Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-02-17, 14:48
Dimitrismpl Ο χρήστης Dimitrismpl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-04-2016
Μηνύματα: 17
Dimitrismpl is on a distinguished road
Γυαλινη οροφη σε Ε36?

Καλησπερα σε ολους! ειμαι καινουργιος στο σαιτ κ ειναι το 1ο ποστ που ανεβαζω. ψαχνω αρκετο καιρο κ δεν εχω δει να αναφερετε κατι πανω σε αυτο που αναζηταω, ισως δεν εχω ψαξει εγω καλα! Ψαχνω να βαλω στο 36αρι μου γυαλινη ηλιοροφη. εαν εχει ασχοληθει καποιος ή γνωριζετε κατι μπορειτε να μου πειτε.

Σας ευχαριστω εκτον προτερων!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-02-17, 15:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους! ειμαι καινουργιος στο σαιτ κ ειναι το 1ο ποστ που ανεβαζω. ψαχνω αρκετο καιρο κ δεν εχω δει να αναφερετε κατι πανω σε αυτο που αναζηταω, ισως δεν εχω ψαξει εγω καλα! Ψαχνω να βαλω στο 36αρι μου γυαλινη ηλιοροφη. εαν εχει ασχοληθει καποιος ή γνωριζετε κατι μπορειτε να μου πειτε.

Σας ευχαριστω εκτον προτερων!
Webasto,
ταιριάζει και απο saab 95
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-17, 12:33
Dimitrismpl Ο χρήστης Dimitrismpl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-04-2016
Μηνύματα: 17
Dimitrismpl is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Webasto,
ταιριάζει και απο saab 95
ειναι σιγουρο αυτο? γιατι δεν ξερω καποιον να ρωτησω που να μου πει σιγουρα. οποτε μην κανω την κινηση κ αγορα χωρις να ειμαι σιγουρος.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-03-17, 14:03
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι σιγουρο αυτο? γιατι δεν ξερω καποιον να ρωτησω που να μου πει σιγουρα. οποτε μην κανω την κινηση κ αγορα χωρις να ειμαι σιγουρος.
Ολα σίγουρα είναι...
Αλλά να ξέρεις, το σάαμπ κυκλοφορούσε 30 χρόνια...
Πρέπει να βρείς την σωστή οροφή..
Νομίζω θα βρείς τον κωδικό και τη διαδικασία αλλαγής στο ίντερνετ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-03-17, 22:22
Dimitrismpl Ο χρήστης Dimitrismpl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-04-2016
Μηνύματα: 17
Dimitrismpl is on a distinguished road
Αρχικα σε ευχαριστω για την βοηθεια. κ εαν εχεις περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να μου πεις. για να ψαχνω πιο συγκεκριμενα. κ εαν παω σε συνεργειο η καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο της BMW σιγουρα θα μου αρνηθουν για κατι τετοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-03-17, 08:32
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Νομίζω ότι δεν περνάς κτεο με τοποθέτηση εκ των υστέρων ηλιοροφής.
Πριν μερικά χρόνια το ανέφεραν σε άνθρωπο μπροστά μου στη σειρά (για τις αναφορές που κάνουν στο ΚΤΕΟ)με ένα ροβερ που είχε βάλει μια aftermarket και του είχαν δημιουργήσει πρόβλημα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-03-17, 09:23
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όντως δεν περνάς ΚΤΕΟ με αδήλωτη οροφή!!!

το 1995 που το έψαχνα για να βάλω Webasto μου έδιναν μια βεβαίωση και μπορούσα να το δηλώσω στο υπουργείο συγκοινωνιών.

Εκτός και αν ο Δημήτρης θέλει να αλλάξει την μεταλλική του 36 σε γυάλινη.
__________________


www.bmw-motorsport.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 03-03-17 στις 09:33
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-03-17, 11:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτός και αν ο Δημήτρης θέλει να αλλάξει την μεταλλική του 36 σε γυάλινη.
Αυτό κατάλαβα εγώ..
Αλλαγή το πάνελ μόνο...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-03-17, 17:49
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Το να δηλωσεις μια ηλιοροφη δεν ειναι τιποτα. Σε περιπτωση που δεν εχει ηλιοροφη και βαλεις ρετροφιτ ηλιοροφη, θα εισαι πολυ τυχερος αν λειτουργησει σωστα σε σχεση με την εργοστασιακη. Τα μπεμβε εχουν δυσκολο συστημα αποχετευσης που ειναι δυσκολο να γινει απο μαστορα. Ισως και να φοβασαι ακομα και να το πας για πλυσιμο. Μην το κανεις αν εισαι σ' αυτη την κατηγορια..
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-03-17, 18:21
Dimitrismpl Ο χρήστης Dimitrismpl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-04-2016
Μηνύματα: 17
Dimitrismpl is on a distinguished road
να αλλαξω πανελ θελω! εχει απο εργοστασιο οροφη απλα το 36 βγαζει καπακι και αυτο που θελω ειναι να το κανω γυαλινο το πανελ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.