Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-05-09, 11:40
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό-άσχετο?Πόσα άλογα κερδίζουμε απο τον καθρέπτη του Μ3?χααχχαχαχαχααχχα!!!!!

Πέρα απο την πλάκα μου φαίνεται ωραία αισθητική παρέμβαση και ειδικότερα στο cabrio του φίλου Βασίλη θα δείξει σίγουρα...Να γίνει λέμε!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-05-09, 11:44
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
εχεις βρει κατι ρε πανο????για δειξε ή πες πως ψαχνω??

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ρε εννοειται αλλα δεν ειναι τπτ και το ξηλωμα παντως ενα πλαστικο ξεκουμπωνει ολο κι ολο αλλα αν ψαξεις στο e bay μπορεις να βρεις και καθρεπτη χωρις αυτοματη σκιαση Μ3 !!!
να σαι καλα BIL007!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-05-09, 11:53
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό-άσχετο?Πόσα άλογα κερδίζουμε απο τον καθρέπτη του Μ3?χααχχαχαχαχααχχα!!!!!

Πέρα απο την πλάκα μου φαίνεται ωραία αισθητική παρέμβαση και ειδικότερα στο cabrio του φίλου Βασίλη θα δείξει σίγουρα...Να γίνει λέμε!!!!
μαλλον πολλα συμφωνα με αλλους χχαχαχαα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-05-09, 12:01
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
αλλοι τον θελουν ρε παιδια,γιατι νομιζουν οτι θα παρουν αλογα......αλλα εμεις οι υπολοιποι που τον βαλαμε η που θα τον βαλουμε το κανουμε για να βλεπουμε καλυτερα αυτους που ειναι απο πισω...και προσπαθουν....αχαχαχαχαχαχχα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-05-09, 12:23
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλοι τον θελουν ρε παιδια,γιατι νομιζουν οτι θα παρουν αλογα......αλλα εμεις οι υπολοιποι που τον βαλαμε η που θα τον βαλουμε το κανουμε για να βλεπουμε καλυτερα αυτους που ειναι απο πισω...και προσπαθουν....αχαχαχαχαχαχχα
κοιτα και να το θυμασαι μια και καλη αλογα "παιρνεις" μονο με τρυπες στο φιλτροκουτι, με τον καθρεπτη θα εχεις ενα καλο "μπαξιμο"
Αν και εσυ με το 330 δεν θα βλεπεις πισω και πολυ καλα μιας και οι πισω <τρωνε την σκονη σου>
φουντωνει το threadddddd
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-05-09, 13:04
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Γιωργο ο καθρεπτης σου και να ειχε απο κατο λαμπακι θα δουλευε κανονικοτατα . . .

Οπως και η αυτοματη σκιαση . . .

Αν δεν βγαλεις ακρη πανε Σακη να τελειωνεις φιλε . . .

Υ.Γ Ο καθρεπτης του Μ3 ειναι οντως πανεμορφος δινει αλλη αισθηση στο εσωτερικο του αυτοκινητου . . .

Υ.Γ 2. Τελικα μας δερνει αρωστια ε ; ; και ο απλος και του Μ3 κανουν εξισου την ιδια δουλεια . . .

Αλλα ειπαμε οτι ειναι Μ3 ειναι αλλη φαση . . .

Υ.Γ 3. Βασιλη μπαξε καθρεπτη και παρε με σκιαση και led συναγιαρμου . . .
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-05-09, 13:13
Το avatar του χρήστη M_dolce
M_dolce Ο χρήστης M_dolce δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2005
Μηνύματα: 465
M_dolce will become famous soon enough
Εφοσον βλεπω οτι ενδιαφερεται ο φιλος Βασσιλης να τον ενημερωσω εγω που εχω τοποθετησει τετοιο καθρεφτη.

Καταρχην Βασσιλη μου οσον αφορα την ορατοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι πιο περιοπισμενη σε σχεση με το τι εχει το ματι σου συνιθησει εως τωρα. Το κρυσταλλο του καθρεφτη αυτοματης σκιασης ειναι ελαφρως πιο σκουρο απο τον απλο και η επιφανεια του αρκετα μικροτερη. Αυτο δεν σημαινει σαφως οτι ειναι κατι που δεν συνιθιζεται.

Η τοποθετηση του γινεται πανω στο παρ μπριζ και ειναι πολυ ευκολη εφοσον κουμπωνει στην βαση του ηδη υπαρχοντος.

Οσο αφορα την συνδεσμολογια του αν πραγματικα δεν γνωριζεις απο ηλεκτρολογικα και δεν πιανουν τα χερια σου θα σου ελεγα να πας καπου να σου τον τοποθετησουν και να μην το επιχειρησεις μονος σου.

Η ακολουθεια ειναι η εξης:

1) ξεκουμπωνεις το δεξι κολωνακι
2) βγαζεις το ντουλαπακι
3) ξεκουμπωνεις τα 4 μπροστινα κλιπς του ουρανου
(εσενα πλαστικο καθοτι καμπριο)
4) περνας καλωδιωση με ξεχωριστο ρελε στην ασφαλειοθηκη
(την καλωδιωση την αγοραζεις ετοιμη η την φτιαχνεις μονος σου)
5) το καλωδιο φευγει και περναει στο κολωνακι.
6) απο το κολωνακι περναει κατα μηκος του εμπροσθιου τμηματος
του ουρανου
7) φτανοντας στην μεση (εκει που ειναο ο καθρεφτης), τρυπας
με ψιλο τρυπανακι για να περασει το καλωδιο
8) κουμπωνεις τον καθρεφτη στο τζαμι
9) συνδεεις το καλωδιο του καθφεφτη με την καλωδιωση σου
10) τα ξανακουμπωνεις ολα και εισαι ετοιμος

εναλλακτικα μπορεις να παρεις ρευμα απο την πλαφονιερα αλλα αφενος δεν ειναι το σωστο και αφετερου θα πρεπει στην πλαφονιερα να βαλεις μεγαλυτερα λαμπακια (σε watt) καθοτι παιρνοντας ρευμα ο καθρεφτης δεν θα παιζει σωστα η πλαφονιερα...

Ελπιζω να βοηθησα...


Εμφανισιακα ειναι πανεμρφος βεβαια. Αναμφιβολα!!
__________________
Μια γυναίκα ποτέ δεν ξεχνά τον άντρα που είχε . Ο άντρας ποτέ δεν ξεχνά την γυναίκα που δεν είχε .
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-05-09, 13:22
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
κατατοπιστικοτατος......1000 ευχαριστω!!!!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
Εφοσον βλεπω οτι ενδιαφερεται ο φιλος Βασσιλης να τον ενημερωσω εγω που εχω τοποθετησει τετοιο καθρεφτη.

Καταρχην Βασσιλη μου οσον αφορα την ορατοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι πιο περιοπισμενη σε σχεση με το τι εχει το ματι σου συνιθησει εως τωρα. Το κρυσταλλο του καθρεφτη αυτοματης σκιασης ειναι ελαφρως πιο σκουρο απο τον απλο και η επιφανεια του αρκετα μικροτερη. Αυτο δεν σημαινει σαφως οτι ειναι κατι που δεν συνιθιζεται.

Η τοποθετηση του γινεται πανω στο παρ μπριζ και ειναι πολυ ευκολη εφοσον κουμπωνει στην βαση του ηδη υπαρχοντος.

Οσο αφορα την συνδεσμολογια του αν πραγματικα δεν γνωριζεις απο ηλεκτρολογικα και δεν πιανουν τα χερια σου θα σου ελεγα να πας καπου να σου τον τοποθετησουν και να μην το επιχειρησεις μονος σου.

Η ακολουθεια ειναι η εξης:

1) ξεκουμπωνεις το δεξι κολωνακι
2) βγαζεις το ντουλαπακι
3) ξεκουμπωνεις τα 4 μπροστινα κλιπς του ουρανου
(εσενα πλαστικο καθοτι καμπριο)
4) περνας καλωδιωση με ξεχωριστο ρελε στην ασφαλειοθηκη
(την καλωδιωση την αγοραζεις ετοιμη η την φτιαχνεις μονος σου)
5) το καλωδιο φευγει και περναει στο κολωνακι.
6) απο το κολωνακι περναει κατα μηκος του εμπροσθιου τμηματος
του ουρανου
7) φτανοντας στην μεση (εκει που ειναο ο καθρεφτης), τρυπας
με ψιλο τρυπανακι για να περασει το καλωδιο
8) κουμπωνεις τον καθρεφτη στο τζαμι
9) συνδεεις το καλωδιο του καθφεφτη με την καλωδιωση σου
10) τα ξανακουμπωνεις ολα και εισαι ετοιμος

εναλλακτικα μπορεις να παρεις ρευμα απο την πλαφονιερα αλλα αφενος δεν ειναι το σωστο και αφετερου θα πρεπει στην πλαφονιερα να βαλεις μεγαλυτερα λαμπακια (σε watt) καθοτι παιρνοντας ρευμα ο καθρεφτης δεν θα παιζει σωστα η πλαφονιερα...

Ελπιζω να βοηθησα...


Εμφανισιακα ειναι πανεμρφος βεβαια. Αναμφιβολα!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-05-09, 15:30
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παιδιά εγώ που έχω φτιαχτεί για οβάλ καθρέφτη Μ3, αλλά δεν θέλω ούτε την αυτόματη σκίαση, ούτε τον αισθητήρα του αντικλεπτικού - κάτι σε καλής ποιότητας μαϊμού δηλαδή - έχει πάρει το μάτι σας κάτι;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-05-09, 15:32
Το avatar του χρήστη M_dolce
M_dolce Ο χρήστης M_dolce δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2005
Μηνύματα: 465
M_dolce will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά εγώ που έχω φτιαχτεί για οβάλ καθρέφτη Μ3, αλλά δεν θέλω ούτε την αυτόματη σκίαση, ούτε τον αισθητήρα του αντικλεπτικού - κάτι σε καλής ποιότητας μαϊμού δηλαδή - έχει πάρει το μάτι σας κάτι;
ψαξε να βρεις οβαλ απο Ζ3Μ. Eιναι λιγο μεγαλυτερος και δεν εχει ουτε σκιαση ουτε ενδειξη συναγερμου. Υποψιν φορεθηκε στα τελευταια Ζ3.
__________________
Μια γυναίκα ποτέ δεν ξεχνά τον άντρα που είχε . Ο άντρας ποτέ δεν ξεχνά την γυναίκα που δεν είχε .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.