Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 16-10-10, 09:32
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς..
Οπως επίσης είναι μάλλον σίγουρο οτι δεν το έχει απο παλιά, και δεν ξέρει αν
είναι σε εργοστασιακή μορφή, ή έχει τροποποιήσεις..
Και επειδή εχω κάτι κατα νου, δυό τρείς καλές φωτογραφίες απο τον κινητήρα,
θα βοηθούσαν..
το μοτερακι ειναι μαμα σιγουρα,η αληθεια ειναι οτι απο παλια ηθελα μοτερακι Μ Ε30, κ φωτο θα βαλω την αλλη βδομαδα που τελειωνει απο κατι εξωτερικες διορθωσεις.υπομονη φιλε κ τοτε θα μου πεις.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-10-10, 09:44
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BLACKHOK Εμφάνιση μηνυμάτων
το μοτερακι ειναι μαμα σιγουρα,η αληθεια ειναι οτι απο παλια ηθελα μοτερακι Μ Ε30, κ φωτο θα βαλω την αλλη βδομαδα που τελειωνει απο κατι εξωτερικες διορθωσεις.υπομονη φιλε κ τοτε θα μου πεις.
Ok
Θα περιμένω..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 16-10-10, 12:01
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
320is italiana

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
πιστεύω ότι ήδη πάει πολύ καλά,δέν νομίζω ότι έχει πολλά ακόμα να δώσει σε ατμοσφαιρικό επίπεδο,χωρίς να είμαι πολύ γνώστης του συγκεκριμένου μοτέρ.
καλησπερα....το μοτερακι μου για την ηλικια του κ τα κυβικα του παει πολυ καλα μπορω να πω,αλλα,θελω το κατι παραπανω αν εχει να δωσει.αν δεν...τοτε βλεπουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 16-10-10, 12:11
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
320is italiana

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
1o σταδιο αξιζει κι αυτο οχι πολυ. 5-10 αλογα το πολυ στον τροχο. Εννοειται πως οταν παιρνεις καπου χανεις καπου αλλου. Κοινως θα κερδισεις κατι ψηλα αλλα θα χασεις χαμηλα

2ο σταδιο ειναι πες ροικη εκκεντρα. Για μενα ομως αν ειναι να γινει σωστη δουλεια σε ατμοσφαιρικη βελτιωση τοτε πρεπει να βρεις στροφαλο μπιελες απο το 2.3 η ακομα και τον 2.5 και τοτε μαζι με εναν πιο αγριο εκκεντροφορο και ενα σωστο προγραμμα να πας πολυ ψηλα.

Φυσικα το κοστος στη δευτερη περιπτωση ειναι ασυμφορα υψηλο
μου ειπανε οτι μπορει να παρει κορμο απο τα αδερφακια του τα μεγαλυτερα.ισχυει κατι τετοιο?
επισης καποιος ειπε οτι μπορω να βαλω πιο κοντες μπιελες κ πιστονια κ θα υπαρξει μια διαφορα χωρις αλλες επεμβασεις.??????????????????????????????????????? ???????????
μια αλλη ψυχη μου ειπε να το υπερκυβισο.καλο!!!!ποσο θα φτασει.2.3?????
κ καποιοι αλλοι μου λενε γιατι δε βαζεις ενα Μ3-1997 Η ενα Μ5-1994 να τελειωνει η ιστορια.εκει παμε αλλου>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-10-10, 12:49
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
320is italiana

ειμαι οπαδος την σωστα φτιαγμενης ατμοσφαιρας χωρις να εχω κατι με τα τουρμπατα.επισης μετα του μπαμπα το Ε21 το 323 το φουλ ιντζεκσιον το 6κυλινδρο,του ξαδερφου το Μ3 το 321 το 36αρι κ αλλα ποσα εχω ακουσει παθιαστικα με τον ηχο.ΟΜΩΣ,εχω ενα αμαξι το οποιο ειναι 20 χρονων,μετα εχω ριξει καποια λεφτουδακια για να το κανω κατα τα γουστα μου ομορφο,στη συνεχεια ετυχε να φοραει ενα καλο μοτερακι για τα χρονακια του κ ολα αυτα με καταληγουνε για να με καταλαβετε στο οτι
αφου εχω μια βαση καλη οσο αφορα την καροτσα,δεν θελω να την κουρασω παραπανω πηγαινοντας στην ευκολη λυση 6κυλινδρο κ να χασω τους ωραιους μου θολους κ να το κανω μπροστοβαρο κ γιάυτο επιμενω σε μοτερ Ε30 Μ3,επειτα αυτη τη στιγμη ειμαι δηλωμενος=νομιμως μετα τι γινεται????κ τελος αφου εχω το μοτερακι αυτο γιατι να μην το εκμεταλευτω στο οσο παιρνει???αμα περνει????παιδες λεφτα η μπεμπα μου θα μου φαει ειναι σιγουρο κ αυτο γιατι μετα απο τοσα χρονια ειμαι ερωτευμενος ακομα γι άυτο κ την πηρα.το θεμα ειναι πως οτι της κανω να ειναι για καλο μας!!!δεν απαιτω να φτασει 300+ αλογα αλλα θα ηθελα να κινειται αξιοπρεπως,να μου κανει τα κεφια κ μετα να εχει τη δυναμη να σταθει διπλα στους καινουργιους γενιας σιφουνες που κυκλοφορουν....
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-10-10, 14:42
Nikos1990-e30 Ο χρήστης Nikos1990-e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-09-2008
Μηνύματα: 45
Nikos1990-e30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BLACKHOK Εμφάνιση μηνυμάτων
να κινειται αξιοπρεπως
Αποψη μου,αλλα το κανει ηδη.
Εχεις ενα απο τα πιο σπανια και δυνατα μοτερ για αυτο το αυτοκινητο.Καλο θα ηταν να μην αλλαζεις και πολυ απο την εργοστασιακη του μορφη.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 16-10-10, 14:46
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BLACKHOK Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα....το μοτερακι μου για την ηλικια του κ τα κυβικα του παει πολυ καλα μπορω να πω,αλλα,θελω το κατι παραπανω αν εχει να δωσει.αν δεν...τοτε βλεπουμε...
Ξεκίνα με μια δυναμομέτρηση του μοτέρ (όχι στον τροχό) να δείς που βρίσκεσαι απο
πλευράς ιπποδύναμης και ροπής, σε σχέση με την αρχική κατάσταση..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 16-10-10, 14:51
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BLACKHOK Εμφάνιση μηνυμάτων
1) μου ειπανε οτι μπορει να παρει κορμο απο τα αδερφακια του τα μεγαλυτερα.ισχυει κατι τετοιο?
2) επισης καποιος ειπε οτι μπορω να βαλω πιο κοντες μπιελες κ πιστονια κ θα υπαρξει μια διαφορα χωρις αλλες επεμβασεις.??????????????????????????????????????? ???????????
3) μια αλλη ψυχη μου ειπε να το υπερκυβισο.καλο!!!!ποσο θα φτασει.2.3?????
4) κ καποιοι αλλοι μου λενε γιατι δε βαζεις ενα Μ3-1997 Η ενα Μ5-1994 να τελειωνει η ιστορια.εκει παμε αλλου>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Καλά ρε,
τι σαχλαμάρες είναι αυτές?
1) πώς θα πάρει η μηχανή άλλο κορμό?? Πόσο χρονών είναι αυτός που στο είπε 5??
Στο PlayStation τα κάνει αυτά???
2) Αμα δεν αλλάξει και ο στρόφαλος, θα υπάρξει μία και μόνη διαφορά.. Δεν θα δουλευει
η μηχανή..
3) Το ίδιο με τον 2 σου είπε, απλά το είπε συμπεριλαμβάνοντας και στρόφαλο..
4) Το σκάφος του βάζεις ότι αγαπάς, ακόμα και V12 5600cc αν γουστάρεις..
το μοτέρ όμως που έχεις τώρα το θέλεις??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 16-10-10, 14:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BLACKHOK Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι οπαδος την σωστα φτιαγμενης ατμοσφαιρας χωρις να εχω κατι με τα τουρμπατα.επισης μετα του μπαμπα το Ε21 το 323 το φουλ ιντζεκσιον το 6κυλινδρο,του ξαδερφου το Μ3 το 321 το 36αρι κ αλλα ποσα εχω ακουσει παθιαστικα με τον ηχο.ΟΜΩΣ,εχω ενα αμαξι το οποιο ειναι 20 χρονων,μετα εχω ριξει καποια λεφτουδακια για να το κανω κατα τα γουστα μου ομορφο,στη συνεχεια ετυχε να φοραει ενα καλο μοτερακι για τα χρονακια του κ ολα αυτα με καταληγουνε για να με καταλαβετε στο οτι
αφου εχω μια βαση καλη οσο αφορα την καροτσα,δεν θελω να την κουρασω παραπανω πηγαινοντας στην ευκολη λυση 6κυλινδρο κ να χασω τους ωραιους μου θολους κ να το κανω μπροστοβαρο κ γιάυτο επιμενω σε μοτερ Ε30 Μ3,επειτα αυτη τη στιγμη ειμαι δηλωμενος=νομιμως μετα τι γινεται????κ τελος αφου εχω το μοτερακι αυτο γιατι να μην το εκμεταλευτω στο οσο παιρνει???αμα περνει????παιδες λεφτα η μπεμπα μου θα μου φαει ειναι σιγουρο κ αυτο γιατι μετα απο τοσα χρονια ειμαι ερωτευμενος ακομα γι άυτο κ την πηρα.το θεμα ειναι πως οτι της κανω να ειναι για καλο μας!!!δεν απαιτω να φτασει 300+ αλογα αλλα θα ηθελα να κινειται αξιοπρεπως,να μου κανει τα κεφια κ μετα να εχει τη δυναμη να σταθει διπλα στους καινουργιους γενιας σιφουνες που κυκλοφορουν....
Δες εδώ, το ποστ 94
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=2986&page=10
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 16-10-10, 15:20
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
ποστ 94????μπιλακος τι????
το μοτερακι το θελω,για την ωρα τουλαχιστον,ομως θελω να μαθω μεχρι που μπορει να φτασει.το οτι μπαινει οτι θελω το ξερω ομως προανεφερα οτι θελω να μεινω εδω σε 4κυλινδρο,εκτος κι αν απελπιστω τοσο.τι να πω?το ψαχνω.οσο για την δυναμομετρηση θα γινει μαλλον μες την βδομαδα που θα βαλω την εξατμιση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 17-10-10 στις 00:47 Αιτία: μορφή post
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.