Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 18-01-08, 19:40
geo Ο χρήστης geo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2005
Μηνύματα: 39
geo is on a distinguished road
ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ Ε36 3.16i

Το αυτοκινητο ρεταριζε εντονα στην κρυα εκκινηση αλλα και οταν ζεσταινοταν ειχε ενα ελαφρυ τρεμουλο στο ρελαντι.Πηγαινω το πρωι στο συνεργειο και ο μηχανικος κατευθειαν βλεπει φουσκωμενο το κολλαρο του ψυγειου.Βγαζει το μπουζι 4ου κυλινδρου και ηταν υγρο και σκουριασμενο.Μου ειπε οτι ειναι φλατζα και οτι επρεπε να του αφησω το αμαξι οπωσδηποτε.Μου μιλησε επισης για ενα κοστος 850+ το οποιο θα περιλαμβανε κατεβασμα καπακι,πλανισμα,σφιξιμο,νερα,ξυδια,μυδια κτλ.Επειδη δουλεψε ο κινητηρας με νερο θα εκανε και καθαρισμο μπεκ και ειπε οτι μαλλον θα αλλαζε και το ψυγειο.Εγω για να ειμαι ειλικρινης δεν πιστεψα οτι εχει τοση μεγαλη ζημια ωστε να πρεπει να του αφησω επιτοπου το αμαξι και καθως εμενα και μακρια,πηρα το αυτοκινητο απο κει (λεωφορο σπατων) και το εφερα σε ενα συνεργειο κοντα στο σπιτι μου (φιλοθεη,λεωφορο καποδιστριου) για μια δευτερη γνωμη.Στη διαδρομη ολα καλα,ουτε θερμοκρασια σηκωσε ουτε τιποτα.

Για να μην τα πολυλογω στο δευτερο συνεργειο το αμαξι εκατσε στο ρελαντι για κανα 15λεπτο ωσπου κοιταω καποια στιγμη το καντραν και εχει φτασει η θερμοκρασια στα κοκκινα και ειχε φουσκωσει τα νερα!Τρελαθηκα γιατι τοσες μερες δεν ειχε σηκωσει θερμοκρασια.Αναγκαστικα το αμαξι ακινητοποιηθηκε και θα φτιαχτει απο δευτερα με κοστος κοντα στο 600αρι.

Εχω δυο αποριες:1ον γιατι ανεβασε θερμοκρασια ξαφνικα χωρις να δωσει δειγματα εν κινησει και 2ον αν οντως θα πρεπει να καθαριστουν τα μπεκ και να αλλαχθει το ψυγειο ωστε να γινει σωστη δουλεια,οπως προτεινε ο πρωτος μηχανικος.

Υ.Γ ξεχασα να αναφερω οτι τα διανυθεντα χιλιομετρα ειναι 110000

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geo : 18-01-08 στις 19:43
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.