Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-06-08, 01:57
Το avatar του χρήστη under
under Ο χρήστης under δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μηνύματα: 29
under is on a distinguished road
Τοποθετηση Ηλιοροφης Μετα την αγορα....

Παιδια σκεφτομαι να παω σε ενα μαγαζι (εγκεκριμενο υποθετικα βαζει ηλιοροφες στις αντιπροσωπειες) και να βαλω μια απλη στην compact μου.... τι λετε εσεις? το εχει κανει κανεις? γνωριζει κανεις καποιο εμπιστο μαγαζι? γιατι στην αντιπροσωπεια λενε δεν αναλαμβανουν.... :S
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-06-08, 05:25
tasospou44 Ο χρήστης tasospou44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-06-2008
Μηνύματα: 314
tasospou44 is an unknown quantity at this point
φιλε θα ενδιαφερομουν και εγω...αλλα φοβαμαι νερα, στραβη τοποθετηση, κυριως τα εξοδα(αλλος ουρανος ,αγορα ηλιοροφης,ηλεκτρηκα, τοποθετηση...θα ναι αρκετα) και τελος αν τοποθετηθει λαθος την γ........ς ,παει για θαλασσα μερια το αμαξι...καλυτερα πουλα το και παρε αλλο με ηλιοροφη αν σε καιει τοσο το θεμα ηλιοροφη...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-06-08, 08:23
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasospou44 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε θα ενδιαφερομουν και εγω...αλλα φοβαμαι νερα, στραβη τοποθετηση, κυριως τα εξοδα(αλλος ουρανος ,αγορα ηλιοροφης,ηλεκτρηκα, τοποθετηση...θα ναι αρκετα) και τελος αν τοποθετηθει λαθος την γ........ς ,παει για θαλασσα μερια το αμαξι...καλυτερα πουλα το και παρε αλλο με ηλιοροφη αν σε καιει τοσο το θεμα ηλιοροφη...
+1. Θα συμφωνήσω και εγώ. Τι γίνεται και με τις στρεβλώσεις? Δεν υπάρχει κανένα θέμα? Απλά κόβουμε και βάζουμε μιά ηλιοροφή? Θα προτιμούσα την εργοστασιακή ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-06-08, 10:10
Το avatar του χρήστη Aceman1925
Aceman1925 Ο χρήστης Aceman1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-03-2008
Μηνύματα: 1.513
Aceman1925 has a spectacular aura aboutAceman1925 has a spectacular aura about
σε sswift13 και tasospou44.εχω δει αντιστοιχη διαδικασια σε TOYOTA και η διαδικασια εχει μεσα ηλεκροκολησεις και πριονια!!!
φανταζομαι οτι τα αυτοκινητα που εχουν απο την μανα τους οροφες θα εχουν και καποιο δεσιμο παραπανω στον ουρανο.δεν θελω να σου απαγορευσω την διαδικασια απλα λεω οτι ειναι αμφιβολου ποιοτητας και ασφαλιας.
__________________
Αν θέλεις να μην σε ξεχνούν γράφε πράγματα τα οποία αξίζει να διαβάζει κανείς
ή κάνε πράγματα για τα οποία αξίζουν τόσο ώστε να γράψει γι αυτά κάποιος άλλος.

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-06-08, 10:20
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
πριν απο 4 χρονια ειχα ενα πυραυλακι ενα Punto GT.Το λαθος μου και μενα ηταν οτι οταν τ αγορασα δεν εβαλα ηλιοροφη.Απο το 96 εως το 2003 με ειχε βγαλει παλικαρι αλλα το μαραζι μαραζι.Το 2003 πηρα την αποφαση και το εκοψα σε μια επωνυμη εταιρια στο χωρο.Εξι μηνες το κρατησα ακομα και με κρυα καρδια το πουλησα γιατι θεωρησα οτι ηταν μεγαλο λαθος το τρυπημα.Αν δεν το τρυπαγα θα το χα ακομη για 2ο και δεν θα χτυπιομουν να κανω τη μπεμπα 330 να ξεκ@...νω που και που.Και μονο την διαδικασια να δεις αστα.Ωστοσο οφειλω να πω οτι για 6 μηνες που το χα ηταν χαρτι!Τωρα τι εγινε αργοτερα δεν ξερω.Θα σου προτεινα να το ξεχασεις!
φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-06-08, 10:51
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Φίλε Βασίλη επειδή το έχω ψάξει το θέμα...Τα πράγματα είναι απλά...
1.Ο ουρανός στο E46 ψεποντιάζεται....
2.Μπαίνει στη θέση του ουρανός μαμά με την τρύπα της ηλιοροφής και ο μηχανισμός της ηλιοροφής...(για ανταλλακτικά στα μεταχειρισμένα)
3.Τα ηλεκτρικά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο...
4.Δεν υπάρχουν κοψοραψίματα ως προς το σκελετό,πες ότι χτύπα ξύλο έπεσε ένα τούβλο πάνω στον ουρανό σου...έτσι δες το και σαν απλή αλλαγή ουρανού...

Τα μεγάλο θέμα τώρα... =>
Τα χρήματα είναι αρκετά όμως το αποτέλεσμα δικαιώνει.... Θέλεις περί τα 2000 ευρώ γι αυτό που σου περιέγραψα παραπάνω...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-06-08, 11:03
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
σιγουρα απο aftermarket λυση προτεινω και γω αυτη την δαπανηρη λυση!!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Βασίλη επειδή το έχω ψάξει το θέμα...Τα πράγματα είναι απλά...
1.Ο ουρανός στο E46 ψεποντιάζεται....
2.Μπαίνει στη θέση του ουρανός μαμά με την τρύπα της ηλιοροφής και ο μηχανισμός της ηλιοροφής...(για ανταλλακτικά στα μεταχειρισμένα)
3.Τα ηλεκτρικά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο...
4.Δεν υπάρχουν κοψοραψίματα ως προς το σκελετό,πες ότι χτύπα ξύλο έπεσε ένα τούβλο πάνω στον ουρανό σου...έτσι δες το και σαν απλή αλλαγή ουρανού...

Τα μεγάλο θέμα τώρα... =>
Τα χρήματα είναι αρκετά όμως το αποτέλεσμα δικαιώνει.... Θέλεις περί τα 2000 ευρώ γι αυτό που σου περιέγραψα παραπάνω...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-06-08, 11:04
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
καλημερα , ειναι αληθεια οτι δεν το εχω ψαξει αρκετα ομως
- εχω δει πριν καιρο σε μια εταιρεια στον κηφισο στα village στο ρεντη οπου πωλουσε ηλ/κες οροφες με εγγυηση με κοστος περιπου 500 ε + τοποθετηση.
- επισης εχω δει σε περιοδικο αυτ/ου με βελτιωσεις να μπαζουν ηλιοροφη & αργοτερα να μην υπαρχουν προβληματα με νερα κ.α .
- σιγουρα δεν ειναι να δεις τοποθετηση αλλα προς τα καλλη !!
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-06-08, 11:12
Το avatar του χρήστη Aceman1925
Aceman1925 Ο χρήστης Aceman1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-03-2008
Μηνύματα: 1.513
Aceman1925 has a spectacular aura aboutAceman1925 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Βασίλη επειδή το έχω ψάξει το θέμα...Τα πράγματα είναι απλά...
1.Ο ουρανός στο E46 ψεποντιάζεται....
2.Μπαίνει στη θέση του ουρανός μαμά με την τρύπα της ηλιοροφής και ο μηχανισμός της ηλιοροφής...(για ανταλλακτικά στα μεταχειρισμένα)
3.Τα ηλεκτρικά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο...
4.Δεν υπάρχουν κοψοραψίματα ως προς το σκελετό,πες ότι χτύπα ξύλο έπεσε ένα τούβλο πάνω στον ουρανό σου...έτσι δες το και σαν απλή αλλαγή ουρανού...

Τα μεγάλο θέμα τώρα... =>
Τα χρήματα είναι αρκετά όμως το αποτέλεσμα δικαιώνει.... Θέλεις περί τα 2000 ευρώ γι αυτό που σου περιέγραψα παραπάνω...
φιλε bill ξερεις αν ισχυει κατι αντιστοιχο για 36ρια?παντα για ηλεκτρικη.
__________________
Αν θέλεις να μην σε ξεχνούν γράφε πράγματα τα οποία αξίζει να διαβάζει κανείς
ή κάνε πράγματα για τα οποία αξίζουν τόσο ώστε να γράψει γι αυτά κάποιος άλλος.

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-06-08, 11:30
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Ναι ισχύει και για τα Ε36 ακριβώς το ίδιο.... Αμα θες σε φέρνω σε επαφή με μέλος απο δω μέσα που το έχει κάνει στο δικό του Ε36 αυτό...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.