!!το ολο σκεπτικο μου εχει ως εξης: για να γινει ανακατασκευη σε ενα δισκο πρεπει να παραχθει ενα πρωτογενες κομματι το οποιο θα φθαρει και θα παει για ανακατασκευη σωστα???αν η LUK κανει ανακατασκευες και η BMW το ιδιο τελικα ποιος παραγει τους πρωτους καινουριους δισκους ρε παιδια???????και εφοσων πουμε αντε παραγει δισκους η BMW η η LUK πως ειναι δυνατων να ειναι πιο μαλακοι η μεν και πιο σκληροι η δε????και πως ειναι δυνατων ενα εργοστασιο σαν την LUK να ανακατασκευαζει δισκους δλδ μαζευει απ ολα τα συνεργεια του κοσμου τους δισκους του καθε αυτοκινητου τους ξεχωριζει τους καθαριζει και τους ξανακαρφωνει?και στο τελος ειναι καινουριοι?τι συμφερων εχει απο κατι τετοιο το εργοστασιο?????αν μπορεις διαφωτισε με σε αυτασε παρακαλω γιατι ειναι πολυ περιεργο!!τωρα αν εδω στο ελλαδισταν ο καθε ανταλλακτικατζης εχει τις ακρες του και παιρνει δισκους και αμοριτισερ ανακατασκευασμενα τι να πω ειμαστε μαλλον τοτε ολοι ''κροιδα''

Οσο γαι το ονομα που ανφερθηκα ειναι ο μοναδικος εδω στην Βορεια Ελλαδα που ασχολειται με bilstein και οπως ειπα κατασκευαζει επισημα αναρτησεις και επισκευαζει!!!!!!
αν γνωριζεις καποιον αλλον θα σε παρακαλουσα αν μπορεις να μου πεις γιατι ψαχνω εγω προσωπικα 2 σινεμπλοκ για τα σπορτ τα αμορτισερ και ο προαναφερθεν επισκευαστης δεν εχει τετοια ανταλλακτικα ποσο μαλλον να ανακατασκευαζει χαλασμενα αμορτισερ και να τα ξαναπουλαει!!!!!που μονο η διαδικασια να ναοιχτει ενα αμορτισερ και να ξανακλεισει ειναι εντελως ασυμφορη!!!!!!!!!!Και συγνωμη απλα καταλαβα οτι αναφερεσαι στον συγκεκριμενο γι αυτο και τον ανεφερα παντως να γνωριζεις καποιον αλλο ενημερωσε με με ΠΜ

ΥΓ ασ μην χαλαμε αλλο το θεμα του Σακη με OFF TOPIC παντως θα ηταν ωραιο ενα τετοιο threadaki μπας και βγαλουμε μια ακρη του τι παιζει στην αγορα τελικα!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-09-09, 16:02
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
=gyiama;316880]
που μονο η διαδικασια να ναοιχτει ενα αμορτισερ και να ξανακλεισει ειναι εντελως
ασυμφορη

και ο προαναφερθεν επισκευαστης δεν εχει τετοια ανταλλακτικα ποσο μαλλον να ανακατασκευαζει χαλασμενα αμορτισερ και να τα ξαναπουλαει

σκληροτερος συμλπεκτης BMW

ΥΓ ασ μην χαλαμε αλλο το θεμα του Σακη με OFF TOPIC παντως θα ηταν ωραιο ενα τετοιο threadaki μπας και βγαλουμε μια ακρη του τι παιζει στην αγορα τελικα!!!!!! [QUOTE]




Αν ειναι ασύμφορη γιατί το κάνουν όλοι τοτε?!
Αυτό που είναι ασύμφορο για σένα και για μένα για άλλους είναι παιχνιδάκι.

Μην βγάζεις συμπεράσματα δίκα σου για τα bilstein.
Οι ανακατασκευές είναι νόμιμες και όταν ανακατασκευαστεί ενα αμορτισέρ σωστά δεν έχει διάφορα από το καινούργιο.Τα ίδια μηχανήματα το φτιάχνουν.

H σκληρότητα του συμπλέκτη της BMW προφανώς οφείλεται στα χτένια δηλαδή τους δίσκους που παραγγέλνει απο την Luk η την Sacchs θέλει να έχουν αυτήν την σκληρότητα.
Η luk η Sachs και η Valeuo όμως κατασκευάζουν και αυτοί δίσκους οχι κατά παραγγελία της BMW οπότε ορίζουν διαφορετική σκληρότητα στα χτένια.
Άλλωστε και γιαυτό βλέπεις τα προϊόντα να μην είναι ίδια μεταξυ τους.Το κάθε ένα είναι και για διαφορετικά γούστα.
Ο άλλος μπορεί να θέλει να βάλει δικτενο συμπλέκτη(με δυο σειρές κτένι)

Αυτο προσπαθούμε να κάνουμε να βρούμε λύση για το θeμα του Σακη και για οποιονδήποτε από εμάς που θα είναι στην θέση του Σάκη
Γιαυτό λοιπόν του έθεσα να σκεφτεί και το ενδεχόμενο πριν φτάσουμε στον μάστορα και τον κατηγορήσουμε αν έκανε σωστά την δουλεία η οχι αν έβαλε γράσο η δεν έβαλε ,μήπως τελικά το πρόβλημα είναι στο υλικό?
Γιατί απο τοποθέτηση δεν είναι και κατι που χρειάζεται ιδιαίτερη γνώση.O δίσκος με έναν τρόπο κουμπώνει.Και αλίμονο να μην του έκοψε να βάλει γράσo?Δεν νομίζω.
Αρα λοιπόν αν έχουμε αστοχία υλικού και δεν φταίει ο μάστορας και ο κάθε μάστορας τότε ο Σάκης η οποιοσδήποτε Σάκης πάλι θα παει να ξαναγορασει το ιδιο άστοχο υλικό.
Οπότε πάλι ο μάστορας θα φταίει.
Η αγορά ειναι δύσκολη και ιδικά οι <φτωχές> αγορές.Αυτό δεν χρειάζεται συζήτηση.Το βλέπουμε καθημερινά σε όλα σχεδόν τα προϊόντα οτι η ποιότητα έχει υποβαθμιστεί.Πρόσφατα από τα ΜΜΕ καταλάβαμε οτι η κρίση είναι και παγκόσμια.
Τα BMW η τα Luk δεν θα τα αγγίξει αυτή η κρίση?.
Μπράβο όμως η ΒΜW που το λέει οτι είναι ανακατασκευής για τα Ε36.

Εγώ σήμερα που πήγα να πάρω δίσκο και σε δυο μαγαζιά που πήγα ήταν ανακατασκευής.Ολα ειναι μου ειπε και ο ενας ηταν ΠΑΡΑ πολυ γνωστος.
Τι να πάρω τελικά?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κυριακος : 02-09-09 στις 16:05
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-09-09, 16:25
leftman58 Ο χρήστης leftman58 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 04-05-2007
Μηνύματα: 5
leftman58 is on a distinguished road
Φίλε μου, αυτό είχε συμβεί και σε εμένα.
Τις περισσότερες φορές όταν ήμουν σε φανάρι δεν έπαιρνε την πρώτη, και καθώς είχα αλλάξει δίσκο-πλατώ πρόσφατα πήγα σε άλλο συνεργείο.
Εκεί μου είπαν πως μάλλον δεν είχαν τρίψει το σημείο που κάθεται (μαζεύεται - θέλοντας και μη - σκουριά) ο δίσκος με αποτέλεσμα να κολλάει. Μου ξαναέκανε την εργασία, το έτριψε, έβαλε το γράσσο που λένε και οι προηγούμενοι και από τον φεβρουάριο μέχρι σήμερα δεν ξαναέκανε κανένα πρόβλημα. Όλες οι ταχύτητες μπαίνουν κανονικότατα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.