Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-05-12, 17:26
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
αν στις φωτο πισω εισαι με τις προσθηκες....αν βγουν θα εισαι μια χαρα! ακομα και να βρισκει ελαφρως..με ενα ρολαρισμα εσωτερικα στα φτερα θα εισαι αρχηγος! για μπροστα ομως ...εχεις σοβαρο θεμα...οτι και να κανεις θα βρισκεις με γρηγορη οδηγηση! κριμα ...γιατι ειναι ωραιες ζαντες...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-05-12, 17:32
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
αν στις φωτο πισω εισαι με τις προσθηκες....αν βγουν θα εισαι μια χαρα! ακομα και να βρισκει ελαφρως..με ενα ρολαρισμα εσωτερικα στα φτερα θα εισαι αρχηγος! για μπροστα ομως ...εχεις σοβαρο θεμα...οτι και να κανεις θα βρισκεις με γρηγορη οδηγηση! κριμα ...γιατι ειναι ωραιες ζαντες...
Απο τη μεσα μερια δεν εχουν θεμα.. δεν ακουμπανε πουθενα και εχουν και ενα ποντακι περιθωριο απο τα αμορτισερ..
Πισω.. σιγουρα θα ειναι πολυ "ανθρωπινο" χωρις προσθηκες.. αν και με τις προσθηκες ειναι ΠΟΛΥ τουμπανο..
Το συγκεκριμενο λαστιχο καθεται πολυ φαρδυ.. Πιστευω οτι με ενα λαστιχο με πιο τετραγωνο πλαινο.. που να μην εξεχει τοσο πολυ απο τη ζαντα, τα πραγματα θα ειναι καλυτερα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-05-12, 17:45
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι φιλε..

Ειναι η πιο καλη CSL style ζαντα, η οποια ειναι σε σχετικα καλη τιμη & αρκετα lightweight..

Ψηνεσαι..??
Δεν έχω σειρά 5 και από ότι βλέπω σε Ε46 δεν χωράνε
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-05-12, 17:55
kefalismos Ο χρήστης kefalismos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 263
kefalismos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω σειρά 5 και από ότι βλέπω σε Ε46 δεν χωράνε
Και εγώ έτσι λέω . Δε κάνουν για 46 ούτε μπρος ούτε πίσω , ακόμα και χωρίς προσθήκες οι πίσω , θα βρίσκουν από μέσα στα γκαπ με 100+ . Αν και ειναι πολυ ομορφη .
Και το λαστοιχο έκατσε όπως είπαμε . Έχει κ αυτό το λίγο μαγουλάκι .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kefalismos : 03-05-12 στις 17:57
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-05-12, 18:35
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Ζαχαρία, εντελώς ελεύθερα μπορώ να μιλήσω σε πολύ λίγους...Είσαι ένας από αυτούς.

Οδηγείσαι σε λάθος πρότυπο ομορφιάς από αναζητήσεις στο ιντερνετ.

Και με τροχούς 35'' για arctic trucks θα είναι εντυπωσιακό το Ε46.
Η αλήθεια είναι ότι έχουν λυσσάξει και κυρίως στα αμερικάνικα φόρα με τα stretching, τα hellaflush (για να χωράνε οι ερπύστριες), ή ζάντες πολλών ιντσων παραπάνω από ότι μπαίνει.

Με όλο αυτό το υποτιθέμενο τουμπάνιασμα (ναι είναι εντυπωσιακό) τα αυτοκίνητα πραγματικά δεν πάνε ''σωστά'' και πας γυρεύοντας για ζημιά (ας πούμε απλά).

Από τα μαμά offset, άντε 10mm μικρότερο offset ή αποστάτες.

Κοροϊδεύαμε τα LADA samara με τις ξέχειλες ζάντες παιδιά κάποτε...ήταν πιο εντυπωσιακά από το απλό βέβαια

Ζαχαρία, οι ζάντες είναι τέλειες. Βρες με offset 35 και βάλτες. Ή άσε αυτές τις υπέροχες που έχεις.

Έβαλες φώτο προχτες με τις BBS και ''έπεσαν σαγόνια''. Αυτό είναι τούμπανο μεν, αλλά από κοντά θα προξενεί και μειδίαμα πέραν του αρχικού εντυπωσιασμού...


O santo παλιά, στο Ε46 με ζάντες 9.5χ18 ΕΤ35 (για Ε46) και 265-35-18 άφηνε καπνούς από την επαφή ελαστικού στο φτερό (το είχα δεί από πίσω όταν ...driftare και εν κινήσει έψαχνα κινητό για να τον πάρω τηλέφωνο να κόψει...).

Με 25 ΕΤ πιστεύω ότι βρίσκει άνετα πάντα και παντού.

Το να ρυθμίσεις περισσότερο αρνητικό κάμπερ από ότι πρέπει για να χωρέσει η ζάντα είναι τραγικό...

Συγνώμη αν ενοχλεί αυτή μου η γνώμη.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-05-12, 19:19
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
How the story goes..

Κοιτα.. με τη προσθηκη πισω ειναι τουμπανο.. αλλα δεν μπορει να κυκλοφορησει ετσι το αμαξι.. θα βρει στη παραμικρη λακκουβα.. το ξερω βρε συ.. απλα δεν μπορουσα να βγαλω τη προσθηκη και αναγκαστικα δοκιμασα τη ζαντα ΜΕ τη προσθηκη.. Σταματημενο ειναι ωραιο.. αλλα στο δρομο μαλλον δεν θα μπορει να παει.. θα βρισκει στο παραμικρο πανω κατω..
Δεν εχω κανενα προβλημα Δημητρη..
Ξερω για ποιους λογους τα λες και τα καταλαβαινω ολα αυτα..

Ολα ξεκινησαν οταν ενας φιλος-γειτονας με ενα Ζ4 2,5 ειχε κατι ΝΙΚΕΛ ζαντες πανω και του λεω, ρε συ, αλλαξε μια ζαντα, χανει το αμαξι..
Του δειχνω τις Apex.. Του λεω φιλε, μονο Αμερικη.. Μου λεει μη φοβασαι.. εχω το γαμπρο μου και την αδερφη μου.. xaxaxaxaxa
Μιλαω μεσω mail με Apex.. μου λενε κανε υπομονη, θα σκασει group buy τελος Γεναρη (Χριστουγεννα αυτη η κουβεντα)..
Μου λεει ο φιλος, θα παρεις κι εσυ..?? (Λεω ρε π*υστη μου.. δεν με αφηνετε να αγιασω..!! xaxaxaxa) Του λεω.. ισως..
Χωρις πολλα πολλα.. Πριν μια εβδομαδα ηρθαν.. τελωνεια κτλ τα κανονισε εκεινος και δεν μου λεει και τιποτα.. Εκεινος πηρε τις Anthracite 8,5 εμπρος 9,5 πισω, που φαινονται στη φωτο (η μια πισινη), εγω πηρα ενα σετ Bright Silver 9.5 και οι 4.. Σε διαφορα mail με την Apex μου ελεγαν και καλα οι πισω θα βρισκουν κτλ.. Εγω τοτε φορουσα τις 9αρε με 30 οφσετ και ημουν μια χαρα.. Ηξερα οτι θα ειναι οκ και με τις Apex απο διαφορα που ειχα δει και ειχα διαβασει..
Και αφου τρελαθηκα με αυτη τη κουρμπα που ειχαν οι 9,5αρες.. +το χαμηλο τους βαρος (και επειδη ημουν ησυχος οτι τελωνεια κτλ θα τα αναλαβει ο φιλος..) τσιμπησα και γω ενα σετ..
Επειδη ξερω ποσο σκληρη ειναι η αναρτηση μου.. και ξερω γενικα το αυτοκινητο μου και το οδηγικο μου στυλ.. μια χαρα μπαινουν.. Θα σας πω κιολας μολις τις τοποθετησω κανονικα..
Ελα ρε Δημητρη.. Μ'εχεις παρεξηγησει..
Αυτο θα ειναι το track set up μου... xaxaxaxaxa..
Καλα ειναι πια.. νομιζω οτι ολοκληρωθηκα με τις ζαντες.. xaxaxaxa.. Και φυσικα ΔΕΝ πουλαω τις BBS (προς το παρον τουλαχιστον)..
Η γνωμη σου δεν με ενοχλει Δημητρη.. καθε αλλο μαλιστα..
Καμπερ δεν πειραζω.. ουτε με τις προηγουμενες ειχα πειραξει.. και φυσικα δεν αγγιζω φτερα-λαμαρινες για κανενα λογο..
Ο Σαντο ειχε θεμα πισω γιατι ηταν μαλλον πολυ χαμηλος.. Αν θυμαμαι καλα PSS φορουσε.. Πολλες ρυθμιζομενες, ακομα και στο πιο ψηλο υψος, ειναι χαμηλωνουν περισσοτερο απο τα ελατηρια χαμηλωματος.. εμενα με τα Pro Kit ειναι αρκετα ψηλο πισω..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-05-12, 19:53
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
επειδη δε σε ντρεπομαι θα γινω αδιακροιτος.
ποσα εχουν οι ζαντες και ποσα τα λαστιχα.
δεχομαι και pm!
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-05-12, 20:10
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων

Καλα ειναι πια.. νομιζω οτι ολοκληρωθηκα με τις ζαντες.. xaxaxaxa.. Και φυσικα ΔΕΝ πουλαω τις BBS (προς το παρον τουλαχιστον)..
Εντάξει βρε Ζαχαρία. Απλά γίνομαι η ενοχλητική φωνή της λογικής (?)

Το έχεις τέλειο το αυτοκίνητο. Και με τις BBS και με τις apex...βγάλε όμως τις προσθήκες. Και χωρίς αυτές θα είναι ''τούμπανο''.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-05-12, 20:11
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι αν παρεις την ιδια ζαντα με αυτο το λαστιχο και το βαλεις σε οποιοδηποτε compact e46,παιζει να ειναι και 1 ποντο μεσα απτο φτερο...Ακομα θυμαμαι santo να ουρλιαζει οταν βγαλανε την πισω BBS LM απτο εστοριλ που ηταν μια ευθεια με το φτερο και την εβαλαν στο compact του alexk και καθοτανε αψογα!!!!!

Ps-Μαμανε οι ζαντες με το 255!!!!!!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-05-12, 21:02
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει βρε Ζαχαρία. Απλά γίνομαι η ενοχλητική φωνή της λογικής (?)

Το έχεις τέλειο το αυτοκίνητο. Και με τις BBS και με τις apex...βγάλε όμως τις προσθήκες. Και χωρίς αυτές θα είναι ''τούμπανο''.
Ξεκολλα ρε..
Μα αφου στο πα βρε, χωρις προσθηκες θα τις βαλω..!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.