Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-08-09, 11:42
Το avatar του χρήστη tmilatos
tmilatos Ο χρήστης tmilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 351
tmilatos will become famous soon enoughtmilatos will become famous soon enough
Ειναι πραγματικα κριμα ολα αυτα. Μια τοσο μεγαλη εταιρια να ΑΦΗΝΕΙ να "αμαυριζεται" το κυρος της απο τετοιες καταστασεις. Και εγω δυστυχως ειχα παρομοια πικρη εμπειρια.

-Θεοφιλος-
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-08-09, 12:50
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
καμία αντιπροσωπεία δεν απαντάει στα e-mail τακτικά. Έχει ξανα αναφερθεί εδώ μέσα αυτό το πρόβλημα.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-08-09, 14:03
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
υπαρχουν(υπηρχαν μαλλον) ανθρωποι που οχι μονο ταλαιπωρηθηκαν οπως εσυ αλλα δεν βρισκονται καν στη ζωη εξαιτιας πλημμελους και εγκληματικης κατασκευαστικης αστοχιας αυτοκινητων bmw και μαλιστα κορυφαιων μοντελων...το δυαδικτυο σφιζει απο δικαστικες οδυσσειες ταλαιπωρημενων ανθρωπων θυματων της ποιοτητας της bmw που τολμαει να στελνει και εξωδικα σε οσους ιστοτοπους παγκοσμιως τολμουν να φερουν το ''ιερο'' λογοτυπο της....τα χαλια τους....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-08-09, 15:05
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
απο οτι καταλαβα ειναι ....μη σου τυχει.....επειδη στη μπουρ....λοχωρα μας κανεις δεν ελεγχει τιποτα.....
παρομοια παραπονα ακουσα και για αλλες αντιπροσωπειες.αραγε τα εργοστασια γνωριζουν αυτα τα προβληματα?ποιους κανει αντιπροσώπους?
υποτιθεται οτι στην αντιπροσωπεια πηγαινουμε και τη πληρωνουμε παραπανω απο οτι εναν εγχωριο "μαστορα" για το λογο οτι παρεχεται εγγυηση οτι αυτο που κανουν το κανουν σωστα...νομιζω τουλαχιστο.
επειδη ομως η αντιπροσωπεια ειναι μια επιχειρηση και ως γνωστων ο επιχειρηματιας προσπαθει να βγαλει απο τη μυγα ξυγγι,καλο ειναι οχι απλα να μασαμε απο τις οποιες δικαιολογιες τους,αλλα να τους απειλουμε και με καποιες μυνησεις που μπορουν να γινουν απο τη μερια μας.
ο κ.Ευαγγελιδης που αναφερεται(δε τον γνωριζω τον ανθρωπο ετσι??)θα μπορουσε να πληροφορηθει οτι αν δε συμμορφωθει θα εχει μυνηση στο προσωπο του με ολες τις συνεπειες.ειμαι σιγουρος οτι μετα θα σου εκανε και ενα καφε ετσι για τη γνωριμια.
Οχι η ΒMW δεν ειναι για πεταμα,ουτε ολοι οι αντιπροσωποι ειναι για τα μπαζα,ουτε και ολοι οι μηχανικοι για τα μπαζα.χρειαζεται σιγουρα μια μικρη υπομονη απο τη μερια μας ετσι ωσε να σιγουρψουμε οτι εχουμε συννενοηθει σωστα και με βαση τη πληροφορηση που μας παρεχεται και οχι βαση του λογικου.
εγω παντως για τη πληροφορηση την εχω πατησει και απο "μαστορα" και απο αντιπροσωπεια......
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-08-09, 03:53
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Oι περισσότεροι με κάλυψαν με τις απαντήσεις του, εγω απλά να σε παρακαλέσω να ενημερώνεις το τόπικ αυτό ώστε να μαθαίνουμε την εξέλιξη της υπόθεσης.

Καλή επιτυχια και καλή δύναμη.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-08-09, 08:19
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
υπαρχουν(υπηρχαν μαλλον) ανθρωποι που οχι μονο ταλαιπωρηθηκαν οπως εσυ αλλα δεν βρισκονται καν στη ζωη εξαιτιας πλημμελους και εγκληματικης κατασκευαστικης αστοχιας αυτοκινητων bmw και μαλιστα κορυφαιων μοντελων...το δυαδικτυο σφιζει απο δικαστικες οδυσσειες ταλαιπωρημενων ανθρωπων θυματων της ποιοτητας της bmw που τολμαει να στελνει και εξωδικα σε οσους ιστοτοπους παγκοσμιως τολμουν να φερουν το ''ιερο'' λογοτυπο της....τα χαλια τους....
Στέλιο τέτοια έχουν και καλύτερες απο τη BMW οικογένειες, όχι ότι αυτό είναι δικαιολογία, απλά ενημέρωση κάνω
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-08-09, 12:23
Το avatar του χρήστη Thanasis13
Thanasis13 Ο χρήστης Thanasis13 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-11-2007
Μηνύματα: 19
Thanasis13 is on a distinguished road
Κάποιος που δεν έχει τίποτα να χάσει δεν έχει και τίποτα να φοβηθεί. Εγώ έχω ήδη χάσει χρόνο, χρήμα, ηρεμία. Αν χάσω λίγο ακόμα από αυτά μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση δεν τρέχει και τίποτα. Το θέμα είναι πόσο κοστολογούν οι ίδιοι την αξιοπιστία τους, το όνομά τους και - πάνω από όλα - την αξιοπρέπειά τους.

Θα σας ενημερώνω εδώ για κάθε τροπή. Επίσης, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον bimmer-corfu και τον spirosg: ΠΡΕΠΕΙ να ακουστεί και η άλλη πλευρά. Και αυτο ακριβώς παρακαλώ να κάνουν! Να μας δώσουν μια εξήγηση για όλα αυτά! Και, φυσικά, να μας αποζημιώσουν για όλα αυτά! Είναι ποτέ δυνατόν στα χρονικά - όχι της BMW, της Θεωρίας Εμπορίου ολόκληρης! - να με αμφισβητούν και να μου μιλούν με καχυποψία, μη πιστεύοντας ότι οι ίδιοι μου έχουν κάνει δώρο 2 χρόνια ασφάλεια; Είναι δυνατόν να μην ανασύρουν απλά από το αρχείο τους το έγγραφο δελτίο παραγγελίας που έχουμε συνυπογράψει, να μου λένε ότι δεν μπορούν να επικοινωνήσουν με τον πωλητή-υπάλληλό τους για μέρες - ο οποίος ακόμα δουλεύει εκεί - και να με υποχρεώνουν να τους στείλω το αντίγραφό μου για να τους αποδείξω ότι...δεν είμαι ψεύτης;;;

Ελάτε όμως φίλοι μου που κανένας δεν μου δίνει σημασία! Σημειωτέον, η BMW Hellas έχει ενημερωθεί από 26/8/09 για τις τελευταίες περιπέτειές μου και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Ειδικά από την Κορφιάτης, ακόμα και μετά ΔΕΚΑΔΩΝ τηλέφωνημάτων από τέλη Ιανουαρίου 2009, με γράψανε κανονικά. ΠΟΤΕ κανένας υπεύθυνος δεν με πήρε τηλέφωνο, ακόμα και οι ίδιοι οι πωλητές αρνούνταν να προωθήσουν τις κλήσεις μου!! Ίσως και ποτέ να μην ενημέρωσαν κανέναν ανώτερό τους. Εάν δεν το έχουν κάνει, απλά αυθαιρετούν. Εάν έχουν ενημερώσει, απλά με γράφουνε. Ό,τι και να συμβαίνει, είναι άθλιο.

Φίλοι μου, ειλικρινά, νοιώθω τόσο πνιγμένος από το δίκιο μου που όταν βρω λίγο χρόνο, θα σας παρουσιάσω ΟΛΑ τα στοιχεία. Αναλυτικότατα, τακτοποιημένα, τεκμηριωμένα - όπως θα ετοιμαστούν για την αγωγή. Όχι τίποτα άλλο, ξέρω ότι με πιστεύετε αφού τα έχετε ζήσει και οι ίδιοι, απλά δεν θέλω να υπάρχει ούτε καν η παραμικρή σκιά αμφισβήτησης ή να πιστέψει κάποιος ότι ενδεχομένως μπορεί να υπερβάλλω. Θα σας δείξω τις λανθασμένες κατά 2000+ ευρώ προσφορές, τα νερά στην οροφή, την βεβαίωση της ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ότι για αυτό έφταιγε η εγκατάσταση συναγερμού (του ΚΟΡΦΙΑΤΗ), όλη την γκάμα της σειράς 1 που έχω οδηγήσει σε αυτοκίνητα αντικατάστασης μέσα σε λίγους μήνες, τις καθυστερημένες αποστολές των ασφαλιστηρίων συμβολαίων, τα πάντα.

Μέχρι τότε, ειλικρινά σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και σας εύχομαι να μην αναγκαστείτε ποτέ να ασχοληθείτε με τέτοιες αθλιότητες και να αφιερώνετε αλλού τον χρόνο σας, κάπου που να αξίζει! :-)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-08-09, 12:59
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Πάντος διανυούμε τον 4 χρόνο ζωής με 60000χλμ κοντά,και μέχρι τώρα (χτύπα ξύλο)δεν μου έχει δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα,αλλά καμιά φορά τυχαίνει να αγοράσεις ενα ακριβό αυτοκίνητο,και να σου βγεί προβληματικό,το θέμα είναι να είναι μικρά,και να λύνονται εύκολα,και ανέξοδα,όσο αυτό είναι εφικτό.....
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-08-09, 17:37
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Ειναι να πεσεις στην περιπτωση!
Παντος κριμα να πληρωνεις ενα αυτοκινητο τοσα λεφτα και στο τελος να μην θελεις να το βλεπεις.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-08-09, 18:41
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Γιατι δεν γραφεις μια επιστολη με ολο το ιστορικο της ταλαιπωριας σου και να το στειλεις σε καποια αυοκινητιστικα περιοδικα ευρειας κυκλοφοριας?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.